Vojna v podzemí prebieha práve teraz (1.časť)

05/01/2022 | Q/Trump/Aliancia

(článok staršieho dátumu)

Skratka DUMBS – Deep Underground Military Bases System (systém hlbokých podzemných vojenských základní)

Títo zlí muži sa nevzdajú bez boja. Budú sa snažiť stiahnuť nás všetkých so sebou ako malé neposlušné dieťa, ktoré sa nechce podeliť o hračku – ak nemôžem mať hračku, radšej ju rozbijem, nikomu ju nepožičiam. O to sa teda snažia. Budú chcieť zničiť tento svet a spolu s nimi zabiť aj nás všetkých, pretože ak nemôžu vyhrať oni, nemôže vyhrať nikto, ani my. Preto som tu, preto som bol Bohom povolaný a Boh mi dal túto príležitosť slúžiť jemu, svojmu národu a ľudstvu, som za to vďačný a som rád a vďačný, že môžem slúžiť iným, ďakujem.

To, čo uvidíte, bolo doteraz pred verejnosťou skryté a stálo to život mnohých dobrých ľudí. Uvidíte, čo nám vlády najviac zatajujú, stiahnite si toto video, zverejnite ho a šírte, aby pravda vyšla najavo.

V tichosti pripravovali niečo veľmi významné. Pozrite sa na tieto dvere, ktoré sa nachádzajú niekoľko kilometrov pod zemským povrchom, aby ste získali predstavu o tom, čo očakávajú…

Majú pokročilý dopravný systém prepojený s podzemnými základňami (DUMBS), ktoré dokážu vyvinúť rýchlosť vyššiu ako Mach 1. V týchto základniach majú uskladnené obrovské množstvo potravín a zásob.

Aby som sa predstavil, som veterán, slúžil som viac ako dvadsať rokov ako námorník na ponorke, mal som vysoké bezpečnostné previerky a bol som zasvätený do mnohých vecí, 22. augusta 1990 som si “vzal červenú pilulku”.

Vyše tridsať rokov som sa venoval výskumu a uisťujem vás, že som preplakal mnoho nocí a celé týždne som nemohol spať z toho, čo strašné som musel sledovať a poznať. To, čo je pre mňa normálne, je úplne mimo chápania bežných ľudí, technológia je oveľa vyspelejšia, ako si myslíme. Chápem, že je ťažké tomu uveriť.

Nižšie nájdete nové odhalenia DUMBS a podzemnej vojny.

V Efezanom 6,12 (z Biblie, pozn. prekl.) sa píše: “Lebo náš boj nie je proti krvi a telu, ale proti vládcom, proti mocnostiam, proti svetským pánom temnoty tohto veku, proti duchovným silám zla v nebeskej ríši.

Tento dlhý duchovný boj medzi dobrom a zlom alebo medzi zlými temnými silami, ktoré sa stavajú proti božskému plánu jediného živého Boha, a tými, ktorí sú oddaní službe jedinému živému Bohu, má štyri fázy. Štyri fázy, ktoré treba dokončiť, aby sme vyhrali tento boj proti silám zla, ktoré pred mnohými storočiami zostúpili na zem a zaútočili na ľudstvo, sú tieto:

Prvým je odstrániť zlo z priestoru okolo Zeme a udržať si v ňom trvalú vládu.

Druhým cieľom je odstrániť zlo z nebies nad zemou a udržať v nich trvalú vládu.

Tretia – odstrániť zlo z povrchu Zeme a udržať nad ňou trvalú vládu.

Po štvrté – odstrániť zlo z podzemného sveta, zo všetkých tunelov, labyrintov, jaskýň a podzemných základní a udržať si v nich trvalú vládu.

Prvú a druhú fázu z väčšej časti dokončila Aliancia Q patriotov a Biele klobúky. V tretej fáze sa s pomocou Aliancie Q dosiahol veľký pokrok, pričom zostávajú posledné bašty, ktorými sú najmä Čína, Irán a Izrael. V týchto krajinách sú teraz najvyššími lídrami biele klobúky. Vypúšťanie bažín a odstraňovanie satanistických špičiek pokračuje a prebieha vo vládach každej krajiny.

V USA sa to úspešne deje a po voľbách v roku 2020 dôjde k rozsiahlym zmenám, začne sa masové zatýkanie, vojenské tribunály a popravy tých, ktorí budú uznaní vinnými z vlastizrady (pozri proroctvo Marka Taylora o zatýkaní v Kongrese).

Štvrtá fáza sa práve začala. Je to obrovská podzemná vojna, do ktorej boli povolané všetky zložky americkej armády. Špeciálne jednotky v prvej línii používajú zbrane, o ktorých vie len málokto. Postupujú prostredníctvom démonických síl iluminátov a rozsiahlych prepojených podzemných vojenských komplexov, ktoré sú po celej krajine prepojené diaľnicami a tunelmi pomocou MAGLEVS (magnetických levitujúcich vlakov), ktoré sú schopné vyvinúť rýchlosť až 17 000 míľ za hodinu a spájajú všetky zariadenia a podzemné vojenské základne po celom svete.

Pozrite si tento odkaz: TU

Titulok znie: Nezvyčajné cvičenie: Masívna vojnová hra námornej pechoty sa koná v 29 Palms

Išlo o spoločnú operáciu námornej pechoty, námorníctva, špeciálnych jednotiek Commandos a Národnej gardy, ktorá slúžila ako zámienka na vniknutie do podzemnej vojenskej základne v China Lake (Kalifornia). Táto základňa sa rozprestiera od Prezídia v San Franciscu, cez tunely Ridgecrest až pod Los Angeles a od podmorských vstupov v zálive Coos Bay až po Čínske jazero. Neskôr uvidíte, že celá základňa je takmer zlikvidovaná, stále sa likviduje. To vysvetľuje požiare na moste Oakland Bay Bridge a na sanfranciskej strane Oacklandu, na Porter Ranch. Keď niektorá z bytostí zomrie, hrozí riziko infekcie, preto boli založené požiare, aby sa oblasť vyčistila.

Táto akcia stále prebieha a je takmer ukončená. Je to rozsiahla operácia, všetky tunely a základne museli byť vyčistené.

Táto prvá mapa zobrazuje hlavné základne nachádzajúce sa v blízkosti povrchu, ktoré dosahujú hĺbku až 80-90 míľ. Na mape sú zobrazené všetky prepojené DUMBS a počiatočné obrovské DUMBS, ako napríklad ten, na ktorý sa ma pýtal človek z Michiganu – táto základňa vedie pod jazerom Ontario, jej tunely vedú od jazera Superior, kde mizne veľa detí, môžete vidieť, kadiaľ vedú tunely – teraz sa čistia.

Tieto tunely vedú do Kanady, kde sa nachádza obrovské satanské sídlo. Teraz sa pozrite na spojenie medzi Dulce, veľkými základňami v Novom Mexiku a Oblasťou 51 v Nevade. Vidieť môžete aj staré spojenie k China Lake, ktoré vedie k tunelovému systému Ridgecrest cez Sanford do San Francisca – Presidio a ďalej na sever od Coos Bay v Oregone a cez Washington. Na týchto miestach sa teraz intenzívne pracuje, ako uvidíte v tomto videu.

Nasledujúca mapa zobrazuje DUMBS v strednej hĺbke, ide o staršie systémy. Zistilo sa, že ak by boli neskoršie základne zaplavené, hladina oceánov by stúpla natoľko, že by to vyvolalo ďalšiu dobu ľadovú. Ak hladina príliš stúpne, dostanete sa hlbšie do veľkých oceánskych prúdov, a ak prúdenie narušíte, narušíte celý svetový ekosystém. Preto sa rozhodlo, že sa bude bojovať na súši s využitím modernej technológie, čo sa stalo napríklad v Twin Falls, kde sa v časti sopky v Yosemitoch urobila diera a základňa bola zaplavená do veľkej hĺbky.

Tieto systémy sú veľmi hlboké a veľmi staré, pochádzajú z čias, keď na Zem prišli satanisti. Zasahujú do miest, kam vstúpil admirál Byrd – do Arktídy a na Sibír. Sú to veľmi hlboké základne satanských bytostí a démonov. Preto vidíte v spodnej časti mapy nápis “Wicca craft”, čo znamená čierna mágia, satanizmus, satanská mágia, zaklínadlá, kliatby a tak ďalej, veľmi temné zlo.

Takže boje v hlbinách zeme sú strašné, ale dopravné spojenia vedúce pod oceánmi sú odstavené, boli zničené výbuchom a zaplavené. Takže satanisti už nemajú MAGLEV vlaky na prepravu z kontinentu na kontinent.

Toto je posledné útočisko satanistických iluminátov nefilov pochádzajúcich z Kaina. Dôkazom týchto problémov sú požiare vychádzajúce z kanalizácie, dier, odtokov a kanalizačných poklopov v Kalifornii:

“Na Porter Ranch môžete vidieť oheň vychádzajúci z poklopov na kanáloch, nikdy predtým som nič podobné nevidel,” hovorí svedok.

Na Aljaške boli vyčistené pohorie Brooks Range a dve základne Delta Junction a Fort Greely, ktoré sa nachádzajú v rovnakej oblasti.

V Arizone vo Fort Huachuca sa základňa využívala na spravodajský výcvik a kontrolu mysle, genetický výskum vo väzenskom tábore, kde boli držaní odpadlíci.

Luke Air Force je teraz pod kontrolou bielych klobúkov, Gates Pass je tiež pod kontrolou bielych klobúkov. Deala Mountain je tiež.

Útesy Grand Wash sú stále pod kontrolou temnej strany.

Zelené údolie.

Hualapai Mountains sú pod kontrolou bielych klobúkov.

Základne pohoria Rincon – ich severná strana, Mount Lemmon, základňa Page – vedie až k priehrade Hoover Dam k nádrži.

Safford, Santa Catalina, Sedona – väzenský tábor pod prekliatym letoviskom v kaňone Boynton.

Komplex Wikieup – je pod kontrolou Bielych klobúkov, nedávno bol objavený pri čistení iných lokalít.

Yucca Mountains (v Nevade) – tento komplex môžete vidieť, keď sa vydáte po ceste I-40 smerom na Kaliforniu, je po pravej strane – uvidíte štyri masívne káble zatlčené do hory. Tu vidíte obrázok zariadenia (v čase 13:18).

V Arkansase neďaleko Hardy a Cherokee Village je základňa, ktorú počas hurikánu Doria obsadili biele klobúky.

Pine Bluff 34°13,4′ s. š. 92°01,0′ z. d. až 34,30′ s. š. 92°30′ z. d. stále pod kontrolou temnej strany.

Základňa 29 Palms v Kalifornii je miestom, kde sa začalo preberanie celého rozsiahleho kalifornského systému, ako sme ukázali na začiatku článku 29 Palms. Teraz je tento systém pod kontrolou bielych klobúkov. Bola označená ako vojenská oblasť R2501, takže to bola bezletová zóna. Nachádza sa juhovýchodne od Ludlow.

China Lake bolo úplne zneškodnené cez tunely Ridgecrest, bolo vykonaných niekoľko útokov s použitím taktických jadrových zbraní, prvý výbuch mal silu 6,4, druhý 7,1 a ďalší 6,1. Tí, ktorí rozumejú zemetraseniam, vedia, že počiatočné otrasy sú najsilnejšie, následné otrasy sú slabšie, takže to nebolo prirodzené zemetrasenie, je zrejmé, že to bol zámer.

China Lake bola základňa MK ultra, na vstup sa použil jadrový výbuch a našli sa stovky vrstiev oceľových podláh s klietkami, v ktorých boli deti. Špeciálne jednotky zachránili z tejto základne 35 927 detí. Bola to jedna z najväčších základní MK ultra na Zemi. Vďaka Bohu za našich vojakov, ako hovoria Trump a Q, pretože ide o obrovské množstvo detí, ktoré boli vystavené hrozným situáciám. Sú zatvorení v klietkach, spúšťajú sa svetlá a sirény a sú mučení elektrickým prúdom, ktorý mení ich osobnosť na MK ultra roboty.

Ďalej v Darwine, 4 míle západne od Darwinu, sa nachádzajú podzemné vojenské základne.

Ďalej, Deep Springs je teraz pod kontrolou bielych klobúkov.

Fort Irwin bol väzenský tábor, ak by Hillary vyhrala, nechala by tam ľudí zavrieť.

Pod kontrolou bielych klobúkov je aj letecká základňa Edwards.

Letecká základňa George je stále pod kontrolou temnej strany.

Helendale je pod kontrolou bielych klobúkov, bola to základňa pre vývoj technológií a tajné projekty. Los Angeles – diaľnica 14 smerom k leteckej základni Edwards po Palmdale – je pod kontrolou bielych klobúkov, bola to základňa pre iluminátske tajné projekty. Základňa sa nachádza v blízkosti pohoria Tehachapi, údajne má 42 poschodí a slúži na špičkový letecký výskum.

Mount Shasta. Mnoho ľudí žijúcich v tejto oblasti neustále vidí rôzne úkazy, je to obrovská základňa určená na pokročilý vesmírny výskum, genetické experimenty, výskum radiačných zbraní.

Základňa Kern River Base, vykopaná do hory vedľa vodnej elektrárne neďaleko Bakersfieldu v Kalifornii.

Základňa v Napa Valley je teraz pod kontrolou bielych klobúkov, tu boli zajatí ľudia, ktorí išli do Napa Valley, aby si zobrali vzorky vína. Prihlásili sa, a keď nemali príbuzných alebo ľudí, ktorí by ich postrádali, uniesli ich a odvliekli do podzemia na toto miesto. Základňa slúžila na väznenie – zotročenie a ovládanie mysle, priamu satelitnú komunikáciu, laserovú komunikáciu, vládu iluminátov (deep state). Nachádzal sa v Oakville Grade na ploche 87 akrov.

Letecká základňa Norton je teraz pod kontrolou bielych klobúkov.

Ďalšia základňa, Quincy.

Neďaleko Palmdale je z kopcov Three Sisters Hills vidieť základňu McDonnell Douglas, nazývanú aj Uano. Podieľa sa na špičkovom leteckom a kozmickom výskume.

Presidio je obrovský systém, ktorý vedie pod celým San Franciscom, cez prístav až po Oackland. Bolo to sídlo FEMA (Federal Emergency Management Agency, Federálna agentúra pre riadenie mimoriadnych udalostí, ktorú založil Zbigniew Brzezinski v roku 1978 pozn. prekl.) a DOD (Ministerstvo obrany) pre miestny úrad regiónu IX. Táto základňa bola zneškodnená vyhorením v podzemí, čo bolo považované za požiar smerom k Porter Ranch.

Základňa San Bernardino je teraz pod kontrolou Bielych klobúkov, nachádzala sa pod celým údolím San Bernardino, bola zneškodnená taktickými jadrovými zbraňami, čo vyvolalo dve zemetrasenia s magnitúdou 4,5 a 3,2. Opäť je jasné, že následné otrasy sa takto neprejavujú. Pozrite sa, koľko podzemných základní je v tejto oblasti.

Základňa Santa Barbara si vyžaduje viac času a úsilia, aby ste sa k nej dostali, prístup je ťažký kvôli veľmi tvrdým minerálom, sú o niečo mäkšie ako diamanty. Základňa je stále pod kontrolou Deep State.

Santa Rosa je tiež pod kontrolou hlbokého štátu. Je to centrum západného pobrežia. Čo sa tam deje, je prísne tajné, vieme, že je to kľúčové komunikačné miesto, ale zrejme slúži aj na mnohé iné účely.

Komplex Sierra Nevada je hlbokomorská vojenská základňa.

Ranč Tehachapi v kaňone Tehachapi bol dokončený v septembri 1995. Nazýva sa základňa šiestich zlých.

Komplex Trona je teraz pod kontrolou bielych klobúkov a nachádza sa niekoľko míľ severozápadne od Trony, priamo pod vrcholom Argus Peak. Táto základňa bola vybudovaná v 60. rokoch 20. storočia a spolu s Čínskym jazerom bola zneškodnená. Základňa Benicia je tiež pod kontrolou bielych klobúkov.

Základňa na ostrove Catalina je stále pod kontrolou temnej strany.

Základňa Chocolate Mountains.

Údolie smrti – vstup do systému Údolia smrti sa nachádzal v Paramint Mountain na dne opustenej šachty neďaleko priesmyku Windgate.

Základňa Lancaster sa používa na stavbu lietadiel, antigravitačnú technológiu, tajné plavidlá, testovanie a je hlboká 42 poschodí.

Komplex Lawrence-Livermore bol novovybudovaným laboratóriom, ktoré stálo 1,2 bilióna dolárov. Bol navrhnutý na výskum ľudského genómu, chromozómu 19. Chromozóm 19 je kľúčom ku klonovaniu. Snažili sa eliminovať vlastnosti, ktoré sa vyskytovali u klonov. Klony nevyzerali úplne rovnako ako ľudia (napr. ušné laloky pripojené k hlave). Laboratórium sa používalo aj na laserové zariadenia.

Komplex Moreno Valley.

Komplex Mount Lassen – teraz pod kontrolou Bielych klobúkov.

Komplex ihiel.

Komplex v Palmdale sa využíval na navrhovanie nových lietadiel a na výskum antigravitácie. V súčasnosti sa likviduje, zatiaľ nie je plne pod kontrolou bielych klobúkov. Svedčí o tom aj spomínané video s požiarom pod poklopmi kanálov v Kalifornii.

Základňa Tehachapi 42 poschodí, základňa Ukiah.

Kokoweef Peak, staré banícke mesto, pod ktorým sa základňa nachádzala, je teraz pod kontrolou bielych klobúkov.

Ďalšie miesta v Colorade:

Základňa Alamosa, človek žijúci v tejto oblasti mi povedal, že je tam vidieť veľa čiernych vrtuľníkov špeciálnych jednotiek, základňa bola úplne vyčistená.

Základňa Books Cliffs je stále pod kontrolou temnej strany.

Základňa Boulder bola vyčistená, bolo to sídlo EMC (elektromagnetická kontrola mysle). Mal sa použiť na ľuďoch v okamihu, keď nás prepojili nanodrôty, nanotechnológie a inteligentný prach, ktorý sa pridáva do vakcín, vzduchu a vody. Využívali by to tak s MK ultra otrokmi, ako aj prostredníctvom smartfónov a inteligentných zariadení, ktoré by z nás urobili ich otrokov. Táto základňa slúžila na genetické experimenty, geologické pokusy a vývoj pokročilých technológií na výstavbu tunelov a podzemných stavieb.

Biele klobúky ovládajú aj Colorado Springs, ktoré je súčasťou obrovského systému z Colorado Springs, NORAD (North American Aerospace Defense Command, spoločné veliteľstvo americko-kanadskej protivzdušnej obrany) a FEMA. V komplexe pracovali stovky ľudí a zahŕňa 4,5 kilometra kubického podzemných jaskýň a 45 podzemných oceľových budov, trate, tisíce satelitov, rakety, vstupy pod vodou a mnoho ďalšieho. Zariadenie NORAD ovládali otroci MK ultra s programami ALEX, JANUS, ALEXUS, ktoré sa používali na ich privolanie po jadrovej vojne, ktorú mala Hillary spustiť.

Temná strana má stále veľa robotov. Bolo mi povedané, že 6 miliónov ľudí bolo oslobodených zo svojich základní, boli im odstránené implantáty a podstupujú psychologickú liečbu, odstraňujú sa démoni, ktorí ich ovládali a dostali sa do nich počas zneužívania. Títo ľudia nevedia, že sú súčasťou programu.

Zariadenie NORAD má 1 278 míľ podzemných ciest, ktoré teraz Aliancia čistí a kontroluje.

A potom je tu pevnosť Fort Collins, ktorá ešte nie je kompletne vyčistená. Ďalej DIA Denver komplex, ktorý pozostáva z 5 budov a hlavné dve budovy majú 70 poschodí! Pod týmto komplexom je doslova 8 veľkých miest pod sebou pod mestom Denver. Ďalšie mestá majú v priemere 22 míľ! Toto je masívny komplex. Všetko je pod zemou prepojené vysoko rýclostnými vlakmi. Tieto zariadenia mali byť použité ako útočisko pre elity v ich pripravovanej nukleárnej 3. svetovej vojne. Tento podzemný komplex bol taktiež určený na separáciu osôb (ľudská farma). Ak by ste sa tam boli pozrieť, je zjavné, že tento komplex bol určený na držanie ľudí vnútri a nie udržaní ľudí od tohto komplexu. Je tam vidno ako rôzne potrubia vedú do zeme.

Boli zničené dve laboratória dvoma vedcami, ktorí preto obetovali životy ešte v roku 2012 preto, aby zastavili Deep State od ich plánov, ktoré si vyžadovalo totálne zničenie Pina Boulevard. Tieto laboratória ležali priamo pod Pina Boulevard. Tí ľudia čo žijú v Koloráde zažili v danom čase zemetrasenie o sile 4,7 na richterovej stupnici. Po zemetrasení Pina Boulevard bola obnovená do pôvodného stavu s tým rozdielom, že pod zemou bola vybudovaná železnična trať, ktorá spojila DIA Denver s Washington D.C. Sú tam hektáre pôdy, ktoré sú oplotené a je tam použitý ostnatý drôt, ktoré poukazujú na to, aby ľudí udržali vo vnútri komplexu. Je tam veľa komínov, ktoré slúžia na chladenie, ventilovanie podzemných častí a vypúšťanie dymu z krematórii.

Komplex DIA Denver je oveľa masívnejší ako mesto na povrchu, dokonca spolu s ich prímestkými časťami! Bolo zamyšľané aby to bol nový D.C. komplex. Toto je práve miesto, kde sa skryl Obama v roku 2012 keď si “myslel”, že svet zničí obrovský asteroid. Toto všetko bolo pripravené pre elity a Deep State. Mali tam dva nukleárne reaktory, ktoré to všetko zásobovali energiou a všetko to bolo previazané s Teslovou voľnou energetickou mriežkou. Bolo tam jedlo pre 1 milión ľudí na 150 rokov! Mali tam veľké jazero v priemere niekoľko míľ, flóru a faunu a zvieratá a všetko ostatné aby to doslova vyzeralo presne ako 7 hviezdičkový luxusný rezort. Celý tento komplex siahá do hĺbky 88,3 míľ. Pri všetkých vstupoch a všade je svastika, démonicke nástenné maľby, sochy chrličov (gargoyl), Anubisová socha, vlajka na ktorej sa píše „Nový svetový poriadok.”

Základňa pod horou Grand Mesa je pod kontrolou Bielych klobúkov.

Delta zariadenie pod údolim San Juan je pod kontrolou Bielych klobúkov.

Základňa vzdušných síl Flacon Air Force kde je satelitná kontrola je pod kontrolou Bielych klobúkov.

Centrálna dátová banka Deep State je blízko jazera západne od Denveru, ktorú používali ako zberňu dát pre „Nový svetový poriadok” v tejto časti sveta. Tiež to je pod kontrolou Bielych klobúkov.

Údolie Gordon Valley, ktoré je západne od Fort Collins je tiež pod kontrolou bielych klobúkov.

Je ešte nejaká základňa pri Floride.

Pri Atlante sú 3 podzemné komplexy. Všetky sú v okolí hory Kennesaw a sú poprepájané vysokorýchlostnými vlakmi a všetky dráhy vedú k základni vzdušných síl Dobbins.

Do dvoch mesiacov od zvolenia Hillary Clinton chceli odpáliť nukleárne hlavice z ponoriek pri pobreží Severnej Kóreii čo by vyzeralo ako útok od Ruskej federácie.

Po tom, čo by bola Hillary Clinton zvolená, videli by sme buď červené alebo modré bodky v správe, ktorú by ste dostali buď ako poštou alebo emailom.

Červený zoznam znamenal, že sa vás proste zbavia.

Modrý zoznam znamenal, že ste schopný tréningu a použitia ako malý poslušný otrok.

Boh žehnaj vojakom, ktorý sa rozhodli zbaviť náš svet satanistických monstier a vrátiť ľudstvo na správnu cestu.

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
9 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír Riha
Vladimír Riha
2 years ago

Dumps – docela by me zajimalo, jakou technologii se nepozorovane zbavili miliard kubiku vytezene horniny. V zadnym z clanku o dumps se to nezminuje.

tauri
tauri
Reply to  Vladimír Riha
2 years ago

Mělo by se to rozložit na energii…”dematerializace”

robo
robo
Reply to  Vladimír Riha
2 years ago

Pretože je to celé vymyslené.

miloš
miloš
Reply to  robo
2 years ago

Nerobte závery a ploty.

comment image

Nechajte to plynúť.

Dasa
Dasa
Reply to  robo
2 years ago

kdyby jste si prectl knihu muj otec byl MIB5 vedel by jste ,ze tohle rozhodne blbosti nejsou,tohle je skutecny svet,toto se deje aniz by to lidi vedeli,jinak by je klepla pepka

Juraj
Juraj
Reply to  Vladimír Riha
2 years ago

Tiež som sa nad tým zamyslel.

lea45
lea45
2 years ago

Dolezite

Deni
Deni
2 years ago

Dakujem

Jozef
Jozef
2 years ago

Nechápem na čo sa tu uverejňujú i články z roku 2019 ?????