Hitler utiekol do Argentíny a zomrel starý: Dokumenty FBI, analýza DNA lebky a ďalšie informácie

20/09/2021 | Zaujímavosti

Všetci vieme, kto bol Hitler, a v učebniciach dejepisu sa píše, že zomrel v roku 1945 v samovražednom pakte so svojou novomanželkou Evou Braunovou.

Nové informácie prinášajú inú teóriu, podľa ktorej Hitler nezomrel, ale utiekol žiť v utajení do Južnej Ameriky.

Je možné, že nám celý čas klamali a že história, ktorú vás učili v škole, je úplný výmysel?

Podľa oficiálnych záznamov sa brutálny diktátor, zahanbený porážkou v apríli 1945, strelil do hlavy v bunkri v Berlíne, zatiaľ čo jeho manželka si vzala smrteľnú kyanidovú tabletku. Ich telá potom rýchlo spálili a pochovali v plytkom hrobe.

Koláž fotografií zobrazujúcich Adolfa Hitlera v Argentíne, kde po vojne istý čas býval (hotel Eden v La Fada, Cordoba)

Ale čo ak to bolo len ďalšie rozptýlenie, zatiaľ čo führera v skutočnosti odviedli v rámci temného sprisahania, aby sa nedostal do pazúrov postupujúcich sovietov?

Historik Abel Basti v novom vydaní svojej knihy, ktorá vyšla v Argentíne, “Hitler v exile” podrobne opísal hypotézu, ktorá sa teraz dostala na titulné strany dokonca aj takých mainstreamových médií, ako je Huffington Post.

“Existovala dohoda s USA, že Hitler utečie a že by nemal padnúť do rúk Sovietskeho zväzu,” povedal Basti. “To sa týka aj mnohých vedcov, armády a špiónov, ktorí sa neskôr zúčastnili na boji proti sovietskemu režimu.”

Basti sa domnieva, že Hitler prekĺzol do bezpečia cez tunel pod kancelárstvom, ktorý bol spojený s letiskom Tempelhof, kde čakal vrtuľník alebo malé lietadlo, ktoré diktátora odviezlo do Španielska.

V nasledujúcom videoklipe vystupuje veterán druhej svetovej vojny, dvojnásobný držiteľ Purpurového srdca a Bronzovej hviezdy za statočnosť Aubrey Temples. Ako vojnový zajatec sa 30. apríla 1945 stretol tvárou v tvár s Hitlerom, v deň, keď údajne spolu s Evou Braunovou spáchali samovraždu v berlínskom bunkri:

Autor a historik Peter David Orr uskutočnil s Aubreym osem rozsiahlych rozhovorov, aby vyvrátil jeho výpoveď. Zistite, ako Aubrey zmenil názor tohto skeptika – a tým aj históriu poslednej kapitoly druhej svetovej vojny. Výsledkom je kniha s názvom Očitý svedok Hitlerovho úteku.

Hitler cestoval najprv na Kanárske ostrovy, potom sa na ponorke dostal do Argentíny, kde žil desať rokov, kým sa usadil v Paraguaji pod ochranou diktátora Alfreda Stroessnera.

“Bohaté rodiny, ktoré mu roky pomáhali, boli zodpovedné za organizáciu jeho pohrebu,” vysvetlil Basti. “Hitlera pochovali v podzemnom bunkri, z ktorého je dnes elegantný hotel v meste Asunción. “V roku 1973 bol vchod do bunkra zapečatený a s Hitlerom sa prišlo rozlúčiť 40 ľudí. Jeden z účastníkov pohrebu, brazílsky vojak Fernando Nogueira de Araujo, potom o obrade rozprával novinám.”

Basti nie je v tejto teórii sám:

Bob Baer, agent CIA s 21-ročnou praxou a “jeden z najelitnejších amerických spravodajských dôstojníkov”, opísal niečo podobné v dokumentárnom seriáli pre History Channel s názvom Hunting Hitler, ktorý sa vysielal v roku 2015.

Baer a jeho tím, tvrdili, že objavili dôkaz o tom, že Hitler utiekol, pričom použili 700 strán odtajnených dokumentov FBI.

Alexander: Medzi týmito dokumentmi nájdete aj nasledujúcu správu:

Je v nej správa z prvej ruky istého Guydana, ktorý bol vyslaný za Hitlerom a jeho partiou (celkovo päťdesiat ľudí) hneď, ako sa vylodili z ponoriek v Argentíne, dva a pol týždňa po páde Berlína.

