Obklopme sa svetlom

04/03/2023 | Duchovné pravdy, Úvahy

Ten kto hľadá svetlo, potrebuje na začiatku cesty urobiť jednu dôležitú vec a to obklopiť sa tým, čo hľadá; teda obklopiť sa svetlom. Na začiatku cesty je to mimoriadne dôležitá vec a vysvetlím prečo to tak je.

Človek, ktorý sa chce vymaniť zo zovretia materialistického života to má ťažké, pretože lákadlá sú na každom kroku a majú dnes naozaj veľkú silu. Pre toho, kto už dosiahol určitý vnútorný posun je jednoduchšie tvoriť a prijímať do svojej duše svetlo, pretože ho už spoznal a žije s ním. Nie je to samozrejme ani pre takého človeka niečo samozrejmé, pretože temnota neustáva v boji o stiahnutie všetkého, čo sa chce pozdvihnúť nahor. Zároveň každé dosiahnutie vyššieho stupienka duchovnej zrelosti vyžaduje neustále vyvíjanie snahy, aby sa tam človek aj udržal. Nie je to nejaká hranica, ktorú keď človek prekročí, tak má hotovo, ale musí neustále vyvíjať vnútornú žiaru, aby si udržal svoje vysoké miesto. Čím vyššie sa nachádza, tým väčší pohyb musí vyvíjať, pretože pohyb je základom duchovného života. Pokiaľ však takýto človek vyvíja snahu, je to preňho podstatne jednoduchšie ako pre toho, kto je len na začiatku cesty hľadania svetla, pretože nemá oporu, ktorú má človek stojaci vo svetle. Ten, kto spoznal svetlo už vie, čo to je, aké je a ako ho nájsť, zatiaľ čo hľadajúci pátra po niečom, čo mu je neznáme. Nemá v sebe vybudovaný chrám svetla, ktorý ho poháňa. Nemá zostrojený vlastný pohon, ale musí sa spoliehať na pohonné látky zvonku. Keď duša zažiari silným chcením po niečom ušľachtilom, tak je v podstate jedno v akom úseku cesty sa nachádza, pretože čistota a sila jej chcenia je ten pohon a to jediné, čo je potrebné na jej výprave životom.

Povedzme si však pravdu, že v drvivej väčšine je to tak, že duša potrebuje pomoci a vedenie zvonku, pretože okolitý svet je príliš vzdialený od svetla a teda plný impulzov, ktoré komplikujú až znemožňujú cestu nahor. Každý človek má iný prah toho, kedy sa nechá ovplyvniť ľuďmi a udalosťami okolo seba, no vo všeobecnosti možno povedať, že človek sa stáva tým, čo ho obklopuje. Najväčšie programovanie človeka sa deje v jeho detstve, no ani v jeho zrelých a vedomých rokoch sa nedeje inak a človek tomu ľahko podľahne, pokiaľ sám v sebe nenašiel svetlo, ktoré by mu ukazovalo, čo je správne. Pokiaľ však toto svetlo nie len nájde, ale vybuduje si z neho pevnú oporu, vieru a ochranu pred všetkým neušľachtilým útočiacim zo všetkých strán, dovtedy by sa mal snažiť čo najviac obklopovať svetlom zvonku. To znamená napríklad čítať texty ako tieto. Znamená to tiež vyhradiť si čas na úprimnú modlitbu, pri ktorej sa otvára ľudská duša a znamená to tiež aj v myšlienkach počas dňa dumať o svetle a poznatkoch, ktoré som prijal, alebo aj o tom, čo mi ešte nie je úplne jasné. Nestačí jednoducho prečítať si text ako je tento, následne naň zabudnúť a žiť ďalej výhradne rozumovo a hmotne. Musím tam byť snaha a zápal.

