Skrytá frekvencia 432 Hz v pozadí hudby

04/09/2021 | Zaujímavosti

Tak ako vo všetkých častiach tohto sveta, aj tu sa pred nami skrýva mnoho vecí s cieľom udržať nás v nevedomosti a spánku. V hudbe to nie je inak. Keďže málokto z nás má potrebu podrobne skúmať hudbu, čo je väčšina poslucháčov, nevieme, “čo” v pozadí hudby vplýva na naše emócie a výsledné frekvencie. Všetky emocionálne a psychické stavy, ako je agresivita, náladovosť, depresia atď., majú svoje vibračné frekvencie. Jednoducho povedané, keď je hudba nastavená na určité frekvencie, môže vyvolať stav agresie a prakticky akúkoľvek emóciu a následný psychický stav. Napríklad žáner metal, death-metal sú navrhnuté tak, aby vyvolali agresiu. Skúste si niekedy pustiť tento žáner a pozorujte svoje pocity v bruchu.

Každá hudba má určité ladenie. Aby boli hudobné nástroje naladené rovnako (aby hrali spolu v harmónii), musia vychádzať z jedného spoločného bodu. V praxi to funguje tak, že sa určí jeden začiatočný tón a priradí sa mu určitá frekvencia. Môžeme si to predstaviť ako vlnovú dĺžku alebo frekvenčný svet, v ktorom sa bude daná skladba hrať. V súčasnosti sa za východiskový bod považuje tón A, ktorý je naladený na frekvenciu 440 Hz!!! Tento východiskový bod ladenia schválila “Medzinárodná organizácia pre normalizáciu (ISO) v roku 1955 na základe predchádzajúceho odporúčania (1939) hovorcu nacistickej strany Josepha Goebblesa. Prečo, o tom môžeme len špekulovať s rôznymi teóriami, ale výsledok je dnes veľmi dobre známy. Takto ladená hudba pôsobí disharmonicky na celú ľudskú spoločnosť!!! Odvtedy je väčšina hudby, najmä modernej, ktorú počujete v rozhlase, televízii a všetkých médiách, naladená na 440 Hz.
Zvláštne je, že strunové nástroje majú možnosť preladenia na 432 Hz, ale je tu problém… Napríklad hoboje, klarinety, flauty, píšťaly a všetky podobné nástroje, ktoré sú ladené z výroby, majú predvolené ladenie… 440 Hz!!! Zo skúseností veľkých orchestrov vieme, že ak chcú hrať na husliach a iných nástrojoch s týmito nástrojmi, aby vydávali TAKÝTO zvuk, musia husle a podobné strunové nástroje naladiť na 440 Hz… Zdá sa, že hudobníci nemajú veľa možností, ako sa vymaniť zo zvieracej kazajky 440 Hz…
Poznámka: všimnite si, že keď veľký orchester začne ladiť, kto nastaví základnú notu, na ktorú sa všetci naladia???

Skrytá frekvence 432 Hz v pozadí hudby

Aký bol dôvod zmeny na 440 Hz, prečo a odkiaľ prišla zmena???

V správnej harmónii s vesmírom je Fibonacciho hudobná stupnica, kde je základná frekvencia 432 Hz na rozdiel od 440 Hz. Zvukové skladby so základným tónom 432 Hz akoby vypĺňali priestor priamo vo vás, zatiaľ čo skladbe znejúcej v dnešnom tóne 440 Hz zvyčajne chýba spojenie s vedomím. Ak preskúmame dvadsať rokov kolektívneho vedomia, kde sa využíva 440 Hz, a to nielen v hudbe, zistíme nárast negatívneho sociálneho správania.
Tieto informácie boli veľmi dobre známe už viac ako sto rokov Rudolfovi Steinerovi, ktorý varoval ľudstvo pred používaním negatívnych tónov, ktoré môžu priniesť chamtivosť a iné negatívne prejavy, ktorých sme svedkami dnes.
Bohužiaľ, väčšina západnej hudby je stále naladená na neprirodzený základ 440 Hz, čo je síce zanedbateľný rozdiel oproti 432 Hz, len 8 cyklov (kmitov), ale veľmi výrazný rozdiel pre vnímanie ľudského vedomia a jeho reakcie. Frekvencia 432 Hz vibruje na princípoch prirodzených harmonických vĺn posvätnej geometrie a spája vlastnosti svetla, času, priestoru, hmoty, gravitácie a magnetizmu so všetkými živými bytosťami, pričom ovplyvňuje aj DNA a vedomie.
Pozrite si výsledok experimentu, v ktorom geometria hmoty ukazuje rozdiel medzi týmito dvoma frekvenciami.
Tento experiment sa uskutočnil tak, že sa dané frekvencie vhodili do vody a voda zobrazila ich geometrické vyjadrenie. Tieto experimenty vykonal už známy Masaru Emoto, ktorý dokázal, že voda reaguje na rôzne frekvencie, nálady ľudí a dokáže tieto informácie prenášať (alebo zobrazovať).
432 Hz – geometria je konkrétna, jasná, v harmónii a častice vody sa navzájom nestretávajú, naše emócie sú tiež v harmónii.
440 Hz – častice vody sú naskladané jedna na druhú bez náznaku jasnej štruktúry. Mohlo by sa to nazývať CHAOS? V takomto stave sa nachádzajú naše emócie, keď počúvame dnešnú hudbu…

432 Hz a 440 Hz

Podľa hudobníka a výskumníka Briana T. Collinsa, ktorý komponuje hudbu na frekvencii 432 Hz, je tzv. štandardná výška tónu (A=440 Hz) vo svojej podstate disharmonická. Jeho kampaň na podporu hudby naladenej na 432 Hz ako náhrady za 440 Hz mu priniesla celosvetové uznanie v komunite podporujúcej túto frekvenciu.

Ako už bolo spomenuté, väčšina hudby v západnom svete je dnes naladená na frekvenciu A 440 Hz, pretože Medzinárodná organizácia pre normalizáciu (ISO) ju schválila v roku 1955 na základe predchádzajúceho odporúčania hovorcu nacistickej strany Josepha Goebbelsa z roku 1939. Pôvod štandardizácie tejto frekvencie prirodzene vyvoláva ďalšiu vlnu odporu. Vo Francúzsku v roku 1955 viac ako 20 000 hudobníkov testovalo štandardizáciu frekvencie A 440 Hz

Iná štúdia hovorí, že 440 Hz stimuluje ľavú hemisféru, kde je uložené naše EGO, zmysel pre detail, matematiku, logiku a materializmus v zmysle “čo vidím a počujem, musí byť pravda”. 432 Hz je údajne bližšie k prirodzenému zvuku (spev vtákov, ľudský spev), je príjemnejší na počúvanie a stimuluje pravú hemisféru (emócie, empatia, intuícia).
Vo filmovom priemysle sa dokonca niekedy používajú frekvencie 442 Hz na vytvorenie agresívnej atmosféry, ktoré sú už naozaj veľmi disharmonické!!!
Dúfam, že vám už je jasné, že naozaj záleží na tom, akú hudbu počúvate…

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Peter
Peter
2 years ago

A ktorý interprét hrá na frekvencií 432Hz? Čo napr. Enya? Jej skladby pôsobia na mňa dosť harmonicky.

matyas
matyas
Reply to  Peter
2 years ago

No, který přesně nevím, ale tady máš pár zajímavých kapel:

5. Dotazník

(11. otázka)

Kdyžtak na YT i jinde lze najít překonvertované skladby do 432hz.

Katarina von K
Katarina von K
2 years ago

Ja pocuvam metal a posobi teda upokujuco dokonca povzbudzujuco.
Manzel je deathmetalista a prijemnejsieho a kludnejsieho cloveka som nestretla.

Mikael
Mikael
Reply to  Katarina von K
2 years ago

Kdo chce poslouchat všecku svoji hudbu ve 432Hz, ten si může stáhnout aplikaci, která hudbu automaticky převádí do o 432 Hz:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appums.music_pitcher

Používám ji už léta, je super. ☺️