Nadobúdam postoj prijatia všetkých a všetkého, rešpektujem, ale svoje si strážim

26/03/2021 | Posolstvá pre dušu

Denne sme vystavení mnohým rozhodnutiam a sme previazaní vo vzťahoch s množstvom ľudí. Niektoré vzťahy sú pre nás bezproblémové, iné sú komplikované a nevieme ich riešiť, poprípade ich riešime (ale to si len myslíme:-) ) a v podstate sa točíme dookola a robíme opakovane stále tie isté chyby.
Často „bojujeme“ (vysvetľujeme, obhajujeme, zlostíme sa atď) a tým len strácame životnú energiu. Pokúsme sa meniť svoje postoje z bojovnosti, obhajovania, ovládania, vysvetľovania na postoj PRIJATIA toho druhého človeka takého aký je (i situácie). Nechajme každého, nech je taký, aký chce byť. Máme slobodnú vôľu. Slobodu chceš, slobodu daj 🙂. Akceptujme aj zlých ľudí (my ich nezmeníme :-)), čo môžeme urobiť? Môžeme si byť jednoducho vedomí svojich vlastností kladných i tých slabších miest vo svojej povahe, môžeme na sebe pracovať a práve preto byť na seba hrdí (ale len keď na sebe robím :-)) a ak nám „neprajný“ „jedovitý“, alebo zlostný človek skríži cestu, nemáme si nechať ublížiť. Nemáme si nechať ukradnúť energiu, radosť, pokoj. Často sú to stále tí istí, čo nám ubližujú a v podstate nám „život ukazuje“, že túto skúšku, životnú lekciu ešte nemáme zvládnutú. Že nemáme dostatočnú lásku sami k sebe a necháme si ubližovať od niekoho, kto je stále rovnaký, dobre ho poznáme a nič sa na tom nemení a nezmení sa, pokiaľ nezmením ja svoj postoj z postoja bojovnosti na postoj „ľahostajnosti“ – jednoducho prijatia. S niekým sa neoplatí bojovať – „Nechajte mŕtvych pochovávať svojich mŕtvych“ – tak hovorí i múdra kniha.
Nezabúdajme, že je to o nás – koľko my dovolíme, toľko nám je ublížené.
Takže hlávku hore, uvedomme si kto sme, kam kráčame, čo chceme, nedovoľme aby nám iní kradli našu radosť, náš čas, náš pokoj, naše vlastné šťastie.
Krásny deň a strážime si energiu, ja rozhodujem komu ju dám a za žiadnych okolností si ju nenechám ukradnúť 🙂.
Dnes stretávame samých dobrých ľudí a všetko sa nám darí 🙂
Tatiana

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments