Aký je kľúč k dobrým vzťahom?

08/10/2022 | Články na tento týždeň, Posolstvá pre dušu

1. Prvé čo ma napadlo bolo, naša vlastná seba hodnota.

Ak sa poznáme, vieme svoje plusy i slabiny, nikto a nič by nás nemal/a/o rozhodiť. Samozrejme, nie vždy máme dobrý deň, dobrú náladu, alebo nám na niečom veľmi záleží a sme v neustálej pozícii obrany, obhaoby, iní zase útoku. Často sa stáva, že nejaký ten „útok“ nás rozkýva? Ale ak je to skutočný útok, tak si zapamätajme vetičku: „Každý útok, je volaním o pomoc“ (z knihy „Hovory s Bohom“), alebo si uvedomme že vôbec o útok nemusí ísť, len niekto poodhalil naše slabé miesto, ktoré nechceme ukazovať svetu a akoby „stupil“ hadovi na chvost – my sa vztýčime a my útočíme, obraňujeme sa, alebo voláme o pomoc? 🙂

2. Buďme sami sebou, ale nesnažme sa nasilu presadzovať (ani prejavom, ani pravdou, ani osobnosťou) budeme „dráždiť“.

Ja zastávam názor, že dobré sa chváli samo. Nechajme všetko bežať v prirodzenosti a nenásilnosti. Samozrejme, môžeme sa presadzovať, ale musíme mať na to povahu, súčasne silu a musíme byť pripravení na útoky, pretože dráždime a ak dráždime – vieme ako to chodí. Takže byť videní – nie je zakázané, ale prv než niečo „spustíme“ si dobre rozmyslime, či chceme spustiť „lavínu“ 🙂.

3. Buďme sami sebou a neporovnávajme sa – buďme originálni.

Samozrejme nie sme dokonalí, ale isté je, že sme jedineční 🙂. Nneopakovateľné originály 🙂 a preto sa neporovnávajme – nie sme horší od nikoho. V niečom máme možno menej ale zato v inom 1000 násobne viac 🙂. Každé jedno umelecké dielo má svoju nesmiernu cenu, napriek našim „chybičkám krásy“. Veď práve niektoré nedokonalosti nás robía zaujímavými, že vyvolávame záujem študovať, poznávať, ísť „na koreň…..“ a kladieme otázky Ako? Prečo? Kde sa to stalo? – a to rozpohybováva 🙂.

Nebojme sa teda byť originálni v obliekaní, maľovaní (dievčatá :-)), česaní, len nech to vyjadruje naše vnútro – opakujem nikoho nenapodobňujme. Lebo potom budeme vyzerať komicky. Všetko musí ladiť s našim vyžarovaním, s naším najvnútornejším vnútrom 🙂.

4. Rešpektujme druhého človeka so všetkým, aj s jeho nedostatkami , chybami, či super vlastnosťami.

Nezáviďme, prajme. Majme rešpekt voči originalite druhého človeka, voči jeho prejavom, voči „jeho“ pravde, aj keď to obecná a pravá pravda nemusí byť. Rešpektujme rozhodnutia. Niektorí potrebujú čas, iní, majú starch, ďalší si potrebujú „nabiť hubku“, rešpektujme, je to každého osobná voľba.

5. No a to najdôležitejšie 🙂 buďme za každých okolností Láskou 🙂

Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, láska nezávidí, láska sa nenadúva, láska sa nevypína láska je nápomocná, odpúšťajúca, ale keď treba je i prísna. Láska ide ruka v ruke s pravdou, vernosťou i úprimnosťou. Jedine Láska nás dokáže vytiahnuť z najväčších hĺbok – ak stratíme tento cit, stávame sa mŕtvymi, chladnými, stráca sa záujme re čokoľvek, stráca sa zápal – iskra – strácame sa sami a kto zostane? Mŕtve JA (ego-bz duše)? Hovorme čo cítime láskavo a s láskou Rovnako i prijímajme informácie láskavo a s láskou. Komunikujme láskavo.

Ak sa budeme snažiť, JA sa musím snažiť (nie ON – ten druhý), tak naše vzťahy budú kvitnúť radosťou a šťastím 🙂.

Krásny dník a hor sa do práce na sebe 🙂, nech všetko nezvládnuté odpadne už dnes a už dnes odľahčení a nezaťažení lietame.

S Láskou Tatiana

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
9 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Mária
Mária
1 year ago

To je celé zle, vymyslené, prepáčte mi že to píšem otvorene. Pokiaľ človek neurobí aspoň prvý krok k sebe (trabscendentálenu Já) tzn. v praxi nedosiahne aspoň prvý stupeň – vnútorné osvietenie. Tak bude neustále v časových smyčkách ilúzie a delúzie, tvorenej nekonečnou nevedomosťou a ignoranciou. Preto z miliónov tzv. praktikujúcich desaťročia denne 6 hod. meditáciu je len pár jednotlivcov, ktorý sa k tomuto prvému stupňu priblížilo. Tu v ČR a SR, dlhoročné blogy – SVCS, matrix-2001, cestyksobe, a stovky ďaľších tajne a otvorene broja proti skutočnej pravde, aby mohli nerušene šíriť svoje klamy. Pravda nestojí na žiadných slovách, ideách, myšlienkách, pocitoch, postojoch, svetských činoch a okázalostiach prevdádzajúceho sa ega, etc. ale na sebapoznaní Já a prejavení pravdy.

