Experimenty potvrdzujú reálnu silu vplyvu vedomia

10/11/2023 | Zaujímavosti

Jedným z tajomstiev, ktoré pred nami „systém“ ovládajúci oficiálnu vedu a ortodoxné náboženstvá starostlivo skrýva, je tajomstvo možností nášho vedomia. Príležitosti, ktoré nám od narodenia vedome blokujú a poznanie, od ktorého sme celý život intenzívne odvádzaní.

Medzitým „efekt pozorovateľa“ známy z kvantovej fyziky nepôsobí len v mikrokozme, ale aj v našej každodennej realite. A svedčia o tom výsledky praktických experimentov. Americký výskumník Joe Dispenza opisuje tieto experimenty vo svojej knihe Sila podvedomia:

„Journal“ Neurophysiology“ za rok 1992 obsahuje opis nasledujúceho experimentu. Účastníci boli rozdelení do troch skupín:

– členovia prvej skupiny museli fyzicky cvičiť 5 hodín denne počas 4 týždňov: namáhať a uvoľňovať jeden z prstov ľavej ruky;

– členovia druhej skupiny vykonávali rovnaké cvičenie mentálne, bez fyzického použitia akéhokoľvek svalu prsta; tréningový režim bol úplne rovnaký;

– členovia kontrolnej skupiny necvičili ani fyzicky, ani psychicky.

Na konci experimentu vedci získané údaje porovnali. Sila prstov členov prvej skupiny bola porovnaná s kontrolnou skupinou. Sila prstov účastníkov, ktorí cvičili, bola o 30 % vyššia. Každý vie, že pravidelné cvičenie svalu vedie k zvýšeniu svalovej sily. Možno vás ale prekvapí, že členovia druhej skupiny, ktorí cvičili mentálne, zvýšili svalovú silu o 22 %! Myseľ mala hmatateľný vplyv na telo. Inými slovami, telo nedostalo žiadnu skutočnú fyzickú skúsenosť a predsa sa zmenilo.

Uskutočnili sa aj ďalšie experimenty. V jednom museli účastníci mentálne trénovať hru na klavíri a v druhom museli trénovať bicepsový sval. Vo všetkých troch prípadoch boli výsledky rovnaké.“

Vidíme teda skutočný výsledok praktických experimentov, o ktorých vedia len odborníci. O čom hovoria? A že ak ste z nejakého dôvodu zbavení možnosti vykonávať fyzický tréning, môžete to urobiť mentálne. A tiež dostanete, aj keď o niečo menší, ale celkom skutočný efekt. Rovnakým spôsobom sa dá táto prax efektívne využiť pri riešení rôznych praktických problémov.

A táto možnosť vplyvu nášho vedomia na naše fyzické telo nám otvára mnohé schopnosti skryté pred nami. Veď tak isto sústredením sa na určitý mentálny obraz môžeme vyliečiť svoje telo z mnohých chorôb. Je len potrebné, aby tieto „mentálne tréningy“ boli pravidelné a trénovali sa dlhé hodiny, ako to bolo v prípade vyššie popísaných experimentov. A to platí najmä pre tých, ktorí si nemôžu kúpiť drahé lieky alebo zaplatiť ročné predplatné do fitness klubov či posilňovní. Ak sa teda ocitnete v ťažkej situácii, spomeňte si na výsledky týchto experimentov a začnite konať.

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Mária
Mária
23 days ago

V skutočnosti ale potrebujeme niečo iné.

I bežní ľudia si môžu uvedomiť príležitostne čosi mimoriadne. Potom to stratia. Sú znovu zahalení.

U praktikujúcich táto skúsenosť “vše-zázračna (vedomia)” môže trvať desiatky rokov. Ale je to len Dolné, Stredné či Vysoké Nebo. Musíme ďalej. Chceme? Nie. Chceme byť silou-mocou výnimoční. Za akúkoľvek cenu.

Last edited 23 days ago by Mária