Manipulácia s ľudským nervovým systémom pomocou elektromagnetických polí z monitorov

04/03/2024 | Zaujímavosti

Vedeli ste, že patenty na počítačové monitory, smartfóny, televízory atď. výslovne uvádzajú, že môžu byť použité na manipuláciu s nervovým systémom ľudí?

Fyziologické účinky boli pozorované u ľudí v reakcii na stimuláciu pokožky slabými elektromagnetickými poľami pulzujúcimi pri určitej frekvencii približne ½ Hz alebo 2,4 Hz, napríklad na vybudenie senzorickej rezonancie.

Mnohé počítačové monitory a televízne trubice pri zobrazovaní pulzných obrazov vyžarujú pulzné elektromagnetické polia dostatočnej veľkosti na to, aby spôsobili takéto budenie. Je teda možné manipulovať s nervovým systémom subjektu pomocou pulzujúcich obrázkov zobrazovaných na blízkom monitore počítača alebo televízii.

V druhom prípade môže byť pulzujúci obraz vložený do programového materiálu alebo superponovaný moduláciou video toku, buď ako RF signál alebo ako video signál. Obraz zobrazený na monitore počítača možno efektívne pulzovať pomocou jednoduchého počítačového programu. Pri niektorých monitoroch sa môžu generovať pulzné elektromagnetické polia schopné vyvolať senzorickú rezonanciu u blízkych subjektov, aj keď zobrazované obrázky pulzujú s podvedomou intenzitou.

Program, ktorý spôsobí, že monitor zobrazí blikajúci obraz, možno spustiť na vzdialenom počítači, ktorý je pripojený k počítaču používateľa cez internet.

V prípade televízneho monitora môže ísť pulzácia obrazu cez video tok, keď prúdi z video zdroja, alebo tok môže byť modulovaný tak, aby prekrýval pulzáciu. V prvom prípade môže byť živé televízne vysielanie nastavené tak, že má túto funkciu zabudovanú jednoduchým jemným pulzovaním s osvetlením vysielanej scény. Tento spôsob je samozrejme možné použiť aj pri tvorbe filmov a nahrávaní videokaziet a DVD.

Niektoré monitory môžu vysielať impulzy elektromagnetického poľa, ktoré vyvolávajú zmyslovú rezonanciu v blízkom objekte prostredníctvom obrazových impulzov, ktoré sú také slabé, že pôsobia na podvedomej úrovni.

Tým sa otvára cesta pre zlomyseľnú aplikáciu vynálezu, keď ľudia nevedomky manipulujú so svojím nervovým systémom pre účely iných ľudí. Takéto používanie by bolo neetické a určite sa neodporúča. Spomína sa tu s cieľom upozorniť verejnosť na možnosť skrytého zneužívania, ku ktorému môže dôjsť pri online sledovaní televízie, videí alebo DVD.

Patent si môžete prečítať tu:

https://patents.google.com/patent/US6506148B2/en

Zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
palino
palino
8 months ago

kto ešte dnes používa CRT monitory? Pri LCD toto nefunguje