Napnite svoje duchovné svaly

12/05/2024 | Duchovno

Články na tento týždeň

Aktuálna modlitba

Najbližšia hromadná modlitba bude v pondelok (22.07.2024) a pokračovať môžete celý týždeň o 19:00. Info o aktuálnej modlitbe nájdete TU.

Aktuálne posolstvo

„Choď, jednaj, mysli a prežívaj tak, aby si sa nemusel červenať a hanbiť ak sa budeš dívať na kríž Pravdy. To maj neustále na pamäti.“

Dôležité odkazy

Najnovšie komentáre

  1. Ďaleko od káznenmily Talmudista ,.Chod sa kuknúť na kázeň do Vatikánu ..Tam ti áno doslova kažu,príkažu a budú ešte ..Ale…

  2. No čo už, nie vždy sa ti kázeň vydarí...

  3. Boh určite nemôže mať rád temno ..a teraz si dajme rovnicu Boh svetlo a človek s temným správaním..Vysvetlím: Trump má…

Kontaktujte nás

Podpora

Ak nás chcete finančne podporiť môžete tak učiniť dobrovoľným príspevkom na IBAN:

SK5109000000005032227165

Ďakujeme všetkým za podporu


Páči sa ti, čo tu čítaš v oblasti duchovných článkov a dáva ti to zmysel? Klikaj na duchovneposolstva.sk, kde nájdeš duchovný chlieb pre svoju dušu 🙂 ⬇️


Sledujte nás na telegrame

Je čas napnúť svoje duchovné svaly a vystúpiť do nových výšin

Keď chceme schudnúť alebo zosilnieť, zameriavame sa na svoju primárnu silu. Zdvíhame činky alebo používame odporový tréning, aby sme zosilneli. Bez tohto odporu, tlačenia na niečo ťažké, by sme sa nerozvíjali.

S duchovným rastom je to veľmi podobné.

Na začiatku 20. storočia Rudolf Steiner predstavil antropozofiu, kde písal a prednášal o koncepcii štvornásobného človeka. Vysvetľuje, že Vychádza z myšlienky, že človek sa skladá zo štyroch vzájomne závislých aspektov: fyzického tela, éterického tela, astrálneho tela a ega. Je to podobné hinduistickým, budhistickým a iným duchovným alebo náboženským presvedčeniam a praktikám.

Po práci na fyzickom, emocionálnom, mentálnom a duchovnom tele by sme mali chcieť rozvíjať svoje jemnohmotné telo. Jemné telo je ego, myseľ, spomienky, nevedomie, podvedomie a nadvedomé aspekty ľudskej bytosti. Niektorí by to nazvali našou psychikou a je vycvičená našimi životnými skúsenosťami.

Keď sme mladí, učíme sa plaziť, potom chodiť a nakoniec behať. Na získanie sily potrebnej na to, aby sme sa mohli postaviť na vlastné nohy, je potrebný cvik a vytrvalosť. Dovtedy máme k dispozícii predmety, o ktoré sa môžeme oprieť, a láskavú pomoc našej rodiny.

Duchovný a jemnohmotný tréning tela je podobný.

Bez niečoho, o čo sa môžeme oprieť, spoločnosti stagnujú alebo upadajú do rozkladu. Rast je možný, ale vývoj je pomalý. Pozorujeme to na vzostupe a páde civilizácií naprieč dejinami. Z času na čas sa ľudstvo odhodlá na skok a vzchopí sa. Zvyčajne je to však po nejakej udalosti, niekedy hrozivej alebo kataklizmatickej, ktorá nás posunie na okraj a pôsobí ako katalyzátor zmeny. K zmenám dochádza aj pri vzájomnej spolupráci prostredníctvom zdieľania myšlienok a informácií, ktoré plodia premenu spoločnosti. Je krásne a úžasné, ako sa naše individuálne skúsenosti vlnia a ovplyvňujú mnoho ďalších ľudí na svete!

Tri desaťročia som trénoval kone. Jazdil som v sprievodoch a dokonca aj počas nepokojov, keď som pracoval v orgánoch činných v trestnom konaní. Kone vnímajú jemné energie a myšlienky (a rovnako aj ľudia okolo vás). Keď som jazdil na trailoch, ak som videl niečo, čo by mohlo môjho koňa vystrašiť, a cítil som strach, premietol som to naňho a môžete hádať, čo sa mohlo stať. Ak som sa pozeral dolu namiesto toho, kam som chcel ísť, niekedy sa potkol. Ponaučenie, pozerajte sa na pozitívne veci, premietajte si dôveru a vedzte, kam idete!

Vráťme sa k analógii o tréningu svalov a potrebe nejakej formy odporu. Zatiaľ čo na posilnenie nášho jadra používame závažia, ťahače a iné pomôcky, duchovná sféra nám tiež poskytuje odpor tým, že nám kladie do cesty prekážky. Sú nám predkladané náročné osoby, okolnosti a udalosti vo svete, ktoré sa zdajú byť dosť nepríjemné. Musíme sa však pozrieť hlbšie a z vyššej perspektívy.

Je ľahké nechať sa vtiahnuť do bahna negatívnych myšlienok a emócií. Prebieha však jemný telesný tréning. Ruža má tŕne, ale zároveň je krásna na pohľad a vydáva príjemnú vôňu. Trávite viac času sústredením sa na tŕne než na krásu a zázrak vo svete? Delíte sa o krásu alebo o utrpenie, ktoré vidíte? Ovplyvňujete druhých, aby rástli, alebo udržiavate ich pozornosť na ťažkých informáciách, ktoré ich udržiavajú v nižších emocionálnych stavoch, alebo im pomáhate povzniesť sa?

Pandémia bola strašná. Ale pozrite sa na veľké prebudenie, ktoré spôsobila v globálnom vedomí. Zdanlivo démonickí svetoví vodcovia prijali šialené zákony, mandáty a obmedzenia. Ale pozrite sa na jednotu, ktorú to vytvorilo v ľuďoch na všetkých kontinentoch. Vidíme, ako sa spojili, aby chránili, protestovali a hľadali lepšie spôsoby, ako vládnuť, pestovať potraviny a prirodzene riešiť zdravotné problémy. To je strieborný okraj v búrkových mrakoch. Mali by sme hľadať strieborné stránky a častejšie si nájsť čas zastaviť sa a privoňať k ružiam.

Naše duchovné oči sa otvorili a mnohí si z nich stále trú spánok. Ide o naladenie a posilnenie jadra nášho jemnohmotného tela. S otvoreným vnútorným okom si budete viac vážiť tých ľudí a udalosti, ktoré spôsobujú utrpenie, ale len dovtedy, kým to dovolíte. Pozerajte sa na pozitívne veci a ponaučenia z týchto stretnutí a vnímajte širší obraz z vyšších, dokonca nebeských perspektív. Vy ako anjelská alebo duchovná bytosť máte ľudskú skúsenosť, aby ste ďalej rozvíjali svoju dušu a posilnili svoje duchovné krídla v rámci prípravy na vzostup.

Keď budete pokračovať vo svojej ceste životom, vo všetkom hľadajte pozitíva. Dobro, ktoré urobíte na tomto svete, sa prenesie do ďalšieho vo vašom jemnohmotnom tele… To všetko si môžete vziať so sebou!

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments