Znaky a symboly ovládajú vašu myseľ

20/03/2023 | Zaujímavosti

Internetom sa vznáša citát, a hoci sa mylne pripisuje čínskemu filozofovi Konfuciovi, je to dôležité vyhlásenie o tom, ako je vaša myseľ uzavretá v otroctve nie jazykom, ale duchom.

„Svetom vládnu znaky a symboly, nie slová alebo zákony. ~Konfucius, naozaj? Nie

Vzhľadom na to, čo tu všetci vieme o okultných a ezoterických základoch politických štruktúr, ktoré riadia väčšinu sveta, ak by ste rozviedli vyššie uvedené tvrdenie, mohlo by to vyzerať takto…

„Svetom vládnu znaky a symboly, nie slová alebo zákony, a tí, ktorí vás ovládajú slovami a zákonmi, túto skutočnosť vedia a využívajú ju vo svoj prospech, aby vám vládli. 

Čo však znamená „vládnuť svetu“? 

To, čo sa často myslí pod pojmom „vládnuť svetu“, je mať kontrolu nad ľudskou doménou tohto sveta, čo je nemožné, pretože „svet“ sú v skutočnosti len miliardy autonómnych ľudí.

Teraz viem, že chlapci ako Yuval Noah Harari majú veľmi verejný transhumanistický mokrý sen o použití „vedy“ na premenu všetkých autonómnych bytostí na automaty, ale zatiaľ sa to nesplnilo, takže práve teraz sa môžeme slobodne sústrediť na tu a teraz.

„Vládnutie mysle“ dáva oveľa väčší zmysel, pretože autoritárska kontrola je možná len vtedy, keď sa jednotlivci, vedome alebo nevedome, poslušne prispôsobujú alebo so strachom podriaďujú akýmkoľvek pravidlám, ktoré majú vo svojej mysli.

A sloboda, ktorú zažívate vo svojom živote, je priamym produktom pravidiel, ktoré máte na mysli, či už ste ich vytvorili vy alebo niekto mimo vás.

Ale čo je tu naozaj dôležité, je to, čo majú vo vašej mysli. A ako sa to tam dostalo. A čo s tým môžete urobiť, je nahradiť to všetko myšlienkami, ktoré vám vrátia kúsok sily a autority vo vašom vlastnom živote.

Ale myseľ má úrovne a pod povrchom, pod časťami, ktoré si vedome uvedomujete, to je miesto, kde vás ovplyvňujú znaky a symboly, o tom chcem dnes diskutovať.

„Tesne pod úrovňou vedomej mysle sa nachádza mocný svet podvedomia, z ktorého vychádza veľká väčšina nášho správania, myšlienok, činov a osobností. Ako základ ľadovca, ktorého špičkou je vedomá myseľ, podvedomie je „vodičom“ vozidla a je miestom tieňov a temnoty, skrytých skúseností a zakorenených vzorcov, starých presvedčení a strachov a všetkých druhov agendy, ktoré sa vybudovali v priebehu rokov, často v rukách vonkajších vplyvov, ako sú rodičia, rovesníci, učitelia, náboženské a politické osobnosti a kultúrne presvedčenia.

Tam, kde vedomá myseľ robí plány, podvedomá myseľ často tieto plány vykoľají kvôli starým vzorcom, o ktorých ani nevieme, že existujú. Je preto logické, že väčšina z toho, čo si myslíme, že sme, nie je ani to, čím v skutočnosti sme. ~ Mary Jones

Väčšina ľudí by chcela veriť, že ich správanie je organické, že žijú úmyselne, ale väčšina ľudí je uzavretá v cykloch sebasabotáže a sebadeštruktívneho správania, čo dokonale ilustruje myšlienku, že ich životy riadi niečo iné ako vedomá myseľ. 

Všetci sme pod vedením podvedomia, ale väčšina z nás si len málo alebo vôbec neuvedomuje programy a vzorce, ktoré sa tam automaticky dejú. A je to aj veľké otvorené tajomstvo nášho sveta a dobre ho poznajú inzerenti, propagandisti a sociálni inžinieri.

Vedia, že vám nemusia priamo povedať, čo chcú, aby ste robili alebo nerobili so svojím životom, pretože vedia, že môžu ovplyvniť vaše podvedomie len znakmi a symbolmi. To znamená, že vás ovplyvňujú skôr obrazmi ako slovami a jazykom.

Prečo? Pretože podvedomie nekomunikuje slovami ani jazykom. Zahŕňa pocity a emócie, ktoré sú vyvolané obrazmi. Aký je to pocit, keď vidíte strom v porovnaní s tým, keď vidíte obrie asfaltové parkovisko. Ovplyvňuje to váš zmysel pre nádej a možnosti?

„Komunikačné médium nie je len pasívnym kanálom na prenos informácií, ale skôr aktívnou silou pri vytváraní nových sociálnych vzorcov a nových percepčných realít. ~ Leonard Shlain, Abeceda vs. Bohyňa: Konflikt medzi slovom a obrazom

Hovorí sa, že obrázok vydá za tisíc slov, no je v ňom viac. Hovorím, že obrázok stojí za jeden pocit a jeden pocit za milión myšlienok. Vaše myšlienky tvoria príbehy vášho života a určujú, čo je pre vás možné. Slová sú proti činom bezvýznamné a činy sú to, čo váš život posúva ďalej alebo nie. A akcia je do značnej miery riadená tým, čo leží pod vedomou mysľou.

Keď sa pozrieme ešte ďalej, pod podvedomím je to, čo Carl Jung nazval kolektívne nevedomie, kde je uložená zbierka zdieľaných obrazov a vedomostí. Veci, ktoré všetci inštinktívne chápeme a začleňujeme ich do svojho správania. Tieto časti mysle sú nelingvistické a nerozumejú jazyku tak, ako to chápe vedomá myseľ. Namiesto toho, ako poznamenáva výskumník Michael Tsarion, podvedomé časti mysle sa spoliehajú na znaky a symboly, pretože slová nedokážu vniesť do komunikácie jazykové bariéry a bariéry interpretácie.

Keď znak alebo symbol vyvoláva pocit, automaticky zastávate svoje miesto v jeho vnútenej hierarchii, a to je obzvlášť zreteľné na firemných symboloch, ktoré dominujú našej kultúre naprieč generáciami.

Symboly vám dávajú pocit, a ak si nie ste vedomí toho, ako pocit formuje obsah vašej mysle, budete si neprítomne vytvárať príbehy na základe zamýšľaného pocitu vloženého do symbolu.

A každý vidíme stovky symbolov každý deň.

A čo všetky tie známe osobnosti, ktoré fotia so zakrytým jedným okom?

Cítite sa nepríjemne? Cítiš sa menejcenný? Závidíš im, keď ťa vedú k uctievaniu skrytej autority? Jon Rappoport vysvetľuje, ako samotné celebrity slúžia ako symboly pre imaginárny, ideálny príbeh o tom, podľa čoho by ste mali merať svoj život. Ale je len na vás, či doplníte význam, a ak si nedáte pozor, dáte im veľkú silu a zmysel.

„Teraz hovoríme o triku so symbolmi. V podstate sú prázdne. Vyplníte prázdnotu.

Všetko bude zaujímavejšie, keď si uvedomíte, že ľudia z PR a propagandisti pracujú nepretržite, aby vás prinútili dať symbolom osobitný význam. Nie sú spokojní s tým, že im poskytujete svoj vlastný význam. Nie ~Jon Rappoport,  Celebrity a symboly

Robert Black dodáva:

„Celebrita je ďalším príkladom simulakra, obrazu alebo reprezentácie niekoho alebo niečoho. Títo jednotlivci sú stvorení tak, aby vyzerali skutočne, ale v skutočnosti sú umelo formovaní médiami a reklamnými spoločnosťami. Sú to mémy v tele a nemožno ich považovať za skutočné, ale za reprezentujúce to, čo je za nimi.

Keď zažijeme celebritu, zažijeme simulakrum, simuláciu chôdze alebo holografický mém vytvorený na vyvolanie určitých reakcií od tých, s ktorými interagujú. V mnohých ohľadoch sú celebrity karikatúrami – nie sú to ľudia, ale starostlivo vytvorené memeplexy vytvorené reklamnými spoločnosťami na manipuláciu a spúšťanie špecifických reakcií na nevedomej úrovni. – Robert Black, Ezoterické symboly a memy: Stratégie kontroly

Je to naozaj veľká téma, ale chcem, aby ste si dnes odniesli to, že v našom svete existuje forma komunikácie, ktorá je všadeprítomná.

V tejto prázdnote, na tomto mieste, kde sa symboly vnucujú vašej spodnej mysli, je svet možností a nemožností pre vás a váš vzácny život.

„Symboly sú tu na to, aby vám dali niečo, čoho sa máte báť, bez toho, aby vám výslovne hovorili, čoho sa máte báť.

Sú tu na to, aby vtlačili do vášho života nízku úroveň úzkosti, aby sa vaša frekvencia znížila na najnižšie možné vibrácie strachu, úzkosti a starostí. Sú stále prítomné, aby vám dali plíživý pocit, že nebezpečenstvo je tiež neustále prítomné, že kríza je prirodzený poriadok. ~ Dylan Charles, okultné symboly, podvedomé otroctvo a ako sa vyhnúť tomu, aby ste sa stali potravou pre démonov

Ak chcete mať vo svojom jedinečnom živote pocit sily a autority, musíte vedieť, že znaky a symboly tvoria základ vašej reality.

Použitie posvätnej symboliky v modernej dobe je vynikajúcim a hĺbkovým úvodom do toho, ako znaky a symboly slúžia ako jazyk nevedomia, sú všadeprítomne používané v modernej spoločnosti na manipuláciu, ovplyvňovanie a projektovanie „autority“.

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Israismael
Israismael
1 year ago

Ako pracuje duch v nás a ako pracuje rozum?? ..Ako to rozoznat kedy pracuje duch a kedy rozum??
Predstavte si slovko MAMA ..bez myšlienok ,žeby ste ich vytvarali myslením sa vám jednoducho vybaví ako obraz slovo MAMA(trebárs na tabuli ako keď ste boli kedysi v škole )..vidíte v duchu stvorene( v duchu napísane) to slovo MAMA??…ak áno videl to váš duch z vnútra a bez myšlienkových pochodov ..Mate živeho ducha vo vás , ..Ešte nepatríte k zatratenym..
A teraz slovo Vesmír …aby ste mohli dosiahnuť aké také porozumenie tohto slova musíte dojst k takemu obrazu o vesmíre mnohými myšlienkami …po myšlienkach sa vám vytvorí nejaký obraz …Je to tak?? Zistili ste to???
Toto slovo Vesmír a jeho predstavu ste vytvorili myšlienkami a až potom nastal obraz …. to však už netvorili duch ale rozum (predný mozog)…Slovo MAMA ste spracovali bez myšlienok duchom, lebo ho hneď vidíte pred sebou bez rozmýšľania ..To bol duch teda ,vaše JA…Slovo Vesmír ,tam musel pracovat rozum a to je ten rozdiel medzi prácou rozumu a prácou živého ducha u človeka !