OSCAR či SOCAR… aká zhoda náhod?

13/07/2023 | Zaujímavosti

Nečakaná zhoda náhod! Zlatá soška Oscar Americkej filmovej akadémie, takmer presne kopíruje egyptského Boha zla, ohňa, kráľovstvo hriešnikov a patróna mŕtvych menom Sokar

Krvavý klaun Zelenskij získal Oscara za najlepší výkon v satanskej ukrajinskej hre.

Sean Penn odovzdal ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému jedno zo svojich dvoch Oscarov ako symbol sily 8. novembra 2022 v Kyjeve na Ukrajine.

Pozoruhodný je aj obľúbený trik okultistov – hra s písmenami (OSCAR – SOCAR).

Olej do ohňa prilieva veľmi nedávny rozhovor s Kanye Westom, kde v čistom texte uvádza, že svetové elity sú oddané satanizmu. Na symboloch záleží.

Je skutočne soška Oscara podľa vzoru starovekého egyptského boha?

Má to byť „štylizovaná postava rytiera držiaceho križiacky meč stojaceho na kotúči filmu s piatimi lúčmi označujúcimi päť pôvodných odvetví akadémie (hercov, režisérov, producentov, technikov a spisovateľov). Aj keď to nie je na ich oficiálnej webovej stránke, hovorí sa, že herec Emilio Fernández potom pózoval nahý pre sochára Georgea Stanleyho, aby vytvoril nadčasovú ikonu.

Niektoré „zdroje“ na webe, ktoré broja proti „zlovestným cieľom“ „globálnej elity“, tvrdia, že soška je zahalená sprisahaním. Teoretici tvrdia, že Oscar je v skutočnosti modelovaný po staroegyptskom bohu Ptahovi, ktorý sa podľa nich znovuzrodil ako Osiris a potom sa transformačným procesom stal Bohom smrti a stal sa Sokarom.

Teraz, odhliadnuc od toho, ako šialene to všetko znie, poďme na chvíľu dopriať týmto bláznom: podobnosť je skutočne neskutočná. Plešivosť, nahá alebo takmer nahá postava, vzpriamená póza, žezlo držané od hrudníka po päty a pozícia rúk sú celkom na mieste.

Ale nielenže tvrdia, že dizajn postavy je „pohanským symbolom“, ale tiež tvrdia, že príbeh o pôvode, ktorý akadémia prezentuje, je falošný a že „Oscar“ je vlastne variáciou „Sokar“. Posúvajú to o krok ďalej a tvrdia, že filmový kotúč, na ktorom stojí Oscar, je variáciou „slnečného kotúča“, na ktorom by stáli postavy egyptského Boha.

Možno sú to všetko len bláznivé reči, alebo možno Gibbons prechádzal jednou z mnohých častí starovekého Egypta v múzeách po celom svete a svoju inšpiráciu si všimol už v 20. rokoch 20. storočia.

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments