Georgij Sidorov o Vatikánskej knižnici

01/07/2021 | Tajné, Zaujímavosti

Vatikánska knižnica je jednou z najväčších známych knižníc s mnohými kilometrami poschodí pod zemou. Mnohé staroveké artefakty a pravé písomné pramene starovekých civilizácií sú tu utajené pred celým ľudstvom a prístup do širších archívov knižnice má len veľmi úzky okruh vatikánskych zamestnancov.

Ako sa všetky tieto artefakty, zhromažďované po mnoho storočí, dostali do tejto knižnice?
Ruský cestovateľ, biológ a antropológ Georgij Sidorov o tom hovorí vo svojej knihe Tajný projekt vodcu:

“Ako hovorí ezoterická literatúra, najvyššia slobodomurárska elita je zasvätená do poznania predchádzajúcich civilizácií. Ale len ich najužší okruh. Stredná a nižšia úroveň slobodomurárov pozná len to, čo sa píše v Biblii o čase pred Veľkou potopou.

Odkiaľ sa slobodomurárska elita dozvedela o zlatom veku? Aj táto otázka by sa mala objasniť. Aby sme pochopili, ako sa k informáciám dostali ich najvyššie kruhy, musíme si pripomenúť starý zákon o zlodejoch:

Ak chcete niečo ukradnúť bez toho, aby to niekto hľadal, musíte založiť oheň na mieste, kde to bolo ukradnuté. Nech si každý myslí, že nič nebolo ukradnuté, ale tieto hodnoty jednoducho zhoreli.

Spomeňte si, koľkokrát zhorela najväčšia staroveká knižnica, Alexandrijská knižnica. Až trikrát.

Prvýkrát ju zapálili v roku 47 pred n. l. Caesarovi legionári. Spolu s egyptskými loďami v prístave. Zaujímavé je, že lode na vode a knižnica v meste…
Aké by to mohlo mať spojenie? Len jedno, ak predpokladáme, že knižnica bola najprv vyrabovaná
a potom ju zapálili… aby ich Egypťania neprenasledovali, zapálili svoje lode.

Faktom je, že Caesar nemal v Alexandrii dostatok síl, inak by dobyl Egypt, ako to urobil jeho nástupca Octavianus. Otázkou je, prečo Rimania potrebovali Alexandrijskú knižnicu? Konkrétne ide o jej tajné archívy.

Knihy, papyrusy a zvitky nepotrebovali, o vedomosti sa zaujímali len málo. Celé toto intelektuálne bohatstvo sa rozhodli ukryť pred ľudstvom tí, ktorí využili Rím ako údernú silu v Stredomorí a Európe, tí neľudia, ktorí dokonca spôsobili vznik Ríma… Zdá sa, že pri realizácii svojho globalizačného projektu, pretože iné vysvetlenie fenoménu Ríma neexistuje. Potom začali čistiť poznatky starovekých civilizácií.

Druhý úder dostala Alexandrijská knižnica počas vojny s Palmýrou za cisára Aureliána v roku 273. Naozaj Rimania chápali, že neexistuje nič vyššie ako intelektuálne bohatstvo?
Vysvetlenie tejto zvláštnej udalosti je jednoduché: znamená to, že Cézar nezobral všetko. Alexandrijská knižnica obsahovala knihy, ktoré sa nemali dostať do rúk budúcich generácií.

Tretí požiar najväčšej knižnice na svete vznikol v roku 391 v dôsledku jej zničenia kresťanmi.

Možno to bol posledný akord, posledná revízia. Zaujímavé však je, že napriek trom požiarom a ďalšiemu zničeniu Alexandrijskej knižnice koncom 7. storočia moslimami sa zachovali geografické mapy, ktoré nakreslili kartografi predpotopnej civilizácie.

Kópie týchto máp sú nám dobre známe: mapa tureckého admirála Piriho Reisa, mapa severnej pologule od Gerharda Mercatora, mapa Atlantídy a Južnej Ameriky od Oronia Finia. Existujú dôkazy, že Kolumbus neobjavil Ameriku naslepo. Mal nejaké mapy.

Z toho všetkého možno usúdiť, že z Alexandrijskej knižnice boli vyvezené nielen knihy, ale aj mapy zostavené starovekými civilizáciami. Otázkou je, kam?

Ukázalo sa, že do Ríma. Kedysi bola do Ríma prevezená knižnica zo starovekého Macedónska. Boli tu aj knižnice z Atén, Pergama, Pontu a nakoniec v roku 1204 knižnica z Konštantínopolu.

Ale kde sú všetky tieto veľké knižnice?

Opäť ten istý trik: ak chcete niečo spoľahlivo ukryť, založte oheň a nikto nebude hľadať, čo ste ukryli. V Ríme došlo k niekoľkým veľkým požiarom. Rím vypálili Góti, Vandali, Byzantínci a vyhorel aj v 14. storočí a neskôr. V Ríme sa pálili rôzne veci, ale nie staré knihy.

To sa dá ľahko dokázať. Každý vie, že zbierka kníh vo Vatikáne je najväčšia na svete. Odkiaľ sa vzala táto úžasná superknižnica? Možno nie z kníh Galov, alebo Germánov? Je možné, že existujú nejaké knihy od Galov, ale nie od negramotných barbarov na úpätí Álp.

Existuje len jeden záver:
Vo vatikánskom podzemí sa nachádzajú knihy a zvitky všetkých uvedených knižníc, ktoré nie sú prístupné akademickej vede. S Vatikánom je samozrejme spojená aj neviditeľná skupina dedičov predpotopnej civilizácie, ktorá sa považuje za tajnú okultnú vládu pozemskej spoločnosti. A práve od nich získavajú najvyššie slobodomurárske kruhy svoje dávky vedomostí o predpotopnej ére.

A mimochodom, tento proces prebieha pred našimi očami aj teraz, keď nielen regulárne armády, ale aj žoldnierske jednotky “demokratického Západu” vykrádajú múzeá, v ktorých sa nachádzajú artefakty, ale aj teroristické skupiny ovládané svetovou vládou. Takto boli artefakty z Afganistanu, Egypta, Iraku, Sýrie a Líbye pred našimi očami čiastočne zničené, alebo tajne vyvezené či predané do súkromných zbierok elít. A samozrejme, netreba veľa inteligencie na to, aby sme uhádli, kto a za akým účelom vyraboval múzeum v Kyjeve počas Majdanu v roku 2014.”

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Lubka
Lubka
2 years ago

Sidorov – utajene dejiny minulosti – to je jeho prva kniha prelozena do cestiny a aj v mp3https://ulozto.sk/file/AWIo3XPE6UuQ/chronologicko-ezotericka-analyza-vyvoje-soucasne-civilizace-sidorov-g-a-pdf#!ZJV4MGR2ZzR5AQZ5ZGLlLGR3ZmuyMSS1IGMmAz5ZEHELnmHkMD==

https://ulozto.sk/file/u4TBlEoJYSGW/sidorov-g-a-chronologicko-ezotericka-analyza-2009-mp3#!ZGEuZGR2ZzR4ZwplAwNmLmR4BGp0MIqUH1xgL0HjryZ1nGWuZt==

Timea S.
Timea S.
2 years ago

Ahojte, nie je to dávno čo sme s partnerom pozerali seriál s názvom *30 strieborných.* V seriáli je krásne ukázaná pivnica pod zemou, ako funguje Vatikán a všetci ostatní “zidia s červenou čiapočkou”. 👍🏼 Odporúčam.

Eva
Eva
8 months ago

Jelikož a protože jsem od druhé třídy základní školy knihomolka, tak bych se docela ráda to této knihovny podívala. Doufám, že lotři skončí už brzo tam, kam patří, abych se toho dožila.