Experiment Nikolu Teslu v cestovaní v čase

10/04/2021 | Zaujímavosti

Myšlienka, že ľudia sú schopní cestovať v čase, zaujala predstavu miliónov po celom svete. Ak sa pozrieme späť do histórie, nájdeme početné texty, ktoré možno interpretovať ako dôkaz cestovania v čase.

Keď Albert Einstein v roku 1905 publikoval svoju teóriu relativity, vzbudilo to vo vedeckej komunite rozruch a mnohé otázky, ako napríklad „cestovanie v čase, je to možné?“

Podľa Ericka von Danikena existujú dôkazy o cestovaní v čase dokonca v Biblii:

„V Biblii prorok Jeremiáš sedel spolu s niekoľkými svojimi priateľmi a bol tam mladý chlapec.“ Volal sa Abimelech a Jeremiáš povedal Abimelechovi: „Choď z Jeruzalema, tam je vrch a pozbieraj pre nás figy.“
Chlapec vyšiel von a pozbieral čerstvé figy. Abimelech zrazu vo vzduchu začuje nejaký hluk a vietor a upadne do bezvedomia. Po čase sa znova zobudí a videl, že je takmer večer. Keď sa teda rozbehol späť do spoločnosti a mesto bolo plné podivných vojakov. A on hovorí: „Čo sa to tu deje? Kde sú Jeremiáš a všetci ostatní? “ A starý muž povedal: „Bolo to pred 62 rokmi.“ Je to príbeh o cestovaní v čase napísaný v Biblii. – Von Däniken

Ak sa pozrieme na Mahábháratu, ktorá bola napísaná v ôsmom storočí pred naším letopočtom, kráľ Raivata je označovaný ako cestujúci do nebies, aby sa stretol s bohom tvorcom Brahmom, len aby sa v budúcnosti vrátil na Zem.

V Japonsku legenda o Urashima Tarovi opisuje príbeh o návšteve rybára u boha mora Ryujina v podmorskom paláci, čo sa zdalo ako tri dni. Po návrate do svojej rybárskej dediny zistí, že je to už 300 rokov, čo je preč.

Možno všetky tieto „mýty“ inšpirovali veľkých mysliteľov, aby sa pokúsili nájsť spôsob, ako dosiahnuť cestovanie v čase.

Nie je to tak dávno, čo tím vedcov z austrálskej univerzity v Queenslande simuloval, ako sa môžu správať fotóny pohybujúce sa v čase , čo naznačuje, že prinajmenšom na kvantovom leveli môže byť paradox starého otca – ktorý ukazuje, že cestovanie v čase nie je možné – vyriešený.

Pomocou fotónov – jednotlivých častíc svetla – vedci simulovali kvantové častice putujúce do minulosti. Po štúdiu ich správania vedci odhalili možné anomálne aspekty súčasnej fyziky .

Zdá sa však, že Nikola Tesla možno pracoval na cestovaní v čase skôr, ako si moderná veda vôbec myslela, že je to možné. Podľa správ urobil Tesla v roku 1895 šokujúci objav naznačujúci, že čas a priestor môžu ovplyvňovať magnetické polia.

Údajne táto myšlienka – že je možné meniť čas a priestor magnetickými poľami – viedla k množstvu experimentov, pri ktorých sa údajne zrodil neslávne známy filadelfský projekt – považovaný väčšinou za podvrh. Predpokladá sa, že Tesla pracoval na myšlienke cestovania v čase a popri tom objavoval úžasné výsledky. Pomocou magnetických polí Tesla zistil, že časopriestorovú bariéru je možné „zmeniť“ a dostať sa do nej prístupom vytvorením „trójskeho koňa“, čo ho nakoniec viedlo do iného času.

Stále však nie je jasné, či to Tesla skutočne dosiahol alebo nie, pretože neexistujú vôbec nijaké dokumenty, ktoré by dokazovali – alebo v takom prípade – vyvracali, že sa niečo také stalo.
Jediné, čo vieme, je, že podľa správ sa uvádza, že v roku 1895 našiel svedok Teslu v malej kaviarni, vyzeral otrasene a znepokojene. Jeho asistent tvrdil, že Teslu takmer zabil elektrický prúd, pretože sa Tesla pokúšal vyriešiť hádanku cestovania v čase. Po tom, čo takmer zomrel, Tesla tvrdil, že sa ocitol v úplne inom časopriestorovom okne, kde súčasne videl minulosť, prítomnosť a budúcnosť, zatiaľ čo zostával v umelo vytvorenom „magnetickom poli“. Bohužiaľ, neexistujú žiadne dokumenty, ktoré by sa nám podarilo nájsť, ktoré by tieto tvrdenia podporili. Ak sa však Tesla pokúsil dosiahnuť cestovanie v čase, určite nebol jediným vedcom, ktorý sa o to pokúsil.

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
Terpentýn Drbohlaf
Terpentýn Drbohlaf
3 years ago