Guydano vysvetlil, že túto záležitosť zorganizovalo šesť argentínskych najvyšších predstaviteľov a on bol pripravený prezradiť ich mená hneď, ako Hitlera chytia. Bol presvedčený, že je len otázkou času, kedy bude Hitler zadržaný, a obával sa, že bude obvinený z účasti na sprisahaní.

Výňatok: “GUYDANO bol jedným zo štyroch mužov, ktorí sa stretli s Hitlerom a jeho skupinou, keď sa vylodili z ponoriek v Argentíne kto a pol týždňa po páde Berlína.

“Hitler… s dvoma ženami, lekárom a niekoľkými ďalšími mužmi v počte asi päťdesiat osôb vystúpil na breh. (…) za súmraku partia dorazila na ranč, kde sa Hitler a jeho partia teraz ukrývajú.

” Podľa GUYDANO túto záležitosť zorganizovalo šesť najvyšších argentínskych predstaviteľov už v roku 1944 a GUYDANO ďalej uvádza, že ak bude Hitler zadržaný, mená týchto šiestich najvyšších predstaviteľov budú odhalené.

“GUYDANO je pripravený odhaliť aj mená ďalších troch mužov, ktorí spolu s GUYDANOM pomáhali Hitlerovi do vnútrozemia do jeho úkrytu.

“GUYDANO oznámil, že za pomoc pri obchode dostal 15 000 dolárov… uvedomujúc si, že je len otázkou času, kedy bude Hitler zadržaný, túži sa v tomto čase očistiť.” –
Dokument FBI zo 14. augusta 1945 (Spis FBI 65-53615. Str. 1 a 2).

A tu je ďalšia správa (zo 14. júla 1945) o vylodení nacistických ponoriek v Argentíne:

Spis ústredia FBI o Adolfovi Hitlerovi, spis 65-53615, začala FBI zverejňovať bádateľom na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám 26. apríla 1976, hoci v redigovanej podobe.

Prvý dokument 65-53615-35, ktorý je vo verzii na webovej stránke FBI značne redigovaný
FBI úplne sprístupnila bádateľom v roku 1991 a v Národnom archíve bol sprístupnený bádateľom viac ako desať rokov.

Oficiálne zdroje: Nulové dôkazy o tom, že Hitler zomrel v Berlíne

Jeden z vyšetrovateľov to uviedol:

"Predstavitelia americkej armády v Nemecku nenašli Hitlerovo telo a neexistuje ani žiadny spoľahlivý zdroj, že Hitler je mŕtvy."

Testy DNA na “Hitlerovej lebke”: Ani Hitlera, ani Evy Brownovej

Ale azda najpresvedčivejší dôkaz sa nachádza v Rusku. Po sovietskej okupácii Nemecka boli údajné Hitlerove pozostatky rýchlo ukryté a odoslané do Ruska, aby ich už nikto nikdy nevidel.

Až do roku 2009, keď archeológovi zo štátu Connecticut Nicholasovi Bellatonimu umožnili vykonať testy DNA na jednom z nájdených fragmentov lebky.

To, čo poslal, vyvolalo reakciu v spravodajskej a vedeckej komunite. Nielenže sa DNA nezhodovala so žiadnymi zaznamenanými vzorkami považovanými za Hitlerove, ale nezhodovala sa ani so známou DNA Evy Braunovej.

"Kosť sa zdala byť veľmi tenká; mužské kosti bývajú robustnejšie. A švy v mieste, kde sa lebečné platničky spájajú, sa zdali zodpovedajúce niekomu mladšiemu ako 40 rokov."

Bellantoniho podozrenia z fyzického vyšetrenia sa potvrdili ako autentické, keď ich podporila molekulárna, genetická analýza.

Lebka, ktorú Sovieti desaťročia predkladali ako dôkaz, že sa Hitler zastrelil sám, patrila neidentifikovanej žene.

Hitlerovo tajné argentínske útočisko je na predaj

Dom, v ktorom Hitler strávil posledné roky svojho života, je odľahlé sídlo podobné neslávne známemu Berghofu, ktoré sa nachádza pri jazere Nahuel Huapi v argentínskej Patagónii, odľahlom horskom raji plnom nacistických utečencov.

Sídlo – nazývané “Residencia Inalco” – je teraz (2016) na predaj po tom, čo prešlo niekoľkými majiteľmi počnúc Enriquem Garcíom Merou, právnikom z Buenos Aires, ktorý je napojený na niekoľko spoločností vlastnených Nemeckom, ktoré údajne spolupracovali na úteku vysokých predstaviteľov nacistickej strany a SS do Argentíny.

Pozemok kúpil od architekta Alejandra Bustilla, ktorý v marci 1943 vytvoril pôvodné plány domu.

Bustillo postavil aj ďalšie domy pre nacistických utečencov, ktorí boli neskôr zadržaní v tejto oblasti. Územie, v ktorom bol dom postavený, na Bajia Istana neďaleko mestečka Villa La Angostura, bolo v tom čase dosť odľahlé a ťažko dostupné.

Plány sú podobné architektúre Hitlerovho útočiska v Alpách, so spálňami prepojenými kúpeľňami a šatňami a čajovňou umiestnenou pri malej farme.

Podobne ako Berghof, aj dom v Inalco bolo možné pozorovať len z jazera – les na zadnej strane obmedzoval výhľad z pevniny. Dokonca v ňom boli švajčiarske kravy, ktoré Merou doviezol z Európy.

Neskôr Merou dom predal Jorgemu Antoniovi, ktorý bol napojený na prezidenta Peróna a bol nemeckým zástupcom Mercedes Benz v juhoamerickej krajine.

Podľa knihy “Sivý vlk: Útek Adolfa Hitlera” bol Hitler už mŕtvy – po tom, čo po sebe zanechal dve dcéry – v čase, keď bol dom v roku 1970 predaný Josému Rafaelovi Trozzovi.

Je zvláštne, že Trozzo kúpil aj ďalšie nehnuteľnosti, ktoré vlastnil istý Juan Mahler. Mahler bolo falošné meno Reinharda Koppsa, príslušníka SS a vojnového zločinca.

Kopps bol napojený na Ericha Priebkeho, bývalého Hauptsturmführera vo Waffen SS, ktorý sa podieľal na masakre v Ardeatinských jaskyniach v Ríme, pri ktorej bolo po partizánskom útoku proti jednotkám SS popravených 335 talianskych civilistov.

Priebke bol rešpektovaným členom vysokej spoločnosti v tejto oblasti. Bol riaditeľom školy Primo Capraro. Syn Capraro predal terasy domu Inalco Bustillovi.

Rodina Trozzovcov teraz dom predáva a pôvodné plány boli teraz zverejnené spolu s legendou o Hitlerovi, ktorú nedávno resuscitoval “Sivý vlk”, možno v snahe zvýšiť záujem o nehnuteľnosť.

Komplex bol úplne samostatný, s vlastnými zvieratami a poľnohospodárskymi plochami. Mal aj rampu, ktorá viedla do jazera, s lodenicou, v ktorej sa údajne nachádzal hydroplán.

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
2 years ago

tak co bola v nasich zivotoch pravda? Ani dejiny ani knihy ani skoly, skolky, pocitace, mobily (vsetko zle) ani neludia, ktori nam vladli ..
Je priam bozi zazrak ze zijeme.

rudo
rudo
2 years ago

ze usiel a zil v juznej amerike je snad jasne kazdemu uz davno

rozchadzaju sa informacie ako dlho zil, jedna z info tvrdi ze az do 1999.

ovela zaujimavejsia tema je, kolko deti splodil a s kym.

ako samozrejmost sa tvrdi ze ANGELA MERKEL je jeho biologicka dcera a splodil ju so sestrou Evy Braun, priblizne v rovnakom case splodil minimalne dalsie 2 dcery s inymi zenami (nie nebol predseda parlamentu SK ) a spolocne fotky tych 3 dcer ked boli pubertiacky su popularne na internete, boli rozhadzane do roznych krajin ale obcas ich tajne sluzby davali dokopy, napriek tomu ze bola zelezna opona, jedna v DDR jedna v CCCP a jedna v UK.

MERKEL + THEREZA MAY (expremierka UK) + DALIA GRYBAUSKAITE (exprezidentka Litvy)

su tiez fotky z juznej ameriky, kde malinka ANGELA je s HITLEROM

samozrejme tajne sluzby potom zorganizovali presidlenia jej akoze rodiny z NSR do DDR.