Som nesebecká láska a to zvyšuje moju cenu i hodnotu

28/08/2022 | Posolstvá pre dušu

V dnešný deň si uvedomujme kto sme, aký máme v sebe potenciál, budme si stále vedomí hlavne svojich pozitívnych vlastností. Ak sme poriadne “v sebe” udomácnení 🙂 nepotrebujeme nič riešiť, ani “si dokazovať”, ani analyzovať, ani bojovať, ani vyhrávať, jednoducho “len sme”. Sme pokojným prístavom a čokoľvek čo sa udeje okolo nás “nevyhodí zo seba” 🙂, lebo nedovolíme si nechať vziať áš vnútorný pokoj, rovnováhu, ale hlavne radosť. Keďže máme seba zvládnutých (ak ešte nie, robím všetko každú sekundu , aby sa tak stalo a nevadí že občas sa pošmyknem), tam buďme tu pre tých okolo nás a teda hlavne našich blízkych – blížnych (deti, partneri, rodičia, súrodenci, priatelia…..). Som nie sebec, nepozerám na seba, lebo “ja už viem”, aký má druhý človek problém a neprovokujem ho, viem aký má problém a prijímam ho takého aký je, nesnažím sa ho meniť. Som za každých okolností láskou, ktorá počúva a nepoučuje, len jemne a nenápadne usmerňuje, ale tak aby nedráždila a len vtedy ak sme si vedomí toho, že máme pravdu, ale nie svoju subjektívnu, lež takú, ktorá je v súzvuku s UNIVERZÁLNOU PRAVDOU. Počúvam, spolucítim, spoluprežívam, súcitim. Ak je druhému ťažko, tak ho dvíham. Každí potrebuje podporiť, aj ten “najväčší silák”, lebo často tí “siáci majú masky, aby sme sa k nim nedostali (takže chápme naše deti či partnerov a priateľov prečo sa chovajú tak ako sa chovajú, čitajme medzi riadkami, neodsudzujme neposudzujme, majú svoje dôvody prečo sú takí akí sú a namiesto toho, dávajme na javo, že sme tu pre nich, keď potrebujú. Nech aspoň v nás majú tú istotu, keď istotu nenachádzajú vo svete, a často nemajú silu aby ju našli sami v sebe.

Takže opakujem dnes sme čistou nesebeckou láskou, vnímajúcou, žiariacou pokojom vyrovnanosťou, harmóniou, súcitom i pokorou. Sme napojení na nekonečný zdroj, tak umožnime nech to cez nás preteká a dávajme všade kam vstúpime a uvedomujem si to aj pri každej činnosti, ktorú robíme.

Krásnu usmievavú a pohodovú nedeľu plnú “ne zištnosti”, pokory a Lásky.

S Láskou Tatiana

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Seneca
Seneca
1 year ago

………..nedá sa vyjadriť………len zhlboka dýchať…….a keď človek vie čím sa napľňa………..V-Z-DUCH……..aj Ďakujem je tu málo………nech sa tak deje každý Boží deň…. a keď bude v našich srdciach…… bude na zemi ako v “nebi” …….

Israismael
Israismael
1 year ago

Toto sú jasné svetle nitky ktoré vedú ku svetlu…

Mária
Mária
1 year ago

O nesebeckej láske a sebaponúkaní, nesebeckej službe a iných možno len snívať, nalútostne sa klamať, vývoj zastavený, presmerovaný na slepú koľaj. Pokiaľ človek najskôr nedosiahol Cieľ všetkých cieĺov.