(Sean Tabatabai, The People’s Voice) Sorošova nadácia prepúšťa väčšinu svojej pracovnej sily a zatvára kancelárie v mestách po celom svete, keďže milióny ľudí povstávajú a odmietajú „Nový svetový poriadok“.
Sorošova Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF) je nútená za posledné 3 roky podstúpiť už druhú reštrukturalizáciu. To znamená, že táto extrémistická krajne ľavicová organizácia zredukuje svoj globálny personál o viac ako polovicu.
Podľa uniknutých e-mailov, ktoré získala agentúra Bloomberg, sa predstavenstvo tejto globalistickej organizácie v lete rozhodlo prepustiť zamestnancov a zatvoriť kancelárie po celom svete.
„Vzhľadom na júnové rozhodnutie predstavenstva znížiť počet zamestnancov o viac ako 40%, je potrebné, aby sa náš počet zamestnancov a náš priestor pôsobnosti nevyhnutne zmenšili,“ vyhlásil viceprezident OSF pre programy Binaifer Nowrojee v jednom z e-mailov, ktoré videla agenura Bloomberg.
„Už nemáme kapacity na prevádzkovanie viacerých malých kancelárií, preto sme prijali rozhodnutie ďalej zredukovať naše pobočky,“ varoval Nowrojee.
Po posledných škrtoch bude mať Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF) menej ako 500 zamestnancov. Ešte v roku 2021 organizácia zamestnávala takmer 1 700 ľudí.
Bloomberg vymenoval šesť kancelárií OSF v Afrike, ktoré nebudú mať žiadnych zamestnancov a zatvoria sa do konca roka. Agentúra uvádza, že portál Inside Philanthropy oznámil, že „viac ako tucet kancelárií v Afrike a Ázii“ bolo odstránených zo zoznamu na webovej stránke organizácie.
V júli Inside Philanthropy oznámil, že OSF prepustí „najmenej 40% svojich zamestnancov. Kancelárie v Barcelone a v Baltimore boli tiež zatvorené, uviedla agentúra Bloomberg.
Výkonný riaditeľ pre Afriku Muthoni Wanyeki v e-maile napísal svojim zamestnancom:
„Je mi veľmi ľúto, že to dopadlo takto. Samozrejme je to situácia, ktorú nikto z nás nečakal a tiež ma veľmi mrzí, že som o tom nemal informácie skôr.“
V možno trpkej poznámke Wanyeki odvrkol, že škrty boli v rozpore s tým, čo sa vedenie organizácie „zaviazalo pred dvoma rokmi“.
OSF každoročne ponúka granty presahujúce 1 miliardu dolárov, uviedla agentúra Bloomberg. Približne 10 percent z týchto peňazí ide do Afriky.
Prezident OSF Mark Malloch-Brown v rozhovore minulý mesiac povedal, že mnohé škrty súviseli s väčším zameraním na hodnotenie výsledkov, ktoré tieto granty majú. Očakáva sa, že dosahovanie výsledkov si bude vyžadovať menej personálu a reštrukturalizácia bola zameraná na vytvorenie „svižnejšieho“ OSF.
„Grantom predchádzala obrovská byrokracia,“ vysvetlil Malloch-Brown. „Tento proces teraz prevraciame naopak.“
Napriek globálnym škrtom však OSF tvrdí, že v USA sa neočakávajú žiadne zmeny programov až do kritických prezidentských volieb v roku 2024. V auguste už organizácia oznámila, že „z veľkej časti ukončí financovanie v rámci Európskej únie a ďalšie financovanie bude extrémne obmedzené,“ uviedla agentúra Bloomberg.
Syn Georga Soroša, Alex Soroš, ktorý bol v júni vymenovaný za nástupcu svojho otca, však túto myšlienku spochybnil.
„Je to pre mňa novinka, že OSF opúšťa Európu,“ povedal na augustovej konferencii v Rakúsku, uviedla agentúra Bloomberg. „V rôznych médiách bolo hlásené, že je to tak, ale my jednoducho len meníme našu stratégiu.“
Neskôr túto pozíciu zopakoval v magazíne Politico z 31. augusta 2023:
„Takže, nakoľko OSF mení spôsob, akým funguje globálne, podľa toho posúvame naše priority v Európe. Áno, to znamená, že opustíme niektoré oblasti, keďže sa sústredíme na dnešné výzvy, ako aj na tie, ktorým budeme čeliť zajtra.
A áno, výrazne znížime aj počet zamestnancov, aby sme zabezpečili, že viac peňazí pôjde tam, kde je to najviac potrebné. Ale toto nie je žiadny druh ústupu.“
Autor: Sean Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net
Významné poklady rodiny Rothschildovcov sa na aukcii v New Yorku predali za viac ako 62 miliónov dolárov
TIK TAK… uz niet penazi u nich vsetko predavaju…
Tento október má Christie’s tú česť predstaviť Rothschild Masterpieces, sériu aukcií v New Yorku. So zbierkami pochádzajúcimi z konca 18. storočia sú Rothschildovci známi svojou kurátorskou zásobou mimoriadnych diel výtvarného a dekoratívneho umenia, ktoré tvoria interiéry ich domovov po celej Európe.
Tento výber vrcholov je súčasťou predaja, ktorý pochádza zo zbierky baróna Jamesa de Rothschilda, jeho manželky Betty a ich synov baróna Alphonse a baróna Gustava. Interiéry ich domov v Paríži a na Château de Ferrières boli také honosné, že sa tento štýl stal známym ako „goût Rothschild“.
Ponúkaná kolekcia zahŕňa významnú maioliku vyrobenú v renesančnom Taliansku, škatule z tvrdého kameňa, strieborné a pozlátené sochy, európsky nábytok a tapisérie, smalty z Limoges, obrazy starých majstrov, šperky zo 17. storočia a súbor pozoruhodných maľovaných kožených panelov zo zámku Weißenstein v nemeckom Pommersfeldene.
Úprimná otázka: Prečo by Rothschildovci, jedna z najbohatších rodín na svete, predávali svoju súkromnú zbierku dedičstva, umenia a historických artefaktov, keď často slúžia ako symbol ich vysokého postavenia a moci?
Keď si tovar prezeráte, nepredávajú tu a tam len pár položiek. Nie, je to dvojtýždňová aukcia, kde sa rozpredáva kus po kuse…
Ako mohla rodina, ktorá mala kedysi čisté imanie viac ako jeden bilión dolárov, potrebovať tieto peniaze?
Zdieľať článok
Bruško je hladné :o)
Možno teraz draho predaju, potom lacno kúpia 😄
Chudoba to určite nekúpi!