Zmena

14/11/2021 | Duchovné pravdy, Úvahy

Chcem kráčať správnou duchovnou cestou a čítam všetky tie rôzne duchovné poznatky, ale ako si ich osvojiť? Ako sa stať lepším? Ako sa zmeniť?

Jednoduchá odpoveď: prosto sa o zmenu snažiť. Je to tak prosté a jednoduché, ale treba to obšírnejšie vysvetliť.
Najdôležitejšie je naše chcenie. Naše chcenie určuje hranice všetkému možnému, pretože našim chcením si do života neustále niečo priťahujeme. Nedá sa na nič zameriavať a nič si nepriťahovať, pretože našou slobodnou vôľou si neustále tvoríme svoj osud. Zákon zvratného pôsobenia hovorí, že čo človek v prítomnosti zasieva, to bude v budúcnosti žať.
Zhora na nás v každej chvíli prúdi Božia sila, bez ktorej by nebol žiadny život a my túto silu usmerňujeme určitým smerom podľa nášho chcenia. A na čo sa zameriavame, to si okamžite priťahujeme do života. Podľa sily s akou to v sebe živíme si to aj v určitom množstve/spôsobom pritiahneme do života. Keď sa na niečo človek zamerá, do života si začne priťahovať rôzne situácie/ľudí z rovnorodej oblasti, ktorej sa venuje. To je princíp zákona príťažlivosti rovnorodého. Inak povedané: “vrana k vrane sadá.”

Preto ak chcem svoj život preduchovniť, ak si chcem osvojiť a uplatniť do života duchovné texty, ktoré čítam, jednoducho sa musím o to snažiť. Pokiaľ sa o to budem úprimne snažiť, teda vyviniem vnútornú túžbu po tom, vytvorím tým posilňujúce nitky, vďaka čomu mi to pôjde ľahšie. Okolo nás sa vznášajú svetlé vlákna, ktoré sú nám k dispozícii a dokážu nám pomôcť na ceste k ušľachtilosti ducha. Len treba chcieť a snažiť sa, treba tie vlákna zachytiť a prijať. Čítanie duchovných textov nám neosoží absolútne nič! Mnohí sú takí, čo takéto čítania majú len ako spríjemnenie voľných chvíľ a častokrát sa domnievajú, že prostým čítaním sa na nich niečo “prilepí.” Tak to pochopiteľne nefunguje, pretože to nie je žiadne bifľovanie, nie je to niečo vecné a vedomostné. Pokiaľ ide o správny duchovný posun, musí to byť živé! Text musí byť živý a prijímanie tohto textu musí ísť taktiež cez dušu, nie cez rozumové hĺbanie. Vo stvorení totiž platí zákon pohybu. Všetko vo stvorení je živé, všetko je v neustálom pohybe. V celom stvorení to čo nevyvíja duchovné sily upadá do postupnej duchovnej smrti. Preto keď sa chcem stať lepším, chcem svoj život preduchovniť, musí sa to vo mne stať živým a musím sa o to usilovať! Touto mojou snahou, týmto chcením vyviniem duchovné sily a zároveň si to k sebe ľahšie pritiahnem. Takto stúpam a stávam sa ľahším. Čím som ľahší, teda menej hutný, tým sa postupne začne meniť aj celý môj život, moje vzťahy, situácie v živote a podobne, pretože vibrujem na inej úrovni. Čím viac sa zameriavam na svetlé a povznášajúce myšlienky, tým viac duchovne stúpam a začínam si priťahovať veci na mojej “vlnovej dĺžke”. To je princíp zákona tiaže, ktorý súvisí zo zákonom príťažlivosti rovnorodého. Zameriavam sa na svetlo, svetlo dostanem a svetlo ma obklopí. Ak sa na svetlo nezameriavam, svetlo ma neobklopí a ak sa dokonca zameriavam na nečisté, toto nečisté ma obklopí a stiahne nižšie do hutnejších, temnejších oblastí. Nie ako trest, ale jednoducho ako plody môjho chcenia. Preto čím viac sa budeme usilovať o zmenu, tým sa to pre nás bude stávať ľahším.

Samozrejme, že zmena nepríde zo dňa na deň. Duchovná premena je zložitý proces, ale naopak nemusí trvať tak dlho. Všetko určujeme my sami. Vyvarujme sa frustrácii z toho, že nie sme okamžite takí, akí by sme chceli byť. Pokiaľ sa sústreďujem na to, akí nie som alebo takí, ako dotyčný duchovne vyspelý človek, posilňujem tým len frustráciu a uberám sa o posilu zo svetla. Možno sme žili v určitých vzorcoch, určitým spôsobom mnoho predošlých životov. Ako to chceme teraz dosiahnuť ihneď?

Pokiaľ by ste boli aj ten najlepší stavbár a povedali vám, že do týždňa musíte postaviť dom a dať ho do obývateľného stavu, tak by to bolo nereálne a ani by ste sa do toho nepustili. Pokiaľ však budete mať na to dostatok času, tak to krok po kroku spravíte. Tehlu po tehle, od základov po strechu, od hrubej stavby po detaily a dekorácie. Všetko má svoju postupnosť. Nechcem tým povedať, že máme toľko času, koľko si želáme, pretože to tak nie je. Dnešná doba už je naozaj natoľko zrelá, že musíme vyvinúť všetky naše duchovné sily aby sme ustáli a uniesli požiadavky tejto doby, ktoré sú od nás tým zosilňunúcim sa tlakom čoraz viac požadované. Otáľať sme “mohli” predtým, teraz už Boh nečaká, ale požaduje! Avšak rovnako nemá zmysel sa porovnávať s niekým iným s tým, že nie som ako on. Každý je na inej úrovni, má iné skúšky a prekážky a podobne. Nemá zmysel sa zameriavať na to, aký nie som, pretože tým sa nezmením. Zameranie sa na to aký chcem byť a úprimná usilovná práca na sebe, to je tá správna cesta.

Správne kráčam už vtedy, keď sa snažím! Pretože čo je viac ako úprimná snaha o zmenu? Pokiaľ na sebe skutočne pracujem, nemám dôvod sa cítiť nepríjemne a menejcenne. Nemám dôvod v sebe živiť úzkosť z toho, že nie som takí a onakí, pretože my to prinesie pravý opak. Na čo sa zameriavam, to posilňujem!

Teraz je pre nás zmena vďaka väčšiemu ukotveniu svetla ľahšia, ako by bola pre nás v minulosti, no zároveň máme aj menej času tu zmenu vykonať. Udržujme si zdravé sebaohodnotenie, úprimný pohľad nahor a túžbu po svetle. Budujme tehlu po tehle. Síce postupne, ale za to usilovne!

Pochopme a využime 4 zákony stvorenia vo svoj prospech:

-Zákon zvratného pôsobenia
-Zákon príťažlivosti rovnorodého
-Zákon tiaže
-Zákon pohybu

Daniel

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
12 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
polarexplorer
polarexplorer
2 years ago

Ďakujem Daniel.

benetri
benetri
2 years ago

Pekné, ďakujem. Pripomenulo mi to Tajomstvo grálu.

Deni
Deni
2 years ago

Krasne

Mikael
Mikael
2 years ago

Ř 9:16:
“Nezáleží tedy na tom, kdo chce, ani na tom, kdo běží, ale na Bohu, který se smilovává.” 🙂

jirik
jirik
2 years ago

Ochránci našeho vzestupu
Po celý náš život jsou v naší blízkosti nejrůznější nehmotné bytosti, které nás mohou více či méně ovlivňovat, pomáhat nám, či námi manipulovat ve svůj prospěch.

Je dobré si je uvědomovat a poznat, jakým způsobem na nás mohou působit. Některé z těchto bytostí nám mohou být rádci a učiteli, jiné nás mohou srážet a ovládat nás ve svůj prospěch.

Ochránci našeho vzestupu

Israismael
Israismael
Reply to  jirik
2 years ago

Áno pekne napísané.. Každé chcenie je hybnou pakou ducha ako pohybovať telom… pretože skrz živého ducha ktorý je prítomný v každom ľudskom tele na tejto Zemi pohybujes rukou nohou, pohybujes a korigujes pohyb a smer lyžičky do úst, či kopes do lopty nohou..nápomocný je samozrejme predný veľký mozog, do ktorého ide pokyn..
Duch je základ každého človeka lebo je živý a jedine to je to tvoje,, JA”.. Telo pozemské je len obalom pre ducha tu na Zemi a po smrti sa,, sťahuje “do jemnejšieho Obalu, tzv tela jemnejsej hmoty než je to telo co mame teraz… Chcenie človeka vychádza z ducha a môže nasmerovať ducha a jeho zadný mozog, ktorý vplyvom veľkého mozgu zakrpatel na spoznanie veci vyššej podstaty tým pádom aj Božej vôle.. Jedine toto totiž zachráni v posledných dňoch tejto planéty, spoznať Božiu vôľu, ktorá chce mať znalych ľudí a nie so slepou vierou a nedostatočným poznaním .. Karma je vec ktorá existuje len v hmotnosti teda tu na Zemi a v ďalších stupňoch jemnohmotnosti.. Keď sa duch oddelí od hmotnosti karma konci lebo v duchovných svetoch kam stvoreni patria( aj duch ako človek bez hmotného tela) už karma neexistuje preto skončí ten spomínaný zákon spätného na vrátenia sa a aj hriech… Človek sa stáva seba vedomou osobnosťou v zmysle poznania, nie v zmysle nebojacnosti ci búchania do pŕs, stáva sa očistený a môže na základe zákona tiaze ísť tam( stúpať) odkiaľ ako nevedomy vyšiel pre svoj vyvin( do duchovnej ríše).. Preto prichádzame do pozemského aby sme sa vyvíjali.. To je hlavný dôvod a ľudia ako celok sa za tisícročia dostatočne nevyvinuli, nepoznali účel bytia na Zemi a ani Božiu volu

Israismael
Israismael
Reply to  Israismael
2 years ago

Ešte aby som doplnil prečo fungujú tak ako fungujú veľký a malý mozog a prečo je jeden veľký a ten druhy malý…
V davnejsich dobách ľudia mali rovnako velke obe časti mozgov.. Aj veľký, ktorý slúži ako anténa pre činnosť v pozemskom a aj ten hlavnejsi malý mozog ktorý slúži ako anténa pre príjem informácií a vnemov z duchovna
Ludia už dávno storočia a storočia prepestovali predný rozumovy veľký mozog tym že ho používajú síce z logiky ale vždy len pre pozemské veci a učenía a zabudli a tým zatlačili duchovný zadný mozog do pozadia.. Je to tým ze sa vôbec nezaujímajú o to co je najhlavnejšie a opustili Boha a anténa nefunguje… Dnes je to vidieť o to viac že sú na Zemi takmer výlučne tzv rozumari a len malo duchovné znalych ľudí…. tým pádom musí dôjsť k zmene a bohužiaľ takej ktorá nebude pre ľudí príjemná

jirik
jirik
Reply to  Israismael
2 years ago

Israismael: o těch mozcích je to zajímavé, mohl bys mi napsat nějaké odkazy nebo knihy, kde bych se dozvěděl víc? Díky.

Israismael
Israismael
Reply to  jirik
2 years ago

http://www.abdrushin.sk/vo-svetle-pravdy/posolstvo-gralu-od-abdrushina-009.php

Je to kapitola č. 9 Dedičný Hriech kniha 1.. Pojednáva o veľkom aj malom mozgu ako to v skutočnosti je u ľudí

Israismael
Israismael
2 years ago

Jirik
Tie veci a prednášky z tej knihy Poznania však na seba nadväzujú takže viac to chápe ten človek ktorý tie prednášky vie pochopiť v náväznosti na seba..

Israismael
Israismael
Reply to  Israismael
2 years ago
Ingrid
Ingrid
2 years ago

Srdečná vďaka 🙏❤Daniel za krásne slová. Žijem v rakúsku takže už také mega tlaky čo tu na nás nezaočkovanych robia až brutálne mi to príde. Od dnes my nezaočkovany máme Lockdown. Ale nevzdam to a idem ďalej na mojej vybudovanej duchovnej ceste🙏❤Ďakujem ti Boh že mi pomáhaš a si pri mne 🙏❤