Nemecký úradník zverejnil správu ministerstva vnútra, ktorá Covid zamietla ako „globálny planý poplach“

19/02/2021 | Zdravie, Zo sveta

Nemecká spolková vláda a médiá hlavného prúdu sa zaoberajú kontrolou škôd po tom, čo unikla správa z ministerstva vnútra, ktorá spochybňuje príbeh Covidu

Niektoré kľúčové pasáže správy sú:

  • Nebezpečenstvo Covidu bolo mimoriadne preceňované: v žiadnom prípade neprekročila normálnu úroveň.
  • Ľudia, ktorí zomierajú na Covid, sú v podstate ľudia, ktorí by tento rok štatisticky zomreli, pretože dosiahli koniec svojho života a ich oslabené telá už nedokážu zvládnuť každodenný stres (vrátane približne 150 chrípok, ktoré sú momentálne v obehu).
  • Celosvetovo nedošlo v priebehu štvrtého roka k viac ako 250 000 úmrtiam na Covid, v porovnaní s 1,5 milióna úmrtiami (25 100 v Nemecku) počas chrípkovej sezóny 2017/18.
  • Nebezpečenstvo zjavne nie je väčšie ako nebezpečenstvo mnohých iných chrípok. Neexistujú dôkazy, že by išlo iba o falošný poplach.
  • Môže to byť výčitka v tomto duchu: počas covidovej krízy sa štát osvedčil ako jeden z najväčších producentov falošných správ.

Toľko zlých správ. Ale ešte sa to zhoršuje.
Správa sa zameriava na „mnohé a závažné dôsledky covidových opatrení“ a varuje, že sú „závažné“.
V dôsledku štátom stanovených opatrení v oblasti Covidu umiera viac ľudí, ako je zabitých chrípkou.

Nemecký systém zdravotnej starostlivosti zameraný na Covid odďaľuje operácie zachraňujúce život a odďaľuje alebo obmedzuje liečbu necovidových pacientov.

Berlín to popiera, vedci sa bránia
Vláda sa spočiatku pokúsila správu zamietnuť ako „prácu jedného zamestnanca“ a jej obsah ako „jeho vlastný názor“ – zatiaľ čo novinári bez kladenia otázok uzavreli politické rady.
Ale 93-stranovú správu s názvom „Analýza krízového riadenia“ pripravil vedecký panel menovaný ministerstvom vnútra a zahŕňal externých lekárskych odborníkov z niekoľkých nemeckých univerzít.
Správa bola iniciatívou odboru ministerstva vnútra s názvom Jednotka KM4, ktorý je zodpovedný za „ochranu kritických infraštruktúr“.

Tu tiež pracuje nemecký úradník, ktorý sa stal oznamovateľom, Stephen Kohn, a odtiaľ to prepašoval do médií.

Autori správy už 11. mája vydali spoločné tlačové vyhlásenie, v ktorom obvinili vládu z nerešpektovania rád odborníkov a požiadali ministra vnútra, aby sa oficiálne vyjadril k spoločnému vyhláseniu expertov:

Terapeutické a preventívne opatrenia by nikdy nemali spôsobiť viac škody ako samotná choroba. Ich cieľom musí byť ochrana rizikových osôb bez toho, aby sa to, bohužiaľ, stalo ohrozením dostupnosti lekárskej starostlivosti a zdravia celej populácie.

Vo vedeckej a lekárskej praxi každý deň zažívame sekundárne poškodenie opatrení Covidu u našich pacientov.

Preto žiadame federálne ministerstvo vnútra, aby reagovalo na našu tlačovú správu a dúfalo v zmysluplnú diskusiu o opatreniach, ktorá povedie k najlepšiemu možnému riešeniu pre celú populáciu.

Fakty však – bohužiaľ – oprávňujú obavy lekárskych odborníkov.

  1. mája mali nemecké noviny Das Bild titulok: „Dramatické následky covidových opatrení: 52 000 operácií proti rakovine sa oneskorilo.“

V ňom popredný lekár varoval, že „budeme pociťovať vedľajšie účinky covidovej krízy po ďalšie roky.“

Eliminujte informátora, správu ignorujte
Ako 15. mája informoval Der Spiegel, „Informátor Stephen Kohn bol odvtedy odvolaný zo svojej funkcie. Bolo mu odporučené vyhľadať právnika a jeho notebook bol skonfiškovaný. “

Kohn pôvodne prezradil správu 9. mája liberálno-konzervatívnemu časopisu Tichys Einblick, jednému z najpopulárnejších nemeckých časopisov o alternatívnych médiách.

Správy sa rozšírili po Nemecku v druhom májovom týždni – ale v treťom týždni však mainstreamové médiá aj politici prestali o tejto téme diskutovať tým, že ju odmietli komentovať.

Dôležitý bol postoj Güntera Kringsa, zástupcu ministra vnútra Horsta Seehofera – šéfa informátora:

Na otázku, či bude s dokumentom zaobchádzať vážne, odpovedal Krings:

“Ak začnete analyzovať dokumenty týmto spôsobom, čoskoro pozvete mužov s hliníkovými klobúkmi na parlamentné vypočutia.”

Protestné hnutie – alebo „covidoví rebeli“
Nemci začali proti blokádam demonštrovať už v apríli.

A tisíce občanov sa každý víkend naďalej zúčastňujú demonštrácií, aj keď vláda zmierňuje obmedzenia.

Demonštrácie nie sú len proti obmedzeniam, ktoré sú v porovnaní s mnohými inými západnými krajinami relatívne mierne.

Demonštrácie spochybňujú celý príbeh Covidu a ešte viac jej predstaviteľov, najmä úlohu Billa Gatesa ako druhého najväčšieho darcu peňazí WHO (prvý od Trumpa, ktorý pozastavil príspevok USA).

Najväčšia demonštrácia sa konala v Stuttgarte 9. mája, kde desaťtisíce ľudí povedali nie NWO.

Nemci odmietajú akékoľvek orwellovské riešenie, ktoré by vláda jedného dňa mohla zaviesť od sporného „výnimočného stavu“, od masového sledovania po povinné očkovanie

Zdroj

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments