Čo je Qanon?

21/02/2021 | Pre nových čitateľov, Q/Trump/Aliancia

Poslednou dobou sa čoraz viac dostáva do povedomia slovo Qanon a to dokonca aj v mainstreame. Označenie Qanon vymysleli médiá, v skutočnosti sú len označenia Q a Anoni, ale všetci, čo sa s tým stretnú prvý krát to poznajú pod slovom Qanon.

Čo je to teda je? Pozrime sa čo na to hovorí wikipédia: QAnon sa súhrnne označuje rad konšpiračných tvrdení on-line užívateľa s používateľským menom Q, v niekoľkých obrázkových a diskusných skupinách ako 4chan, 8chan, Discord, Reddit a iných, ktoré postupne získali pozornosť médií. QAanon bol označený FBI v máji 2019 za zdroj domáceho extrémizmu (terorizmu) v USA. Užívateľ (alebo viac užívateľov) skrývajúci sa za menom Q je zatiaľ neznámy, dá sa predpokladať, že je občanom USA. Vo svojich online príspevkoch o sebe tvrdí, že má prístup k tajným informáciám z najvyšších okruhov administratívy prezidenta Donalda Trumpa a jeho politických oponentov. Jedno z používateľských mien, ktoré Q v diskusiách použil je „Q Clearance Patriot“ (vlastenec s previerkou Q), ktoré označuje osobu s typom previerky s preverením kvantifikujúcim na prístup k informáciám o jadrových zbraniach USA. Prvý príspevok „Q Clearance Patriot“ publikoval koncom októbra 2017 na internetovom fóre 4chan. 6. septembra 2020 Facebook oznámil, že už maže všetky účty a skupiny súvisiace s QAnon. (Po tom, čo už v auguste zablokovali viac ako 1 500 QAnon stránok a skupín. Facebook uviedol, že odstraňuje „všetky stránky a skupiny na Facebooku a účty na Instagrame reprezentujúce QAnon, aj keď neobsahujú násilný obsah”. A tu sa každý zdravo zmýšľajúci človek spýta, že prečo je Qanon označený za terorizmus a mažú sa účty napriek tomu, že neobsahujú násilný obsah, keď predsa ide len o online hnutie?
A prečo sa tak krvopotne média snažia čoraz viac očierniť toto hnutie? Lebo hlása jednoducho pravdu. To je ten dôvod. A čím viac ľudí o tom vie, tým väčšia hrozba je to pre tých ľudí, proti ktorým to celé vzniklo. Ďalšia definícia: Stúpenci QAnon (tiež zvaní „followers of Q“ – nasledovatelia Q) veria, že vďaka informáciám a indíciám Q dôjde k Veľkému prebudeniu (Great Awakening) – veľkého oživenia kresťanstva, ktoré údajne v súdobých Spojených štátoch upadá. No neviem ako vy, ale takto si terorizmus ja nepredstavujem.
Ďalej: Títo prívrženci sú z veľkej väčšiny kresťania a takmer bez výnimky súčasne priaznivci Trumpa. Tu sa ľudia delia na 2 tábory, pretože ľudia sa pri tomto mene delia na tých, ktorí ho milujú a tí, ktorí ho neznášajú. Tí čo ho neznášajú to robia len z jedného dôvodu a to je, že uverili masívnej mediálnej kampani na zdiskreditovanie jeho osoby. Väčšina Američanov ho miluje, pretože vedia čo pre nich za tie 4 roky spravil, aj keď sa to nepíše v médiách. Ďalej: Nasledovníci QAnonu veria týmto tvrdeniam:

  • Kabala pedofilov uctievajúcich satana, ktorí riadia globálnu sieť obchodovania s deťmi, je sprisahanie proti prezidentovi Trumpovi, ktorý s nimi bojuje. Príde však „deň zúčtovania“, keď budú hromadne pozatýkaní členovia kabaly (novinári, politici) a republikáni zvíťazia vo voľbách.
  • V súčasnosti prebieha skrytý štátny puč s cieľom zosadiť Trumpa za týmto prevratom sú Hillary Clintonová, Barack Obama, George Soros a ich najbližší rodinní príslušníci. Sprisahanecká tieňová vláda (angl. Deep state), ktorá vychádza z temných okultistických kruhov a ťahá nitkami domáceho a medzinárodného diania. Do tejto skupiny sprisahancov patria politici, boháči, ale aj hollywoodske hviezdy.
  • Prvou aférou, na ktorú QAnon plynule nadviazal, bol tzv. Pizzagate. Táto teória tvrdí, že Hillary Clintonová riadi kartel, ktorý týra a zneužíva deti v suteréne obľúbenej pizzerie Comet Ping Pong vo Washingtone, D.C. Deti majú byť zároveň obeťami satanistických rituálov, ktorým sa demokrati oddávajú. Demokrati prevádzkujú sieť obchodu s deťmi.

Wikipédia vám to pekne všetko opísala. V takom svete žijeme. Aj keď to nezasväteným ľuďom príde nereálne a zvrátené, no čím hlbšie človek ide, tým viac pravdy sa mu postupne odkrýva.

Záhadný Q postuje tzv. Q dropy, príspevky, v ktorých popisuje, čo sa bude diať počas veľkého prebudenia. Príspevky sú písané v minulosti o tom, čo sa bude diať v budúcnosti. Tzv. minulosť dokazuje budúcnosť. Nepíše sa to priamo, aby si to vyžadovalo prebudenie každého hľadača pravdy a pochopenie súvislostí. Sú to všetko indície a neodhaľuje sa celý plán ako presne sa všetko udeje, pretože keby to vedeli Qanoni logicky by to vedela aj tá druhá strana. Donald Trump tam nie je náhodou, bol požiadaný, aby kandidoval za prezidenta a zničil nadobro Deep State a za posledné 4 roky urobil preto obrovský kus práce. Samozrejme proti nim nestojí sám, to by bolo nemožné. Trump je súčasťou Aliancie, ktorá má za cieľ zničiť sieť Deep State. A nie len to, chce vrátiť ľuďom bohatstvo, slobodu a technológie, ktoré nám patria, ale bolo nám to všetko zhabané.

O tom viac v ďalšom článku

Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Jana
2 years ago

Super práca ďakujem. Ľuďom sa otvárajú oci a uši…a zároveň aj vedomie.