Využime čas vianočný

17/12/2022 | Duchovné pravdy, Úvahy

Ako sa striedajú ročné obdobia, tak sa striedajú aj prúdenia v nás. Jar predstavuje znovuzrodenie, leto dozrievanie, jeseň predstavuje aktívnu prácu a počas zimného obdobia máme možnosť vnútorne sa zastaviť, prehodnotiť svoj život, vstúpiť do seba, oživiť sa duchovne a pripraviť sa na prechod k novému prebudeniu. Počas vianočného obdobia je to ešte mnohonásobne zosilnené, pretože na Zem prichádza Božia láska, ktorú môžeme všetci pociťovať, pretože to cítime vo vzduchu. Teraz nehovorím o 24. decembri, ale o vianočnom období ako takom. Skutočné narodenie Ježiša prislúcha na 29. decembra a teda v tomto období bude k nám láska najbližšie, no nie je to tak, že to bude iba v tento jediný deň. Je to určité obdobie, pretože duchovné deje sa neriadia našim pozemským časom. Spojme si Vianoce s obdobím a nie jedniným dátumom. Predstavme si pod pojmom Vianoce opätovné narodenie Lásky na túto Zem. Našou úlohou je nie len z tejto lásky načerpať, ale sa skutočne prebudiť, pretože času je málo. Deje sa zrýchľujú a myslím si, že na budúci rok to výraznejšie pocítime. Rok 2023 je sedmičkový rok, čo znamená Božia vôľa, takže pravdepodobne začneme výraznejšie pociťovať nadradenosť Božej vôle na Zemi a zrýchlenie očistných procesov. Začína sa rúcať starý svet, a preto vzniká potreba vybudovania nového, takého, ktorý je na obraz Boží. Na to sú však potrební ľudia vedení Božou láskou a svetlom, nie rozumom.

Vianoce tento rok prídu skôr, preto otvorme svoje duše dokorán a nechajme sa pohladiť jej lúčmi. Užívajme si vianočnú atmosféru a všetko čo k nej patrí. Z Božieho zľutovania nás nepostretnú také katastrofické scenáre, aké si svojimi plodmi ako ľudstvo zaslúžime, preto za to ďakujme a napnime vnútorné sily k tomu, aby sme sa vyšvihli nahor a plnili Božiu vôľu na Zemi. Vianoce sú o narodení Ježiša, ktorý sám je stelesnením lásky. Nechajme teda vstúpiť jeho lúče do našej duše, aby sme mohli žiť v láske Božej aj my. Precíťme ho ako čistú lásku, ktorou on je a nie ako hmotnú osobu. Týmto spôsobom nás naplní netušeným spôsobom a budeme ním vedení k správnemu duchovnému rozkvitnutiu. Zabudnime na materializmus Vianoc, ktorý sa s tým v dnešnej dobe spája a pristupujme k tomuto obdobiu s otvorenou dušou. Príjmime dary nám ponúkané. Prežime to citom, nech je to skutočne o príchode a prežití Božej lásky v nás. Využime teda tento čas, nezahlcujme rozum zbytočne maličkosťami života, ale snažme sa myslieť v tomto období na Boha.


Chcel by som tiež upozorniť na šíriace sa texty o tom, ako sú Vianoce satanistický sviatok. Hovorí sa v nich, ako je ich slávenie výtvorom temnej strany a podobne. Šíri sa to hlavne medzi prebudenými, pretože práve na nich sa tieto texty zacieľujú, lebo človek, ktorý je hľadač pravdy a spoznal, čo všetko bolo v tomto svete pokrivené temnými silami je náchylnejší na to, aby uveril takémuto “posolstvu”. Však keď je toľko vecí, čo sa vydáva za dobré zlých, tak prečo nie aj Vianoce, však? Problém je v tom, že mnohým stále chýba schopnosť vlastného vyciťovania. Zbierajú informácie zo svojich overených alternatívnych zdrojov a prijímajú to ako hotový pokrm. Takto to však nie je správne! Aj dobrý zdroj môže mať chybnú hoc len jednu informáciu a práve tá vás dokáže zauzliť a brzdiť vás v ďalšom pochopení. Našou úlohou je naučiť sa spoznávať v sebe, čo je správne. Je v poriadku nechať sa viesť sa nejakým zdrojom, ale dôležité je pritom osvojiť si schopnosť vnútorného vyciťovania. Prečítať si niečo je len prvý krok, tým druhým je oživenie tej pravdy v sebe, zvlášť pokiaľ ide o duchovné texty. Mojimi článkami predsa takisto nič nezískate, pokiaľ ich len čítate a neoživíte v sebe. Jedine to, čo v sebe prežijeme, sa stáva našim duševným vlastníctvom.

Čo je na tom satanistické, že sa zídeme s rodinou na peknej večeri, že si ozdobíme stromček, že v našich domovoch rozvoniavajú koláče a dobrá vianočná atmosféra? Je to nič viac len snaha temnej strany o to, aby sa duchovní ľudia úplne dištancovali od Vianoc a tým neprežili ich čaro a lásku. Pokiaľ sa človek úplne vnútorne odstrihne od Vianoc a dokonca ich bude brať ako protipól toho, čo predstavujú, tak je vysoká možnosť, že sa uzavrie pred prúdeniami zhora, ktoré ho môžu pozdvihnúť. Áno, Vianoce sú častokrát poňaté príliš materialisticky, ale to nie je dôvod, aby sme sa kvôli tomu uzavreli pred ich čarom. Myslím si, že týmto vianočným obdobím sa Božia vôľa opäť priblížila bližšie k nám a odteraz to budeme môcť čoraz výraznejšie pociťovať, preto sa predtým neuzatvárajme.

Nie, Vianoce nie sú satanistický sviatok a Ježiš sa nenarodil v marci. Pokiaľ sa konečne ľudia nenaučia počúvať svoju intuíciu a tou sa riadiť, budú večne tápať a nebudú pevní. Nebudú pevní z toho dôvodu, že ľahkovážne uveria čomukoľvek, čo nájdu na internete, pretože to vyzerá ako pravda. Lenže nestačí, keď niečo vyzerá ako pravda, ono to pravda aj musí byť! Aj keď je ťažké naučiť sa rozoznávať to, čo je pravda a čo sa len ako pravda tvári, je to mimoriadne dôležité pre naše ďalšie duchovné napredovanie. Práve to hovienko zabalené v darčekovom obale je dnes kameňom úrazu mnohých hľadajúcich. Aj keď je milión rôznych názorov, ktoré ľudia berú ako pravdu, skutočná pravda v dôležitých otázkach je však len jedna a každý máme možnosť ju nájsť cez vlastné vyciťovanie. Je to dar od Boha pre každého z nás, aby sme sa nestratili v záplave života a informácií prúdiacich na nás zo všetkých strán. Preto to pre vlastné dobro využívajme a prestaňme sa tváriť ako majstri sveta, ktorí vedia všetko. Pokiaľ chceme nájsť skutočnú pravdu, musíme ju nájsť cez úprimnú pokoru a nie duchovnú nafúkanosť.


Týmto článkom sa zároveň odpájame na nejaký čas, práve z toho dôvodu, aby sme využili toto obdobie na vlastnú duševnú obrodu. Prajeme vám všetkým, aby ste v týchto významných časoch dokázali stáť pevne, našli svetlo a lásku a tak sa všetci podujali na tom, aby svetlo definitívne vymietlo zo Zeme všetko škodlivé a to dobré pozdvihlo ešte vyššie.

Daniel & Ivy

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
6 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Marína
Marína
3 months ago

Hromadná modlitba: v ozname je uvedený nesprávny dátum: správne: štvrtok – 22.12. a nie 23.12.

Israismael
Israismael
3 months ago

Krásne vianočné sviatky želám vám, ako aj všetkým Slovákom a celému svetu.

zuzana.
zuzana.
3 months ago

Přeji všem krásné vánoční svátky, svátky klidu a pohody a vám, Daniel a Ivy moc děkuji za vaši práci, překlady a krásné texty.

jirik
jirik
3 months ago

Gulyášovy signály: Péťův vánoční dopis Ježíškovi
https://www.youtube.com/watch?v=93L_E_UoXn4

Jana
Jana
3 months ago

Prajem krásne vianočné sviatky prežité v kruhu najbližších 🎄🎁

Květa
Květa
Reply to  Jana
3 months ago

Děkuji za Vaše zprávy i moudré články, děkuji za Váš čas a přeji všem zdraví, klid a mír