Mám sa rád/Mám sa rada

28/01/2023 | Posolstvá pre dušu

Majme radi sami seba, vážme si sami seba.
Tieto slová nepatria na povzbudenie tým, ktorí sa majú radi až tak že šliapu bezohľadne po chrbtoch iných pre svoj vlastný prospech.
Patria všetkým tým „nám“ „obyčajným“, či „obyčajne_neobyčajným“.
V posledných dňoch sa stretávam s ľuďmi, ktorí sú dobrí, láskaví, pomáhajúci, chcú na sebe pracovať a práve preto, sú až priveľmi kritickí k sebe. Chcú sa stať zo dňa na deň dokonalými 🙂 … a pritom, dokonalosť tu s nohami na zemi nie je možná 🙂. Každý robíme chyby, každý sa občas pošmykne, každý občas padne a odrie si kolienko, alebo nechtiac vystrie nohu, na ktorej si niekto iný ublíži.
Prestaňme sa vŕtať v minulých ranách, prestaňme sa vŕtať v sebe, nič tým nezískame. Ak stúpime do výkalov, začneme ich roznášať a má to i sprievodný pachový efekt 🙂, ktorý zaručene všetci okolo ucítia. Takže preč s výčitkami, preč so starým spôsobom zmýšľania i nazerania na problémy, preč s vŕtaním sa v negativite i v negatívnej minulosti.
Stačí jedno jediné rozhodnutie – byť lepším človekom a kráčať za týmto cieľom a všetko nám je odpustené. A keď nám je odpustené „zhora“, tak si položme otázku, nad koho sa to povyšujeme? Zhora nám odpustili a my sami si nedokážeme? To je smutné (nie je to pýcha a hrdosť na tvrdosť prezlečená za pokoru? 🙂 🙂 🙂 – pouvažujme).
Byť vyladení na prísun „čistých“ (pravdivých) informácií budeme vtedy,a JEDINE VTEDY, ak si budeme vážiť samých seba a mať sa – tak obyčajne a normálne radi. Akonáhle podľahneme informáciám z rozumu, že „nie sme hodní“ či „vhodní“ 🙂 NEPOČÚVAJME!!!!! NIKDY!!!
Takže, hlávku hore, nepozerať na to čo bolo, žijeme tu a teraz a každým svojím rozhodnutím tu a teraz si tvorím svoju skvelú budúcnosť, preto sa usmievam, beriem si ponaučenie z minulosti, čerpám radosť i múdrosť z minulých skúseností a utekám s vierou a bez strachov do ďalších dní v ústrety vysokým cieľom – minimálne byť lepší človek a pracovať každodenne na svojich slabších miestach 🙂.
Ale s Láskou k sebe nie s výčitkami v sebe..!!!
Radšej pozerajme do neba,
aby sme mohli uznať seba,
lebo keď sa pozrieme JEHO očami,
zistíme, že nie je to také zlé s nami.
Veľké srdce na pomoc druhým bije,
i citlivá a čistá duša v našom tele žije,
dbajme, aby sme sa citom riadili,
to jediné nám zaručí šťastie v každej chvíli.
Buďme nadšení, majme sa radi a hurá do života s nadšením a optimizmom 🙂
(aj keď kde tu maličké prekážočky musíme zdolávať, ale nevadí – hravo to dáme, nie?).
Nezabúdajme – sme čistí, radostní a dobrí aaaa „my taaaak CHCEME….“ (a to je najdoležitejšie, podľa toho sme súdení 🙂 )
S Láskou

Tatiana

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
1 month ago

No dobre sa to cita ale tazsie zije