Cieľ – výsledok – ktorý je na konci chybných rozhodnutí, pošmyknutí, bojov a útrap je to na čo treba pozerať!

03/02/2023 | Posolstvá pre dušu

Táto téma by sa mala týkať hlavne sebareflexných ľudí, ktorí kráčajú cestou dobra a chcú na sebe pracovať. Každý jeden robíme chyby. Mnohokrát nevieme, nie sme si istí, bojujeme, mlčíme, kričíme…., nevieme si odpustiť, vyčítame si…
Práve takýmto ľuďom, v takýchto chvíľach patria tieto riadky.
Stále sa píše o ceste, aká je dôležitá , že netreba pozerať na cieľ, ale na cestu.
A mne dnes stále chodí, že je dôležité upozorniť aj na inú stránku a to opačnú, že je dôležitý cieľ, respektíve výsledok lebo cesta už je absolvovaná.
Ako, prečo, začo už nie je podstatné, stačí to prijať, vedieť, že sme zdolávaním bohatší a múdrejší, zároveň silnejší a už je tu a teraz prítomný okamih užívajúc, prežívajúc a vstrebávajúc cieľ, výsledok, ktorý je aj tak len ďalším východzím bodom na novú cestu.
Preto, ak naša cesta je, či bola ťažká, ak sa nemáme radi za to ako sme konali, ak si nevieme odpustiť chyby, nesprávne konania a nesprávne rozhodnutia, ak sa v tom donekonečna rýpeme a otvárame si vlastné rany, vedzme, že táto cesta je z tohto pohľadu už nepodstatná, dnes končí.
Dôležitý je výsledok.
Kde som dnes vďaka všetkým prežitiam i rozhodnutiam? Čo som dosiahol/a – milión drobných pokusov, nehľadiac na to ako dopadli…,? Čo ešte chcem a urobím všetko preto, aby tak bolo….?
Ak sa pozrieme na bájne príbehy… Tie sú prerozprávané a spísané na základe skutočných príbehov žitých v živote. Prečo by sme sa my spätne nemohli nechať inšpirovať ideálmi a rozprávkami?
Len ušľachtilosť, vysoké ideály a vysoké ciele (v zmysle dobra a lásky) nás povedú tak, ako máme ísť a tam, kam máme ísť.
A preto, pozrime na Odysea, alebo Persea. Nikto sa už nepýta na cesty, útrapy a strasti, mohli urobiť milión nesprávnych rozhodnutí, veľa krát sa iste pošmykli. Ale podstatný je ten najdôležitejší skutok na konci jednej etapy cesty a tou je odťatie hlavy medúzy. Preto sa Perseus stal hrdinom, dokázal to. A práve vlastníctvo odťatej hlavy a jeho nebojácnosť, sila, presvedčenie a istota, na ceste späť – domov – ešte mnohým pomohli.
Ak sme nabrali silu a zrealizovali zmenu, ale sa máme zle a máme vnútorné výčitky akéhokoľvek charakteru, zjednajme nápravu a potom si uvedomme svoje hrdinstvo, že sme odťali hlavu medúze a to je hrdinstvo! Stálo to veľa sily, odvahy, rozhodnosti, presvedčenia a to ste museli mať a byť tým ak to už je, respektíve to niečo už nie je. A to je hlava medúzy.
Zlé sa použije na dobré.
Gratulujem ….a hrdinovia, buďme si stále vedomí svojej ceny, neznižujme ju!
S Láskou

Tatiana

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Israismael
Israismael
1 year ago

Ako môžete aj Vy pomôcť súčasnej situácii?

Otázka je veľmi nadčasová, pretože súčasná situácia sa bude vždy vzťahovať na čas, v ktorom bola položená. Podstatné je, si položiť otázku, čo v tomto
určitom období najviac trápi väčšinu ľudí
Či sa nám to páči alebo nie, mnoho ľudí rieši dnes otázku bezpečnosti, stability a mieru. žiaľ, väčšina z nich sa nechávajú strhávať do myšlienkových vzorcov o vojne, boji a o ďalších deštruktívnych činnostiach. Niet sa čomu čudovať, pretože vojnoví štváči od nepamäti využívali ľudskú myseľ ako pevný fundament na rozpútanie akéhokoľvek konfliktu. A vždy sa im to, vďaka nevedomosti ľudí, pomerne úspešne darilo.
Vaša myseľ má totiž oveľa väčšie možnosti, než si vôbec dokážete predstaviť , a pritom stačí skutočne veľmi málo, aby ste svoj život, teda svoje myšlienky zamerali výhradne tam, kam chcete Vy. Potom žiadny vojnový štváč nikde na svete nemá šancu prinútiť Vás k realizácii jeho zhubných plánov.

Ak chcete pomôcť súčasnej situácii, urobte jednoduchú vec, „MYSLITE NA MIER“.
Každý deň väčšinu svojich myšlienok venujte mieru. Predstavujte si ideálnu, spravodlivú, stabilnú a rovnoprávnu spoločnosť žijúcu predovšetkým v mieri. Sú to vaše myšlienky, takže si predstavujte naozaj takú spoločnosť, ktorá vám najviac vyhovuje.
A to je všetko!
Teda skoro všetko. Vy totiž môžete pomôcť šíreniu tejto myšlienky doslova raketovým spôsobom. Ak aspoň trochu veríte alebo si myslíte, že práve myšlienka mieru môže nám ako civilizácii pomôcť, môžete urobiť jednu veľmi silnú až neuveriteľnú vec.Zabranit vojnovým stvacom besniet sa

Pokiaľ Vaše myšlienky utvárajú Vašu realitu, ako je to asi s kolektívnym vedomím? Ako fungujú myšlienky, ak sú zdieľané viacerými ľuďmi, masou ľudí či dokonca národom? Úplne rovnako, len s tým rozdielom, že sú oveľa silnejšie a účinnejšie.
Myšlienky sú magnetické a teda vždy pritiahuju to podobne k podobnemu..dobro k dobru ,zlo ku zlu..To je vesmírny vsehomira boží Zákon príťažlivosti ktorý funguje na milión percent spoľahlivo..
Preto spojme myšlienku mieru pre celý národ, národy či civilizáciu a veríme že tak zabránime 3 svetovej vojne ..