Mandela efekt: CERN a skryté, paralelné vesmíry

30/09/2022 | Zaujímavosti

Koncept Mandelovho efektu je jednoduchý. V priebehu času sa môže niekoľko drobných detailov okolo významných udalostí, a teda aj naše vnímanie týchto udalostí, nejakým spôsobom zmeniť a v nasledujúcich rokoch sa môže naďalej zlepšovať.

Inými slovami, osvedčené časopriestorové kontinuum, ktoré sa zdá byť základom našej kolektívnej trojrozmernej fyzikálnej reality, môže mať trhliny. Mohlo tiež vytvoriť sesterský, paralelný vesmír, ktorý zrodil odlišné scenáre, udalosti, identity, konštrukcie a vzťahy.

Možno je pravda aj to, že naše malé, bezvýznamné mozgy sa pomaly vyparujú a už nedokážu spracovať každý detail, ktorý sa nám mihne pred očami. Keď zabudneme na udalosti, zo strachu sa ich pokúšame znovu poskladať v našej nedokonalej mysli. Vzhľadom na to, že sme pravdepodobne všetci rovnakého druhu, môže sa každý z našich mozgov dopúšťať podobných chýb, najmä pokiaľ ide o určité typy udalostí a súbory detailov.

Je dôležité vziať do úvahy, že náš mozog neustále porovnáva, analyzuje a vytvára predstavy a spomienky, aby zdôvodnil svoje predstavy o realite, často zo zle zostavených konceptov a riedkeho vzduchu. Vzhľadom na to by sa dalo povedať, že všetky mozgy budujú spomienky a pamäťové mosty s podobnými stratégiami a výsledkami.

To všetko znamená, že vďaka našej spoločnej DNA budú naše mozgy vytvárať podobné súbory údajov a podobné závery.

Možno je to otázka, ktorú si ešte musíme položiť: Pohybovali sa veľké skupiny ľudí v čase dozadu alebo dopredu, boli svedkami potenciálnych trajektórií, vrátili sa na svoje primárne časopriestorové dráhy a potom nejakým spôsobom integrovali všetky zhromaždené informácie do nových perspektív, osviežených novými súbormi detailov?

“Ak je (kvantová teória) správna, znamená to koniec fyziky ako vedy.”

— Albert Einstein

Či už veríte, že Mandelov efekt je fakt alebo fikcia, rastúci počet spoločných pohľadov na rôzne myšlienky a udalosti, ktoré zahŕňajú široké spektrum sociálno-ekonomického zázemia, je presvedčivý.

Príklady Mandelovho efektu

Počet skúseností s Mandelovým efektom narastá, a to v dlhom zozname kategórií. Tu je niekoľko potenciálne posunutých udalostí, ktoré ma zaujali:

  • Nelson Mandela zomrel v roku 2013 vs. zomrel vo väzení
  • V tejto štvrti je krásny deň vs. v tejto štvrti (THIS Neighborhood vs. THE Neighborhood)
  • Medvedíky Berenstain vs. medvedíky Berenstein
  • Úmrtie Billyho Grahama v roku 2018 vs. jeho smrť pred rokmi, keď prezident Clinton predniesol smútočný prejav
  • Portrét kráľa Henricha VIII. s rukavicou v ruke vs. Turecká noha
  • Matka Tereza kanonizovaná posmrtne vs. v 90. rokoch 20. storočia
  • Pieseň rockovej skupiny “Queen” končiaca slovami “We are the champions” vs. “of the world”.
  • Sex v meste vs. Sex v meste (Sex AND The City vs. Sex IN The City)
  • JIF Peanut Butter vs. JIFFY Peanut Butter
  • Zvedavý George bez chvosta vs. s chvostom
  • C-3PO so striebornou nohou vs. so zlatou nohou
  • Patrick Swayze zomrel na rakovinu pankreasu vs. úplne sa uzdravil
  • Monopoly Man s monoklom vs. bez monokla

Mnohí hlásili rovnaký efekt alebo disonanciu aj v osobnom živote, keď sa v priebehu času mierne posunuli údaje o narodeninách dieťaťa alebo súbory udalostí.

Tieto Mandelove účinky zaznamenali tisíce ľudí na celom svete. To je čiastočne dôvod, prečo vedci zvažujú možnosť, že paralelné vesmíry existujú.

“Cieľom kvantových počítačov založených na súcitnej umelej inteligencii je vyvinúť integrované systémy, ktoré môžu zachovať a posilniť ľudské hodnoty mieru, lásky, šťastia a slobody.”

― Amit Ray, Súcitná umelá superinteligencia

Vedci o Mandelovom efekte

Ak sa chceme zamyslieť nad niektorými myšlienkami vedeckej komunity, musíme najprv poznať definíciu časopriestoru.

Časopriestor pozostáva z matematických modelov, ktoré spájajú tri rozmery priestoru s jedným rozmerom času (na ktorom sme sa všetci zhodli), čím vzniká jedno štvorrozmerné kontinuum. Inými slovami, vzhľadom na naše dohody o tom, ako sa pohybuje čas a ako sa všetci pohybujeme v trojrozmernom priestore, všetci žijeme v dohodnutej štvorrozmernej realite. Tu je niekoľko vedeckých pojmov, ktoré mohli stáť pri zrode existencie alebo prostredia myšlienok súvisiacich s Mandelovým efektom:

Cestovanie v čase

Cestovanie v čase nám môže poskytnúť možnosť zažiť rôzne naše jedinečné, potenciálne životné dráhy. Takto by to mohlo fungovať:

3d illustration tunnel or wormhole tunnel that can connect one universe with another abstract speed tunnel warp in space wormhole or black hole scene of overcoming the temporary space in cosmos

Už cestujeme v čase, len dopredu. To znamená, že existuje aj cestovanie v čase vzhľadom na iných ľudí, čo zahŕňa aj spoločnú chôdzu.

Keby sa celý vesmír točil, čo sa netočí, vznikli by časové slučky, ktoré by nám dali možnosť vybrať si z rôznych časových slučiek a zažiť niektoré z našich ďalších potenciálnych životných dráh.

Keďže červie diery sú mosty cez časopriestor, mohli by sme ich použiť na cestovanie do minulosti alebo budúcnosti. Problém je v tom, že nevieme, ako červie diery postaviť. Ďalej by sme na to potrebovali záporné energie alebo exotickú hmotu, ktorej úplne nerozumieme a ktorú sme ešte nevytvorili.

To však neznamená, že mimozemšťania a dvojníci z iných dimenzií už nevytvárajú červie diery, ktoré by mohli ovplyvniť našu súčasnú perspektívu reality a zrodiť ďalšie časopriestorové slučky a možnosti.

Kvantové počítače

Kvantové počítače využívajú malé obvody, superpozíciu, pri ktorej možno zlúčením viacerých kvantových stavov získať nový výsledok, a previazanosť, ktorá vedie k vzniku skupín častíc, ktoré sú navzájom prepojené a nemožno ich opísať nezávisle.

Kvantové počítače využívajú fluktuácie atómových a subatomárnych častíc, ktoré prechádzajú z jedného stavu do druhého. Zatiaľ čo predchádzajúce počítače používali na kvantifikáciu výpočtového výkonu bity a bajty, kvantové počítače používajú qubity alebo kvantové bity. Zatiaľ čo bit sa môže nachádzať na jednom z dvoch pólov v rámci gule, qubit sa môže nachádzať kdekoľvek v rámci tejto gule.

Pre veľkosť úložiska, výpočtový výkon a výpočty kvantového počítača to znamená, že bude k dispozícii nekonečný priestor, nekonečný výkon, nekonečné logické brány a nekonečné výpočtové možnosti, ktoré ďaleko prekonávajú dnešnú obmedzenú klasickú architektúru počítačov. Keď vstúpime do oblasti kvantových počítačov, tradičné fyzikálne zákony a teória častíc už nebudú platiť.

Hoci to všetko znie fascinujúco, kvantová výpočtová technika so sebou prináša výzvy a potenciálne nočné mory. Tieto fascinujúce stroje nie vždy prekonajú každý klasický algoritmus a nie je známy žiadny problém, pri ktorom by kvantové počítače prekonali každého tradičného konkurenta.

Kvantová teória súvisiaca s Mandelovým efektom znie približne takto: Keďže kvantové počítače interagujú s rôznymi stavmi atómových a subatómových častíc v rámci svojich sfér, ovplyvňujú iné častice v rámci realít rôznych dimenzií. Niektorí tvrdia, že už len toto by mohlo zmeniť špecifické detaily okolo konkrétnych udalostí.

D-Wave

D-Wave je kategória kvantových strojov vytvorená spoločnosťou D-Wave Systems, Inc. v Kanade. Spoločnosť sa snaží využiť potenciálne kvantové efekty obsiahnuté v ich systémoch spracovania.

Stroje D-Wave v súčasnosti zvládajú len špecifické úlohy. Hoci majú ešte ďaleko k exponenciálnej rýchlosti, ktorá by ich prevýšila nad klasickými počítačmi, nedávny článok naznačuje, že počítač D-Wave 2000Q dokáže vrátiť riešenia 2600-krát rýchlejšie ako známe algoritmy.

d wave

Pri hľadaní tejto technológie vedecky zmýšľajúci fanúšikovia Mandelovho efektu predpokladajú, že intenzita výpočtovej sily počítačov D-Wave by mohla mať zásadný vplyv na častice, život, trajektórie a udalosti v celom vesmíre. Na druhej strane by stroje D-Wave mohli ľahko vytvoriť Mandelov efekt.

Konšpiračné teórie Cern

Niektorí horliví konšpirační teoretici sú si takí istí, že švajčiarska organizácia CERN stojí na čele univerzálnej manipulácie s časticami, že Mandelov efekt premenovali na “Mandelov efekt z Cernu” a “Kvantový efekt z Cernu”.

CERN je Európska organizácia pre jadrový výskum, ktorá bola založená v roku 1954 a sídli vo Švajčiarsku. Má 22 členských štátov/krajín a uskutočnila stovky jedinečných vedeckých objavov vrátane “božskej častice”, inak známej ako Higgsov bozón. CERN tiež vynašiel World Wide Web, nie nevyhnutne v spolupráci s Al Goreom.

Vzhľadom na povahu experimentov CERN-u sa niektorí domnievajú, že časopriestor je nevedome alebo vedome manipulovaný, čím vznikajú paralelné vesmíry CERN-u.

Hoci vedci z CERN-u majú dobré úmysly, niektorí tvrdia, že práca CERN-u sa podobá manipulácii s geneticky modifikovanými semenami v tom zmysle, že sa riskuje so základnými prvkami nášho vesmíru (atómovými a subatomárnymi časticami) bez toho, aby sa plne pochopili možné riziká.

“Klasický výpočet je ako sólový hlas – jedna línia čistých tónov, ktoré nasledujú jeden za druhým. Kvantový výpočet je ako symfónia – mnoho línií tónov, ktoré sa navzájom ovplyvňujú.”

― Seth Lloyd, Programming the Universe

Súčasný okamih

Čas ukáže, či nám Mandelov efekt, CERN, D-Wave a kvantové počítače pomôžu pochopiť cestovanie v čase, častice, červie diery, zmeny v predchádzajúcich realitách a vytváranie dostupných časových slučiek.

Zatiaľ zostaňme v prítomnom okamihu, meditujme o našej rozpínavosti a robme všetko pre to, aby sme sa mali radi.

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
1 year ago

Dobrý text. Super💜