Nájdime si čas pre svoju dušu, nájdime si čas pre Boha. Pretože v opačnom prípade nás sila materalisticky založeného sveta môže ľahko strhnúť nadol. Konečným cieľom na ceste nahor je nájdenie a udržiavanie vnútornej žiary v sebe, ktorá nás bude poháňať. K tomu nám napomôže práve obklopovanie sa všetkým svetlým, pretože je to potrava pre našu dušu. Aj ten, ktorý už svetlo našiel, sa neustále obklopuje tým, čím žiari jeho duch. Na začiatku je to však najpotrebnejšie, pretože je to zlomové obdobie, kedy sa duša snaží pretrhnúť putá a stúpať nahor. Vtedy je to pre človeka najdôležitejšie obdobie, pretože má možnosť prehodiť výhybku svojho osudu. Temno si to dobre uvedomuje a preto tiež vtedy bojuje o dušu tohto človeka. Jeho prebudením totižto nielenže stratí možnosť toho, že sa nasýti, keď tento človek vibruje v nízkych energiách, ale vystavuje svoju moc a postavenie riziku, že táto duša môže priniesť do tohto sveta značnú časť svetla. Dnes je duchovne založený človek, ktorý stojí správne vo svetle rarita, a preto je to pre temno tak ohrozujúce. Každá skutočne prebudená duša má totižto moc preklopiť misky váh.

Ako sa obklopovať svetlom?

Začať sa môže už len prostou modlitbou, pri ktorej sa modlím z duše a tým sa otváram svetlým prúdom. Nemá to byť len odriekanie slov, ale má byť pritom skutočne zapojený cit, takže kľudne to môže byť z vlastných slov alebo dokonca bez slov, keďže skutočná modlitba vychádza z citového prežívania. Ďakovná modlitba je úžasný prostriedok na pozdvihnutie svojho bytia. Úprimná vďaka už len z prostého žitia človeka spája so svetlom a vzbudzuje v ňom zdravé cítenie a pokoru. Ďalším prostriedkom na kultivovaní svetla v sebe je myšlienková práca. Cesta za svetlom nie je predsa o sústredení sa na svoju dušu a vypnutí svojho rozumu, ale je to práve tak o zušľachtení nášho zmýšľania. Preto je dôležité udržovať krb svojich myšlienok čistý. Čisto budeme zmýšľať a čistota nás obklopí. Čím viac sa budeme v myšlienkach zaoberať svetlými vecami, tým viac začnú takéto myšlienky vytláčať tie zakalené až nečisté a zároveň za tým zacelia štrbiny, cez ktoré sa doteraz dostávali práve tie zakalené. Pokiaľ čítate texty ako sú tie moje, snažte sa pri čítaní slov skutočne prežívať to, čo sa vám tu ponúka. Snažte sa to preciťovať dušou a nechať to v mlčaní znieť vo vnútri, kým sa vám to nestane pravdou. Svetlo prúdiace z týchto článkov vás totižto pohladí iba vtedy, keď sa tomu vnútorne otvoríte a stane sa to vašou pravdou až vtedy, keď to v sebe prežijete. Dôležité je skúmať, hľadať, preciťovať… To je správne duchovné napredovanie a zároveň obklopovanie sa svetlom.

Keď sa jednoducho budeme snažiť o hľadanie svetla a jeho prijatie do svojej duše aj mysle, sme na správnej ceste a už zostane len otázkou času, kedy sa nám to skutočne podarí. Obklopujme sa preto svetlom, svetlo nás naplní a následne začneme sami žiariť týmto svetlom a vyžarovať ho do svojho okolia. Možno ani nebudeme tušiť, že niektorá duša v našom okolí podvedome zachytila túto žiaru a vyvinie snahu tiež toto netušené bohatstvo vlastniť.

Daniel

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
11 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Miriam
Miriam
9 months ago

❤️

Israismael
Israismael
9 months ago

Koľko že ľudí dnes vie, že človek je vlastne duch?….. Že clovek-Duch je obalený týmto pozemskym telom??.Že vlastný človek,teda duch ,je vlastné JA,ktoré sa musí vyvinúť životom na tejto planéte ?..Že telo po pozemskej smrti sa musí rozložiť,pretože je z ,,prachu,, Zeme a na prach sa musí obrátit ,teda že bola použitá pre ducha latkovost tejto zeme?..vieme to??? Každým rozložením tela by mala dostať táto zem od každého zosnulého a z jeho pozemského tela ,určité prvky žiarenia rozkladom ,aby sa mohla pozdvihnúť (nie z mäsa zhnileho a kostí ,ale žiarením jemnohmotnych prvkov ,ktoré sa odpútavajú rozkladom).Spalenie zosnulého preto nie je správny postup .
Ona Zem však stále klesá ,pretože vedomie ľudí je temné nielen počas života ale i po smrti..A mnohí nevedia ani len to, že život pokračuje aj po opustení tejto Zeme ,teda smrťou tela pozemskeho ,uložením do zeme…,Nevedia, že život pokračuje pôsobením duše a ducha v inom svete a už v inom tele..( pripravenom bytostnymi v sekunde prechodu) ..
Málo ľudí je dnes vedomych v duchu ,nikto sa tým nezaoberal ,nikde sa to naučili ľudia ,a stále sa pestoval iba rozum v školách a pod..Pestovali sa len tie fyzické a hmotné ucenosti ..duchovné ostalo bokom.. V cirkvách to neučia v pravosti,lebo to ani nevedia a idú si svoju ideológiu slepej viery,ktorá vedie ľudí na širokú cestu …Keď vedie slepý slepeho , obaja musia spadnúť do jamy ..Preto ešte raz po 2tisic rokoch dal Boh možnosť ľuďom aby sa mohli zachrániť z tej cesty po ktorej kráčajú ..Vyslal svojho druhého Syna na túto Zem aby dal pomýlenym ľuďom poslednú šancu na vývoj a nájdenie správnej cesty tesne pred posledným Súdom..Posledná záchrana tkvie v SLOVE Ducha Pravdy..Toto SLOVO je spisane v jednom veľkom diele!! ..Lebo si predstavte že jedného dňa príde Pánov DeN a všetci predstupime pred neho..Chceme prísť pred neho ako neznali ľudia v duchu?? Si to len predstavte že ten deň bude čoskoro..do pár rokov..Ta hanba ľudí ,keď predstúpiia pred Spravodlivého Sudcu ,a potom ešte oveľa horšie než hanba , keď príde záverecny rozsudok-NESPOSOBILY pre ďalšiu stavbu..
a potom bude mnohym ľuďom zrejmé že nenašli úzku cestu, ale pôjdu širokou akou chceli ,teda do zatratenia …
Všetko je dostupné pre vývoj dnešného človeka v duchu, v diele Vo Svetle Pravdy ,Posolstvo Grálu od Abdrushina..Je to aj na internete v knižnej podobe ,kniha 1,kniha 2 Doznievanie Posolstva..

tauri
tauri
Reply to  Israismael
9 months ago

Hodně záleží, kdy ten soud bude. Jelikož nebude možné pro nás citlivější tohle vše ustát, když ovce stále jásají a užívají života, jakoby měl pokračovat dál a bez následků. Není možné probudit tolik ovcí bez následků na nevinných. Kdyby Putin a Trump chtěli, bylo by už po válce..ale stále hrajou stejnou hru. Trump brečí, jak mu ukradli volby, ale nic se neděje. Má sociální síť a přitom tam žádnou pravdu nešíří, jen jak je tohle nezákonné a kdesi cosi. Putin jede mašinérií dál a hraje taky vysokou hru elit…Takže asi jediné řešení je, že to vyřeší vyšší moc (slunce/země, nebo bytosti, které zasáhnou, až se elity budou snažit zničit zemi.) Protože tolik havárií nákladních vlaků s toxickým odpadem musí mít obrovské následky..a pochybuju, že si tuhle planetu vyšší bytosti nechají zničit.

Israismael
Israismael
Reply to  tauri
9 months ago

Tak viete ..nejaké termíny sa nedajú predpovedať lebo to je božská záležitosť ..Ale správne ste podotkol že ak bude hroziť ukončenie života ,či už to bude biozbraniami lebo na tom najviac pracujú elity tohto sveta ,alebo to bude jadrovymi zbraniami tak to potom naozaj bude musieť prísť k zásahu Najvyššieho Boha Stvoriteľa neba a Zeme ..
Markus Bosch Nemecký duchovný človek uvádza že v roku 2025 začnú také udalosti ,prírodné a vesmírne ,že človek by to neprežil keby nedošlo k nejakej ochrane ľudí..nie však každého človeka sa bude týkať ochrana a nemusím dodávať ako ľudia ostanú bez ochrany ..Potom uvádza ,že okolo roku 2026 má byť Zem očistená po veľkých udalostiach ,kde po tejto očiste mnoho temného ľudstva prepadne a nebude môcť ísť do Nového milénia…bude to množstvo a množstvo ľudí ,ktorí budu musieť dozrievať na nižších planétach po smrti ,tj.v udalostiach s po udalostiach božích tzv 7 božích trub/úderov/….Nové milenium bude pod vládou Božieho vyslanca a hneď na začiatku bude podviazana slobodná vôľa človeka ,aby sa človek konečne naučil žiť tak ako má ,..a bude vsetko ľudstvo žiť pod vôľou Boha otca ,čiže pod božou svätou vôľou ..Nie je väčšia hanba pre človeka že nebude môcť žiť pod svojou vlastnou slobodnou vôľou ,no napriek tomu v novom mileniu bude žiť šťastne bez temna a bez zloby a vrážd a pod ..
Keď sa človek naučí znovu žiť dôstojne a podľa zákonov božích ,tak mu bude opäť vrátená slobodná vôľa .. ..Tento čas nového milénia je úplne na blízku .Preto je potrebné pozdvihnúť ducha v tele každého človeka a to tak že mu dáte poznanie ,že dostane Slovo od Pána aby človek vedel čo bude potrebné v čase očisty a aby nebol zatrateny pre nové milenium

tauri
tauri
Reply to  Israismael
9 months ago

Je dost možné, že plán na zásah se bude muset zrychlit. Protože sice se to v mainstreamu moc nepíše, ale ty výbuchy chemiček, vykolejení vlaků už je téměř na denním pořádku a pokud to půjde dál, půda a vzduch bude na hodně dlouhou dobu kontaminovaný. Z nebe padá magnetický prášek, komety jsou též na denním pořádku, dokonce jeden spadl někomu na zahradu a vypálil tam trávník. Ptáci jsou dezorientovaní..A to je teprve začátek. Takže buďto elity, nebo Země..a ta si to rozhodně nenechá líbit. Za nedlouho tu bude ještě digitální identita a kdo z nás neočkovaných a duchovně založených by to podporoval? Podle mě nemůžem jednat zase podle Boha..každý je svým vlastním bohem a pokud by byl i on stejný, že by odebíral svobodnou vůli, jaký by byl rozdíl, mezi bohem a deepstate? Žádný..zase by někde byla nadvláda…lidé jednají špatně, protože skoro žádnou volbu nemají a proto se tak vyjadřují. Když přežijí pouze ti, kteří budou hodni, nebudou potřebovat nikoho, kdo by mu vládnul a zase omezoval. Protože jejch čisota bude mluvit za sebe. V nich bude ta víra, že to zvládnou a budou jednat jen v nejlepším s/vědomí.
Ale rozhodně se už něco stane a zasáhne to všechny a buďto se lidé probudí, nebo ne..další možnost už je pak asi smrt. Takže lidé asi skutečně budou mít poslední možnost díky kataklizmatu…dál už je konečná. Zatím jsme duchovně založení lidé zažili jen trápení a rozvrácení rodin, kvůli očkování…bylo by na čase, aby vesmír podobné lidi zase začal spojovat, aby se podporovali a zvládli to. Zatím se tomu tak moc neděje mi příjde a skutečně je zatím vše špatně a jsme v tom sami. Ale snad už i tohle se za nedlouho změní. Matrix nesmí mít neomezenou moc a musí dodržovat určité zákony..i když si na ně mnohdy jen hraje.

Israismael
Israismael
Reply to  tauri
9 months ago

Všetky bytosti vyššie od tohto hmotného vesmíru smerom k bytostnemu vesmíru ako je Valhala, Olymp, žijú vo vôli Božej..VYŠŠIE a to od sfér duchovna, hore až po Božiu sféru včetne počnúc tiež svätým Gralom (to je oblast kde sa vkladá Duchom svätým božia sila pre stvorenie do svetov) a až pred trón Boží majú všetci dokonalí ľudski duchovia a boží duchovia svoju vlastnú vôľu ale to je vysoko dokonala vôľa..
Žiaľ človek zneužil dar slobodnej vôle preto mu bude naozaj a skutočne podviazaná na istý čas, aj keď bude žiť v novom kráľovstve tzv tisícich rokov, a to len preto aby sa naučil žiť pod vôľou Boha.. To je teda len na určitý čas, pokiaľ sa naučí všetko čo mal už dávno vedieť, TJ zákony vesmíru, prírodné zákony, žiť radostne bez toho aby škodíl sam sebe ako človeku a prírode, zvieratám a pod…
Vidíte to správne ze aký zly je človek, zákerný, škodí si navzájom a áno aj to Ohio v Amerike aj to bolo zámerne tie chemikálie, zlí tohto sveta chcú absolútnu kontrolu a áno aj degitalny svet a v ňom totálna päsť na ľudstvo.. Mnohých vyradili cez vakcíny.. A už už sa misky preplnili a skutočne Boh zasiahne.. Všetko muselo byt načasovane aj kvôli kolektívnej karme ľudstva.. Musí sa najskôr vybiť v udalostiach vo svete.. To je Zákon spätného navrátenia z bodu do bodu alebo kruhová karma… Nič nemôže ostať bez odpykania… Preto sa čaká do času, keď sa to všetko dostane do bodu varu na tejto Zemi, všetko temné sa bude ničiť medzi sebou a preto je teraz tak hrozna doba.. Nezabúdajte, ze že Boh a svetlo bude chrániť ľudí ktorí budú rovnorodi pre záchranu.. Len nerovnorode so svetlom bude zničené… Všetko čo bude auricky žiariť fialovým svetlom bude zachránené alebo neznicene.. Ostatné presunuté, vytrhnuté alebo zničené..

Israismael
Israismael
Reply to  tauri
9 months ago

Chcem vám len povedať že to nie je trest keď nám ľuďom bude na určitý čas odobratá slobodná vôľa a že budeme žiť vo vôli božej ..veď napríklad aj takí anjeli nežijú inak len vo vôli Božej a plnia vôľu božiu …
Čo je však horsie postupne začal človek nesprávne používať slobodnú volu a dospelo to až do bodu keď ju zneužíva …

tauri
tauri
Reply to  Israismael
9 months ago

Jenže svobodnou volbu často zneužívají politici a ovce. Kdo se nechal naočkovat, ten věří, že si s nim může dělat co kdo chce a to samé dělá druhým. Ten, kdo se nenechal věří, že svobodnou volbu má a proto to odmítnul. A zase věří, že svobodnou volbu mají i druzí, i když v ní nevěří. Takže pokud někdo nemá mít svobodnou volbu, tak ti, co budou v nižších vibracích a zkrátka nepochopili, že svobodná vůle je dar, stejně tak, jako život a věci k pohodlnému životu. A kdo má vlastně z nás teď svobodnou vůli? Matrix nám ji jen předhazuje, jako pravou..my v ní věříme, ale přesto takřka neexistuje. Jen to jen zdání svobodné vůle…přesně tak, jak bylo řečeno ve filmu Správci osudu.

Israismael
Israismael
Reply to  tauri
9 months ago

Teraz v týchto časoch sme na konci obrovského úseku niekoľkých miliónov rokov, keď už ma byt človek ako taký rozvinuty tu na tejto pozemskej pôde.. Vyzerá to tak podľa informácií ze tieto zrodenie na zemi pre vývoj sú posledné inkarnacie človeka … To by značilo asi toľko, keďže iné už nebudú, ze konci fáza vývoja… Nie tela, ale ducha.. Ako som už písal vyššie duch je hlavný človek,. DUCH je jemná,, iskra”, ma podobu, teda formu ako je hmotné telo , ale naše telo je len obal pre ducha….. a to je viditeľná hmota pre oci.. Duch nie je viditeľny preto sa človek domnieva ze neexistuje..
Keďže ide v tejto fáze o Posledne čistenie Zeme a ľudí , ktore čoskoro vypukne, tak ide zároveň aj o posledné rozhodnutia ludi po miliónoch rokoch vývoja, ci sa dostatočne vývinuli v tejto poslednej fáze, alebo ci ostane človek bezprecedentne v temnom chceni..teda rozhodujú sa dnes s teraz všetky duše , všetkých vyše 8 miliárd na základe slobodnej vôle, ktorá je ešte stále slobodnou.. a to sa nazýva triedenie na plevy a zrna.. Alebo triedenie na kozly a na ovce.. V konečnej fáze je to oddelenie svetla od temna, a to je posledný súd….a to sú tieto udalosti od 2020!!!! … ak mi rozumiete…

tauri
tauri
Reply to  Israismael
9 months ago

Já z tohodle pochopil, že temnota měla stále šanci “se pozvednout” nebo přestat ze sebe dělat oběť a moct dělat a mít se jako “světlo” ale nechtěla, tak už přestala mít šanci a teď si musí každý svým směrem. Zkrátka jen dokázala, že si hraje na oběť a chudáčka a přitom nic ani nabízet nechtěla. Ale šanci dostala i přes to, že to stálo už mnoho životů a úsilí. Teď je však tomu konec a pravidla se změnila. Cítím to ale teprve tak 3/4 roku. Řekl bych, že do poslední chvíle měla šanci a to i po roce 2021..Takže se v tomhle nějak shodujeme. A taky dost jsme tu byli pro druhé a oni toho jenom zneužívali, takže teď každý za sebe..dřív bylo něco za něco ale energie nebyly vyrovnané a člověk dostal málo na zpět. Teď lidi musí dospět a věčně nepomáhat slabším..Ale je to už před námi a moc nezbývá. Každý už se nějak podvědomě rozhodl, kam patří a jaká energie je pro něho ta “silnější”. Jenže jedna se nedělí a ani nemá co nabídnout a ta druhá se dělí, jen to nikomu nevnucuje. A přesto se mnoho lidí rozhodlo pro tu drsnou, která jen vyžaduje. Jak ale bude vypadat poslední soud nevím..zda to bude jen záblesk a ti se světlem to přežijou a světlo to jenom posílí…A ti s temnotou to taky posílí akorád, že temnota bude v nich tak sílná, až se spálí a rozervou se?

Israismael
Israismael
Reply to  tauri
9 months ago

Toto ste úplne odhadol ..Áno ..Svetelný zablesk a luce svetla ..nebude žiadne otváranie kníh života ,i keď je to tak písané v biblii, lebo popísanou knihou života budu samotne duše človeka resp duch,za celé obdobie existencie ..
Tých ľudí čo vyžarujú prevažne k svetlu to posilní ,prežijú a budú sucinni v novej tisícročnej ríši alebo prejdú do duchovného Raja
Tých ľudí čo sa spájajú z veľkej časti s temnom tak lúč svetla zničí ,rozorve alebo spali..úplne presne ste to odhadol ..
Lúče svetla budú vseobsiahle po celej Zemi a budú mať farbu finálového záblesku..Preto fialová farba bude u ľudí rozhodujúca
Poznámka:
*Fialovo vyžarujuca aura človeka =to sú ludia idúci k svetlu
*Žlto vyžarujuca aura človeka =, ľudia idúci k temnu (fialový luc sa nezhoduje so žltou)
Nemôže dojsť k žiadnym pochybeniam ,všetko bude Spravodlivo sudene Božím Zákonom Pravdy -Lásky- Spravodlivosti a Čistoty (On Prichádza v oblakoch,tak ako je to zaznamenané v biblii )