Myšlienka ako tvorivý nástroj

11/02/2023 | Duchovné pravdy, Úvahy

Myšlienka je človeku nápomocná ako nástroj tvorby v hmotnej rovine. Treba preto dbať na to, aby človek každý deň dostal príležitosť k tomu, aby mohol v pokoji dumať a zamýšľať sa, hoc i na pár minút. Samozrejme podstatné je to, aby myšlienky ostávali nasmerované k dobrému chceniu. Iba udržiavaním svojej mysle v čistote dokážeme tvoriť hodnotné myšlienkové formy, ktoré sa budú odzrkadľovať aj v hmotnej rovine. Sami v sebe nesieme silu k vytvoreniu neba, či pekla na zemi a vo svojom živote i okolí.

Každá myšlienková forma potrebuje na zhmotnenie určitý čas a posilnenie, ktoré sa jej dostáva mlčaním a spájaním sa s myšlienkovými formami podobne, alebo rovnako zmýšľajúcich ľudí = každá vami vytvorená a vyslaná myšlienka priťahuje na svojej ceste všetko rovnorodé. Len si pomyslite na to, akú zodpovednosť máte v rukách, keď sa myšlienka stane skutkom prostredníctvom niekoho, na koho mohla zapôsobiť! Táto zodpovednosť sa prejavuje tým, že každá jednotlivá myšlienka má s vami trvalé spojenie neviditeľným, neroztrhnuteľným vláknom a vracia sa k vám späť so silou získanou po ceste, aby vás zaťažila alebo pozdvihla, vždy podľa druhu tej myšlienky.

Preto neplytvajte silou myslenia, ale zbierajte ju k obrane a k jasnému tvorivému mysleniu, ktoré podporuje celé stvorenie! Budete musieť prekonávať a búrať prekážky, ktoré ste si počas života vybudovali či už nesprávne pochopenými pojmami, alebo nasledovaním nesprávnych názorov a postojov, ale ak vytrváte, na konci vás čaká oblažujúce poznanie akú kontrolu v skutočnosti v živote máte.

Poukazujem však na skutočné myšlienky, ktoré majú v sebe živú silu duševného cítenia. Nehovorím o prchavých myšlienkach ako “čo budem jesť na večeru“. Ak o niečom vážne premýšľate, stáva sa táto myšlienka mocou mlčania silne magnetickou, priťahuje k sebe všetko podobné, dozrieva a preniká tým dokonca aj do iných sfér, odkiaľ k nej prúdi príliv vyšších myšlienok = inšpirácia. Preto pri inšpirácii musí základná myšlienka vychádzať od človeka samého, musí vytvoriť most k duchovnému svetu. Preto aj veľkí umelci a vynálezcovia, či vedci potrebujú k inšpirácii a následnej tvorbe čas a priestor osamote, čas na to, aby dokázali svoje myšlienky živiť, podporovať a pretaviť do skutočnosti.

Dokonca aj tretie prikázanie človeka vedie k tomu, aby sa v pokoji pohrúžil do svojho myslenia a cítenia, rekapituloval svoj doterajší pozemský život, najmä však vždy uplynulé pracovné dni posledného týždňa, aby si z toho vyvodil užitočné uplatnenie pre svoju budúcnosť. Šesť dní je obdobie, ktoré sa človeku ľahšie sumarizuje, pretože to, čo trvá dlhšie, sa ľahšie zabúda. Môže sa pri tom stať, že sa človekovo cítenie pomaly začne vznášať vyššie a stane sa hľadačom pravdy. Až vtedy mu bude ukázaná správna cesta.

Chráňte sa preto pred povrchným a plytkým myslením, pretože to vás povedie k náchylnosti upadnúť pod cudzie myšlienkové vplyvy a oslabí sa tak celkové vaše pôsobenie vo svete. Myslenie smeruje silu danú všetkým ľuďom buď k dobrému, alebo k zlému. Preto dbajte na to, aby vaše myslenie smerovalo iba k dobrému, pretože následky tohto duchovného deja sa po čase prejavia aj hmotne. Keď sa na to dokážete takto pozerať, uvidíte, že všetko, čo sa vám v živote prihodilo a aktuálne deje, je výsledkom vašich myšlienok a ich foriem a tým ako sa spájajú navzájom s rovnakými myšlienkovými formami iných. Pochopíte, že skutočný život je iba duchovný a hmotný život a svet je jeho odrazom. Teda, keď vás účinky myslenia nedostihnú v svete hmotnom, presiahnu do sveta duchovného a tak vás zasiahnu aj po tom, čo sa vaše hmotné telo rozpadne. Podľa toho sa potom človek opäť rodí s už naviazanými spätnými účinkami do nového života, samozrejme bez spomienok na to, aby dostal novú šancu sa očistiť a rozhodovať sa podľa slobodnej vôle pôsobiť opäť vo svete = používať silu Božiu ku konaniu dobra, alebo zla. Nazývame to jednoducho karmou, ktorú si každý nesie so sebou, avšak nie je stále celkom správne medzi ľuďmi pochopený zmysel tejto karmy a odkiaľ skutočne pochádza.

Nezabúdajte, že keď tvoríte myšlienky, používate Božiu silu, preto sa snažte dosahovať tie najvyššie a najčistejšie ciele, aby ste mohli svoj život prežiť podľa vôle Božej a postupovať očistení nahor. Iba ten, kto správne používa túto silu môže správne kráčať životom a ten bude odmeňovaný podľa zákonov Božích.

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
12 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Israismael
Israismael
1 year ago

Pri tých myšlienkach možno ešte podotknúť ,že existujú tzv malí bytostní ,ktorých je veľa druhov a jeden druh z nich vedie naše myšlienky v podobe energetických vlákien do jemnohmotnosti …sú to tzv nitky osudu ,ktoré visia akoby nad nami a sú to energetické nitky ,ktoré sú vedené bytostnymi na miesta kam pôjdeme po pozemskej smrti ..tým si vlastne tvoríme aj podstatu života na tzv Druhom brehu po smrti..
A że je to dôležité aby myšlienky boli čo najsvetlejsie???….Preco?? Preto,aby boli prívedene do pekného svetlého sveta ,kde sú rovnorodé rovnako svetlo zmýšľajúce ľudské duše …čize nielen pozemské skutky ale aj myšlienky tvoria nové prostredie človeka -duse …
Malí bytostní sú tzv.jemnohmotnym druhom bytostnych.. Je podobný človeku len malého vzrastu a oni pracuju výsostne vo vôli božej..Človek ich nemôže vidieť ,oni neovplyvňuju pozemskych ľudí ,ale od človeka musia mnohokrát ,,ťahať,, aj tie najhnustnejšie a temné nitky osudu ako po ,,koľajniciach ,, do záhrobia temnôt a na špatné miesta..To sú miesta ,kam musí človek potom po tých koľajniciach ísť neúprosne často až do zatratenia ..všetko je Spravodlivé neexistuje ,,protekcia ,, či omyl a pod . .Alebo teda ide po tých koľajniciach na tie krásne a svetlé miesta ,ako som už spomínal..
Tiaz tela rozhoduje …Tu sa myslí tiaz toho duševneho tela,po opustení tela pozemského(po smrti)..Ťažké temné tela klesaju ,ľahké jemne stúpaju!!..preto teda pôsobí zákon tiaze a spoluposobi aj zákon príťažlivosti kvôli tým nitkam osudu,ktoré ťahajú mali bytostní …
Je toto možné sa naučiť a omnoho viac , zo Zdroja -Božského (z diela Vo Svetle Pravdy ,Abdrushin)..nič som tu nepísal bludne, alebo vymyslené, alebo s fantáziou mozgu !!

tauri
tauri
Reply to  Israismael
1 year ago

Jenže nic není uplně tak jednoduchý. Tyhle řeči, že za vše si můžeme sami jsou taky nepravdivé. Protože stále tu máme matrix, který si hraje na zákony a pravidla vesmíru, ale ne vše je spravedlivé. Stále jsou tu zásahy zvenčí, díky reptiliánům, archontům a jiným skupinám, kteří nechtějí naše štěstí a rozvoj. Proto upravují naší budoucnost, takže kde je pak svobodná volba, která je silně pokroucená a zneužitá. Stále využívají naši nevědomost, díky zapomění. Ukažte mi někdo člověka, který chtěl pro lidstvo to dobré a měl se dobře. Většina lidí byla vždy využita, zneužita a zabita. Jak dopadl Tesla. Vesmír takové lidi nikdy nepodporoval, alespoň ten náš vesmír zde na vězeňské planetě Terra. Jenom díky konstruktivním bytostem tu ještě ti uvědomělejší lidé jsou, ať už to jsou náhodné, konstruktivní bytosti, či naši průvodci. Kdo z duchovních lidí kdy napsal, jak vše je tu pokroucené a zahnívá? Vždy si jen přečteme, za vše si můžeme sami…není pravda. Málo duchovních lidí vidí i to špatné a chce vidět jen to dobré a zapomíná na okolnosti kolem. Když nám někdo neustále mění budoucnost, máme právo se bránit, protože je porušena i smlouva o našich plánech v budoucnu zde na Zemi. Takže když se bráníme, jsme většinou zase potrestáni, protože útočíme a někteří to mohou pochopit tak, že musíme s každým jednat v bavlnce a raději mlčet, než říct nahlas pravdu, kterou stejně lidé neradi slyší. Málo lidí si uvědomuje, že díky neustálým změnám budoucnosti musí stále zápasit s tím, aby dospělo do bodu, kam chtělo. Kdyby si totiž plně uvědomovali, jak moc se jim mění cesta, díky zásahům, jednali by daleko ostřeji a možná by se to tu pořádně semlelo. Kdo najednou manipuluje s časem, kdy vše ubíhá rychleji a nic není vlastně už přirozené. Za to si taky můžeme sami? Je to snad součást našeho plánu? Není…kdyby bylo, budouvnost by byla pevně danná a neměnná a smlouva by se musela držet tímto zákonem. Kdyby si tohle znovu lidé uvědomovali, namísto aby stále jen hledali chybu v sobě, tak by vyzařovali odpor, který se jim už nelíbí. Život mne naučil, že chyba je většinou na obou stranách.

Israismael
Israismael
Reply to  tauri
1 year ago

Veľa otázok sa vám vynára veru ..nečudujem sa, keďže život na tejto Zemi nie je prechádzka po nejakej nádhernej zahrade..
Ale prečo sme tu a už po niekolkokrát ??..sme tu preto ,aby sa vyvíjal nás duch.. to je úplne najhlavnejši účel ,prečo sme v tomto živote ale aj v predošlých(reinkarnovanych bytiach ) prišli na túto planétu ..
Prečo sa nám dostáva počas života veľakrát tých zlých vplyvov?..Prečo sú odstavovani ludia, ktorí mali mať prínos pre ľudstvo,alebo aj celkovo dobrí ľudia ?..prečo sa zdá ,že akoby bola zneužívaná naša slobodna vola ?.. Chcem napísať možno 3 dôležité body:
1.SLOBODNA VOLA- vola sa to inak aj CHCENIE…je darom od Boha ,nedá sa zneužiť tak ľahko lebo je v Duchu Človeka a nie v rozume …Je duchovna ..a to záleží od duchovnosti človeka ako slobodná vôľa pracuje ..čím slabší jedinec v duchu tým slabšia možnosť uceleného použitia ..zneužiť sa však dá len rozum nie vôľa .Vôľa je vždy Duch a tým aj slobodná vôľa je CHCENIE z ducha ..Duch je vlastný človek a pozemské telo je len obal pre vlastného cloveka ,teda Ducha..Po smrti má ešte obal iný -jemnohmotny .ale stále je jadrom Duch človeka ,tj softvér každého života v človeku ..
Ľudia to nevedia ,skôr si myslia že slovo duch je nejaké strašidlo ..stratiť vôľu a slobodu môže len taký človek ,ktorý je posadnutý ..To značí že úplne sa opustil pozemsky a duchovne a môže sa ho zmocniť v kontrole iný duch ..väčšinou zlý ,parazitujúci
2.ROZUM A PREDNY MOZOG -toto je kapitola na 100 strán ale opäť ľudia nevedia že rozum sa stal z väčšej časti nástrojom Lucifera tu v pozemskom našom svete ,že rozum je jemnohmotna časť človeka ,ktorá sa spája v myslienkovom parte s predným veľkým mozgom ..Ešte máme zadný malý mozog a ten sa spája s duchom ..a teraz dôležitá vec :
Predný veľký mozog je vysielač do pozemského ,do myslienkovej sféry
Zadný malý mozog je prijímač zo sveta duchovných sfér
Zadný mozog však vôbec nefunguje ,neprijma vôbec, alebo slabo prijma ,a preto človek vylučuje zväčša Boha a nevie prijímať vlny z vyšších sfér ..
Človek má naopak prepestovany veľký predný mozog ,je už dlho pestovaný všelijakými uceniami a cvičením, je otravovany temnými silami a vnemami ,.. tieto skutočnosti preto zatlačili ducha a malý mozog do pozadia..Čo to značí v dôsledku?…
Rozum (čo je hmota ),víťazí v človeku nad Duchom a nad duchovnym svetom jednotlivého človeka….To sa rovná =Katastrofe….Opakom by bolo a správne by bolo, keby vládol duch nad hmotným rozumom.. Potom by bol dosiahnutý trvalý mier, pokoj , správne city ,ziadne vojny ,vraždy a nastala by doba krásneho žitia ..Duch musí vládnuť nad rozumom!!!
3.Nakoniec ešte jedna vec ..človek Duch pochádza z duchovna a ako nevedomy musel dávno pred mnoho mnoho tisícročiami zísť nižšie z duchovna do pozemských sfér a na túto planétu, aby sa mohol vyvíjať do vedomia plne hodnotného ..ako som už napísal nie sme tu prvý krát ..Cyklus zrodenia Zem -Astral-Jemnohmotnost bude prebiehať dovtedy kým sa nevyvinieme na plného Ducha v poznaní ,po skúsenostiach a hlavne spoznani Božej vôle a jeho vesmírnych zákonov..Až to raz dosiahneme , už nemusíme na zem, ale môžeme vstúpiť opäť tam kde sme pred davnymi vekmi vyšli= ..Do duchovného Raja ..sveta kvetov ,záhrad krásy , a sfér bez temna ..v spoločnosti vedomych a čistých ľudských duchov s jemnými telami. Taký je cyklus človeka !..Človek však zlyhal a nie je dnes dostatocne zrelym aby mohol ako zrelý a vedomý vystúpiť až domov do Raja .Preto prebieha očista aby prislo konečné riešenie a to konečný Posledný Súd ..Mnoho ľudí na svete asi nebude mať veľa radosti v konečnom rozhodnutí Sudcu ..

Daniel
Admin
Reply to  tauri
1 year ago

Áno, je jednoduché hodiť problémy sveta na niekoho iného.. Lenže musíme sa vyvarovať takejto slabosti. Pokiaľ budete totiž uznávať, že temno má obrovskú moc, tak sa mu len ťažko ubránite. Treba si uvedomiť, že zlo tu na Zemi nezmôže nič samo o sebe, ale potrebuje podporu a uznanie ľudí. Strach napríklad nedokáže ovládnuť človeka, keď on sám sa nenechá ovládnuť strachom. Ziskuchtivosť sa nemôže rozšíriť do celého sveta, pokiaľ ľudia sami túto emóciu hromadne nepodporujú svojimi myšlienkami a konaním. Dnes sa to mnohým samozrejme javí tak, že temno nám tu vybudovalo Matrix a my sme tu len chudáčikovia. Áno, je tu vybudovaný obrovský Matrix a je znetvorený snáď každý aspekt našich životov, lenže ono to neprišlo všetko naraz. Je to systematická veky trvajúca snaha. Počiatok to má tam, kde sa ľudia odklonili od svetla a začali sa oddávať temným vplyvom. Jeden človek tam, druhý tam, nič strašné, lenže čím viac sa to rozširuje, tým viac to rastie, takto si tvoríme démonov.. A keď si uvedomíme, že niektorých tvoríme už tisícročia, tak sa niet čomu čudovať.. Archonti ani nikto iný nemôže ovládať človeka len tak, lebo chce! To mu jednoducho nedovolí zákon slobodnej vôle. Jedine ak to človek dovolí, priam žiada, ako môžeme vidieť u mnohých elít. Temné entity môžu len lákať. Takže áno, sú tu zásahy zvonku, lenže to neznamená, že im teraz idem uznať ich moc a zbaviť sa zodpovednosti. Naopak, je potrebné hrdo sa postaviť do svetla a uznať moc svetla a prijať zodpovednosť za svoje činy i myšlienky, aby som kráčal vpred uvedomelo.. Čo sa týka ľudí ako napríklad Tesla, tu je to o tom istom, že sme tvorili stále temenjšie myšlienky, a tak tvorili temnejšiu hustotu Zeme a tým pádom temné entity získavali väčšiu moc. Takže keď príde kúsok svetla do Zeme prerastenej temnotou, tak ona bude samozrejme útočiť všetkým čo má, pretože tu má vybudované dobré zázemie..

Kto môže za všetko zlo, ktoré sa na planéte Zem deje a ako ho odvrátime?

Israismael
Israismael
Reply to  Daniel
1 year ago

Veci o ktorých tu hovoríme nemôžu dať ľuďom žiadne náboženstva ,žiaden farár ,pápež a pod…vyše 100 rokov su však dostupné pre každého kto vážne hľadá Pravdu od Boha..
Tieto veci boli ľuďom úmyselne zadržiavané temnou stranou ,aby ich ľudia nevedeli, a aby nemohli dospieť k vývoju …K vývoju tak potrebnému pretože sa blíži záverečná skúška ,maturita,promocia človeka na tejto Zemi…Príde čoskoro skúšajúci a posúdi či pozemski študenti môžu alebo nemôžu po skúške dostať vysvedčenie,diplom zivota,osvedčenie že či môžu alebo nemôžu prejsť do noveho tisícročneho milénia!

tauri
tauri
Reply to  Israismael
1 year ago

Taky dost záleží, na počtech inkarnací zde na Zemi. Každou duši to semele a když je tu po několikáté, může být zlomená a nechová se zrovna dobře. Myslel jsem to tak, že nikam jinam se dlouhou dobu nedalo inkarnovat, protože tu byla násilná karanténa. Spíš mám už pro některé věci a situace větší pochopení, když vím, jak vše je tu zneužíváno. Ano, nemohou někdy lidem něco vnutit, bez jejich souhlasu. Ale mohou je nasměrovat do takové životní situace, že nakonec nemají na výběr. Těch možností je tam několik…přes nasazení myšlenek, které se tváří jako lidské, nebo přes špatnou událost a následně je do aury něco dodáno, protože si úmyslně oslabili toto pole. Ať už se jim tam dostal nějaký “implantát”, nebo bytost, či duše…Stále je tu tolik možností, že vesmírné zákony se dají různě vysvětlit a pokroutit, že svobodnou volbu jakoby máme, ale uvědomělejší civilizace využívají různá vysvětlení, takže ji máme, ale mnoho možností na výběr a přežití moc člověk nemá.
Ano, brzy bude závěrečná zkouška, jen ještě uplně nevím, jak to bude probíhat. A jak moc velká tolerance tam bude. Ale hádám, že to může být ještě tento, nebo příští rok. Na víc času to nevypadá.

Israismael
Israismael
Reply to  tauri
1 year ago

Veľmi dobre ste to napísal ,že vyspelejší clovek uz chápe dnes tie udalosti ktoré prebiehajú globálne,vie ich hodnotiť správne !!!..Na počte inkarnacii nezáleží či niekto viac vyvinul dušu/ducha…niekto tu môže byť už po stykrat a nič nepochopil a stále je neprebudeny..niekto tu je oveľa menej krát a spoznal význam života a aj že prečo je tu ..
Všetci sme individuálne duše a nie rovnako dozrievanie na tejto zemi

Israismael
Israismael
Reply to  Israismael
1 year ago

*dozrievame..malo byť
A dozrievame 0ako ľudia na základe získaného Slova dvoch Božích osôb Ježiša (biblia)a Syna Človeka (Vo svetle Pravdy )..oni sú dve rozdielne osobnosti aj keď pôsobia ako jednota s Bohom …
Syn človeka =Duch svätý =Imanuel= Duch Pravdy=Abdrushin …Jednota pôsobiaca z najvyššieho až po pozemske časti v ,,reťazí,
Kto toto počuje a vidí dnes po prvý krát tak možno povie že som ….(tri bodky)

albatros
albatros
Reply to  Daniel
1 year ago

Daniel, úplne s vami súhlasím. Ak ľudia, prestanú veriť v peklo a nebo, začne sa prejavovať ich božská podstata a prevezmú zodpovednosť na seba. Nebudú podliehať manipuláciám typu ako všetko je božia vola a podobne. Sme božské bytosti. A manipuláciám sa musíme straniť. Vďaka.

Israismael
Israismael
Reply to  albatros
1 year ago

Božsku podstatu nemáme ..v Tom sa mýlia ľudia ale veľmi seredne!.To že ľudia sa poberajú po smrti k Bohu že dokonca si myslia že uvidia Ježiša tak to je absolútny omyl a neznalosť ….mame podstatu duchovnú len ono vysvetliť to teraz by bolo na dlhšie a nechcem už písať dlhé komentáre ..Nie sme stvorenými z priameho žiarenia Božieho ..Na obraz boží v absolútnom podaní , sú stvorení dokonalí duchovia vysoko v tzv Čiste duchovnej časti stvorenia ..Verím že viac povie k tomu aj Daniel
Peklo a nebo= dva protiklady ..Ono ako sú vykreslené hlavne RKC cirkvou s Vatikánu ,tak to neexistujú..
Peklo je samotné bytie človeka ,čiže spätne vlastnosti a karma,keď ide jednotlivec cestou temna ..prejavuje sa to už na Zemi v živote keď je veľa prekážok a prejaví sa to peklo po smrti ,ale nie také že horí celá oblasť niekde hore nad Zemou..
Nebo je tiež samotné bytie človeka keď ideme cestou dobra ..Nebo je ale tiež Raj a to je skutočný priestor v duchovnej sfére,ríši ,kde už temno nemá dosah ani rozkladu tam niet a pod..

tauri
tauri
Reply to  Israismael
1 year ago

Někteří lidé v sobě ale mají takovou “božskou jiskru”. Nemyslím tím ježíše, toho ne, ale tu pravou čistotu, která z nich září. Málo lidí ji ale dnes má. Třeba takovou záři zmiňovali ve filmu: Temná věž.

Israismael
Israismael
Reply to  tauri
1 year ago

Ono je to aj správne… my máme ako ľudia skutočne božiu iskru, ale nie sme bozskymi, lebo pochádzame ako tvory ci stvorenia z duchovnej a nie božskej ríše…. božia ríša je , o mnoho, mnoho,, poschodí “” vyssie pásmo sfér.. Napriek tomu, ze nie sme priamo Bohom stvorení prirovnam tu božiu iskru , akoby ľudia mali ,, zapalovanie” pre,, motor” človeka, ktoré mame od Boha.. Inak povedané duch= Život=Vlastne Ja….kde zapalovanie=duch s iskrou života a motor=telo obal…
Ono je dôležité poznať rozdelenie sfér od samého vrchu božieho až po spodok hmotného, čiže až po našu Zem.(je to 7 obrovských oblasti, sfér pod sebou idúcich).. Napr naša Zem sa nachádza na konci stvorenia v oblasti HRUBOHMOTNEHO SVETA, v časti zvanej Efezus.. Je to obrovská časť Efezus …vlastne je to nasa slnečná sústava s planetami a slnkom, a predsa táto slnečná sústava je len malinke zrko vo vesmíre.. . Keď sa to človek naučí z Posolstva Vo svetle Pravdy, až potom pochopí odkiaľ pochádzame, prečo sem prichádzame na Zem, a kde mame opäť prísť ako zrelý ľudský duchovia… A až potom pochopíme aká obrovská sila je Boh, nemôže si to človek vôbec ani len predstaviť v žiadnej možnej podobe, ci veľkosti ci akomkoľvek obraze.. Je BEZBYTOSTNY… Co značí bez tela : pra sila, pra energia pra moc, ale najvyššia inteligencia a najvyššie vedomie.. Ale v určitých intenciách môže na seba vziať, plast” telo z rovnorodeho jemu prostredia a prejaviť sa v božej ríši, napr archanjelom..