SB-N
SB-N
1 year ago

Tatiana ahoj,,

Načala si ťažkú tému , ktorej nerozumie “99,9” percenta populácie na planéte (si dovolím povedať) , a myslím si , že nerozumieš ani TY. Napriek tomu , že merania Plejáďanov alebo Sírianov hovoria o zobúdzaní sa Ľudstva , JA ako POZEMŠŤAN to vidím inak. Energiu “LÁSKY” teda transformačnú energiu sme spustili už dávno,, ale to nie je všetko. To je len “”A”” – zdroj,, – musí byť “”B”” – príjem , a ten je závislý od úrovne jednotlivca na tejto planéte aby sa vytvorilo energetické pole na prepojenie a synchronizáciu obidvoch úrovní , ako hore , tak dole,.

AHOJ

Ivy
Ivy
1 year ago

Vďaka za aktuálne myšlienky. V dobe, keď sa delí zrno od pliev, máme niektorí tendenciu pohoršovať sa, byť znechutení nad inými bytosťami, ktoré sa správajú pre nás nepochopiteľne. Vtedy máme tendenciu kritizovať, moralizovat a povyšovať sa nad iných. S partnerom diskutujeme, či je na prvom mieste láska alebo morálka a česť. On ako muž tvrdí, že jednoznačne morálka. S kadejakymi idiotmi, nemoránymi osobami sa nemá záujem stretnúť aj keby išlo o brata. Ja si naopak myslím, že dávať morálku pred lásku je prejavom pýchy a nevedomosti. Pretože ak by sa jeho “nemorálny” brat topil, aj tak by mu nakoniec pomohol a z vody by ho vytiahol. Nič nie je pred láskou. Láska je dobrotivá, konštruktívna a nekonečná. Ak si pred ňu v rebríčku položíme čokoľvek, či už česť, kariéru, budúcnosť, zdravie, čoskoro narazíme na dno, zdroj sa vyčerpá a človek ochorie. Pre zachovanie si lásky v srdci /mať pochopenie k nedostatkom iných/ je dôležité chápať svoju hodnotu, svoju úlohu a účasť vo vesmíre a v tejto inkarnacii. Pozdravujem Vás a vďaka sa svetlo v šedých dňoch.

Israismael
Israismael
1 year ago

Prečo ľudia nehľadajú pravdu tam kde ta Pravda vznikla ,ktorá vždy je bola a bude ..??…Žeby to bolo preto že je toľko temných ľudí na Zemi a nevedia sa pre tu svoju temnotu dostať ku Svetlu ??..Áno bude to tým ..bude to tým že ľudia sa oddali temnotam a tá temnota zablokovala ľuďom cestu k Božej Pravde k Božej zachraňujúcej missi ,ktorá však pomaly nebude mať ani koho zachraňovať …Pred vyše sto rokmi sa inkarnoval na zem Duch Pravdy ,bol zvestovany samotným Ježišom pred 2tis rokmi..Samozrejme príliš veľa temnoty na planéte spôsobilo že síce bolo napísané Slovo (v knižnom diele )ale málo ľudí ho objavilo aby sa mohlo zachrániť v sude ,ktorý práve konci ..Sme na vrchole súdu ,naša generácia to zažije ..Posledný Súd ..
Kto má ešte aspoň kúsok živého ducha v tomto pozemskom tele, tak môže byť šanca na záchranu ..na záchranu seba samého aby keď príde Spravodlivý sudca ,aby človek nebol vyradený ako nepotrebný kameň pre ďalšiu výstavbu v novom svete …
Tu sú všetky odpovede na všetky otázky,ktoré môže mať pozemstan v tomto svete …..http://www.abdrushin.sk/vo-svetle-pravdy/

Andrej
Andrej
Reply to  Israismael
1 year ago

Ty chceš povedať, že nás zachráni kniha?

Israismael
Israismael
Reply to  Andrej
1 year ago

Áno.. Slovo z nej.. Pretože v nej je to co nedostaneš od kňazov ci náboženstiev tohto sveta.ani jedno náboženstvo nie je práve na tejto planéte . To co ta ma zachráni v súdny deň ktorý sa blíži na ľudstvo, to nájdeš v tej knihe v tom SLOVE a je tam všetko.. Ja som to dal v internetovej podobe ako link, ale existuje ozaj ta kniha i keď to co je v linku je aj v tej knihe Súdu.. Ako inak chceš dostať Poznanie ak nie cez Slovo?.. Je aj biblia to je pravda ale mnohé je v nej pozmenene temnom… Táto kniha je Svetlom.. Všetko vysvetli TEN ktorý to sem doniesol na Zem…

Israismael
Israismael
Reply to  Israismael
1 year ago

Neverite mi Andrej?.. Nebudem vás a ani nikoho presviedčať každý má svoju slobodnú vôľu.. Mam jeden odkaz k tej knihe, ak tak prečítajte ak máte chuť.. Ak nie je to len vaša slobodná vôľa ktorá rozhodne
https://www.posledny-sud.sk/3-v-com-spociva-pomoc-v-poslednom-sude/

Andrej
Andrej
Reply to  Israismael
1 year ago

Tak to som zvedavý, idem sa do toho hneď pustiť.

Israismael
Israismael
Reply to  Andrej
1 year ago

Smelo do toho k novým vyskam ..k poznaniu Pravdy a k záchrane seba a svojich blízkych pred tým čo má prísť na svet …lebo všetko je to len súd nad ľuďmi a kto vyjde víťazne cez Slovo môže radostne vojsť do Nového Sveta ,novej tisícročnej ríše .