Ako akumulácia nízkych energií vedie dušu k uzavretiu zmluvy s Diablom (sedem smrteľných hriechov)

27/07/2024 | Duchovno

Články na tento týždeň

Aktuálna modlitba

Najbližšia hromadná modlitba bude v pondelok (18.11.2024) a pokračovať môžete celý týždeň o 19:00. Info o aktuálnej modlitbe nájdete TU.

Aktuálne posolstvo

„Choď, jednaj, mysli a prežívaj tak, aby si sa nemusel červenať a hanbiť ak sa budeš dívať na kríž Pravdy. To maj neustále na pamäti.“

Dôležité odkazy

Najnovšie komentáre

  1. Soros nemá maďarslý pôvod, len je z Maďarsla, klde sa narodil.

  2. Ak ste tak statočný a spravodlivý americký ľud,v čo pevne verím,nelezte nám do kukurice,a nechajte náš národ na pokoji!Máte vlastné…

Kontaktujte nás

Podpora

Ak nás chcete finančne podporiť môžete tak učiniť dobrovoľným príspevkom na IBAN:

SK5109000000005032227165

Ďakujeme všetkým za podporu


Páči sa ti, čo tu čítaš v oblasti duchovných článkov a dáva ti to zmysel? Klikaj na duchovneposolstva.sk, kde nájdeš duchovný chlieb pre svoju dušu 🙂 ⬇️


Sledujte nás na telegrame

Podľa veriacich sa sedem smrteľných hriechov nazýva smrteľnými preto, lebo podľahnutím týmto nerestiam sa mení morálne smerovanie človeka, čo ho odvádza od Boha, t. j. ľudská duša sa vzďaľuje od Boha, a to je smrť duše, pretože bez spojenia so Stvoriteľom, naplneného milosťou, duša zomiera.

Všetky tieto hriechy už dávno opísali rôzni cirkevní predstavitelia, preto sa nimi budeme zaoberať na základe ezoterických poznatkov, ale najprv si pripomenieme, čo je to „hriech“ v novom svetle.

„Hriech je (energetický pojem hriechu) nahromadenie energií nízkej úrovne dušou, ktoré neprispievajú k jej napredovaniu pozitívnym smerom. Nízke činy prispievajú k hromadeniu nízkych energií dušou. Nadmerné hromadenie negatívnych energií dušou ju vedie k negatívnemu systému (diablovi).

Začnime teraz po poriadku.

Pýcha

Ak môže byť hrdosť pozitívnou vlastnosťou, potom je pýcha vždy negatívnou vlastnosťou. Človek môže byť hrdý na svoje činy, na svoju tvorivosť, na svoju tvorivú prácu atď. Inými slovami, môže byť hrdý sám na seba. Inými slovami, môže byť hrdý na niečo, čomu venoval veľa úsilia, peňazí a času, na niečo, z čoho sa teraz budú tešiť alebo čo potrebujú iní, na niečo, čo existuje. Hrdosť je pocit sebaúcty.

Ale pýcha, keď má človek vysoké sebavedomie a cíti sa vyššie, lepší ako ostatní, keď začne pohŕdať tými, ktorí majú nižšie postavenie, ktorí sú chudobnejší, menej talentovaní, menej krásni atď. je začiatkom vzniku ďalších negatívnych vlastností, ako je arogancia, sebectvo atď.

Závisť

Tu samozrejme chápeme závisť ako negatívnu vlastnosť. Inými slovami, závisť voči majetku, peniazom, bohatstvu, vysokému postaveniu v spoločnosti, úspechu, sláve, zdraviu, kráse, schopnosti cestovať a podobne.

Keď v človeku prepukne závisť, začne druhému človeku priať škodu, neúspech a chorobu. Závistlivý človek začne nenávidieť úspech iného človeka, začne proti nemu tkať intrigy, klebetiť a môže ho ohovárať pred ostatnými. Inými slovami, závisť tiež vedie človeka k páchaniu nevhodných činov, dokonca zločinov, formuje negatívne vlastnosti a napĺňa dušu temnými energiami.

Obžerstvo

Obžerstvo je závislosť od chutného a hojného jedla. Obžerstvo je pre človeka pokušením a skúškou. Je nebezpečné, pretože človek ho považuje za nevinnú slabosť.

Pri obžerstve sa narúša harmónia tela a duše, nastáva nerovnováha ľudskej energie, éterické energetické telo sa nedokáže vyrovnať s nárastom akumulácií vo fyzickom tele. V dôsledku toho sa začína obezita, ktorá už vedie k tvorbe nadmerných tukových zásob, ktoré sú zdraviu škodlivé a vyvolávajú vznik mnohých chorôb.

Navyše nezabúdajte, že pri obezite začína jedinec produkovať energie nižšej kvality, čo ovplyvňuje jeho ďalšiu karmu.

Akokoľvek sa to niekomu môže zdať zvláštne, obžerstvo sa prejavuje aj v podobe rafinovaného gurmána. Gastronómia je potešenie a vášeň pre chutné jedlo.

Obžerstvo a lakomstvo sú dva póly toho istého hriechu, pretože z človeka robia otroka jeho stravovacieho správania. Veď pre týchto ľudí jedlo už nie je potrebné na udržanie života tela, ale stalo sa vytúženým cieľom života. Človek zažíva zámenu zmyslu života: namiesto duchovného rozvoja duše je tu potešenie pre telo.

Človek musí pochopiť, že keď kladie svoje telo nad dušu, telo sa stáva lákadlom pre odporné rozkoše a vášne. Všetky drobné pôžitky (nepochádzajúce z tvorivosti a tvrdej práce) obsahujú aj slabé energie, ktoré neslúžia na budovanie duše.

Žiadostivosť

Žiadostivosť je sexuálna promiskuita, porušovanie noriem verejnej morálky v oblasti sexuálnych vzťahov a zahŕňa najmä cudzoložstvo, promiskuitu, incest a iné sexuálne zvrátenosti.

Je tu veľmi zaujímavá, ale pre mnohých ľudí nepríjemná nuansa. Ide o to, že z hľadiska stupňa hriechu stavajú Vyšší učitelia všetky nezákonné sexuálne vzťahy nad vraždu. Veď pri vražde sa ničí len fyzické telo človeka a pri zhýralosti hriešnik zasahuje do večnej duše, ktorá je Božím stvorením.

Práve dušu jedinec kazí, pretože narúša normálnu štruktúru svojich jemnohmotných štruktúr a prispieva k produkcii veľkého množstva „špinavých“ energií. A pri zrade v manželstve degeneruje aj genetický kód, narúša sa energetická štruktúra rodiny, t. j. začína sa rúcať rodinný egregor. Obnovenie normálnej produkcie energie medzi mužom a ženou aj po jednej zrade trvá 5 rokov.

Hnev

Hnev nie je len príčinou určitých konfliktov, ale zabíja aj pozitívne city lásky, priateľstva, súcitu a úcty, ktoré predtým jedinec prechovával k iným.

V takýchto prípadoch môže človek druhého nielen slovne urážať, ale uchýliť sa aj k násiliu, pretože niekedy nie je schopný triezvo posúdiť svoje konanie.

Čo sa stane s človekom, keď sa nahnevá? Nahromadenie negatívnej energie. Ba čo viac, čím silnejší a dlhší je hnev, tým viac negatívnej energie človek produkuje. Ak sa zároveň spôsobí zranenie inej osobe, objaví sa aj karma za tieto činy.

Chamtivosť

Chamtivosť je nesmierna túžba, tendencia získať hmotné statky a výhody. Mnohí ľudia jednoducho túžia po materiálnom blahobyte vo svojom živote. Čo je na tom zlé?

Musíme pochopiť, že Boh dáva ľuďom možnosť rozvíjať svoje talenty, duchovnosť a venovať sa tvorivosti a že materiálne bohatstvo je návnada a pokušenie, ktoré diabol dáva človeku, aby ho vtiahol do svojich sietí.

