Dnes dbajme na svoju čistotu

05/04/2021 | Posolstvá pre dušu

Kontrolujme čistotu svojho cítenia, myslenia, slov I skutkov. Činy a slová sú dôsledkom stavu našeho vnútra. Ak tam je prázdno a mŕtvo, impulzy dáva len hlava, ktorá je pánom. Ak sa koná s aktívnou energiou, presadzujúcou, môžeme hovoriť o bezcitnosti, tvrdosti, egoizme a ak sa koná s pasívnou energiou, môžeme hovoriť o smútku, zúfalstve, duševnej prázdnote až depresii.
Ak sa dejú deje a my chceme znenu, musí sa udiať zvnútra von, jedine tak to funguje. Najprv musí byť prázdno a upratané aby prišlo nové – do čistého.
Keď meníme zariadenie domu, nenatrepeme si naraz všetko do vnútra, bez toho že by sme poutierali podlahu, kúty, vybielili a vyčistili a pripravili. Nemáme tam staré I nové zariadenie naraz a neskúšame v tom žiť aby sme zistili, čo je lepšie, čo kde umiestniť, a čakáme, že v tom chaose prídeme na to, kde máme čo postaviť, umiestniť. Ba dokonca by sme boli schopni kvôli preplnenosti, chaosu a bordelu skonštatovať, že to nové je zlé. “Zaté staré osvedčené.” Ale pre niečo padlo rozhodnutie zmeny. Pátrajme v týchto dôvodoch a následných rozhodnutiach. Občas chyba nie je rozhodnutie, ale spôsob.
Všetko musí ísť zvnútra von. Aby z von mohlo ísť dovnútra a rozvietilo a rozžiarilo nás.
Nečakajme na zmenu zvonku a pritom vnútri budeme stále tí istí. Ak je nepokoj, nespokojnosť, máme meniť myšlienky, postoje, reakcie, spôsoby a možno I dôvody, ciele, či motivácie.
Preto dbajme na svoju vnútornú, slovnú, myšlienkovú, rozumovú i skutkovú čistotu. Dôležité a rozhodujúce je naše chcenie. Čistému je všetko čisté.
Otvorme svoje vnútra (svojho ducha)a bieľme svoje rúcha (duše- obaly ducha, ktorý je z podstaty čistý). Robme tak, ako je to od nás zhora chcené. Jedine tak budeme šťastní. Nemusíme, ale zákon menom život nám ukáže následne “svoju” Pravdu.
Buďme pripravení, buďme bdelí, nikdy nevieme…
Robme tak, aby sme svietili ČISTOTOU.
Kdo už má, bude mu mnohonásobne pridané. Aj to je zákon.
Prijímajme, zhodnoťme odkiaľ to prišlo, čo chce a kam má ísť, vpustime, alebo nevpustime, na základe zisteného čistime a vyčistime a žiarme pripravenosťou a prijatým svetlom.
Nech sa nám všetkým darí to v dnešný deň zvládnuť a znásobiť čistotu svojim pričinením, alebo urobiť veľkú vec a započať v sebe tieto deje vlastným uvedomením a rozhodnutím pre čistenie a ČISTOTOTU.
Krásny deň a nech sa nám darí vo všetkom na čo siahneme.
S Láskou Tatiana

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments