Musím vás upozorniť, že toto je môj doteraz najdlhší článok. Mám pocit, že niektoré časti tohto článku by som pokojne mohol rozviesť ďalej, ale kvôli stručnosti som to neurobil. Mohol som tento článok rozdeliť na dve alebo dokonca tri časti, ale naozaj som cítil, že je dôležité vytvoriť tento jeden článok, pretože všetko spolu súvisí. Verím, že na konci tohto článku presne pochopíte, prečo sa situácia v Afganistane vyvíja tak, ako sa vyvíja, akú úlohu v nej zohráva Trump a že sme skutočne na pokraji toho, aby sme si našu krajinu vzali späť.
Takmer pred 10 dňami mi položil otázku Dave Hayes (Praying Medic):
Tu je zhrnutie mojej odpovede:
Najneskôr by som povedal, že to bolo 15. januára 2020. V časti Devolúcia – časť 1 sa zmieňujem o Trumpovi a čínskych hospodárskych rokovaniach. Obchodnú dohodu podpísali 15. januára, teda deň pred začiatkom jeho prvého impeachmentu.
Tu je snímka obrazovky z Devolúcia – časť 1:
Myslím si, že načasovanie príchodu Covid-19 z Číny v rovnakom čase, keď Trump podpísal obchodnú dohodu Phase One, je príliš veľká náhoda. Domnievam sa, že Covid-19 bol reakciou ČKS na poškodenie nášho hospodárstva v odvete za víťazstvo v obchodnej dohode, ktoré sme pri pohľade na akékoľvek objektívne meradlo určite dosiahli. Xiovi to muselo byť nepríjemné.
Dave potom poukázal na to, že 15. január 2020 bol podľa CDC dňom, keď do Spojených štátov dorazil prvý prípad Covid-19 z Wuhanu.
Tlačová správa
Pre okamžité zverejnenie: Utorok, 21. januára 2020
Kontakt: Mgr: Vzťahy s médiami
(404) 639-3286
Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) dnes potvrdilo prvý prípad novodobého koronavírusu 2019 (2019-nCoV) v Spojených štátoch v štáte Washington. Pacient sa nedávno vrátil z čínskeho mesta Wuhan, kde od decembra 2019 prebieha epidémia zápalu pľúc spôsobeného týmto novým koronavírusom. Hoci sa pôvodne predpokladalo, že sa šíri zo zvieraťa na človeka, pribúdajú náznaky, že dochádza k obmedzenému šíreniu z človeka na človeka. Nie je jasné, ako ľahko sa tento vírus šíri medzi ľuďmi.
Pacient z Washingtonu s potvrdenou infekciou vírusom 2019-nCoV sa vrátil do Spojených štátov z Wu-chanu 15. januára 2020. Pacient vyhľadal starostlivosť v zdravotníckom zariadení v štáte Washington, kde bol pacient liečený na toto ochorenie. Na základe cestovateľskej anamnézy a príznakov pacienta mali zdravotnícki pracovníci podozrenie na tento nový koronavírus. Klinická vzorka bola odobratá a cez noc odoslaná do CDC, kde laboratórne testy včera potvrdili diagnózu prostredníctvom testu CDC Reverzná transkripcia v reálnom čase – polymerázová reťazová reakcia (rRT-PCR).
Táto vojna je väčšia ako len Čína. Ako som uviedol v článku Devolúcia dodatok – časť 1, Trump vedie vojnu proti celému politickému establišmentu. Pamätajte, že politický establišment je príčinou nielen amerických problémov, ale problémov na celom svete.
Mnohí naši vládni predstavitelia a vládne inštitúcie boli skorumpovaní takmer na nepoznanie. Už roky predávajú Ameriku pre osobný prospech. Robia to preto, lebo je to mimoriadne výnosné, a robia to preto, lebo im to dlho prechádzalo. Mysleli si, že sú neporaziteľní.
MSM a veľké technologické spoločnosti fungujú ako propagandistická ruka a spriadajú naratív potrebný na fungovanie politického establišmentu, pričom udržiavajú Ameriku v nevedomosti. Politický establišment potom využíva spravodajské služby na svoju špinavú prácu. Zmanipulujú voľby, aby nikdy nestratili svoju moc, médiá, veľké technologické spoločnosti a spravodajská komunita zakryjú zmanipulované voľby a potom ich zopakujú.
č
Keď takáto korupcia prevráti celú našu vládu, kto ju môže zastaviť?
Odpoveď na túto otázku je základom tohto článku a vlastne základom celej série Devolution.
V ceste úplnému zničeniu Ameriky stojí už len jedna skupina jednotlivcov. Touto skupinou je armáda Spojených štátov.
V publikácii Joint Publication 1 zo série doktrín Joint Chiefs of Staff sa hovorí o účele ozbrojených síl Spojených štátov:
„Brániť USA pred všetkými protivníkmi a zároveň slúžiť národu ako ochranný val a garant jeho bezpečnosti a nezávislosti.“ Čo ak sú týmito protivníkmi naši vlastní vodcovia? Čo ak naši zvolení predstavitelia sami riskujú bezpečnosť a nezávislosť Spojených štátov?
Ozbrojené sily USA majú najlepšie spravodajské kapacity na svete. Čo by sa stalo, keby dostali spravodajské informácie, že úradujúci prezident a/alebo jeho administratíva urobili niečo, čo by podľa akýchkoľvek objektívnych meradiel ohrozilo národnú bezpečnosť Spojených štátov amerických? Čo keby sa to stalo opakovane? Ako by mohli poraziť najväčšiu hrozbu pre Ameriku, ak by táto hrozba pochádzala z miesta, odkiaľ prichádzajú ich rozkazy?
Tu sa podľa mňa začala skutočná „tichá vojna“. Predtým, ako Trump vôbec oznámil svoju kandidatúru na prezidenta, bola armáda svedkom toho, ako najvyšší predstavitelia našej vlády predávajú Ameriku pre osobný prospech a ohrozujú našu národnú bezpečnosť.
Aby sme teda správne uviedli súvislosti, prečo muselo dôjsť k decentralizácii, musíme sa pozrieť späť na to, čo nás sem dostalo. Prečo politický establišment tak tvrdo bojoval proti Trumpovmu prezidentstvu; akoby od toho závisel ich život? Prečo sa tak zúfalo snažili zastaviť Trumpa, že to prehnali a nehorázne ukradli voľby? Kde sa začala „tichá vojna“?
Obamove roky
Nepochybujem o tom, že vojna proti politickému establišmentu prebiehala už pred Barackovým prezidentstvom, ale toto sa mi zdalo ako najlogickejšie miesto na začatie. V čase, keď Donald Trump v júni 2015 oznámil svoju kandidatúru na prezidenta, politický establišment už úplne skorumpoval našu federálnu vládu. Trump postavil svoju kampaň v roku 2016 na predpoklade vrátenia vlády späť americkému ľudu.
Hoci propagandistická ruka politického establišmentu by chcela, aby ste si mysleli niečo iné, Barack Obama bol hrozný prezident a jeho prezidentstvo bolo plné škandálov. Na tejto stránke wikipédie je zoznam 68 „kontroverzií Obamovej administratívy“. Nebudem spomínať všetky „kontroverzie“, ale zameriam sa na tie, ktoré sú podľa mňa najrelevantnejšie pre devolúciu, ktorej sme v súčasnosti svedkami.
Ide predovšetkým o tieto škandály:
- Dohoda o Uráne One
- operácia Rýchlo a zbesilo
- Škandál s elektronickou poštou Clintonovej
- jadrová dohoda s Iránom
- Benghází
- Špionážna aféra
Každý z týchto škandálov je príkladom toho, ako naša vláda pod vedením prezidenta Obamu priamo ohrozuje národnú bezpečnosť Spojených štátov. Kľudne by som mohol napísať článok venovaný každému z nich osobitne, ale vzhľadom na to, aký dlhý tento článok nakoniec bude, to nebudem môcť urobiť. Škandál, do ktorého sa „hlboko“ ponorím, je Benghází (čoskoro uvidíte prečo). Nechcem, aby skutočnosť, že nebudem poskytovať hĺbkovú analýzu ostatných škandálov, ubrala na ich celkovej dôležitosti. Všetky zohrávajú úlohu v celkovom obraze. Vyzývam vás, aby ste si urobili vlastný prieskum, ak máte pocit, že vám niečo chýba.
Odmietnutie zodpovednosti: Politiku som začal sledovať až v roku 2018. O týchto škandáloch som mal prehľad na povrchovej úrovni, ale nevenoval som im pozornosť, keď sa odohrávali. Napísanie tohto článku mi otvorilo oči a ukázalo, aký skorumpovaný sa stal Washington. Je to skutočne dych vyrážajúce
Dohoda o Uráne
Dohoda Uranium One je typickým scenárom „platba za hru“. Tento článok v National Review z októbra 2017 poskytuje solídny rozbor. Celý príbeh obsahuje oveľa viac informácií, takže si článok niekedy prečítajte, keď budete mať príležitosť.
Ak si myslíte, že to je jediný Clintonovej škandál to je ešte nič. Prosím, majte na pamäti škandál s Monikou Lewinsky. Tento typ schémy platenia za „služby“ je pre náš skorumpovaný politický establišment bežný.
Niet pochýb o tom, že dohoda o uráne ohrozila národnú bezpečnosť Spojených štátov. Na svetlo sveta sa dostali mnohé podrobnosti tohto škandálu. Naša armáda si je týchto podrobností zjavne vedomá a vďaka svojim spravodajským schopnostiam vie pravdepodobne viac ako my, pokiaľ ide o podrobnosti, ktoré ešte nevyšli najavo.
Skutočnou otázkou je, ako by sa cítili biele klobúky v armáde, keby videli, ako sa to vyvíja? Boli by s tým spokojní?
Operácia Rýchlo a zbesilo
Hoci nasledujúci text je zo CNN, myslím si, že obsahuje dobrý základný prehľad škandálu:
„Tu je pohľad na operáciu Rýchlo a zbesilo. V rokoch 2009 – 2011 terénne oddelenie Úradu pre alkohol, tabak, strelné zbrane a výbušniny (ATF) vo Phoenixe spolu s ďalšími partnermi umožnilo nelegálny predaj zbraní s cieľom sledovať predajcov a kupujúcich, o ktorých sa predpokladalo, že sú napojení na mexické drogové kartely.
Podľa správy generálneho inšpektora ministerstva spravodlivosti sa počas vyšetrovania v rámci projektu Fast and Furious nelegálne nakúpilo takmer 2 000 strelných zbraní za 1,5 milióna dolárov. Stovky zbraní boli neskôr nájdené v Spojených štátoch a Mexiku.
V roku 2010 sa dve zo zbraní súvisiacich s programom Rýchlo a zbesilo objavili v blízkosti miesta vraždy agenta pohraničnej stráže Briana Terryho v arizonskej púšti.
Oznamovanie viedlo k vyšetrovaniu senátnym výborom pre súdnictvo a výborom Snemovne reprezentantov pre dohľad a vládnu reformu. Počas vyšetrovania v Snemovni reprezentantov bol generálny prokurátor Eric Holder obvinený z pohŕdania súdom.
Rýchlo a zbesilo bola jedna z operácií v rámci projektu Gunrunner, ktorý je súčasťou širšej národnej stratégie ministerstva spravodlivosti pre boj proti drogám na juhozápadnej hranici.
Operácia Rýchlo a zbesilo nebola prvým vyšetrovaním ATF, ktoré umožnilo, aby nelegálne zakúpené strelné zbrane „odišli“ z obchodov so zbraňami. Predchádzala jej operácia Wide Receiver, ktorá sa začala v roku 2006.“
Takže naša vlastná vláda predávala strelné zbrane mexickým drogovým kartelom a tieto zbrane boli nakoniec spojené s najrôznejšími zločinmi. Neohrozuje to bezpečnosť Ameriky? Myslíte si, že by bielym klobúkom v armáde nevadilo, že sa to deje?
Škandál s elektronickou poštou Clintonovej
V roku 2015 vydal Peter Schweizer knihu Clinton Cash: The Untold Story of How and Why Foreign Governments and Businesses Helped Make Bill and Hillary Rich:
„Clinton Cash je vyšetrovanie zahraničných sponzorov Billa a Hillary Clintonovcov a Clintonovej nadácie. Skúma údajné prepojenia medzi darcami Clintonovej nadácie a prácou Hillary Clintonovej na ministerstve zahraničných vecí.
V knihe sa tvrdí, že rodina Clintonovcov prijímala štedré dary a honoráre za vystúpenia od zahraničných darcov v čase, keď ministerstvo zahraničných vecí zvažovalo, či zadá veľké zákazky skupinám a ľuďom spojeným s týmito darcami. Medzi týchto darcov patrí aj Mohammed Hussein Al Amoudi, etiópsky a saudskoarabský miliardár a podnikateľ.
Kniha má jedenásť kapitol. Niektoré kapitoly sa zameriavajú na konkrétne transakcie alebo obchody, napríklad na vytvorenie spoločností UrAsia Energy a Uranium One v Kazachstane, a na prepojenie, ktoré mali a majú akcionári na Clintonovcov. Iné kapitoly sa zameriavajú na širší súbor vzťahov, najmä pokiaľ ide o platené prejavy Billa Clintona v rokoch, keď Hillary Clintonová pôsobila ako ministerka zahraničných vecí, a na to, či tí, ktorí platili za jeho prejavy, mali významné obchodné vzťahy pred ministerstvom zahraničných vecí. Schweizer nazýva Clintonovskú zmes vládnej služby a súkromného odmeňovania „Clintonovou škvrnou“.
Hillary Clintonová je v podstate Joe Biden v nohavicovom kostýme s podlým sklonom k „samovražde“ každého, kto by na ňu mohol mať špinu. Obaja sú produktmi skorumpovaného politického establišmentu, ktorému sú zaviazaní, a obaja predali svoju krajinu pre osobný prospech.
Jadrová dohoda s Iránom
Spoločný komplexný akčný plán, bežne označovaný ako jadrová dohoda s Iránom, je určite jedným zo zložitejších škandálov. Zdá sa, že je v nej oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá.
Najlepšie to zhrnul denník Wall Street Journal:
„Podľa predstaviteľov Kongresu, ktorých informovali ministerstvá zahraničných vecí, financií a spravodlivosti USA, Obamova administratíva nadviazala na plánovanú zásielku 400 miliónov dolárov v hotovosti, ktorú poslala do Iránu v januári, ďalšími dvoma takýmito zásielkami v nasledujúcich 19 dňoch v celkovej hodnote 1,3 miliardy dolárov.
Platby v hotovosti vo švajčiarskych frankoch, eurách a iných menách vyriešili desaťročia trvajúci spor týkajúci sa neúspešnej dohody o dodávkach zbraní z roku 1979. Americkí predstavitelia priznali, že platba prvých 400 miliónov dolárov sa uskutočnila v čase, keď Irán prepustil amerických väzňov, a bola použitá ako páka na zabezpečenie ich odletu z teheránskeho Mehrabadu 17. januára ráno.“
Spomeňte si, ako sa naša armáda cítila v súvislosti s jadrovou dohodou s Iránom. Spojené štáty viedli na Blízkom východe vojnu proti terorizmu už od roku 2001 a prezident Barack Obama dal našim nepriateľom peniaze a prepustil im väzňov. Nechcem špekulovať, ale táto dohoda zaváňa podozrením a neviem si predstaviť, že by s ňou naša armáda súhlasila. Jadrová dohoda s Iránom jednoznačne ohrozila našu národnú bezpečnosť.
Spomeňte si, ako sa naša armáda cítila v súvislosti s jadrovou dohodou s Iránom. Spojené štáty viedli na Blízkom východe vojnu proti terorizmu už od roku 2001 a prezident Barack Obama dal našim nepriateľom peniaze a prepustil im väzňov. Nechcem špekulovať, ale táto dohoda zaváňa podozrením a neviem si predstaviť, že by s ňou naša armáda súhlasila. Jadrová dohoda s Iránom jednoznačne ohrozila našu národnú bezpečnosť.
Zdieľať článok
Ďakujem.
Áno je to pravda! Dik.