Testy COVID19 PCR sú vedecky bezpredmetné

05/03/2021 | Zdravie, Zo sveta

Od Torstena Engelbrechta a Konstantina Demetera

Lockdowny a hygienické opatrenia na celom svete vychádzajú z počtu prípadov a úmrtnosti vytvorených takzvanými testami SARS-CoV-2 RT-PCR používanými na identifikáciu „pozitívnych“ pacientov, pričom „pozitívny“ sa zvyčajne rovná „infikovaným“. “

Ak sa však pozrieme pozorne na fakty, záverom je, že tieto PCR testy nemajú zmysel ako diagnostický nástroj na stanovenie údajnej infekcie údajne novým vírusom s názvom SARS-CoV-2.

NEOPODSTATNENÝ „TEST, TEST, TEST,…“ MANTRA

Na  mediálnom brífingu k COVID-19 16. marca 2020 generálny riaditeľ WHO Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus uviedol:

Pre všetky krajiny máme jednoduchú správu: test, test, test. “

Správa sa šírila titulkami po celom svete, napríklad  Reuters  a  BBC .

Ešte 3. mája odovzdával moderátor časopisu heute – jedného z najdôležitejších spravodajských časopisov nemeckej televízie – mantru koronovej dogmy svojmu publiku napomínajúcimi slovami:

Test, test, test – to je v súčasnosti krédo a je to jediný spôsob, ako skutočne pochopiť, ako veľmi sa koronavírus šíri. “

To naznačuje, že viera v platnosť testov PCR je taká silná, že sa rovná náboženstvu, ktoré netoleruje prakticky žiadny rozpor.

Ale je dobre známe, že náboženstvá sú o viere a nie o vedeckých faktoch. A ako Walter Lippmann, dvojnásobný držiteľ Pulitzerovej ceny a  možno najvplyvnejší novinár 20. storočia,  povedal:  „Tam, kde všetci myslia rovnako, nikto veľmi nemyslí.“

Na úvod je teda veľmi pozoruhodné, že samotný Kary Mullis, vynálezca technológie polymerázovej reťazovej reakcie (PCR), si nemyslel podobné. Jeho vynález mu v roku 1993 priniesol Nobelovu cenu za chémiu.

Mullis, žiaľ, zomrel minulý rok vo veku 74 rokov, nie je však pochýb o tom, že biochemik považoval  PCR za neprimeranú na zistenie vírusovej infekcie .

Dôvodom je to, že zamýšľaným použitím PCR bolo a stále je použitie ako výrobnej techniky, ktorá je schopná replikovať sekvencie DNA milióny a miliardy krát, a nie ako diagnostický nástroj na detekciu vírusov.

Ako môže vyhlásenie pandémie vírusov na základe testov PCR skončiť katastrofou, opísala Gina Kolata vo svojom článku New York Times z roku 2007 Viera v rýchly test vedie k epidémii, ktorá nebola .

NEDOSTATOK PLATNÉHO ZLATÉHO ŠTANDARDU

Ďalej stojí za zmienku, že PCR testy používané na identifikáciu takzvaných pacientov s COVID-19, ktorí sú pravdepodobne infikovaní tzv. SARS-CoV-2, nemajú platný zlatý štandard, s ktorým by ich mohli porovnávať.

Toto je zásadný bod. Je potrebné vyhodnotiť testy, aby sa určila ich presnosť – prísne povedané „ich citlivosť“ [ ] a „špecifickosť“ – porovnaním so „zlatým štandardom“, čo znamená najpresnejšiu dostupnú metódu.

Napríklad pre tehotenský test bude zlatým štandardom samotné tehotenstvo. Ale ako napríklad austrálsky špecialista na infekčné choroby Sanjaya Senanayake uviedol v rozhovore pre  ABC TV  v odpovedi na otázku  „Aké presné je testovanie [COVID-19]?“ :

Keby sme mali nový test na zachytenie [baktérie] zlatého stafylokoku v krvi, už máme krvné kultúry, to je náš zlatý štandard, ktorý používame už celé desaťročia, a mohli by sme tento nový test porovnať s tým. Ale pre COVID-19 nemáme test zlatého štandardu. “

Jessica C. Watson z Bristolskej univerzity to potvrdzuje. Vo svojom príspevku  „Interpretácia výsledku testu COVID-19“ , ktorý bol nedávno zverejnený v  British Medical Journal , píše, že  „chýba taký jasný„ zlatý štandard “pre testovanie COVID-19.“

Avšak namiesto klasifikácie testov ako nevhodných na detekciu SARS-CoV-2 a diagnostiku COVID-19, alebo namiesto poukazovania na to, že iba vírus dokázaný izoláciou a purifikáciou môže byť pevným štandardom, Watson so všetkou vážnosťou tvrdí, že „Pragmaticky“ samotná diagnóza COVID-19, pozoruhodne vrátane samotného testovania PCR,  „môže byť najlepším dostupným „zlatým štandardom“. “  To však nie je vedecky podložené.

Okrem skutočnosti, že je samotné absurdné považovať samotný test PCR za súčasť zlatého štandardu na vyhodnotenie testu PCR, neexistujú žiadne výrazné špecifické príznaky pre COVID-19, pretože ani ľudia, ako napríklad Thomas Löscher, bývalý šéf Katedra infekcie a tropickej medicíny na Mníchovskej univerzite a člen Spolkového združenia nemeckých internistov nám pripustil [ ].

A ak pre COVID-19 neexistujú žiadne výrazné špecifické príznaky, diagnóza COVID-19 – na rozdiel od Watsonovho tvrdenia – nemôže byť vhodná na to, aby slúžila ako platný zlatý štandard.

„Experti“ ako Watson navyše prehliadajú skutočnosť, že zlatým štandardom môže byť iba izolácia vírusu, tj. Jednoznačný dôkaz vírusu.

Preto som sa opýtal Watson ako diagnóza COVID-19 „môže byť najlepším dostupným zlatým štandardom“ ak pre COVID-19 neexistujú žiadne špecifické špecifické príznaky, a tiež či by samotný vírus, teda izolácia vírusu, nebol najlepší dostupný / možný zlatý štandard. Ale na tieto otázky zatiaľ neodpovedala – napriek mnohým požiadavkám. A zatiaľ nereagovala na náš príspevok o rýchlej reakcii na jej článok, v ktorom sa venujeme úplne rovnakým bodom, hoci  nám napísala 2. júna :  „Pokúsim sa uverejniť odpoveď neskôr tento týždeň, keď budem mať príležitosť. “

ŽIADNE DOKLADY O RNA, KTOROU JE VIRÁLNY PÔVOD

Teraz je otázka: Čo sa vyžaduje ako prvé na izoláciu / dôkaz vírusu? Potrebujeme vedieť, odkiaľ pochádza RNA, pre ktorú sú kalibrované PCR testy.

Ako uvádzajú učebnice (napr. White / Fenner. Medical Virology, 1986, s. 9), ako aj poprední výskumníci vírusov ako  Luc Montagnier alebo Dominic Dwyer , čistenie častíc – tj. Oddelenie objektu od všetkého ostatného, ​​čo nie je týmto objektom , ako napríklad laureátka Nobelovej ceny Marie Curie v roku 1898 vyčistila 100 mg chloridu rádnatého extrakciou z ton smoly – je nevyhnutným predpokladom na preukázanie existencie vírusu, a teda na dokázanie, že RNA z predmetnej častice pochádza z nového vírusu.

Dôvodom je skutočnosť, že PCR je mimoriadne citlivá, čo znamená, že dokáže detekovať aj najmenšie kúsky DNA alebo RNA – nedokáže však určiť,  odkiaľ tieto častice pochádzajú . To je potrebné vopred určiť.

A pretože sú testy PCR kalibrované na génové sekvencie (v tomto prípade sekvencie RNA, pretože sa predpokladá, že SARS-CoV-2 je RNA vírus), musíme vedieť, že tieto fragmenty génov sú súčasťou hľadaného vírusu. A aby ste vedeli, že je potrebné vykonať správnu izoláciu a čistenie predpokladaného vírusu.

Preto sme požiadali vedecké tímy príslušných článkov, na ktoré sa odkazuje v súvislosti so SARS-CoV-2, o dôkaz, či elektrónové mikroskopické zábery zobrazené v ich in vitro experimentoch ukazujú vyčistené vírusy.

Ale ani jeden tím nedokázal na túto otázku odpovedať „áno“ – a poznámka: nikto nepovedal, že čistenie nie je nevyhnutným krokom. Dostali sme iba odpovede ako  „Nie, nezískali sme elektrónový mikrofotografiu ukazujúcu stupeň čistenia“  (pozri nižšie).

Doplním výroky samotného Karryho Mullisa:

“Vedci spôsobujú nesmierne škody na svete v mene pomoci, ”uviedol pre The Times v roku 1998.

“Vedci spôsobujú nesmierne škody na svete v mene pomoci. Nevadí mi napadnúť svoje vlastné kruhy, pretože sa za nich hanbím.”

„Ak PCR urobíte dobre, u kohokoľvek nájdete takmer čokoľvek.”

Jeho PCR súprava na testovanie má popis „Iba na výskumné účely, nie na diagnostiku chorôb“

Kary Mullis uviedol, že jeho test „NEMôŽE byť použitý na diagnostiku vírusovej infekcie vôbec a uviedol, ako dokáže odhaliť takmer všetko s dostatkom cyklov amplifikácie. Tiež uviedol, že nemôžete dosiahnuť žiadny presný výsledok.

Štúdia 1:  Lev LM Poon; Malik Peiris. „Vznik nového ľudského koronavírusu ohrozujúceho ľudské zdravie“  Prírodná medicína , marec 2020  Odpovedá
Autor: Malik Peiris
Dátum:  12. mája 2020
Odpoveď:   Obrazom je vírus pučiaci z infikovanej bunky. Nie je to vyčistený vírus. “

Štúdia 2:  Myung-Guk Han a kol. „Identifikácia koronavírusu izolovaného od pacienta v Kórei s COVID-19“,  Osong Public Health and Research Perspectives , február 2020
Odpovedajúci autor:  Myung-Guk Han
Dátum:  6. mája 2020
Odpoveď:  „Nemohli sme odhadnúť stupeň čistenia, pretože vírus, ktorý je kultivovaný v bunkách, nečistíme a nekoncentrujeme. “

Štúdia 3:  Wan Beom Park a kol. „Izolácia vírusu od prvého pacienta so SARS-CoV-2 v Kórei“,  Journal of Korean Medical Science , 24. februára 2020
Odpovedajúci autor:  Wan Beom Park
Dátum:  19. marca 2020
Odpoveď:  „Nezískali sme elektrónový mikrofotografiu znázorňujúcu stupeň čistenia. “

Štúdia 4:  Na Zhu a kol., „Nový koronavírus od pacientov s pneumóniou v Číne“, 2019,  New England Journal of Medicine , 20. februára 2020
Odpovedajúci autor:  Wenjie Tan
Dátum:  18. marca 2020
Odpoveď:  „[ Ukazujeme ] obraz usadených vírusových častíc, nie purifikovaných. “

Viac sa dozviete tu .

Zdroj

Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Jana
Jana
3 years ago