Chamtivosť vyvoláva v človeku mnohé negatívne vlastnosti: lakomstvo, nenásytnosť po spotrebe, sebectvo, vášeň po zisku atď. Chamtivosť môže človeka dokonca dohnať k spáchaniu trestného činu, aby sa stal ešte bohatším alebo aby neprišiel o už nadobudnuté bohatstvo.

Inými slovami, bohatstvo je jedným z najsilnejších pokušení a skúšok, ktoré má človek k dispozícii. A hriech chamtivosti takmer vždy vyvoláva ďalšie hriechy.

Okrem toho všetko vo vesmíre, čo začne spotrebúvať viac, ako produkuje, teda začne parazitovať na iných, je vyradené z vývoja.

Treba si uvedomiť, že medzi prebytkami a deficitmi musí existovať pružný ekvivalent, pretože oboje rovnako spomaľuje vývoj jednotlivca, keďže prebytky ho kazia a deficity spomaľujú vývoj, keďže stačí premýšľať o tom, ako nájsť prostriedky existencie.

Lenivosť

Lenivosť sa považuje za stav apatie a ľahostajnosti voči sebe samému a životu okolo seba, pri ktorom dochádza k celkovému ochabnutiu duševných a fyzických síl, spojenému s extrémnym pesimizmom a stratou chuti do života zo strany jedinca. Inými slovami, lenivosť je nuda, melanchólia, lenivosť a ľahostajnosť v jednom. Ak však človek podľahne skľúčenosti, svedčí to len o jeho slabej vôli.

Často, aby nejako rozptýlil svoju melanchóliu a depresiu, aby sa nechal rozptýliť alebo aspoň na chvíľu zabudol, má človek chuť naplniť ju alkoholom doma alebo v miestach zábavy.

Preto si musíme uvedomiť, že lenivosť je voľbou možnosti v programe života, ktorá vedie k degradácii. Faktom je, že ak sa jednotlivec prestane rozvíjať, týka sa to len jeho. Ale životné prostredie, matérie priestoru a času, hmota a jemnohmotné roviny Zeme sa naďalej vyvíjajú. To znamená, že postupne sa potenciál vonkajšieho sveta stáva väčším ako potenciál človeka a začína naňho pôsobiť deprimujúco, čo ďalej brzdí jeho rozvoj.

O siedmich „smrteľných hriechoch“ sme hovorili vyššie, hoci sem treba zaradiť aj ďalší hriech: samovraždu.

Samovražda

Ide o nedovolené opustenie svojho života na Zemi. Človek ukončí svoj život samovraždou, alebo keď sa niečoho veľmi bojí, alebo keď nedokáže vydržať skúšky, ktoré ho čakajú. Musíme však vždy pamätať na to, že Najvyšší nám neposiela tieto skúšky, ktoré sú nad naše sily a ktoré človek nemôže vydržať.

Za opustenie života dušu samovraha postihne krutý trest. Vo svojej ďalšej inkarnácii bude musieť prejsť novými situáciami, ktoré sú pre ňu naplánované, ako aj situáciami, ktorými neprešla v predchádzajúcom živote, čo znamená, že život v novej inkarnácii bude oveľa zložitejší.

Teraz už začína byť jasné, prečo boli všetky uvedené neresti klasifikované ako „smrteľné hriechy“.

Faktom je, že všetky „smrteľné hriechy“ neumožňujú človeku plne realizovať jeho osobný životný cieľ; prispievajú k rozvoju negatívnych vlastností, t. j. zvyšujú negatívnu časť duše, alebo prispievajú k produkcii „špinavých“ energií, ktoré vedú jedinca k degradácii a naberaniu karmy. To znamená, že všetky tieto hriechy spomaľujú vývoj nielen samotnej duše, ale aj tej časti sveta, v ktorej duša existuje, pretože všetko, čo existuje, je navzájom prepojené.

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments