Kanadská vláda žalovaná za násilnú karanténu občanov na tajných miestach

22/02/2021 | Zdravie, Zo sveta

Právna skupina v Kanade plánuje žalovať kanadskú federálnu vládu proti COVID-19 pravidlám pri cestovaní, ktoré sa používa na nútenú karanténu občanov na tajných miestach.

Od vzniku pandémie COVID-19 takmer všetky krajiny upravili svoje cestovné pravidlá, najmä pre prisťahovalcov. Podobné cestovné pravidlá COVID-19 presadzovala federálna vláda v Kanade.
Jedna z popredných právnych skupín, Centrum spravodlivosti pre ústavné slobody (JCCF), však nie je za nútenú karanténu zavedenú ako súčasť nových cestovných pravidiel. Prezident JCCF John Carpay uviedol vyhlásenie v tlačovej správe rozoslanej minulý piatok.

Podľa Johna Carpaya:

„Karanténa, najmä u zdravých, alebo asymptomatických osôb, je funkčným ekvivalentom domáceho väzenia a Justičné centrum jej nedovolí pokračovať bez povšimnutia. Títo občania sú nezákonne zadržiavaní napriek tomu, že neboli právoplatne odsúdení za trestný čin, nemali prístup k právnikovi a nedostavili sa pred sudcu. Muži zákona zjavne odmietajú informovať rodinných príslušníkov o tom, kde sú zadržiavaní ich blízki. Táto nehorázna politika je v súlade s najrepresívnejšími a nedemokratickými režimami na svete a je absolútne neprijateľná.“

JCCF potvrdil, že proti federálnej vláde budú podniknuté právne kroky za vlády premiéra Justina Trudeaua.
Hlavným dôvodom tohto súdneho konania je skutočnosť, že kanadskí cestujúci sú v karanténe v hoteloch.
Nikki Mathis, jedna kanadská občianka, bola po návrate z USA násilne v karanténe v Kanade. Napriek negatívnym výsledkom COVID-19 bola Mathis poslaná do karanténneho hotela a jej poloha nebola známa. Dôvod, ktorý jej bol oznámený, bol ten, že doklad nespĺňal parametre stanovené kanadskými orgánmi. Situácia sa však zhoršila, keď kanadské úrady neinformovali ani jej manžela o jej umiestnení v karanténe. Tento krok bol vysoko kritizovaný na online platformách. Mnoho ďalších cestujúcich tvrdilo, že vďaka tejto lekárskej izolácii sa cítili ako väzni. Ďalšia obeť Angelo Vanegas povedala: „Cítim sa tu ako väzeň, chápete.“

Vanegas tiež dodal, že mu nebolo dodané dostatočné jedlo a bol prinútený zostať v malej miestnosti 14 dní. JCCF oznámil právne kroky proti tejto 14-dennej izolácii na utajených miestach. Podľa cestovných pravidiel COVID-19 prijatých kanadskou federálnou vládou by mali mať všetci cestujúci prichádzajúci do Kanady letecky negatívny PCR test alebo test LAMP na Covid-19. Ak cestujúci tieto testy nemajú, dostanú sa do nútenej karantény na 3 dni na utajenom mieste. Počas týchto 3 dní sa testujú sa na COVID-19. Ak je test negatívny, potom sa od týchto cestujúcich požaduje, aby sa izolovali vo svojich domovoch.

Iba štyri letiská majú povolené prevádzkovať medzinárodné lety, a to sú Calgary, Vancouver, Toronto a Montreal. Podľa nových obmedzení pre tých, ktorí vstupujú do Kanady letecky a po zemi, je povinné absolvovať „molekulárny test COVID-19 pri príchode do Kanady pred opustením letiska a ďalší na konci ich 14-dňovej karanténnej lehoty“. Cestujúci sú však stále povinní „rezervovať si pred odletom do Kanady pobyt na 3 noci v hoteli schválenom vládou.“ Cestujúci majú tiež predložiť svoje „cestovné a kontaktné informácie vrátane vhodného karanténneho plánu elektronicky“ prostredníctvom aplikácie ArriveCAN „pred prekročením hranice alebo nastúpením na let“.

JCCF hovorí, že jeho nová právna žaloba bude obsahovať čestné vyhlásenie od obyvateľa Ontária menom Steven Duesing. Duesinga oslovilo Justičné centrum „po tom, čo bol tri dni násilne zadržiavaný v hoteli Toronto Raddison.“

Nedávno haagsky súd rozhodol, že lockdown COVID-19, ktorý uložila holandská vláda, nemá právny základ a že je nezákonný. Holandský odvolací súd však rozsudok do niekoľkých hodín vyvrátil a argumentoval tým, že sa chcú vyhnúť tomu, čo nazývajú „jojo efektom“, s odvolaním sa na verejný zmätok okolo toho, či je zákaz vychádzania stále platný.

Nemecký súd v podobnom rozhodnutí vyhlásil, že lockdowny COVID19 uložené vládou sú protiústavné. Nedávno vyšlo najavo, že nemecké ministerstvo vnútra najalo vedcov na vývoj falošného modelu koronavírusu, aby ospravedlnili prísne obmedzenie prístupu, podľa rozsiahlych e-mailových výmen, ktoré získala skupina právnikov v súdnom spore.

Veľká žaloba bola podaná aj na dánskeho predsedu vlády za prísne obmedzenia COVID-19 a za zabitie takmer 17 miliónov noriek. Minulý rok americký federálny sudca vyhlásil obmedzenia korona v Pensylvánii za protiústavné. Aj belgickí odborníci na zdravie požadovali vyšetrovanie WHO pre predstieranie pandémie.

Ako už GreatGameIndia uviedla, súd s troma sudcami v Peru rozhodol, že pandémiu COVID-19 začali miliardári Bill Gates, George Soros a Rockefeller. V minulosti v roku 2010 bola WHO prichytená pri predstieraní pandémie a bola nútená pripustiť, že ich metodika merania virality/šírenia choroby namiesto jej závažnosti bol nesprávna.

Zdroj

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments