Správy 25.11.2023

25/11/2023 | Správy

Tu je stručná a výstižná charakteristika súčasnej globálnej geopolitickej situácie.

Po 2. svetovej vojne USA nerobili nič iné, len rozširovali svoje impérium, budovali vojenské zariadenia a prevzali proxy kontrolu nad kľúčovými geografickými kontrolnými bodmi, ako sú Panamský a Suezský prieplav.

USA sa snažia monopolizovať kontrolu nad všetkými svetovými obchodnými cestami a zdrojmi, napádajú akékoľvek suverénne krajiny, a to všetko pod zámienkou “národnej bezpečnosti” a “obrany demokracie”.

Rusko a Čína nemajú záujem na unipolárnom svete kontrolovanom USA, najmä vzhľadom na to, že USA prinášajú do každého zahraničného konfliktu, do ktorého sa zapoja, len smrť a deštrukciu. Rusko a Čína sa teda stavajú proti expanzionizmu USA.

Znamená to, že vlády Ruska a Číny sú nevinné alebo sú majákmi ľudskosti? Nie. Ale musíte uznať, že ich sťažnosti voči USA majú vážne opodstatnenie. USA nie sú spravodlivými obrancami ľudskosti, ako sa nám tvrdilo. Po 2. svetovej vojne spáchali USA najviac zla na celom svete, a to ani zďaleka nie je málo.

Jediný spôsob, ako môže ľudstvo skutočne prosperovať, je, ak sa svetové superveľmoci prestanú navzájom považovať za nepriateľov a začnú sa vnímať ako partneri s rovnakým poslaním spoločne budovať lepší svet. Jediný spôsob, ako sa to môže stať, je, že POTUS uzavrie mierovú dohodu s Ruskom a Čínou a ukončí studenú vojnu, ktorá sa v skutočnosti nikdy neskončila.

Viem, že to znie bláznivo, ale je tu jeden muž, ktorý by mohol byť dostatočne bláznivý na to, aby sa to stalo. zdroj

QAnon? Myslíte tú “konšpiračnú teóriu”, ktorá tvrdila:

-Hlboký štát existuje
-MSM sú skorumpovaní
-Naši politici sú zlí
-Bujnie obchodovanie s ľuďmi/pedofília
-Russiagate bol podvod
-C19 bol spôsobený človekom
-Volebné podvody sú skutočné
-Farmaceutický priemysel je podvod

Nie je to tak, že by sa niečo z toho stalo skutočnosťou…😒

Nanešťastie, väčšina nedokáže rozlíšiť, čo povedal anonym známy ako Q, a čo povedali skutočne hlúpi stúpenci Q.

Veľa ľudí vyslovilo veľa smiešne bláznivých tvrdení o mnohých veciach. Niektorí z týchto ľudí sú jednoducho hlúpi. Niektorí to robili zámerne, aby Q spojili s plochou zemou, s tým, že JFK Jr. žije, atď. v snahe očierniť a odradiť ľudí od toho, aby sa tým zaoberali.

Ak si len prečítate dropy Q také, aké sú, je v nich veľa pravdy a veľa vecí, ktoré sa nakoniec stali pravdou. Celá tá vec s numerológiou a bláznivými dekódovaniami, ktorými sa stúpenci Q snažili predpovedať dátumy a budúcnosť, nič z týchto sračiek nemá s Q nič spoločné.

Takže áno, mnohí z ľudí, ktorí sa nazývajú “stúpencami Q”, sú naozaj, naozaj šialení. Úplne. Ale to neznamená, že to, čo Q tvrdil, nebola pravda.

Mnohé z toho bolo pravdivé a vzhľadom na to, že MSM o tom roky nepretržite píše články, myslím, že by sme sa pomýlili, keby sme nepriznali, čo sa stalo pravdou, ako aj to, čo sa nestalo.

Sme ako verejnosť dostatočne zrelí na to, aby sme viedli túto diskusiu? Pochybujem o tom.

Vizuálne znázornenie toho, prečo majú Rusko a Čína plné zuby amerických sračiek. Ako by ste sa cítili, keby Rusko alebo Čína postavili vojenské základne po celej Kanade, Mexiku a Karibiku? Čo keby Rusko alebo Čína boli tými, ktorí od druhej svetovej vojny rozpútavajú vojny po celom svete? zdroj

Späť do budúcnosti, vážení. Viete, čo to znamená, a je to tak príznačné, pretože budúcnosť na ceste bude výsledkom návratu a získania technológií, ktoré boli súčasťou nášho sveta, alebo technológií, ktoré boli potlačené kontrolórmi. Fluxové kondenzátory, cestovanie v čase, voľná energia… všetko dobré.

To bol skutočný účel patentov, ak si spomínate. Nešlo o ochranu vynálezcu, bol to kontrolný mechanizmus, aby kabala vedela o všetkom, čo sa deje, a mohla sa buď vyhrážať, šikanovať, alebo vraždiť “nebezpečných” Ľudí, ktorí prinášali technológie, ktoré by pomohli našej civilizácii a ohrozili ich moc nad nami. Hitlary Clintonová bola patentová zástupkyňa. Ak si dobre spomínam, pomáhala im kradnúť technológie pre seba a blokovať ich pred naším použitím.

Na celom svete je to ako na Vianoce, pretože aktualizácie majú dostatočne povzbudzujúci význam.

V hlavných správach sa objavilo niečo iné, o čom sme diskutovali už roky. Žiarenie, presnejšie v podobe röntgenových lúčov, o ktorých nám hovoria, že sú úžasné na diagnostiku rakoviny, je kumulatívne a karcinogénne. Koľko röntgenových lúčov nás zasiahne za život? Sú tu zubné röntgenové lúče – ktoré musia byť silné, ak vám dajú olovenú zásteru a odídu z miestnosti, aby vás odpálili. Sú tu spomínané röntgeny na letiskách a možno aj na iných miestach, kde hľadajú zbrane ukryté na tele.

Najhoršie sú na tom zdravotnícki pracovníci, ktorí ženám bleskovo poskytujú diagnostické snímky na prevenciu rakoviny prsníka. Viac ako kdekoľvek inde sa priživujú na chudobných černošských komunitách tým, že im darujú mobilné skenovacie jednotky na mamografické vyšetrenie; nazývajú to “skríning”. Radi nás liečia na choroby, ktoré nemáme. Ožarovanie, masky, karantény… Všetko je to o strachu a nie sú nad to, aby sa kvôli tomu hanbili.

Kto iný ako niekto, kto absolútne nenávidí ženy, by si vymyslel tieto prístroje, ktoré spôsobujú bolesť a v mnohých prípadoch aj utrpenie, a povedal by nám, že je to pre naše dobro? Konkrétne proti ženám už dávno prebieha vojna, ktorá zúri aj dnes. Len málokto hovorí ženám, že ožarovanie je nebezpečné a môže byť PRÍČINOU rakoviny, a nie jej prevenciou. Stláčanie toho jemného tkaniva môže tiež spôsobiť poškodenie.

Ak si urobíte prieskum, možno sa dozviete, že termografia je bezpečný diagnostický nástroj, ktorý dokáže odhaliť zmeny v bunkách až sedem [7] rokov predtým, ako vôbec začnú bujnieť a stanú sa problematickými.

Zdá sa, že Švajčiari sú prví, ktorí spochybňujú bezpečnosť a účinnosť mamografov. Nikto okrem nás pravdovravcov nehovorí o jej etike ani o vojne proti ženám a Božskému ženstvu. zdroj

Potenciálny nový premiér Holandska Geert Wilders sa dozvie, že jeho krajne pravicová Strana slobody zaberá 35 zo 150 kresiel v parlamente a má možnosť vytvoriť vládnu koalíciu: Moc sa mení aj v Holandsku – dlhoročný premiér a fanúšik podpory Ukrajiny Mark Rutte bol porazený v predčasných parlamentných voľbách. zdroj

Bill Gates – muž, ktorý verí, že svet je masívne preľudnený – financuje najväčšiu továreň na komáre na svete, ktorá chová 30 miliónov komárov infikovaných baktériami týždenne a potom ich vypúšťa nič netušiacej verejnosti, „aby zachránila a zlepšila milióny životov“, pretože” bojujú s vírusmi”.. a to všetko pod záštitou WHO #KillBill

🇨🇿 – Jak možná víte v pondělí 20.11.2023 krátce po 10:00 hodině se konal pod záštitou poslance SPD MUDr. Zlínského v Parlamentu ČR seminář pod názvem: Současný pohled na vakcinaci proti onemocnění Covid-19.

Seminář zahájil předseda SPD Tomio Okamura a z toho nejdůležitějšího, co na něm zaznělo, vybíráme následující:

‼️ Očkovaní za svá zdravotní poškození v zásadě nedostali žádné finanční kompenzace, protože před očkováním podepsali souhlas.

‼️ Očkování a pandemie byla zátěžovým testem naší demokracie a velká část našeho státního systému naprosto selhala. Vláda a její ministři během pandemie naprosto bezostyšně lhali, zneužívali své pravomoci a zcela vědomě porušovali zákony a ústavní práva občanů této země.

‼️ Protiepidemická opatření byla činěna na politickou objednávku, či na objednávku nejrůznějších zájmových skupin.

‼️ Na veřejnost prý unikla komunikace vysoko postavených úředníků MZČR, a je dokonce doložena snaha o utajení zápisů centrálního řídicího týmu, jehož součástí je i nejužší vedení resortu zdravotnictví.

Zdroj: ZDE

Komentář: Je chvályhodné, že se SPD na půdě Parlamentu k takové akci odhodlala, ale osobně být na místě pana Okamury, tak bych si namísto pouhé kritiky ostatních, také sáhl i do vlastního svědomí, a analyzoval jaké fatální chyby udělala za Covidu samotná SPD, a on v roli jako její předseda.

Bez jakékoli sebekritiky, a přiznání pochybení to zní alespoň pro nás, kteří jsme tu dobu pečlivě sledovali až moc vítězoslavně a alibisticky. Stačí si vzpomenout, jak se SPD chovala vůči poslancům Volnému a Bojkovi jako jeden z mnoha příkladů. Řekl bych, že pan Okamura si nasadil až moc růžové brýle, a měl by je velmi rychle odhodit.

A samozřejmě si všimněte, že chybí jakákoli akce ohledně toho, že očkovaní nedostávají žádné odškodnění. Je to jen jeho suché konstatování. zdroj

Ceny energií mají zase zdražovat. Opoziční poslanci varují, že český průmysl i většina domácností to výrazně pocítí. Do vlády premiéra Petra Fialy se pro způsob, jakým Česko provádí energetickou krizí, opřela ekonomka Ilona Švihlíková. Na rozdíl od Poláků český vládní kabinet neví, co je národní zájem, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Pro inspiraci řešení otázky energetiky bychom se měli podívat do Polska i podle ekonomky a poradkyně premiéra Heleny Horské. zdroj

Srovnali jsme platy politiků, občanů a učitelů v Česku s platy politiků, občanů a učitelů ve srovnatelných zemích EU. a valili jsme oči, jak čeští politici nehorázně dřou své voliče, a jaké nemravné a nehorázné platy si nadělují! zdroj

Velmi zajímavý a poutavý dokument odhalující Blue Beam (zdroj: ze stroje Wayback, který nám dodal náš wh frens v OSN 2.0): tu

Automobilka Hyundai chystá v Nošovicích hromadné propouštění desítek zaměstnanců. zdroj

Najväčšia historická školská knižnica v strednej Európe

Neďaleko evanjelických kostolov v Kežmarku sa nachádza Lyceálna knižnica. Študovali tu aj osobnosti slovenských dejín, ako Pavol Orságh Hviezdoslav, Karol Kuzmány, Janko Kráľ, Martin Kukučín, Ján Chalupka, Samo Chalupka, Pavol Jozef Šafárik a mnohí ďalší.

Ide o najväčšiu historickú školskú knižnicu v strednej Európe so 150.000 zväzkami vzácnych kníh. Má aj 500-ročné diela. Obsahuje 55 prvotlačí, kníh vytlačených od vynájdenia kníhtlače od Gutenberga do roku 1500 a skoro 3000 tlačí zo 16. storočia.

Medzi nimi sú také unikáty ako Postila Majstra Jána Husa, diela Luthera, Melanchtona, Kalvína, Zwingliho, Nostradama, Erazma Rotterdamského a rôznych iných. zdroj

Matúš Šutaj Eštok : K médiám pristupujem korektne, to isté však žiadam od nich.

  • “Absolútne odmietam opakované strašenie o potláčaní slobody médií novou vládou.
  • Ako minister vnútra sa k novinárom správam korektne a seriózne, to isté však očakávam od nich nielen ja, ale oprávnene aj ich diváci alebo čitatelia.
  • Ak sa médiá budú držať faktov, objektivity a zodpovednosti voči ľuďom, budeme spolu normálne vychádzať.”

Minulotýždňové vyjadrenie predsedu vlády Roberta Fica a kroky predsedu parlamentu Petra Pellegriniho voči médiám vyhnali do ulíc niekoľko študentov žurnalistiky. V pondelok od rána stáli s transparentmi pred Úradom vlády. Ešte predtým adresovali premiérovi a šéfovi Národnej rady SR otvorený list, v ktorom oboch vyzývajú k verejnému ospravedlneniu a prehodnoteniu postoja voči novinárom. zdroj


Adam Valček: Rakúsky model? Ako môže koalícia ovplyvniť novinárčinu o trestných kauzách.

Smer, Hlas a SNS chcú zmeniť mediálne predpisy tak, aby to novinárov prinútilo k väčšej opatrnosti pri referovaní o obvineniach alebo jednotlivých dôkazoch proti obvineným. Žiadne podrobnosti nateraz nie sú známe.  Zmienka o tom je v Programovom vyhlásení vlády , ale píše sa tam iba to, že „vláda nastaví systém informovania verejnosti o trestnom konaní s akcentom na zachovanie prezumpcie neviny a ľudských práv a slobôd dotknutých osôb vyplývajúcich z európskych ľudsko-právnych štandardov“. 

Táto ambícia sa dostala medzi krátkodobé priority v kapitole o trestnej politike štátu hneď po zosúladení trestných sadzieb so západoeurópskymi krajinami, na čom už ministerstvo spravodlivosti pracuje. Znamená to, že konkrétnejší návrh zmien v mediálnych predpisoch by mohol byť známy hneď potom, asi v najbližších mesiacoch.

Zuzana Petková z Nadácie Zastavme korupciu sa obáva, že tieto ambície vlády Roberta Fica môžu priniesť zákaz zverejňovania plných mien podozrivých.

Zdá sa mi pravdepodobnejšie, že koalície v tomto prípade novinárom priamo nič nezakáže, ale odkopíruje právnu úpravu z iného štátu Európskej únie – Rakúska, kde má medializácia trestných kauzách podrobnejšie pravidlá už tridsať rokov. 

Rakúsky model

Hranice nakreslili až súdy. Ešte v roku 1992 sa do rakúskeho zákona o médiách dostalo ustanovenie, ktoré má názov ochrana prezumpcie neviny a voľne sa dá preložiť takto: kto je podozrivý z trestného činu, ale nie je právoplatne odsúdený a je v médiách označený ako usvedčený, vinný alebo ako páchateľ trestného činu a nielen ako podozrivý, má nárok proti vydavateľovi alebo vysielateľovi na odškodné.
Odškodné má horný limit. Kedysi išlo o najviac 20-tisíc eur, teraz je to od 100 do 40-tisíc eur podľa závažnosti chyby, ktorej sa redakcia dopustila. V prípade veľmi vážnych porušení prezumpcie neviny môže byť odškodnenie až 100-tisíc eur.

Už krátko po účinnosti prešlo ustanovenie testom rakúskeho ústavného súdu a v roku 2000 k nemu nemal výhrady ani Európsky súd pre ľudské práva. 

Práve rozhodnutia rakúskych súdov mali na novinársku prax najväčší vplyv, pretože definovali, čo je akceptovateľný spôsob informovania o trestných kauzách. Za vyše tridsať rokov účinnosti je ich veľké množstvo.

Nestačí, že novinár v príspevku formálne napíše alebo povie, že o vine podozrivého nebolo dosiaľ právoplatne rozhodnuté, ak celý článok naznačuje, že je vinný. Ak výberom slov, titulkov, fotografií sugeruje vinu podozrivého tak, že vina dotknutej osoby sa nejaví iba ako pravdepodobná, ale nevyhnutná, tak ide o porušenie prezumpcie neviny podľa zákona o médiách, vyplýva z rozhodnutia Vyššieho krajinského súdu vo Viedni z roku 2000. Podstatné je vždy to, či celková tendencia príspevku ponecháva v priemerne pozornom čitateľovi, divákovi alebo poslucháčovi pochybnosti o vine podozrivého.

Čo by to znamenalo pre slovenskú mediálnu prax?

Ilustrovať sa to dá napríklad na tomto článku denníka SME spred dvoch rokov o trestnom stíhaní influencerky Zuzany Strausz Plačkovej. Už len jeho názov – Kauza Plačková: Pervitín varili, kokaín dovážili. Zarobili milióny – nedáva veľa priestoru na pochybnosti o vine podozrivých. V článku sú ako nezvratné fakty prezentované aj ďalšie informácie, ktoré však neboli preukázané pred súdom. Generálna prokuratúra neskôr obvinenie Z. Strausz Plačkovej a jej manželovi zrušila a dodnes im opätovne vznesené nebolo. 

V Rakúsku vyššia ochrana podozrivých pred mediálnym odsúdením neparalyzovala novinárčinu, pretože súdy veľmi rýchlo nakreslili hranice zodpovednosti vydavateľov a vysielateľov. Ak je prostoreký napríklad politik alebo iný hosť v živej diskusii, tak vysielateľ za to nezodpovedá a novinári môžu naďalej široko informovať o jednotlivých dôkazoch, ak sú opatrní pri ich hodnotení. Ešte v roku 1999 viedenský vyšší krajinský súd rozhodol, že pri spravodajstve o trestnom konaní je povolené pravdivo informovať o usvedčujúcich dôkazoch, podanej obžalobe alebo priznaní podozrivého, ak sa novinár zdrží hodnotenia viny podozrivého: „Pravdivé zverejnenie priznania nie je porušením prezumpcie neviny, ale iba informáciou o stave vyšetrovania a nezakladá nárok na odškodnenie.“ odkaz zdroj

Chmelár: Ak sa novinári nevrátia k etickým a profesionálnym štandardom žurnalistiky, stanú sa nepotrebnými informačnými fosíliami

Už úvod stretnutia s vládnymi politikmi, ktorí prišli medzi nich, bol orgiami trápnosti. Podpredseda Smeru-SD Erik Kaliňák a vedúci Úradu vlády SR Juraj Gedra si chceli vypočuť ich názor, čo im vlastne prekáža. Jedna mladá aktivistka ich odbila, že oni sú tu na tichom proteste a nemajú záujem s nimi diskutovať. Takže rozumiem tomu správne, že táto omladina prišla protestovať proti tomu, že vládni politici nechcú diskutovať s niektorými médiami, ale protestujúci zasa nechcú diskutovať s nimi? Márne pátram v pamäti, či takto niekto niekedy definoval demokraciu. Nehovoriac o tom, že po ich odchode sa jedna z demonštrantiek vyjadrila, že ju politici len uistili v presvedčení, že ich nechcú počúvať! Čiže najprv niekoho, kto za vami prišiel v dobrej vôli diskutovať, pošlete vyslovene do prdele, odmietate si čo i len vypočuť jeho názory (božechráň sa nad nimi zamyslieť), a potom fanaticky ziapete o arogancii moci, ktorá vyvrátila vaše názory… A presne takto fungujú dnešné médiá.

Zúfalstvo sa ma zmocnilo aj pri ich vysvetľovaní, že oni sem vlastne prišli protestovať proti cenzúre, aby všetky médiá mohli byť slobodné. Je možné, že po 25 rokoch, čo som študentom rok čo rok trpezlivo vysvetľoval, čo je to cenzúra, ako vznikla a z čoho pochádza, napísal som k tejto téme jednu monografiu (Uhorská tlačová politika) a desiatky odborných štúdií… že to všetko v nich nezanechalo žiadnu stopu? Čo ich tam učia?? Prosím vás pekne, akým spôsobom vláda cenzuruje médiá? Veď píšu absolútne slobodne, čo sa im zachce, aj to, čo nie je pravda. Ak sú dezorientovaní študenti žurnalistiky, je to smutné, no ak zavádza šéfredaktor údajne mienkotvorného Denníka N, tak je to hanba. Matúš Kostolný nehovorí pravdu, keď píše, že premiér porušuje zákon. Zákon ukladá vláde povinnosť informovať o svojej činnosti, nie poskytovať individuálne rozhovory novinárom. Veď v takom prípade by porušovala zákon v prvom rade Zuzana Čaputová, ktorá si osvojila zlozvyk svojho predchodcu poskytovať vyhlásenia bez kladenia otázok. Zvláštne, že toto tým samozvaným „bojovníkom za slobodu“ nikdy neprekážalo. Ale napokon, čo sa čudujeme – hovoríme totiž o tom istom Matúšovi Kostolnom, ktorý v roku 2003 ako zahraničný spravodajca denníka Sme klamal o zbraniach hromadného ničenia v Iraku. Za toto sa v Spojených štátoch vyhadzovalo z redakcií, na Slovensku sa za to, ako vidíme, povyšovalo.

Ak Úrad vlády SR vpustil novinárov na tlačovú konferenciu, ale odmieta s nimi individuálne komunikovať, neporušuje tým žiadny zákon. Poskytol novinárom z TV Markíza a červeným denníčkom všetky informácie, rovnako ako aj ostatným. Ale rozhovory s nimi odmieta. Bodka. To nie je cenzúra. To je zavádzanie západných štandardov žurnalistiky, lebo tam by sa s takýmito neserióznymi podliakmi nikto nebavil.

Naozaj ma šokovalo, ako dotyční mladí ľudia požadujúci ospravedlnenie premiéra za urážky voči novinárom, reagovali na výhrady vládnych politikov, či im neprekážalo, keď sa prominentný komentátor denníka Sme Peter Schutz vyjadril na adresu neočkovaných, že by mali kvičať ako svine na bitúnku.

Dodajme k tomu aj ďalšie prípady, keď redaktor TV JOJ Arpád Soltész vyzýval na ostrakizáciu kritických intelektuálov a ďalšia redaktorka sa im vyhrážala väzením. Odpoveď mladej slečny bola neskutočná: „A vás to uráža? Čo my s tým máme?“ Nuž, kurátenká moje, a čo máte teda s denníkom Sme, keď ste ho prišli brániť a vôbec vám neprekážajú jeho špinavé neprofesionálne metódy? Fakt sa o vás neobtrela ani štipka zmyslu pre objektivitu? Skutočne sa vás nedotklo, keď TA3 vyhodila špičkovú moderátorku za to, že urobila rozhovor s renomovaným americkým profesorom, ktorý má iný názor na vojnu na Ukrajine? Ako si trúfate tak sebavedomo posudzovať, čo sú dezinformácie, keď ste takí hlúpi, že vám robí problém naučiť sa základné fakty? A vy chcete formovať verejnú mienku žijúc v sladkej nevedomosti, že vám stačí mať názor, aj keď nepoznáte vôbec nič?

Študentom žurnalistiky, ktorých ospravedlňuje jedine to, že vo svojom veku nedokážu pochopiť problém komplexne a vnímajú realitu extrémne ideologicky, by som odporučil, aby sa nedali uchlácholiť táraninami, ako veľmi sú dôležití, priam nenahraditeľní. Zuzana Čaputová rada hladká novinárov po brušku, ako veľmi sú médiá potrebné a ako politici musia znášať kritiku, aj keď je nepríjemná. Po prvé, práve Zuzana Čaputová nikdy nezažila nepríjemné novinárske otázky, médiá ju šetria ako chránenú kvetinku a nepýtajú sa ju ani na to, na čo by sa mali. A po druhé, vyvráťme už konečne ten zastaraný mýtus o nenahraditeľnosti dnešných médií a novinárov. Práve tí patria medzi najohrozenejšie profesie. Dokáže ich hravo nahradiť umelá inteligencia a povedzme si úprimne: pri ich dnešnej nízkej úrovni to dokáže oveľa efektívnejšie. Aj verejnosť vníma novinárov ako jedno z najzbytočnejších povolaní a drvivá väčšina občanov médiám nedôveruje. Na akých záchrancov demokracie sa to teda hráte, ak nedokážete verejnosť ani korektne informovať?

Súčasný stav je dlhodobým výsledkom neschopnosti a neochoty médií pozrieť sa na svoju činnosť kritickým okom a vyvodiť z nej dôsledky. Novinári, ktorí sa nenaučili ani len správne klásť otázky, ktorým chýba akákoľvek pokora k zásadám profesionality a etiky, ma nemôžu poučovať o tom, aká nenahraditeľná je ich úloha. Tu totiž nejde o ich právo kritizovať – to im nikto neberie. Tu ide o ich totálnu absenciu serióznosti a elementárnych nárokov na svoju profesiu. Lebo ten zákon, na ktorý sa tak oduševnene odvoláva šéfredaktor Nka Kostolný, ukladá povinnosti aj novinárom. Vážení čitatelia, poslucháči, diváci, máte pocit, že vás naše médiá informujú poctivo, korektne a komplexne? Veď keď bol Smer v opozícii, jeho tlačové konferencie ignorovali, selektovali informácie, neprinášali včerpávajúci informačný servis a posledné roky som sa cítil ako v bývalom režime, keď som si musel vyhľadávať informácie zo zahraničia, lebo z našich médií som sa dozvedel len starostlivo sterilizovanú propagandu. Takže netárajte koniny. Novinári nestratili ani štipku slobody. Stratili však akúkoľvek spoločenskú zodpovednosť. A ešte popri tých klamstvách majú tú drzosť označovať sa za seriózne.

Ak sa máme niekam posunúť ďalej, táto vojna medzi vládnou koalíciou a opozičnými politickými aktivistami (nie, nepomýlil som sa, pisálkovia, ktorí otvorene bojujú proti vláde a vykrikujú ako spomínaný Matúš Kostolný, že musíme poraziť Smer, nerobia žurnalistiku, ale politiku), tento vyhrotený zápas o západné štandardy verejného diskurzu sa musí skončiť dohodou, v rámci ktorej dotknuté médiá prijmú základné pravidlá informovania ako demokratickej disciplíny. Verejnosť potrebuje neskreslené, objektívne, všestranné a komplexné informácie, nie vaše hysterické výlevy, spravodajské hry a orgie demagógie. Novinári majú nielen práva, ale aj povinnosti. Ak sa nezačnú riadiť etickými štandardmi, nemôžu sa domáhať ústretovosti zo strany tých, o ktorých neinformujú férovo. A ak sa neprispôsobia novej digitálnej ére, v rámci ktorej je prednostné právo každého človeka prijímať a rozširovať informácie – nielen novinára, ale každého jedného občana – potom sa stanú nepotrebnými držiakmi na mikrofóny, informačnými fosíliami, a zaniknú tak ako sa vytratili tamtamy ako primitívny spôsob komunikácie. zdroj


Na ZŠ Maurerka dostávajú deti k obedu vždy v pondelky a stredy aj prílohu – či už je to ovocie, keksík, džús či mliečne výrobky 🍎🍐🥛. Nie všetkým žiakom sú však pochuti. Stávalo sa, že ich buď vyhodili do koša či z nich vznikal bordel v šatniach. Situácia sa však zmenila, odložiť ich môžu do Foodboxu odkiaľ si ich zoberú tí, ktorí ich radi zjedia ❤️

Európa sa lúči s petrochemickým priemyslom.

Európske petrochemické závody naposledy spracovali tak málo svojej primárnej suroviny v roku 1975 , keď si región „lízal rany z prvej ropnej krízy“. O takmer polstoročie neskôr priemysel umiera, tvrdí Bloomberg.

Bolo by chybou interpretovať to ako triumf v boji proti plastom. Európa naďalej spotrebúva obrovské množstvá pien, farieb, živíc a akýchkoľvek iných produktov vyrábaných petrochemickými závodmi.

Ide jednoducho o nahradenie domácej produkcie dovážanou. Petrochemické látky sú vo svojej podstate energeticky náročné. V Európe je zemný plyn asi päťkrát drahší ako v Spojených štátoch.

Teraz je lacnejšie kúpiť etylén, stavebný materiál na plasty, v Texase a poslať ho cez Atlantik na ďalšie spracovanie v Európe, ako si ho vyrobiť doma. zdroj

Ministerstvo obrany porušilo zákon a ústavu slovenskej republiky tým, že neposkytlo analýzu vo veci darovania stíhačiek mig – 29 ukrajine zdroj

Prečo Progresívne zideologizovaní samozvanci idú odvolávať ministra, ktorému nedávno vyslovila väčšina občanov Slovenska dôveru a prečo nejdú volať po trestnej zodpovednosti páchateľov Covid teroru na čele s Mikulcom a Hamranom, ktorým Slováci vyslovili maximálnu nedôveru???

Presne na takejto sprostosti Progresívci musia prehrávať a nikdy sa nesmú dostať k moci. Takto by totiž vyzeral svet pod ich nadvládov. Zavládla by policajná brutalita. Dodnes ju žiadne mainstreamové médium neodsúdilo a neodsúdila ju ani prezidentka Čaputová a ani žiaden progresivistický politk.

Veľa sa o tom dočítate aj v knihe z vydavateľstva TORDEN, od Petra Poláčeka (ktorý bol očitým svedkom tejto policajnej šikany) v jeho knihe: “Sám vojak v poli / diel.1

Ministerstvo hospodárstva (MH) SR pri príprave a organizácii Svetovej výstavy EXPO Dubaj 2020 viackrát závažne zlyhalo a aj preto bolo minimálne 634-tisíc eur zo štátneho rozpočtu použitých nehospodárne a v rozpore s pravidlami dobrého hospodára.

  • Vyše 400-tisíc eur súvisiacich s reštauráciou a prevádzkou Take Away v dubajskom Slovenskom pavilóne je predmetom súdnych sporov. Vyplýva to z kontroly Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR, ktorú úrad vykonal na základe vlastných rizikových analýz a zároveň ho k auditu zaviazali uznesením poslanci parlamentu
  • “Kontrola ukázala, že rezort hospodárstva nezabezpečil dostatočne funkčný systém administratívneho a finančného riadenia. V dôsledku toho sme boli nútení konštatovať, že rezortná vnútorná kontrola nebola účinná, rozhodovanie kompetentných osôb bolo netransparentné. To nakoniec vyústilo do nehospodárneho využitia financií zo štátneho rozpočtu.” – priblížila postoj úradu jeho podpredsedníčka Henrieta Crkoňová. Zistenia kontrolný úrad zašle poslancom zákonodarného zboru a Úradu vládneho auditu.
  • Prípadom sa zaoberá aj prokuratúra, preto budú kontrolóri svoje zistenia konzultovať aj s ňou. zdroj
V zahraničí si všimli 🫣🫣🫣

Keď dôchodcom 300 eur , všetci sa zdržali… Na našich ľudí kašlú. Ale v Európskom parlamente vyzývajú, aby zasiahli proti demokraticky zvolenej vláde! Čo si tu želajú? A teraz si predstavte , že toto by vyhralo voľby na Slovensku!!!! zdroj

Každý, kto nepozná pôvod Biblie, ani rok jej vzniku, ani to, na čí príkaz vznikla, v ktorom roku bola schválená ako oficiálna kniha katolicizmu a už vôbec nie to, čo do nej bolo pridané a čo z nej bolo odstránené, sa vôbec nevyzná v náboženstve, ktoré vyznáva, len sa necháva viesť bez toho, aby sa zastavil a pýtal sa, v čo verí a komu to vyhovuje, aby ho udržiaval v slepote. Samozrejme, všetko v náboženstvách je ľudský výmysel.

Na ekumenických konciloch sa rozhodlo, že Ježiš je Boh, že existuje len jeden Boh v podobe Trojice, že Mária, Ježišova matka, bola Panna, že štyri evanjeliá začlenené do Biblie sú tie pravé spomedzi mnohých iných, ktoré existovali, atď. atď. Všetko to vymyslela skupina ľudí… čisto pre záujmy moci a peňazí. zdroj

LENIVOSŤ DUCHA

Veľmi zaujímavý pohľad jednej čitateľky:

A.Z.: “Duchovna lenivost je u krestanov, lebo su viacej v nakupnych centrach ako v kostoloch.pozrite na moslimov oni sa jednoducho ku svojej viere hlasia aj 4 x za den.” (text bez korekcie)

MOJA ODPOVEĎ:

Nie je podstatné, či človek do kostola chodí, alebo nie, ani v akej pozemskej cirkvi je. Boh a kostol nie je to isté! Všetky cirkvi skutočnú pravú vieru pokrivili a prispôsobili na svoj obraz, nie podľa toho, ako požaduje Boh, ale tak, ako sa im to hodí. Skutočná viera sa neprejavuje chodením do kostola – to nestačí to je veľmi málo a mnohokrát viac na škodu ako na úžitok.

Skutočnú vieru človek žije – tú preukazuje tým, že žije v súlade s Božími Zákonmi a Jeho Svätou Vôľou 24 hodín denne, 7 dní v týždni a pritom nemusí ani jediný krát vstúpiť do kostola. Ak tam chodí, nie je to na škodu, pokiaľ je jeho úmysel čistý. Ale spoločné odriekanie naučených mantier, pokľakávanie pred sochami a obrazmi, či modlitby k ľudským svätým ani z ďaleka nie sú uctievaním Božstva, skôr rúhaním sa.

V kostoloch je viera slepá naučená v zmysle svetskej vierouky a kresťanskej teológie, ktorá nie je v súlade s učením Pána Ježiša Krista, a preto súčasné kresťanstvo je Kristovi veľmi vzdialené. Človek putujúci stvorením má sám skúmať a prísť k Poznaniu skutočnej pravej viery, Zákonov Božích a má sa naučiť vyciťovať Vôľu Božiu. Svoju vieru dokazuje svojím príkladným životom tak, že sa vradí do Zákonov Božích a Jeho Vôle a všetko čo robí, robí k Jeho Cti. Jeho život sa potom stáva radostným pôsobením a všetko čo činí, činí k Jeho Cti. Viera nevyžaduje prázdne slová, naučené frázy a zgrupovanie sa v kostoloch, ale odvážne a Bohumilé činy. zdroj

„Čo mám robiť, aby som sa priblížil k Pravde?“
Zmeniť sa k lepšiemu. Pravda v sebe zahrňuje aj Čistotu a tak z povahy veci, sa s Pravdou dokáže spájať iba taký človek, ktorý k tomu dosiahol nutného stupňa vnútornej Očisty, čo sa samozrejme musí prejaviť aj navonok, teda v každom smere jeho žitia. 

Pracovať vedome a denne na svojom zdokonaľovaní, je priama cesta k Pravde a ak v človeku zároveň horí aj TÚŽBA po poznaní Pravdy Božej, potom to pôjde už rýchlo a dôjde k veľkému spojeniu vnútorných energií človeka, s Energiou Pravdy.

Ctiť si Pravdu a žiť v Pravde Božej, nie je však žiadne náboženstvo, ale slobodné a radostné pritakávanie Životu. Takýto človek vníma život aj ľudí v širších súvislostiach a naplnený Múdrosťou života, vie aj bezpečne ROZLÍŠIŤ dobré od zlého.

Pre blížiace sa Veľké očistné dianie na Zemi, bude preto pre každého jej obyvateľa rozhodujúce, či dokáže EŠTE VČAS otvoriť svoje srdce tomuto nevyčerpateľnému Zdroju Božskej Energie a Sily – PRAVDY.

Iba človek VEDOME SPOJENÝ s touto Silou, s Pravdou, v tom nastávajúcom ťažkom Očistnom Dianí pred nami, OBSTOJÍ!

Žiadne náboženstvo, žiadne ezoterické alebo mystické skupiny, žiadne nové učenia a ideológie v Dianí pred nami NEOBSTOJA, pokiaľ nebudú mať svoj základ v Pravde, pokiaľ nebude ich život a IDEA ukotvená v Pravde a pokiaľ nebudú žiť podľa Pravdy.

„Ja som Cesta, Pravda a Život, nikto neprichádza k Otcovi, jedine skrze Mňa!“ hovorí za všetko.

Ľudia, hľadajte Pravdu, túžte po Nej, otvárajte sa Jej, pretože len potom môžete precitnúť k skutočnému Životu a tak obstáť v Dianí, ktoré je tesne pred nami. zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
6 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
polarexplo
polarexplo
2 months ago

Ďakujem za správy.

Deni
Deni
2 months ago

Deni

Israismael
Israismael
2 months ago

Ukrižovaním Krista ľudstvo stratilo cestu k Bohu ..Ľudia zavraždili toho, ktorý im prišiel ukázať cestu do výšin ..Dve tisícky rokov sa svet uberá nesprávnymi cestami a za mnohé a praktický za všetky tie odbočky ,za všetky tie nesprávne cesty nesú zodpovednosť pozemské cirkvy a náboženstva ..Úplne všetky do jedného ,ani jedno náboženstvo nie je na tejto Zemi prave aby doviedlo ľudí k Poznaniu Pravdy ..Keby boli pravé a neboli by slepo viedli ľudí ,tak v celých dejinách ľudstva by nebolo vojen,vrážd ,nenávisti a zla …Keby boli pravé a viedli by ľudí k pravému poznaniu už dávno by bol na zemi Raj ..
Keď však slepci(kňazi ,teológovia,veda=vedci ,atď) vedú slepcov ,tj ľudí slepo veriacich,neskumajucich Slovo Pána a pridrziavajucich sa tradícií ,nuž tak musia všetci spadnúť do veľkej jamy ,priekopy a zahynúť v nej ak je to hlboká bezodna jama..
Čisté a pravé poznanie prišlo na túto Zem 2x …Prvý krát narodením ,inkarnaciou Svetla Božieho Ježiša pred vyše dvetisíc rokmi a druhý krát narodením ,inkarnaciou Svetla Božieho IMANUELA pred vyše sto rokmi ..Prvý prišiel aby pozemským putovaním zakotvil Svetlo na planéte a hovoril ľuďom Slovo Pána ,aby sa ľudia v poznaní obrátili k Bohu lebo hrozil zánik ľudstva ..Druhý prišiel tesne pred svetovym Súdom ,aby hovoril o poslednej možnej záchrane pred konečným dianím =Veľkou očistou Zeme od všetkého temna vo svete a Slovo od Boha aj spísal (na rozdiel od Ježiša )a to vo veľkom diele Posolstva Grálu Vo Svetle PRAVDY,aby už nikdy nedošlo ku skomoleniu ľuďmi .

Jarka
Jarka
Reply to  Israismael
2 months ago

Prosím. Vás, zabudol ste na ostatných Vzostupených Majtrov, ktorí realizovali Boha. Krišna, Budha a ďalší.

Israismael
Israismael
Reply to  Jarka
2 months ago

Boli to však vyvinuti ludski duchovia ,nie však Boží synovia ako bol Ježiš a Imanuel(Parsifal Abdrushin)..Nesporne mali svoje úlohy ako napr Budha a či Mohamed ,ale mnohé sa po ich odchode zo Zeme skomolilo ,vrcholom ľudského ducha nie je rozplynutie sa v Nirvana ,ale vstup vedomého a zrelého ducha do Raja =duchovna sféra,risa…a napr Mohamed sa považoval za boha a aj ľudia ho tak do dnes považujú za Boha a vzývajú ,viac ako Božích dvoch synov ..navyše žiadny ľudský duch nemôže vystúpiť v pozemskom tele na nebesia ako sa to traduje u Mohameda.. To je nemožné a nie podľa božích zákonov ..

iana
iana
2 months ago

Krásny súhrn správ, ďakujem za každé slovo, tie posledne odstavce by som dala prečítať svokre, lenže dotyčnà by to brala osobne a ako útok,počnúc: „Skutočnú vieru človek žije – tú preukazuje tým, že žije v súlade s Božími Zákonmi a Jeho Svätou Vôľou 24 hodín denne, 7 dní v týždni a pritom nemusí ani jediný krát vstúpiť do kostola. Ak tam chodí, nie je to na škodu, pokiaľ je jeho úmysel čistý. Ale spoločné odriekanie naučených mantier, pokľakávanie pred sochami a obrazmi, či modlitby k ľudským svätým ani z ďaleka nie sú uctievaním Božstva, skôr rúhaním sa.”
Lenže to je tažko niekomu vysvetlit,pokial nechce vidiet pravdu: začat u seba a odkrývat…..nie slepo verit,v to čo niekto vyhlasuje za pravdu…..ale to je náročné pokial má niekto v sebe blok , a celý čas len odsudzuje, a neskôr sa mu to môže škaredo vrátit, veď čo zaseješ to zožneš…a potom mu už žiadne náboženstvo nepomôže.