Smrť inzulínom

29/03/2023 | Zdravie

Dnes ctenému čitateľovi predstavím niečo, čo ho asi nahnevá. Budeme sa rozprávať o kamarátovi inzulínovi a čo tento malý hormón dokáže napáchať v tele človeka, keď je stále stimulovaná jeho produkcia glukózou a tiež proteínmi.

NIČ SA NEDEJE NÁHODNE

Zopakujme si základ. Nič sa nedeje náhodne, ctený čitateľ. Existuje pojem zovšeobecnené priority riadenia (ZPR) ľudstva. Je ich 6 a viac o nich sa dozviete v tomto videu . Piatou z nich sú zbrane pôsobenia na ľudský genóm.

No a čo je tak zvláštne na tejto priorite? Nikto už nepochybuje o tom, že mňanky vpravované do ľudí po celom svete od roka 2021 boli génovou zbraňou. Počty nadmerných úmrtí, počty potratov a pokles pôrodnosti po celom svete je tomuto dôkazom. Tak isto alkoholový jed, tabakový jed, iné drogy, iné tzv. “vakcíny” sú mnohými videné, ako zbrane, ničiace genóm. No stále veľa ľudí nechápe, že cukor a sacharidy na spodku potravinovej pyramídy, zmenenej na začiatku minulého storočia, sú zodpovedné za epidémiu obezity po celom svete.

Na tomto obrázku je to, čomu sa dá bez problémov povedať pyramída smrti. Je to jedna z nechutných, zlých a nebezpečných diverzií, pretože človek oklamaný, dobrovoľne začne konzumovať niečo, čo ho postupne premení na tukový vak a následne zabije jednou z tzv. civilizačných chorôb, vyvolaných touto diverziou na 5tej priorite ZPR. Ale ako to? Pre odpoveď si poďme na lekársku fakultu, alebo na fakultu agrobiológie a potravinových zdrojov na katedru výživy, prednášky tuším 2 ročník.

INZULÍN A BIOCHÉMIA SPRACOVANIA CUKROV A TUKOV

Tento obrázok je viac, ako tisíc slov. Je na ňom jednoduchým spôsobom vysvetlené vylučovanie inzulínu pri rôznych typoch jedál. Prosím cteného čitateľa si uvedomiť jedno, že nech jeme čokoľvek, vždy dochádza ku vylučovaniu inzulínu do krvi.

Prosím, nech si na grafe všimne ctený čitateľ, po akom časovom intervale sa vráti inzulín do normálu a akú obrovskú záťaž predstavujú sacharidy pre produkciu inzulínu voči proteínom a hlavne voči tukom.

POZNÁMKA Č.1, V PRÍPADE, ŽE NIEČO JEME, VŽDY SA DO KRVI DOSTÁVA INZULÍN.

Budeme ju v ďalšom štúdiu tejto celoplanetárnej diverzie potrebovať. Druhá poznámka začne tým, že toto sa učí na výžive a na medicíne bez toho, aby sa, vo väčšine prípadov, dal do súvisu obézny učiteľ, ako napríklad jeden cukrovkou a vysokým tlakom chorý MUDr. jednej nemenovanej katedry výživy na jednej zo západoslovenských univerzít a to, že teda asi nemá niečo v poriadku z hormonálnym vylučovaním. Pretože platí nasledovné:

 • Inzulín je dominantný hormón iným hormónom a enzýmom. To znamená, že jeho prítomnosť v krvi, potláča funkciu iných hormónov a enzýmov.
 • TGL. teda Triglyceridy sú tuky, ktoré nám kolujú v krvi. Tieto sa ale nemôžu dostať do buniek a z buniek inak, len rozštiepením na glycerol a mastné kyseliny
 • LPL je Lipoproteínlipáza, ktorá je enzýmom zabezpečujúcim rozštiepenie TGL na glycerol a mastné kyseliny a tým možnosť ich prechodu do tukovej bunky, kde sa znova zložia na TGL
 • HSL je Hormón senzitívna lipáza, enzým, ktorý zabezpečuje rozštiepenie TGL v bunkách, pred tým, ako môžu vystúpiť z bunky a následne môže ľudské telo tento tuk začať konzumovať, alebo ľudovo povedané spaľovať
 • Glukóza sa môže do tukovej bunky dostať len pomocou GLUT4 enzýmu
 • Počet tukových buniek v tele sa vytvorí do druhého roku života človeka. Potom už zostáva konštantný, mení sa len ich objem

A teraz k tomu dôležitému. Inzulín prítomný v krvi vypína funkciu HSL v bunkách, to znamená, že pokiaľ je hladina inzulínu nad normálom, nie je možné transportovať tuk von z bunky, ale len dovnútra do bunky. Inak povedané, pokiaľ jeme, špecificky stravu, ktorá zvyšuje prítomnosť inzulínu v krvi, a keď jeme podľa vzorcov obsiahnutých v “modernej výžive”, teda raňajky, desiata, obed, olovrant, večera, nemôžeme schudnúť.

POZNÁMKA Č.2, V PRÍPADE, ŽE JE PRÍTOMNÝ V KRVI INZULÍN, NEMÔŽE ČLOVEK SCHUDNÚŤ KVÔLI POTLAČENIU PRÁCE HSL.

Už vidíte tú diverziu? Obyvateľom Zeme je hovorené, že tí, ktorí sú obézni, sú leniví, nerozumejú základom zdravej stravy, nedodržiavajú lekárske rady. Napriek tomu, že títo ľudia môžu cvičiť 5-7x týždenne, jesť nízkotukovú, vysokoproteínovú stravu, vyhýbať sa nasýteným tukom obsiahnutým v sadle, masti, masle, bôčiku, slanine etc.

Tu teraz článok naberie trocha iný smer. Otázka znie menej čo jesť, ale ako jesť. A podotýkam, že ku téme pôsobia aj ďalšie faktory, ako spánok, stres, ktorých nedostatok jedného a príliš druhého spôsobujú kortizolovú rezistenciu, niečo ako cukrovka, ale s hormónom, ktorý je zodpovedný, za “upratovanie” následkov stresov a zápalov. Ale ak je prítomný v krvi stále, znižuje sa účinnosť jeho protizápalových vlastností a preto nikoho neprekvapí, že najviac používaným liekom na planéte, sú práve steroidy, ktoré potláčajú zápaly v tele. Dôsledok kortizolovej rezistencie. No a toto všetko pomáha ku hromadeniu tuku v tele. Takže, ak chcete schudnúť, dostatok spánku a relaxácie je podmienkou. Nie však jedinou.

Pre anglicky hovoriacich a pre tých anglicky nehovoriacich sú titulky z možnosťou prekladu, prikladám video doktora Paula Masona, ktorý o horeuvedenej téme natočil video “Ste múdrejší, ako Váš doktor? Čo Váš doktor nevie o výžive.”

A ako si nastaviť titulky? Je to jednoduché a tu je návod.

 1. zapnite si titulky kliknutím na ikonku titulkov vpravo dole pri videu
 2. kliknite na kolečko nastavení a prejdite na Titulky, kde je napísané Angličtina
 3. Kliknite na Angličtina a pod tým nájdete Automaticky preložiť
 4. Nájdite Vášmu oku ľúby jazyk, ktorému rozumiete a hotovo, titulky Vám idú, ctený čitateľ vo Vami zvolenom jazyku.

NÍZKOSACHARIDOVÁ STRAVA A NÍZKOTUČNÁ STRAVA

Dopozerali ste prvé video? Tak poďme ďalej. Tento lekár tvrdí jednu zásadnú vec. Nízkosacharidová strava, teda v tomto prípade menej, ako 130g sacharidov denne verzus strava s nízkym obsahom tukov, teda obsah tukov v strave pod 35%. Je tam rozdiel? Pamätáte si, kedy Vám naposledy Váš lekár hovoril, že nemáte jesť tú slaniny, mastný chleba s cibuľou, lebo z toho priberiete? Už vieme, že je to nevedecké, horeuvedené mechanizmy to jasne potvrdzujú, no dr. Mason ctenému čitateľovi je schopný dať ešte viac. Tu je porovnanie štúdií, kde v modrom je na grafe viditeľný úbytok hmotnosti v kilogramoch nízkosacharidovej stravy a v červenom druhá skupina s nízkotučnou stravou.

Tu je ďalšie video doktora Masona, kde vysvetľuje, ako sa dá odísť postupne z liekov a úplne vyliečiť Diabetes Mellitus 2 typu, teda naša ľudová cukrovka. Má titulky, tiež je potrebné si tieto prepnúť do jazykov Vám príbuzných, ctený čitateľ.

PRERUŠOVANÝ PôST

K tomuto poviem len toľko. Keď sme si vysvetlili horeuvedený mechanizmus, ako pracuje hormonálno enzýmová spolupráca vo veľmi hrubých rysoch pri odstraňovaní prebytočného cukru z krvi a uvoľňovania tukov do krvi, zhodli sme sa so cteným čitateľom na tom, že nízkosacharidové stravové vzorce, zasa kvôli tomu inzulínu, sú lepšie pre stratu telesnej hmotnosti, povedzme si ešte jednu vec. V prípade, že chcete mať normálne hormonálne hladiny inzulínu, musíte robiť jednu vec. Nejesť. Pretože potom telo bude pomocou HSL uvoľňovať tukové zásoby z tukových buniek a budete jesť vlastný tuk. No pretože ste pravdepodobne celý život tak, ako Vaše rodiny roky pred Vami, jedli podľa určitých vzorcov, nejesť je veľmi ťažké. Druhá stránka veci sú elektrolyty a minerály, ktoré pri nejedení, inak nazývanom pôst, strácame. A preto Vám predstavím, ako na to šiel Jox a potom už dám slovo Dr. Ericovi Bergovi. Zapnete si titulky a necháte si pohodlne vysvetliť, čo sú body, ktoré musíte plniť, aby ste mohli chudnúť bezpečne, rýchlo a tak ,aby ste, ako hore tvrdí Dr. Paul Mason, boli schopní si sami postupne odstrániť Diabetes Mellitus 2 typu, teda tú “civilizačnú chorobu č.1”, spôsobenú podľa mňa úplne opačnými radami, ako majú byť, zdravotníckym a nutričným personálom vo všetkých štátoch sveta.

Joxova cesta

 • ako prvé odstránenie všetkých jedení mimo raňajok, obeda a večere.
 • nábeh na 16-8 model, teda 16 hodín nejesť a 8 hodín jesť, stále 3 jedlá, preferencia sacharidov pod 50g denne
 • udržovanie modelu 16-8, zníženie počtu jedál (nie kalórií) na 2 jedlá, kvôli zníženému pocitu hladu
 • prechod na 18-6, zníženie počtu jedál na 2
 • prechod na 20-4, zníženie počtu jedál na 1
 • prechod na 18-6 po dosiahnutí čiastočného cieľa konfekčnej veľkosti a udržiavanie na 2 jedlách

A teraz, základy prerušovaného pôstu z pohľadu lekára, ktorý sa živí poradenstvom v tomto segmente, Dr. Erica Berga. Zapnite si titulky vo Vašom jazyku a prajem dobrú chuť.

POZNÁMKA Č.3 ČÍM DLHŠIE POČAS DŇA ČLOVEK NEPRIJÍMA STRAVU, TÝM DLHŠIE KONZUMUJE SVOJU VLASTNÚ TUKOVÚ ZÁSOBU A CHUDNE.

Takže, ako by mala vyzerať správna potravinová pyramída? Vidíme to s autormi z internetu podobne, hlavne teda, ak sa jedná o autoroch keto, ktorí hovoria o tom, kedy sa prevrátila táto pyramída a na základe ktorej lobby to bolo…Že by sme sa vracali tam, kam nás dnešná agenda 2050 nechce pustiť? Strava spred 100 a viac rokov? Joxov názor je, že áno.

A čo povedať na záver? Stretol som sa bohužiaľ s apriori odmietavým postojom niektorých lekárov. Kognitívna disonancia v niektorých postulátoch je neuveriteľná. Preto pre všetkých, pokiaľ neviete príčinu ochorenia, ako ho môžete liečiť? A ak viete príčinu ochorenia, čo Vám dáva právo, ju zamlčať a neliečiť?

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Itzel Kerr
2 months ago

“Your expertise on [topic] is unmatched. I feel lucky to have access to such valuable insights.”

sohbet siteleri
8 days ago

This is my first time pay a quick visit at here and i am really happy to read everthing at one place

akademi uzmani
1 day ago

You’re so awesome! I don’t believe I have read a single thing like that before. So great to find someone with some original thoughts on this topic. Really.. thank you for starting this up. This website is something that is needed on the internet, someone with a little originality!