Nedovoľme svojej mysli aby nám ničila život, kradla energiu i radosť – majme ju pod kontrolou. Pracujme na svojom šťastí

28/07/2021 | Posolstvá pre dušu

Ráno ma zobudila myšlienka na to, aké je dôležité pripomínať, ako máme myslieť i konať. Takže opakujeme tisíckrát vypovedaný spôsob myslenia i žitia.
Takže NÁVOD NA ŠŤASTNÝ ŽIVOT?

 1. Žijem tu a teraz – v prítomnom okamihu a práve prítomnosť využívam na tvorbu svojej budúcnosti, lebo to ako myslím teraz sa za pár minút? dní? stane skutočnosťou.
 2. Držme sa toho, že budeme v myšlienkach i skutkoch len pozitívni, inak si do svojho života pritiahneme negativitu a potom ju žiaľ musíme i pre-žiť 🙂.
 3. Minulosť je stvrdnutý betón, tú už nezmením, takže je zbytočné sa ňou trápiť, ale veľa ňou získavam tu a teraz, pretože z tých krásnych chvíľ čerpám obrovskú silu a radosť – priamo úmernú sile pekného zážitku a prežitia v minulosti.
 4. Negatívne deje neanalyzujem, nerozoberám, lebo k nim len pri-dávam negativitu tu a teraz, a to ma za minútu, či deň postretne v mojej budúcnosti ešte v sťaženej forme (s novou záťažou, ktorú som k situácii pri dal/a tým, že o tom tu a teraz rozprávam, alebo tu a teraz prežívam v negativite – ja to živím, obohacujem a negativitu zväčšujem). Výsledok? – negativita sa zväčšuje a rovnaký dej ma potom počká v budúcnosti.
 5. Ale my sme múdri 🙂 a takto už nekonáme. My sme tu a teraz v prítomnosti, ale z negatívneho deja si berieme poučenie (perla na cestu životom – tvrdenie, poučenie….), lebo to bolelo a preto mám k druhým „ubližujúcim“ z minulosti neutrálnu energiu a odťahujem sa od nich púšťam ich – ODPÚŠŤAM IM, lebo ja som už poučený/á.
 6. Nezaoberám sa tým, čo bolo, ani tým: prečo?, načo?, začo?…, neanalyzujem hodiny a dni, je to zbytočné. Jednak strata životnej energie a súčasne priťahovanie si rovnakého deja do „TU a TERAZ“. Opakujem – stačí sa na to pozrieť ako na poučenie – perla na cestu, ktorá mi pomôže tu a teraz vedieť že…., alebo sa inak zachovať – pre dobro všetkých zúčastnených. Ja už viem…. a podobne.
 7. Som, vnímam, žijem a preciťujem tu a teraz, nič mi neunikne, ani jeden detail, ale súčasne si uvedomujem seba, svoje pozitíva i svoje slabé miesta a pracujem na nich, viem kto som a kam kráčam. . .
 8. Kam to vlastne kráčam? 🙂? Jediná správna cesta vedie za vysokými svetlými a radostnými cieľmi, ktoré som si stanovil/a, za svojím vlastným šťastím, konaním tak aby som bol/a pravdivá Láska (prísna, keď treba), za všetkým tým, čo mi robí radosť a obohacuje rozradostňuje a presvetľuje ako mňa, tak i všetko okolo.
 9. Nezabúdajme! Žiadna negativita tu a teraz! Položím otázku “Čo nás čaká?” Čo sa vo vás objaví pri tejto otázke? Mala by sa objaviť radosť, túžba po poznaní, po objavovaní a poznávaní nového, túžba prežívať a preciťovať všetko, aby mi nič neuniklo, aby som využila každú sekundu svojho života na radosť (svoju i jej šírenie), na obohatenie, na rast. Tak máme myslieť!
 10. Ak premýšľame o budúcnosti negatívne…? Čo ma čaká? Negatívne myšlienky na budúcnosť- rovná sa strach! A strach je neprípustný a deštrukčný. Definícia strachu?
  Strach=NEMÁM VIERU!
  10.1 Ne – mám ? VIERU V SEBA, že som dobrý človek, pracujem na sebe a dokážem všetko – aj meniť seba i pomáhať i vyciťovať aj sa za seba „pobiť“, keď bude treba – v zmysle zastať si seba – lebo mám a poznám svoju cenu i hodnotu. A ja si zaslúžim všetko….
  10.2 Ne – mám? VIERU V NAJVYŠŠIU SILU, že si zaslúžim, pomoc, ochranu, že bude so mnou po všetky dni môjho života, že nedovolí, aby som padol/padla, aby som zlyhal/a, že tu bude stále pre mňa a ja vždy dostanem PAMÄTAJME!
 11. Prosme a bude nám dané,
 12. Buďme pokorní – uznávajme a pokorne sa skláňajme pred najvyššou silou, ona jediná vie …
 13. Vyciťujem – počúvam ozvenu najvyššej sily v hlase svojej duše.
 14. Dávam pozor aby informácia, ktorá ku mne prichádza nebola skreslená (tvári sa ako hlas duše a je to myšlienka pokušiteľa zvonku) :-)). Máme tu čertíkov, ktorí sa postarajú o to, aby realita nevyzerala tak aká je, ale ponúkajú ilúzie 🙂 dobrého a šťastného života, aby sme sa uspokojili s nižšími hodnotami a prestali kráčať, alebo aspoň zastali na tej našej ceste za vysokými cieľmi 🙂.
 15. Buďme ako deti – cíťme a prežívajme, jednoduchí a pravdiví v myslení a konaní, úprimní, radostní, spontánni, bez negatívnych očakávaní, dôverujme i verme a bežme za novým poznaním – veď sme zvedaví 🙂 – v tom je ukryté všetko 🙂
  Poďme žiť – hor sa do života a na cestu, vnímajúc a prežívajúc tu a teraz, čerpajúc silu i poučenie z minulosti bez strachov z budúcnosti za vysokými a svetlými cieľmi!
  Šťastnú a radostnú cestu. Nech máme už tu a teraz krásnu chvíľu, deň, týždeň i mesiac, s myšlienkami pod kontrolou a nech sme celí popretkávaní radosťou a nesiem ju všade kam vstúpime 🙂.

S Láskou Tatiana

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Jana
2 years ago

Krásne 😍 ďakujem 😘😘😘

matyas
matyas
2 years ago

Pěkný to návod, mohu doporučit 🙂 Z vlastní zkušenosti, na aspoň 7 bodů jsem si už dříve přišel sám, takže jo, opravdu to funguje 🙂 A k tomu bodu č. 4: Dříve jsem si nebyl vždy jistý, když jsem musel někam zajít a vyřídit něco (např. na poště), a předtím, než jsem dojel na určené místo, jsem už měl v hlavě představu o tom, jak hrozný to bude. A vždy, když jsem pak odcházel, jsem si několikrát opakoval okamžiky, které ve mě vzbudily nepříjemné emoce, a dopodrobna jsem je analyzoval. Upřímně, okamžik, kdy mi došlo, že to jak to dopadne, záleží na tom, jak já si to představím a jak na to budu myslet, byl k nezaplacení. Takže jo, člověk je strůjce svých myšlenek a svého osudu, a tak nedovolme destruktivnímu myšlení, aby přebralo otěže za nás. Dost se mi k tomu hodí má oblíbená věta “vaše myšlenky mají větší sílu než atomová bomba”. A to jak konstruktivním směrem, tak i opačným. Takže si na myšlení dávejte pozor a myslete na něco konstruktivního a pěkného 🙂