(Ethan Huff, Natural News) Od politikov často počúvame, že veci ako surové mlieko, zbrane, neočkovaní a TikTok treba zakázať, aby sme zachránili nás ľudí pred škodami. Prečo potom ale tí istí ľudia podporujú farmaceutické firmy, ktoré sú skutočným hlavným zabijakom ľudí na Západe?
Lieky na predpis sú dnes hlavnou príčinou úmrtí v USA a ďalších západných krajinách a dokonca prevyšujú aj srdcové choroby a rakovinu. V rámci tejto kategórie zaujali psychiatrické lieky tretie miesto.
Farmaceutické látky majú byť „liekmi“, alebo nám to aspoň takto hovoria, no napriek tomu sú naďalej na vrchole rebríčkov ako najúčinnejší zabijaci v západnej spoločnosti. Prečo to tolerujeme?
Peter C. Gotzsche, vedec píšuci pre Brownstonov inštitút, sa pozrel na súbor výskumov vykonaných v tejto oblasti. Jeho zistenia poukazujú na vážne problémy s legálnym farmaceutickým priemyslom regulovaným americkým Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) a obdobnými úradmi v iných krajinách.
Verte tomu alebo nie, no legálne schválené a lekármi predpísané lieky sú jedným z najúčinnejších usmrcovateľov ľudí. To znamená, že lekári sú technicky hlavnou príčinou úmrtí na Západe, čo ich robí nebezpečnejšími ako zločinci.
Majte tiež na pamäti, že štúdie, na ktoré sa Gotzsche pozrel, sú všetky zastarané. O tejto téme jednoducho nie je toľko aktuálnych informácií, pravdepodobne preto, že by to odhalilo vražednú povahu farmaceutického priemyslu.
(Súvisiace: Vedeli ste, že farmaceutický priemysel premenováva značky neúspešných farmaceutických produktov, aby pokračoval v generovaní nových ziskov?)
Úmrtia z „prirodzených príčin“ sú v skutočnosti zvyčajne spôsobené liečivami
Ďalšia zaujímavá maličkosť, ktorú z dát vydoloval Gotzsche, zahŕňa nemocničné záznamy a správy patológov, ktoré sú často manipulované, aby zakryli pandémiu úmrtí na lieky.
Väčšinu úmrtí uvádzaných ako „prirodzené“ alebo „z neznámych príčin“ možno v skutočnosti vysledovať späť k otravám farmaceutickými prípravkami a najmä liekmi, ktoré sa predpisujú na psychiatrickú liečbu.
„Aj keď náhle zomrú mladí pacienti so schizofréniou, hovorí sa tomu prirodzená smrť,“ píše Gotzsche.
„Ale u mladých to nie je prirodzené. Je dobre známe, že neuroleptiká (psychiatrické lieky) môžu spôsobiť smrteľné srdcové arytmie.“
Mnoho ľudí zomiera v dôsledku užívania liekov bez toho, aby to vzbudilo podozrenie, že by mohlo ísť o nežiadúci účinok lieku. Lieky na depresiu zabíjajú veľa ľudí, najmä medzi staršími ľuďmi, pretože môžu spôsobiť ortostatickú hypotenziu, sedáciu, zmätenosť a závraty.
Tieto lieky zdvojnásobujú riziko pádov a zlomenín bedrového kĺbu v závislosti od dávky. Do jedného roka po zlomenine bedrového kĺbu asi pätina pacientov zomrie. Keďže starší ľudia vo všeobecnosti často padajú, nie je možné dokázať, že tieto úmrtia spôsobili práve lieky.
Ďalšou častou príčinou úmrtí v Amerike sú nesteroidné protizápalové lieky (NSAID) ako napríklad paracetamol, diklofenak či ibuprofén, ktoré sa voľne predávajú v lekárňach a obchodoch s potravinami po celej krajine.
„Zabili státisíce ľudí, najmä v dôsledku infarktov a krvácavých žalúdočných vredov. Tieto úmrtia ale pravdepodobne nebudú pripísané na vrub nežiaducich účinkov liekov, pretože rovnaké úmrtia sa vyskytujú aj u pacientov, ktorí lieky neužívajú,“ dodáva Gotzsche.
Metaanalýza z roku 1998 z USA odhaduje, že najmenej 106 000 pacientov zomiera každý rok v amerických nemocniciach v dôsledku nežiaducich účinkov NSAID a iných liekov. Môžeme si len predstaviť, o koľko vyššie je toto číslo dnes, keď je na trhu oveľa viac druhov liekov.
V roku 1998 bolo pre priemerného človeka zriedkavé, aby pravidelne užíval farmaceutické lieky akéhokoľvek druhu. Dnes je užívanie farmaceutických liekov také bežné, že sa očakáva, že ľudia narodení po roku 2019 budú pravidelne užívať lieky na predpis približne polovicu svojho života.
Zdieľať článok