Všetko sa deje z nejakého dôvodu

25/11/2022 | Posolstvá pre dušu

Len prísť na to: Prečo?

Mnohé veci v našich životoch plánujeme, očakávame a predsa nedopadnú tak, ako si predstavujeme. To v nás vzbudzuje rôzne emócie. Niektorí nadávajú, iní plačú, nastupuje pocit neviery, či rezignácie. Poďme žiť „múdro“ a nesústreďme sa na to negatívne, pretože v každej situácii je niečo pozitívne a dá sa z toho poučiť. Väčšinou nám problematickí ľudia, či situácie krížia cestu vtedy, ak je potrebné nás niečo naučiť – je to len životná lekcia. Bez uvedených skúseností by naša duša nemohla rásť. Pokúsme sa teda poodpúšťať a zbavme sa pocitov viny, hnevu, zloby, či už voči sebe (nezachoval/a som sa správne, mal/a som …..), alebo voči iným.

Odpustenie nie je – „odpustím, ale nezabudnem“ 🙂. MUDr. Rusnák používa krásne slovné vysvetlenie v súvislosti s odpustením: „OD_ ťahujem sa od Teba, PÚŠŤAM sa Ťa, OD_PÚŠŤAM Ti“. Až keď dokážeme k danej „nepeknej“ situácii, či človeku zachovať neutrálny postoj a pri spomienke na ňu nás emočne nerozhodí a zostane to v rovine suchého konštatovania, naozaj sme dokázali OD_PUSTIŤ. Akoby z nás vtedy odpadlo nejaké bremeno 🙂. V našom vnútri nastúpi ľahkosť, radosť a hlavne sloboda, lebo sme zhodili putá viažuce nás k minulosti, k ľuďom i situáciám. Pred nami sú nové obzory, prežitia i radosti.

Milujme bezpodmienečne a vtedy nebude čo odpúšťať, lebo všetkému rozumieme.

Láska je dávať druhému to, čo mu prospieva.

Len tomu porozumieť a žiť, prijať to 🙂.

Krásny uvedomelý deň a dovoľte si lietať, sme slobodní (nezabúdajme, že je to len uhol pohľadu) 🙂.

S láskou Tatiana

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Israismael
Israismael
6 months ago

Láska v tých vysokých sférach v božskej sfere a aj v duchovnej sfére žitia je úplne iná než tá na našej Zemi .Tie sféry sú ozajstné a sú vysoko nad Zemou ,v nedohladnych dialkach ….vy ste to Tatiana vyjadrila správne ,že láska v našom pozemskom žiti značí dávať inému to čo mu prospieva ..nie sú to len city ,nežnosti,hladkanie a bozky a náklonnosť ,ale po správnosti by to malo byť tak, že treba aj ráznejšie slová ak treba aby človek ,partner dospel k poznaniu(hlavne tomu vyššiemu poznaniu)..ráznejšie slová však neznamená kritiku ci poníženie a pod
,,Hore ” je láska spravodlivosťou a Spravodlivosť opäť láska ..je to vyžarovanie ,ktoré ľudski duchovia v tých vysokých sférach tak oblazujuco pociťujú v absolútnej čistote .. Na zemi poznáme len ľudskú lásku ..a ešte raz opakujem je iná ako tá v duchovných či bozskych úrovniach..

Mária
Mária
Reply to  Israismael
6 months ago

A to nebo je vo vnútri nás, nikde inde.
Takže každý môže usilovať o –

  • lásku duchovného srdca
  • lásku duše
  • lásku nadduše, Boha
  • a prejaviť čo dokáže. To sú aj pre veľkých hľadajúch vysoké méty.
Peter
5 months ago

Veľmi výstižná bola myšlienka o odpustení v zmysle – odťahujem sa – od niečoho, od viny. Tiež pri čítaní článku mi prišlo na myseľ, pôsobenie pána Ivana Rusnáka a množstvo prednášok, ktoré ešte mnohí, či nemnohí máme na svojích CD. Dávam pred ním a pred jeho pôsobením klobúk dole ešte aj dnes. Jeho odkaz z posolstva – je tu aj dnes.
Dovoľme si lietať…….
Pekné Tatiana…..