Človek sa musí od základu zmeniť k lepšiemu, ak chce obstáť pred nadchádzajúcim dianím

24/03/2023 | Duchovno

Články na tento týždeň

 • Pravá duchovná cesta
  Čoraz viac z nás hľadá niečo viac v živote ako doteraz. Uvedomujeme si, že nie sme len rozum a telo. Chápeme, že sme viac a chceme to viac poznať. Hľadáme […]
 • Príbeh dvoch Putinov
  Podľa členov ruskej vlády údajne pomiešal pôvodný Putin gangstrov a gangstrov. Zabil by každého, kto sa mu postavil do cesty alebo koho jednoducho nemal v obľube. Všetci okolo neho žili v strachu […]
 • Dôkazy o siedmich úrovniach infraštruktúry pod plošinou Gíza
  Päť kilometrov od Káhiry stojí jedno z najstarších a najlákavejších miest v histórii ľudstva. Toto tajomstvo obsahuje tri hlavné pyramídy v Gíze, ktoré predstavujú jednu z najslávnejších starodávnych civilizácií. Megalitické kamene, […]
 • Púšťam minulosť, radujem sa z prítomnosti a nových začiatkov
  Každá negatívna udalosť, stav, či situácia z našej minulosti je s nami spojená neviditeľnou nitkou. Čím viac ju živíme spomienkami a súčasne negatívnymi prežitiami, akoby sme jej dávali potravu a […]
 • Sami prichádzame na svet a sami i odchádzame…
  Nepútajme sa ani na ľudí, ani na hmotné veci…Ak sa dostaneme do situácie, že sa ocitneme sami a uvedomíme si to, máme tendenciu pred samotou utekať. V podstate neutekáme pred […]

Aktuálna modlitba

Najbližšia hromadná modlitba bude v pondelok (29.05.2023) a pokračovať sa bude celý týždeň o 19:00. Info o aktuálnej modlitbe nájdete TU.

Aktuálne posolstvo

Prerod je nevyhnutný. Bez prerodu, ktorý musí nutne nastať v každom človeku sa náš svet nezmení. Očakávajme znamenia skrze blížiace sa udalosti a energie. Nastávajúce obdobie nám bude intenzívne ukazovať čo máme na sebe zmeniť, čo musíme napraviť a ako byť lepšími. Nielenže sa k nám rútia svetové udalosti zasahujúce životy nás všetkých, ale taktiež sa zosilňuje tlak požadovania Svetlom, ktorý nás nenechá ľahostajne a lenivo postávať. Nastavme si zrkadlo a vnímajme naším duchovným zrakom. Modlime sa za posilnenie dobra a pôsobenia Božej vôle skrze ľudí na Zemi.

Dôležité odkazy

Najnovšie komentáre

 1. https://cz24.news/utok-na-rusko-zacne-v-dobe-nejvetsiho-leteckeho-cviceni-a-summitu-nato-v-litve-to-je-za-nekolik-dni-larry-johnson-cituje-victoriu-nuland-krvavou-neoconskou-reznici-z-kyjevskeho-majdanu/ LARRY JOHNSON ,bývalý analytik CIA, poukazuje na nedávná vyjádření čarodějnice z Majdanu Viktorie Nulandové, která je v Bidenově administrativě tajemnicí…

Kontaktujte nás

Podpora

Ak nás chcete finančne podporiť môžete tak učiniť dobrovoľným príspevkom na IBAN:

SK5109000000005032227165

Ďakujeme všetkým za podporu


Páči sa ti, čo tu čítaš v oblasti duchovných článkov a dáva ti to zmysel? Klikaj na duchovneposolstva.sk, kde nájdeš duchovný chlieb pre svoju dušu 🙂 ⬇️


Sledujte nás na telegrame

K.M. “Pán Martin, zmeniť sa, je to najťažšie…”

Odpoveď:

To máte pravdu pani Marta, pretože tisícročia zažité strnulé schémy myslenia a tisícročia nami vytvárané nesprávne postoje, ktoré máme v sebe “do krvi” zažité, nás, väčšinu z nás, úplne pohltili a ovládli. Niet jediného človeka na Zemi, ktorý by nemal čo v tomto smere naprávať.

Zmeniť sa k lepšiemu je ťažké, ale DÁ SA TO!

Zmeniť sa k lepšiemu môže každý, kto vyvinie doslova nadľudské úsilie a prekoná seba samého. Každý, kto bytostne túži po znovuzrodení svojho ducha tak, ako o tom neraz vravieval Pán Ježiš: “Musíte sa znovuzrodiť na duchu!” to aj dokáže, ak skutočne vykročí na cestu Vzostupu svojho ducha, v činoch, v tvrdej náprave svojich pokleskov a teda nie len v myslení a domnení, že sa tak už deje, no charakter človeka je dnes taký, ako bol aj pred rokom, či desiatimi. Zlo v našich srdciach musí byť vykorenené, zlo skrývajúce sa v najrozličnejších pokleskoch a závislostiach, v sklonoch a náruživostiach. Nech by to bola len jediná cigareta, pretože s cigaretou v ruke neprejde do Novej doby na zemi ANI JEDINÝ ČLOVEK, tak každý takýto “koreň zla”, musí byť z našich sŕdc doslova vytrhnutý a to nepôjde bez úporných bojov, bez nadľudského nasadenia, bez skutočne veľkej dávky odvahy a bojovnosti. Samozrejme nie sú to len cigarety, ale sklony a závislosti najrozličnejšieho druhu. Málokto vie, že napríklad výčitky k niekomu, voči komu máme to povestné “ťažké srdce”, sú SKLONOM a sklonom v človeku aj zostanú, kým sa s týmto neduhom každý za seba poriadne nepopasuje. Rovnako to povestné “riešime niekoho v myšlienkach”, samozrejme na diaľku, lebo ak by bol pri nás, asi by “padali aj kamene”, tak na toto rovnako zabudnime, ak chceme obstáť v nadchádzajúcom Dianí. Závislosti, sklony a neresti v nás, majú tisíce podôb a sú neraz tie najnevinnejšie v našom posúdení, o ktorých si myslíme, že sú to “banálne veci”. Tu však treba podotknúť, že sú to tie najdôležitejšie a najťažšie naše zlozvyky, s ktorými sa musíme vedieť popasovať tak, že ich viac NEBUDE! Presne podľa Slov Pána Ježiša: “Je ti odpustené, choď a viac nehreš!”

To staré v nás musí umrieť, úplne a definitívne, aby to Nové v nás, nám zabezpečilo Večný život, plný blaženosti a Svetla, ktorý by sme inak každý stratili, ak by teraz neprišla Pomoc z Výšin Svetla.

A opäť nám Ježiš zasľúbil pomoc, Pomocníka pre toto Veľké obdobie na Zemi. Pomoc v podobe Božieho Slova, v ktorom každý človek Dobrého srdca, nájde podrobný návod na to, AKO môžeme každý jeden bez rozdielu, docieliť toto nutné znovuzrodenie.

Že to nebude pre nikoho ľahké, môžeme každý už dnes cítiť “až do končekov prstov”. I v citáte zo Slova Pravdy vyššie, predsa jasne stojí: „Cesta k záchraně do Světla si žádá, aby byla SE VŠÍ SILOU nastoupena těmi, kteří chtějí zůstat zachováni…”

DENNE sa teda musíme každý jeden z nás, nielen vo svojej mysli, ale aj vo svojom srdci, zaoberať tým, ako to dosiahnuť, ako sa postupne zbaviť svojich chýb a návykov, ako byť lepším, ako si vyčistiť svoj charakter.

Zo všetkej dennej našej činnosti, TOTO musí byť NA PRVOM MIESTE!

Všetko ostatné je až druhoradé a treťoradé, nech by sme mali denne na práci čokoľvek a stretávali sa s kýmkoľvek a je jedno, či sú to naši známi, alebo dokonca najbližší. Toto všetko musí byť až na DRUHOM MIESTE, ak sa skutočne chceme zmeniť tak, aby sme sa naučili žiť v súlade s našim svedomím, teda podľa Vôle Najvyššieho.

