Devolúcia – časť 18 (1/5)

31/05/2022 | Správy

Nekonečne dlho sa špekulovalo o tom, či Trump spolupracuje s Putinom na likvidácii deep state. Začal som byť trochu otrávený z neustálych mediálnych lží o Putinovi a jeho invázii na Ukrajinu. Je tiež ťažké bojovať proti mainstreamovým naratívom, keď nemáme úplný obraz o tom, čo sa skutočne deje.

Týmto článkom sa vás nesnažím presvedčiť, že Putin je dobrý človek. Ako vodca urobil niekoľko pochybných vecí. Čo vám však môžem povedať, je to, že je mimoriadne vlastenecký voči krajine, ktorej vládne.

Nie je to dobrý človek, ale urobil výnimočné veci. Je to nový ruský cár a je nebezpečný v tom zmysle, že mu nezáleží na občianskych slobodách; nezáleží mu na slobode prejavu; záleží mu na stabilite. Ale stabilita je to, čo Rusko potrebovalo, a preto ho Rusi zbožňujú.

  • Vedúci redaktor časopisu Time Richard Stengel (2007)

Je to predovšetkým vodca, ktorého Rusko potrebuje, rovnako ako je Trump vodcom, ktorého potrebuje Amerika. Dovoľte mi ukázať, že Putin a Trump môžu mať skutočne spoločný záujem na spolupráci.

Ako vždy, najprv potrebujeme určitý kontext.

Považujte ma za prekvapeného

Nemalo by vás prekvapiť, že Putin, podobne ako Trump, sa počas svojho pôsobenia na čele Ruska stretol s príručkou farebnej revolúcie. Čo je to farebná revolúcia?

Diskutovali o tom, ako to súvisí s prezidentstvom Donalda Trumpa.
Témou farebných revolúcií som sa zaoberal v časti Devolution – Part 12 a uviedol som, ako bolo naše ministerstvo zahraničných vecí v centre mnohých, ak nie všetkých farebných revolúcií na celom svete. Nezabudnite, že Barack Obama mal dvoch ministrov zahraničných vecí – Hillary Clintonovú (21. januára 2009 – 1. februára 2013) a Johna Kerryho (1. februára 2013 – 20. januára 2017).
Väčšinu toho, čo rozoberám v 12. časti, tvorí spôsob, akým bola spáchaná farebná revolúcia proti prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Na účely tohto článku musíme pochopiť, ako takéto revolúcie ovplyvnili Rusko.
V časti Devolution – Part 12 spomínam Norma Eisena a jeho príručku farebných revolúcií, doslova nazvanú „Príručka“. Norm však nie je krstným otcom farebných revolúcií. Tento titul patrí Geneovi Sharpovi.

V decembri 2018 sa v článku Politico ešte viac rozoberal vplyv Geneovej knihy „Od diktatúry k demokracii“ a podrobne sa opisoval jej vplyv na Rusko.

V časti 17 som sa venoval časovej osi farebnej revolúcie na Ukrajine v roku 2014, ale poďme sa na ňu pozrieť ešte raz.

Nezabúdajte, že Ukrajina je epicentrom korupcie v hlbokom štáte. Prečítajte si znovu Devolution – časť 17, aby ste získali predstavu o tom, ako sa táto korupcia vyvíjala, ale Janukovyč bol proruský prezident Ukrajiny a po tom, ako uzavrel dohodu s Ruskom, bol zvrhnutý a Putin nebol spokojný.

Putin a ruská armáda považovali USA a Európu za krajiny, ktoré sa snažia destabilizovať svet v záujme svojich vlastných cieľov. Anthony Cordesman, emeritný vedúci katedry stratégie Centra pre strategické a medzinárodné štúdie, napísal v máji 2014 článok s názvom Rusko a „farebná revolúcia“, v ktorom podrobne opísal ich názory na hrozbu farebných revolúcií.

Putin mal jednoznačne veľmi negatívny postoj k farebným revolúciám. Dokonca obvinil niektorých vysokopostavených predstaviteľov Spojených štátov, že sa o ňu pokúsili.

Pre tento príbeh sa musíme naplno zahĺbiť do osoby, na ktorú je zameraný tento článok.

Ukraine showdown: Volodymyr Zelenskyy challenges Vladimir ...

Vladimir Vladimirovich Putin.

Niekto nám už poskytol niekoľko skvelých informácií týkajúcich sa Putina a pochádzajú z článku substack, ktorý napísal pán menom Biernutz_71. Biernutz_71 je autorom mnohých článkov a jeho analýza je brilantná. Vrelo vám odporúčam, aby ste si jeho prácu poriadne prečítali. Jeho článok, z ktorého budem zdieľať screenshoty, má názov „Trumpov zimný vojak„.

Vrátim sa k ďalším odkazom na tento článok ešte niekoľkokrát, ale najprv musíme získať viac súvislostí. Možno vás to prekvapí, ale mainstreamové médiá (MSM) nám o Vladimírovi Putinovi nehovorili pravdu. Rozprávajú príbehy, ktoré z neho robia zloducha, pretože to prospieva politickému establišmentu, a keďže MSM je propagandistické krídlo politického establišmentu, má pre nich zmysel vykresľovať Putina v negatívnom svetle. Kedysi ho však médiá rešpektovali.

30. Marec, 2007 článok CNN:

Tento citát sa mi zdal mimoriadne zaujímavý a výstižný, najmä keď sa pozriete na to, čo Trump urobil, odkedy „opustil úrad“. Pokračovanie:

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
4 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Ľubomira
Ľubomira
2 years ago

Ako otvoriť članok?

mato
mato
2 years ago

Netreba zabúdať, že pôvodný (zlý) Putin už dávno nežije, bol vymenený. Teraz vidíme “dobrého”.

Deni
Deni
2 years ago

Dakujem