Čoraz viac ľudí celosvetovo trpí depresiou a úzkosťou, presnejšie je to takmer 300 miliónov ľudí.
A to sú len oficiálne čísla.. Koľko ľudí trpí “potajomky”? Nedá sa to pochopiteľne kategorizovať tak, že každý zažíva ten istý stupeň smútku, ale vo všeobecnosti je to vysoké číslo.

Ako to vzniká?

Na začiatok je dôležité zdôrazniť, na akej úrovni depresia vzniká a čo ju spôsobuje. Depresia ani úzkosť nie sú žiadne prirodzene sa vyskytujúce veci. Aj keď je to teraz veľká súčasť spoločnosti, nie je to prirodzené a ani normálne.

Depresia, úzkosť a všetky takéto zničujúce pocity vznikajú na úrovni mysle. Súčasťou depresie je prílišné premýšľanie o veciach, extrémny nevysvetliteľný smútok a vlastne úplne pokrivené vnímanie reality a pohľadu na svet.. Kto nezažil, nepochopí. Toto všetko sa však deje na úrovni mysle, nie na úrovni duše, aj keď v niektorých prípadoch sa temnota dokáže “zavesiť” na ľudskú dušu a spôsobovať ešte horšiu bolesť. Všetko sa to deje na úrovni hmoty, nie na úrovni ducha.

Čo ju spôsobuje?

Je rozdiel medzi pôvodom a vykonávateľom depresie. Vykonávateľom je vládca hmoty, temnota. Temno čaká na každé pochybenie a každú príležitosť, kedy môže zaútočiť na človeka a spôsobiť mu negatívne pocity. A keďže sa v posledných desaťročiach v tak veľkej miere ukotvilo temno na Zemi a v jemnohmotnom svete okolo nás, dokáže nás ďaleko ľahšie ovplyvňovať, ovládať, manipulovať, ničiť.. Zvlášť je to viditeľné v dnešnej významnej dobe, pretože v tomto období sa vo svete prejavujú všetky plody našich činov v zrýchlenom účinku. A keďže sme tvorili prevažne len to nečisté, tak nie je zaťažko pochopiť, prečo má temno takú moc zasiahnuť do nášho života.

Kto si uvedomuje duchovný úpadok ľudstva, teda prílišné zameranie sa na hmotný rozum, ten chápe, čo je asi pôvodom takýchto depresií. Nedostatočná duchovnosť. Temno je vždy len vykonávateľom všetkého zla a depresií, ale strojcom sú ľudia. Depresia je odrazom nedostatočnej duchovnosti ľudstva. V posledných desaťročiach a najmä rokoch bol prudký nárast depresií spôsobený viacerými faktormi. Ten hlavný je, ako bolo povedané, v dobe Božej žatvy sa zhmotňujú všetky myšlienkové formy a na ľudí sú povypúšťané všetky “fúrie”, aby sa na nich súdilo. Približujúci sa tlak svetla núti ľudskú dušu k pohybu, k zmene a toto sa môže prejaviť práve negatívnymi zážitkami. Teraz je človek týmto tlakom čoraz viac burcovaný k zmene. Pretože človek sa väčšinou dokáže zmeniť až pri prežití niečoho negatívneho, niečoho, čo ho poznačí, spôsobí ryhu na duši.

Ďalším dôvodom nárastu depresií je spomenutý duchovný úpadok ľudí a vzostup vlády sveta hmotného. Veď prorokovaný vzostup antikrista v Biblii nie je myslené na pozemské vtelenie sa antikrista, ale je písané, že pred súdom len pozdvihne svoju hlavu, čo znamená, že už tu musí byť prítomný. A to nie ako človek z mäsa a kostí, ale tým antikristom je ľudský rozum! A keďže okolo seba môžeme ten úpadok vidieť vo všetkých oblastiach, nie je zaťažko pochopiť, prečo je toľko depresií a úzkosti.

Týmto sa dostávame k poslednému dôvodu vzniku depresií a to je ten, že temnota to jednoducho chce. Temno sa živí všetkým negatívnym a tým sa posilňuje, rastie a viac ukotvuje, teda naberá väčšiu moc nad nami. Či je to smútok, hnev alebo úzkosť, temnota sa všetkým týmto živí. Čím má ten pocit nižšiu vibráciu, tým lepšie pre ňu. Preto čím sme sa viac zameriavali na nečisté, tým viac sme jej umožnili prejaviť sa v našich životoch, tým sme jej dali väčšiu moc. Otvorili sme jej dvierka, ktoré ona využila a podmanila si v podstate všetko, čo mohla. Jednoducho sme tu vytvorili taký praobraz pekla. Preto sa na našu dušu útočí dnes zo všetkých možných uhlov. Všetko v dnešnej spoločnosti nás má za úlohu zamerať sa viac len na to hmotné, mať nečisté hodnoty a umrtviť v nás to duchovné. Útočí sa na nás cez televíziu a správy, cez ovplyvňovanie žiarením alebo tiež cez jedlo. Do bežného jedla sa pridávajú látky, ktoré spôsobujú choroby a zároveň populáciu ohlupujú. Veď už len v obyčajných zubných pastách je fluorid, ktorý okrem desiatok ďalších negatívnych účinkov ovplyvňuje šišinku mozgovú a tým bráni rozvinutiu tzv. tretieho oka. Je to neuveriteľné, choré, zvrátené, ale je to tak a my sme to dovolili. Je to obrovská mašinéria, ktorá toto na nás pácha. Útočí sa na nás zo všetkých frontov. Bojuje sa o naše duše.

Koho temnota napáda?

Temno útočí a spôsobuje depresiu v dvoch prípadoch. V prípade nedostatočnej duchovnosti alebo vtedy, keď má človek potenciál k svetlu. V tom prvom prípade to jednoducho súvisí s prílišným sa zameraním len výlučne na všetko hmotné a popieranie existencie ducha. Z takéhoto prázdneho života a robotického uvažovania môžu vzísť rôzne depresie, úzkosti, schizofrénie..

Tá druhá cieľová skupina sú tí, ktorí v duši majú nerozvinutý potenciál k svetlu. To sú tí, ktorí si so sebou nesú nerozvinutý potenciál priniesť podiel svetla na Zem. Takže môžeme povedať, že je to taktiež prípad nedostatočnej duchovnosti, aj keď väčšinou ešte neprejavenej, pretože temno si na takýchto ľudí “zasadne” väčšinou už od mladého veku. Temnota dobre vie, kto aký vo vnútri je, a preto je dôležité umŕtviť to, čo by ju mohlo v budúcnosti ohroziť. A čím väčší je duch, tým silnejšie útoky. V niektorých výnimočných prípadoch tiež duch človeka prijíma niektoré ťažké skúšky dobrovoľne ešte pred svojím vtelením, ktoré mu pomôžu pripraviť sa na svoju úlohu pre svetlo. Z bolesti sa človek totiž naučí najviac a je to obrovská príležitosť k zmene. Mnohí by sa bez bolesti nikdy neprebudili, pretože by neboli dotlačení na hranicu, kde si povedali dosť a kde precitli.

Temno útočí na všetko svetlé a to bez ohľadu na to, či je to rozvinutý alebo nerozvinutý potenciál. To, že na vás útočí temno nemusí znamenať, že nie ste dostatočne svetlí alebo niečo také. Čím viac svetla človek v sebe má, tým sa mu bude snažiť hodiť zložitejšie prekážky pod nohy. Človek prebudený na duchu sa len jednoducho pomaly učí, ako temno poraziť. Neznamená to nutne, že človek niečo robí zle. V dnešných časoch zúri temno všade a využije každé slabé miesto a pochybenie. Jednoducho je to ťažká doba pre každého.

Ako z toho von?

Keďže všetky takéto negatívne pocity môžu vznikať len na úrovni hmoty, pochopiteľne jediná cesta von je cesta svetla, cesta prebudenia ducha. Žiadne prášky, žiadni psychiatri.. To všetko rieši problém na úrovni mysle, nie na úrovni duše. Ale tak je to dnes so všetkým. Nejde sa do hĺbky problému. Pochopiteľne tá zmena k lepšiemu nebude zo dňa na deň a pokiaľ Zem neprejde úplným čistením, tak temnota bude číhať všade, no jediná cesta je cestou prebudenia ducha, cestou prijatia a žitia s Bohom. Temno útočí na svetlých ľudí o to viac, tí ľudia sa len učia ako ju poraziť a rozvíjaním svojho ducha sa stávajú odolnejšími.

Tento text vznikol za účelom toho, aby ukázal, že depresia je určitý vonkajší faktor a nemusí to byť chyba samotného človeka. Je to šedý obal na duši, ktorý sa dá poraziť a to jedine prijatím svetla do svojho života. Na každého to útočí inak a aj preto si tou cestou musí prejsť každý sám. Dôležité je len chcieť 🙂

Daniel

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
7 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
tauri
tauri
2 years ago

Deprese je vlastně rozpojení…Cesta z toho ven je dát zase životu a věcem smysl..Temnota jen tyto věci rozpojila, že nemají smysl a cenu..
Jak říká agent Smith, to účel nás spojuje, zavazuje a pohání nás.. Bez účelu jsme tu k ničemu..

Tomino
Tomino
2 years ago

Nic ve zlým, ale změna nebude ze dne na den. To už by sis mohl patentovat Danieli. Zatím nevidim žádnou změnu, co by stála vůbec za něco, spíš naopak. Možná na to nekoukám správným pohledem, ale nedá se popřít, že nevyšla snad žádná předpověd. No offense. Přesto díky za texty a články, které dají jistě spoustu práce.

Tomino
Tomino
Reply to  Daniel
2 years ago

To je jedno. Stejně by ta diskuze nikam nevedla. Vim, že změnu chceme tady všichni. Takže trpělivost jedině, ikdyž to jde ztuha už…

rudo
rudo
Reply to  Tomino
2 years ago

nuz v CZ sa uz vraj “stracaju” politici a dvojnici sa uz nedaju zatajit.

dostali ste prednost pred SK

jirik
jirik
Reply to  rudo
2 years ago

rudo: ministrantík vojtěch – pozitivní bezpříznakový COVID, hlavní hygienička SVRČINOVÁ pozitivní COVID ode dneška…

tauri
tauri
Reply to  Tomino
2 years ago

Nj ale tohle zase daniel nemůže ovlivnit, kdy bude jaká změna..Slibují tu jiní.