História Ruska-Slovienov-Slovanov je skrytá v suteréne Vatikánu

06/02/2024 | Zaujímavosti

Skutočná história Ruska je ukrytá v tajných knižniciach Vatikánu. Vatikán je nielen centrom katolicizmu, ale aj najmocnejšou spravodajskou službou na svete. Vo svojich podzemných archívoch ukrýva množstvo tajomstiev a dôkazom o tom, že všetko je inak… aj o tom, že Rím založili naši predkovia Etruskovia. Tajomstvá starých Etruskov a ich jazyk sú ukryté v suteréne Vatikánu.

Keď bol M.Gorbačov v roku 1989 na oficiálnej návšteve Talianska, navštívil aj Vatikán. Bola to vôbec prvá návšteva hlavy sovietskeho štátu v citadele Katolíckej cirkvi. V tomto ohľade urobila pápežská administratíva v tom čase prekvapenie pre sovietskych novinárov akreditovaných v Taliansku – dohodli si exkurziu do legendárnej vatikánskej knižnice . Medzi tými, ktorí tam navštívili, bol aj autor týchto riadkov, ako dopisovateľ (Vladimir Malyshev) agentúry TASS. Šanca bola jedinečná, pretože dostať sa do vatikánskej knižnice nie je jednoduché. Počet návštevníkov je prísne obmedzený: nie viac ako 150 vedcov denne. A ten, kto prišiel, musí presne vedieť názov fólia, rukopisu alebo knihy, ktoré chce študovať. Nikto sa nesmie túlať medzi policami a hrabať sa v knihách.

Vatikánsku apoštolskú knižnicu založil v 15. storočí pápež Sixtus IV. Má najbohatšiu zbierku stredovekých a renesančných rukopisov . V súčasnosti jeho finančné prostriedky zahŕňajú asi 1 600 000 tlačených kníh, 150 000 rukopisov, 8300 prvotlačí, viac ako 100 000 rytín a geografické mapy. Po celé stáročia sa do Vatikánu z celého sveta hrnú unikátne historické mapy, dokumenty, podpísané listiny a zmluvy, archívy vedcov a politikov, správy cestovateľov a archeológov, staroveké kroniky a kroniky. Táto knižnica nebola nikdy vydrancovaná, netrpela požiarmi ani nebola vypredaná. Mnoho zaujímavých dokumentov je uložených oddelene – v takzvanom tajnom archíve . Dĺžka jeho police je 85 kilometrov . A ako sa hovorí, nikto presne nevie, aké hodnoty a tajomstvá sú tam uložené.

Pokračovanie..

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments