V životných situáciách nejde o to, čo sa deje, ale aký máme na to pohľad – ako to vnímame

15/03/2021 | Posolstvá pre dušu

V živote by sme mali chodiť s otvorenými očami a poriadne otvorenými ušami , pozorovať veci a vnímať, ako sa hovorí „medzi riadkami“.
Naša výzva?
„VNÍMAŤ UDALOSTI KTORÉ SA NÁM STANÚ NIE AKO NEŠŤASTIE, ALE AKO NIEČO, ČO NÁS MALO ZASTAVIŤ, UPOZORNIŤ A VYBRAŤ SI Z TOHO TO POZITÍVNE.
Tak ako som naposledy písala, nie je nutné sa učiť cez bolesť, ale byť pozorovateľom a včas zachytiť už drobné upozornenia (pred „katastrofou“) a poučiť sa – získať perlu múdrosti na ďalšie životné cesty 🙂 .
Potom…. budeme pokojnejší, vyrovnanejší, pokornejší, vďačnejší za všetko čo nám život prinesie atď.
Ak budeme o nejakej udalosti presvedčený, že je to katastrofa, tak sa katastrofou i stane a tá katastrofa bude „na pokračovanie“
Pozor na to, ako myslíme, myšlienky sú živé a priťahujú k sebe ďalšie rovnaké myšlienky. Tak len bojujme so svojou hlavičkou a odháňajme negativitu a naopak pozitivitu podporujme a užívajme si „krásno“. Majme vieru v lepšie zajtrajšky a v to, že všetko sa deje tak ako sa má a všetko je pre náš posun.
Ak máte pocit, že život v troskách (rozvod, rozchod, bezcieľnosť, choroba, nedostatok financií a pod., čakanie na vyhadzov z práce…) a veríte tomu, ono to naozaj tak je a bude. Nikto vám s toho nepomôže. Ak budeme život vnímať ako sled „katastrof“ , nielenže tomu tak bude, ale priťahujeme ďalšie negatívne udalosti, lebo tie sa vyvíjajú PRESNE PODĽA NAŠICH OČAKÁVANÍ.
Meňme svoj postoj k situáciám – nové myšlienky, pritiahnu do našich životov nových ľudí i nové príležitosti, len buďme zvedaví a hľadajme, skúmajme – „bez práce, nie sú koláče“
Z praxe posledných dní a udalostí musím konštatovať a vždy som v šoku keď mám možnosť si na to „šiahnuť“, akú obrovskú silu má viera a ľudské chcenie. Naozaj, každý deň sa na vlastné oči i uši presviedčam, že vôbec nie sme „hračkou v rukách osudu“, ale VŠETKO je výsledok nášho chcenia a viery.
Ak sme bezcieľny a neveríme nikomu a ničomu, ani tomu, že raz bude lepšie, tak stagnujeme a to je KONIEC (mali by sme si byť toho vedomí – funguje to ako tu, tak aj na „druhej strane“ 🙂 – prečo to teda nezvládnuť už tu ? 🙂 ).
Buďme teda „pohybliví“ v chcení, prispôsobiví udalostiam a situáciám (neskostnatelí a nie konzervatívni) , buďme bojovní (za svoje túžby, ciele i sny, za Pravdu (obecnú) i spravodlivosť…).
Majme vieru že to zvládneme a dokážeme. A zhora dostaneme tisícnásobne viac.
Vždy sa stane to, čomu veríme a naša viera umožní, aby sa to stalo ….
Kde je chcenie, kde je viera a kde je trpezlivosť – tam je výsledok
Žime, konajme a presviedčajme sa každý deň o tejto PRAVDE
Krásny deň
Tatiana 🙂

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments