Trojdňový pôst môže znížiť zápal, oživiť imunitný systém a odstrániť postvakcinačné symptómy

14/05/2024 | Zdravie

Aliancia pokročilých špecialistov na intenzívnu starostlivosť COVID-19 (FLCCC) teraz odporúča dlhodobý pôst ako prvú líniu liečby postvakcinačných symptómov a zápalových stavov spojených s vágnym diagnostickým termínom „dlhotrvajúci COVID“.

Lekári aliancie FLCCC „z prvej ruky“ vidia, ako hrotový proteín SARS-CoV-2 poškodzuje ľudí, či už prostredníctvom prirodzenej infekcie alebo prostredníctvom procesu transkripcie mRNA prenášaného vakcínami COVID-19. Veria, že spike proteín zhoršuje základné zápalové stavy a spôsobuje ďalšiu mikrokoaguláciu, mitochondriálnu dysfunkciu, autoimunitné ochorenie a neurologické problémy. Lekári sa domnievajú, že 3-dňový pôst môže rozložiť a zbaviť sa týchto hrotových proteínov COVID-19 prostredníctvom procesu nazývaného autofágia sprostredkovaná chaperónmi.

Autofágia zlepšuje cukrovku 2. typu, obezitu a zápalové stavy spojené s „dlhodobým covidom“.

Počas prerušovaného hladovania nedochádza k autofágii. Prerušovaný pôst zahŕňa 12 až 24 hodinové prestávky medzi jedlami a stal sa populárnou metódou na navodenie chudnutia. Hoci takýto pôst zostáva účinnou praxou životného štýlu, proces autofágie sa aktivuje až potom, čo sa človek zdrží jedla na 24 – 72 hodín.

Dr. Syed Haider, certifikovaný všeobecný lekár, uviedol, že pacienti pociťujú úplné vymiznutie zápalových a neurologických symptómov počas dlhšieho hladovania. Pacienti zvyčajne hlásia zníženie bolesti a vymiznutie mozgovej hmly. Po odstránení zvyškov bielkovín pomáha autofágia regenerovať neuróny a stimuluje tvorbu nových nervových spojení. Pôst zvyšuje neurotrofický faktor odvodený od mozgu, zlepšuje duševnú jasnosť a pamäť človeka.

Dlhodobé hladovanie tiež znižuje hladinu inzulínu, čo núti telo využívať na energiu uložený tuk. Vysokokalorické bielkoviny majú tendenciu sa hromadiť v tukových zásobách, takže dlhodobé hladovanie odstraňuje z tela vysokokalorické bielkoviny, čo zlepšuje dlhodobé zdravie. Dlhší pôst tiež aktivuje gény, ktoré potláčajú zápal a znižujú počet zápalových imunitných buniek. Jedna štúdia ukazuje, že trojdňový pôst ničí staré imunitné bunky a regeneruje nové, čím obnovuje imunitný systém.

Ľuďom postihnutým vakcínami môže pomôcť dlhodobý pôst

Scott Marsland, ošetrujúci lekár, ktorý lieči zranenia spôsobené očkovaním, povedal, že jeho pacienti vidia úplné vymiznutie symptómov počas dlhodobého pôstu. Lekári tvrdia, že dlhodobé hladovanie znižuje hladinu bielkovín v krvi. Podľa certifikovaného lekára Dr. Jordana Vaughna sú postvakcinačné symptómy pacientov znížené, pretože autofágia vedie k zníženiu hladín proteínových protilátok, čím sa potláča nadmerne aktívna imunitná odpoveď. Dr. Won analyzoval údaje z testov na protilátky od približne 800 pacientov, ktorí buď mali „dlhodobý COVID“ alebo mali postvakcinačné symptómy. Hoci test protilátok nie je spoľahlivým indikátorom, poskytol pohľad na hlboký vplyv dlhodobého hladovania na preťažený a/alebo neregulovaný imunitný systém.

Znížením hladiny inzulínu môže dlhodobé hladovanie zlepšiť metabolické stavy, ktoré vedú k závažným ochoreniam. Zníženie hladiny inzulínu pomáha zlepšiť schopnosť tela regulovať hladinu cukru v krvi, čím sa cukrovka 2. typu dostáva do remisie.

Dlhodobý pôst tiež núti telo odbúravať viscerálny tuk, ktorý sa spája so zápalom a inzulínovou rezistenciou. Je dôležité poznamenať, že obezita a cukrovka 2. typu sú dva hlavné stavy, ktoré viedli k zvýšeným úmrtiam na infekčné choroby počas krízy COVID-19. Predĺžený pôst má široké spektrum výhod. Môže to pozitívne ovplyvniť podmienky, ktoré sú základom úmrtí na COVID-19; môže eliminovať pretrvávajúci zápal COVID a autoimunitu; a môže zmierniť mnohé symptómy traumy z vakcíny, najmä tie, ktoré sú spojené s neurologickým poškodením.

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
2 months ago

MUDr.Vilma Partyková:”Hladovění pro zdraví” :o)