Ak takto, v plnej vážnosti preberieme zodpovednosť za svoj život, ktorý sme dostali Darom a o ktorý sme sa do dnešných dní takmer pripravili, ak takto budeme denne stáť vo svojom žití, v ktorom sa budeme zo všetkých síl usilovať dosiahnuť zmenu, o akej dnes nemajú mnohí ešte ani tušenia, ak sa teda budeme trvale a sústavne zaoberať tým, ako byť lepší, čo v sebe zahrňuje byť Majákom pomoci aj pre svoje okolie, ak takto budeme každé ráno vstávať, v takomto naladení a nastavení a rovnako večer, keď budeme bilancovať deň, kde sme obstáli a kde musíme ešte zabrať, DOKÁŽEME TO!

Samozrejme, nedokážeme to BEZ POMOCI ZVONKA!

Nikto, ani jediný z nás by sa nedokázal takto duchovne znovuzrodiť, bez Pomoci, ktorú nám práve Syn Boží Ježiš, pre toto veľké obdobie prisľúbil.

Nikto z nás by to nedokázal bez Pomoci Sily Ducha Svätého, ako je o tom zasa tak jasne napísané v statuse vyššie:

“Člověk nesmí prosit, bláhově žebrat, nýbrž má dát celé své pevné chtění novému, požehnanému bytí a působení na Zemi. Musí se od základu změnit. Jen takoví se v duchu znovu narodí, S POMOCÍ SÍLY Ducha Svatého!”

Tá pomoc nám však nepríde len tak, pretože to my sami, si Ju musíme zaslúžiť! Nielen vyprosiť, ale aj zaslúžiť svojou čistou, skutočnou túžbou po zmene a len potom v modlitbe, alebo v prehĺbenom vnímaní, môžeme poprosiť a Posilu zo Svetla, o Pomoc, o liečivú Energiu Lásky Božej, ktorú následne musíme vo veľkom odhodlaní a nasadení aj správne využiť, v zmysle Sily, v zmysle jej pomáhajúcej kvality.

A tak, ako zo Svetla má byť pomožené nám, tak rovnako my musíme pomôcť sebe a tým, ktorí sa rovnako usilujú po tejto zmene.

Inej cesty niet. Silu si môžeme vyprosiť a aj nám bude zoslaná, budeme Ňou zahrnutí, ak je naše vnútro k tomu správne nastavené, teda nezištne, v pokore a čistej túžbe po zmene k lepšiemu, aby sme konali už len Dobro.

Silu obdržíme, ale NIČ sa ešte neudeje, AK MY túto Silu nepremeníme v radostný, tvorivý a pomáhajúci čin, ak ju nepoužijeme k odpusteniu blížnym, k tým, o ktorých si myslíme, že nám krivdia, skrátka túto Silu musíme bezpodmienečne použiť na všetko to nové, hodnotné a dobré, čo bude z našich rúk a úst vychádzať.

Je to podobné, ako keby sme mali “vybité baterky” a niekto nám dodá energiu, “nabije ich”. K čomu tú posilu a to osvieženie použijeme? Ak opäť k tomu starému, povrchnému spôsobu života, je zákonité, že tá Sila by nás priviedla do ešte väčšieho strádania a ťažkostí, spôsobila by ešte väčšie bolesti, ako v čase predtým, keď sme o túto Pomoc, posilu žiadali.

Je v tom preto nesmierna zodpovednosť. Pomoc príde vždy, ale to najdôležitejšie je, AKO ju využijeme!

No a bez Pomoci Ducha Svätého, to nie je možné dosiahnuť pre nikoho z nás!

Svätý Duch = DUCH PRAVDY, ktorého Príchod na Zem zvestoval Ježiš a prisľúbil, že keď On odíde k Otcovi, pošle nám Pomocníka, Ducha Pravdy, ktorý nás uvedie do celej Pravdy.

Čo to znamená? Len to, že tento Duch Pravdy na Zem musel nielen prísť, ale musel nám tu zanechať Slovo svojho Nebeského Otca, ako tú najsilnejšiu Rukoväť, ako ten najdokonalejší Návod na to, AKO dosiahnuť to nutné Znovuzrodenie na duchu. Bez tejto Pomoci, bez tohto Dokonalého návodu ako žiť, bez tohto Slova Pravdy, to NIKTO na Zemi nemôže dosiahnuť, ani jediný z nás!

Je to podobné, ako keď chce gazdiná upiecť ten najchutnejší koláč a má k tomu podrobný popis prípravy, detailný recept. Ak ho vezme do ruky a začne sa týmto receptom aj riadiť, ak si v námahe pripraví všetky ingrediencie a aj technické zabezpečenie, ak k tomu zabezpečí chuť do pečenia a dobré chcenie i dobrú vôľu, tak je viac ako isté, že upečie ten najlepší koláč, skrze VLASTNÚ NÁMAHU.

Ten recept pre nás ľudí, je Božie Slovo Pravdy, ktoré tu máme každý jeden z nás k dispozícii, ak po Ňom siahneme. Tú výbavu, tie ingrediencie a technické zabezpečenie, to predstavuje našu chuť po zmene, našu vôľu a túžbu, ktoré za prispenia skutočnej Modlitby a prosby smerom k Výšinám, budú zákonite posilnené tak, ako pri spomenutom pečení vynaložíme silu a energiu a všetku našu dovednosť a um k tomu, aby sme s výsledkom boli nielen my spokojní.

V malom je to teda upečenie toho “najlepšieho koláča na svete” a v tom veľkom, je to naše znovuzrodenie na duchu, bez ktorého by sme nikto neprežili Dianie, ktoré je pred nami. Neprežili by sme ani pozemsky a ani duchovne.

Je to všetko také jednoduché pani Marta, nám stačí len chcieť nastúpiť skutočnú, reálnu cestu k nášmu úplnému znovuzrodeniu sa na duchu…

Prajem Vám krásne Svetlé dni a odvahu k boju. Pretože sa o boj jedná, dokonca o ten najťažší. Preto bez odvahy, je jeho úspešné zvládnutie nemožné…

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Miriam
Miriam
2 months ago

❤️

Martin
Martin
2 months ago

Mam nevyliecitelnu chorobu a zacal som sa menit k lepsiemi pred nou.Skoda zivota

Israismael
Israismael
Reply to  Martin
2 months ago

Nie naše telo pozemské a ani jeho orgány budú súdenymi pán Martin !!..súdený bude ludsky duch v tele .On je ,existuje a to je to živé ,podstatné a hlavný to človek , i keď je toho času zahalený práve v tomto pozemskom tele..Sme tu na Zemi pre skúsenosti ducha a pre nás vývoj ,aby sme mohli prejsť do duchovnej Zemi , keď spoznáme spôsob oslobodenia sa z hmoty ! ..A keďže sme tesne pred vrcholom očisty vaše polepsenie sa vám pridá v dobrom k duchu ,ktory ako každý iný ľudský duch, nielen ten váš,tak či tak vkĺzne do nového tela len čo príde jeho čas a začne potom nové pokračovanie bytia človeka v iných sférach než sú tieto pozemské !! ..
Pokiaľ ste tu na Zemi treba stále zlepšovať stav ducha a aj choroba tým bude zdolatelnejsou ..sme len pár rokov pred Súdnym dňom ľudstva a všetci ľudia ho budú musieť prejsť ..Nepôjde vôbec o stovky rokov a už možno ani o desiatky rokov a príde veľká zmena Všetko sa to dá čítať na prstoch dvoch rúk a príde to ….Vaše polepsenie vám očistí karmu-pricinu a nasledok nejakého deja ,pre ktorú teraz musíte pretrpieť časť života ,ale dáva vám to zas velikánsku nádej že sa oslobodite od všetkých karmickych záťaži života a získate nádej na večný život .Vrátilo sa vám len to čo ste kedysi zasial smerom k ľuďom a ožilo to ,napr tato vaša choroba ..Ťažko povedať čo sa stalo kedysi dávno ale vrátil sa vám následok nejakej príčiny ťažšieho asi nedobreho skutku voči bliznemu ..Nič nie je totiž náhoda a ani choroby …Nebojte sa ničoho a smelo do ďalších dní v polepšovnani a dám vám jedno Posolstvo života …čítajte si to denne ,kliknite si postupne zaradom na prednášky aj v knihe 1 a keď to dočítate aj v knihe 2…To Slovo Vás oslobdi úplne …vnimajte ho duchom a citom v obrazoch…..kliknite na tento odkaz(⁠。⁠◕⁠‿⁠◕⁠。⁠)⁠➜ http://www.abdrushin.sk/posolstvo-gralu/