Ani inštitút Roberta Kocha a ďalšie zdravotnícke orgány nemôžu predložiť rozhodujúci dôkaz o tom, že nás prenasleduje nový vírus s názvom SARS-CoV-2. To samo osebe premieňa rozhovory o nebezpečných vírusových mutáciách na nezodpovedné obavy zo strachu a takzvané testy SARS-CoV-2 PCR sa rozhodne stávajú bezcennou špekuláciou.
V žiadosti o štúdiu, ktorá ukazuje úplnú izoláciu a očistenie na častice, o ktorých sa tvrdí, že sú SARS-CoV-2, Michael Laue z jedného z najdôležitejších predstaviteľov „panikdémie“ COVID-19, nemeckého Inštitútu Roberta Kocha (RKI ), odpovedal, že [1]:
„Nie som si vedomý štúdie, ktorá by dokázala izolovať SARS-CoV-2.“
Toto je viac ako pozoruhodné vyhlásenie, pripúšťa úplné zlyhanie. Tento ústupok je v súlade s vyhláseniami, ktoré sme predstavili v našom článku „Testy COVID-19 PCR sú vedecky bezvýznamné“, ktoré spoločnosť OffGuardian publikovala 27. júna 2020 – ktorá ako prvá na svete podrobne načrtáva, prečo SARS-CoV-2 PCR testy na diagnostiku vírusovej infekcie sú bezcenné. Jedným z rozhodujúcich bodov tejto analýzy bolo, že štúdie, ktoré tvrdia, že SARS-CoV-2 je nový a potenciálne smrteľný vírus, na to nemajú nárok, najmä preto, že štúdie požadujúce „izoláciu“ takzvaného SARS- CoV-2 v skutočnosti nedokázali izolovať (vyčistiť) častice, o ktorých sa hovorí, že sú novým vírusom.
Potvrdzujú to odpovede vedcov príslušných štúdií na náš dopyt, ktoré sú uvedené v tabuľke v našom článku – medzi nimi najdôležitejšia štúdia na svete, pokiaľ ide o tvrdenie o detekcii SARS-CoV-2 (od Zhu a kol.), Publikované v New England Journal of Medicine 20. februára 2020 a v súčasnosti dokonca RKI – inštitút R. Kocha
Mimochodom, máme k dispozícii ďalšiu potvrdzujúcu odpoveď od autorov [2] austrálskej štúdie.
Hľadaný beznádejne: Vírus SARS-COV-2
Christine Masseyová, bývalá kanadská bioštatistka v oblasti výskumu rakoviny a jej kolega na Novom Zélande Michael Speth, ako aj niekoľko jednotlivcov z celého sveta (väčšina z nich radšej ostáva v anonymite) odovzdali požiadavky desiatkam inštitútov vedy a zdravotníctva a pár politickým úradom po celom svete. Hľadajú akékoľvek záznamy, ktoré popisujú izoláciu vírusu SARS-COV-2 z akejkoľvek nefalšovanej vzorky odobratej chorému pacientovi. Ale všetkých 46 odpovedajúcich inštitúcií / úradov úplne nedokázalo poskytnúť, alebo citovať akýkoľvek záznam popisujúci izoláciu „SARS-COV-2“; a nemecké ministerstvo zdravotníctva úplne ignorovali ich žiadosť.
Nemecký podnikateľ Samuel Eckert požiadal zdravotnícke úrady z rôznych miest, ako sú Mníchov, Dusseldorf a Zürich, o štúdiu preukazujúcu úplnú izoláciu a očistenie takzvaného SARS-CoV-2. Zatiaľ ju nezískal.
ODMENY ZA DÔKAZ IZOLÁCIE A PRÍČINNÉ SÚČINNOSTI
Samuel Eckert dokonca ponúkol Christianovi Drostenovi 230 000 EUR, ak môže predložiť textové pasáže z publikácií, ktoré vedecky dokazujú proces izolácie SARS-CoV-2 a jeho genetickej podstaty. Termín (31. decembra 2020) uplynul bez toho, aby Drosten odpovedal Eckertovi. A 31. decembra uplynul ďalší termín bez predloženia požadovanej dokumentácie. V tomto prípade nemecký novinár Hans Tolzin ponúkol odmenu 100 000 EUR za vedeckú publikáciu, ktorá popisuje úspešný pokus o infekciu špecifickým SARS-CoV-2, ktorý spoľahlivo vyústi do respiračných chorôb u testovaných osôb.
VARIÁCIA VEĽKOSTI ČASTÍC ZNIŽUJE HYPOTÉZU VÍRUSU NA ABSURDITU
Nedávno nás desili údajné novými kmeňmi „SARS-CoV-2“, ale toto tvrdenie nie je založené na solídnej vede. Nemôžete určiť variant vírusu, ak ste pôvodný úplne neizolovali.
Po druhé, po celom svete už existujú desiatky tisíc predpokladaných nových kmeňov, ktoré sa „našli“ od minulej zimy. Databáza vírusov GISAID má v skutočnosti teraz viac ako 452 000 rôznych genetických sekvencií, ktoré údajne predstavujú variant SARS-Cov2. Tvrdiť, že teraz zrazu existujú „nové kmene“, je však táranina dokonca aj z ortodoxnej perspektívy, pretože z tejto perspektívy vírusy neustále mutujú. Môžu tak neustále hlásať, že našli nové kmene, a udržiavať strach.
Takéto premýšľanie je o to absurdnejšie, keď sa pozrieme na elektrónové mikrofotografie vytlačené v príslušných štúdiách, ktoré ukazujú častice, ktoré majú predstavovať SARS-CoV-2. Tieto obrázky ukazujú, že veľkosť týchto častíc sa veľmi líši. V skutočnosti sa šírka pásma pohybuje od 60 do 140 nanometrov (nm). Vírus, ktorý má také extrémne veľké rozdiely, v skutočnosti nemôže existovať.
Napríklad o ľuďoch možno povedať, že sa výškou pohybujú od približne 1,50 metra do 2,10 metra, pretože existuje niekoľko jedincov rôznych výšok. Teraz, keď hovoríme, že vírusy ako celok sa pohybujú v rozmedzí od 60 do 140 nm – rovnako ako Zhu a kol. – môžu mať nakoniec zmysel; ale povedať, že jednotlivé virióny SARS-Cov2 sa tak líšia, by bolo ako povedať, že John mení svoju výšku od 1,60 do 2 metrov v závislosti od okolností!
Dalo by sa odpovedať, že vírusy nie sú ľudskými jedincami, ale je tiež pravda, že podľa virológie má každý vírus pomerne stabilnú štruktúru. So SARS-Cov2 teda využívajú slobodu definície, ktorá ďalej potvrdzuje, že všetko na tomto konkrétnom víruse je ešte náhodnejšie ako obvykle. A táto licencia s neobmedzenou definíciou viedla k skutočnosti, že položka Wikipedia na koronavíruse bola zmenená a teraz uvádza, že „každý virión SARS-CoV-2 má priemer asi 50 až 200 nm“. Znamenalo by to, že John mení svoju výšku od 1 do 4 metrov podľa okolností!
To, čo sa vydáva za SARS-Cov2, sú v skutočnosti častice každého druhu, ako je zrejmé aj zo snímok poskytnutých v spomínanom článku Zhu a kol. Nižšie je fotografia, ktorú Zhu a kol. prezentuje ako fotografiu SARS-Cov2:
Pomocou merača veľkosti obrazovky (FreeRuler) možno merať častice, ktoré autori priradili k SARS-CoV-2. Zväčšené častice fotografie na ľavej strane merajú každý asi 100 nm (v 100 nm mierke). Ale na obrázku na pravej strane majú všetky malé častice označené šípkami ako SARS-CoV-2, merané na stupnici 1 MicroM (1 000 nm), úplne odlišné veľkosti.
Čierne šípky v skutočnosti označujú vezikuly. Výsledkom merania niektorých z týchto častíc pomocou pravítka je výsledok, že v centrálnom vezikule meria najvyššia častica v strede takmer 52 nm, teda pod rozsahom navrhnutým Zhuom a kol. (60 až 140 nm); častica bezprostredne napravo meria o niečo viac, asi 57,5 nm, ale stále pod medzou; zatiaľ čo takmer v strede najnižšieho vezikula najväčšia častica (žltá šípka) meria približne 73,7 nm a spadá do širokých okrajov Zhu a kol .; nakoniec, v ľavom dolnom vezikule, najväčšia častica meria dobrých 155,6 nm, t. j. vysoko nad maximálnym limitom definovaným Zhuom a kol. (140 nm).
Je pravdepodobné, že oprava vykonaná nedávno na Wikipédii bola zameraná práve na riešenie tohto problému. Existujú ďalšie silné náznaky, že častice označované ako SARS-CoV-2 môžu byť v skutočnosti neškodné, alebo dokonca užitočné častice nazývané „extracelulárne vezikuly“ (EV), ktoré majú extrémne premenlivé rozmery (od 20 do 10 000 nm), ale ktoré sa väčšinou pohybujú od 20 nm do 200 nm a ktoré ako podkategóriu zahŕňajú kategóriu „exozómy“.
Exozómy sú častice produkované našimi bunkami a obsahujú nukleové kyseliny, lipidy a proteíny a zúčastňujú sa rôznych aktivít užitočných pre naše telo, ako je transport imunitných molekúl a kmeňových buniek, ako aj eliminácia katabolických zvyškov bunky.
Exozómy tvoria pravdepodobne najväčší podiel EV a sú predmetom mnohých štúdií už viac ako 50 rokov. Aj keď málokto počul o týchto prospešných časticiach, vedecká literatúra o nich je obrovská a iba na PubMed-e, ak niekto napíše „exozóm“, je k dispozícii viac ako 14 000 štúdií! Nemôžeme tu ísť do podrobností o EV a exozómoch, ale je potrebné poukázať na to, ako sú na nerozoznanie od vírusov. Niektorí vedci si myslia, že v skutočnosti to, čo je definované ako nebezpečný vírus, nie je nič iné ako prospešný exozóm.
Toto je okamžite viditeľné pod elektrónovým mikroskopom [3]:
Ako je možné vidieť, najväčší z exozómov má rovnakú veľkosť a štruktúru ako údajný SARS-CoV-2, a preto je možné sa domnievať, že vo veľkom mori častíc obsiahnutých v supernatante COVID-19 bronchoalveolárna tekutina pacienta, čo sa považuje za SARS-CoV-2, je iba exozóm.
PREČO JE ČISTENIE VITÁLNE NA ZISTENIE EXISTUJÚCICH SARS-COV-2
Logicky teda platí, že ak máme kultúru s nespočetnými nesmierne podobnými časticami, musí byť izolácia častíc úplne prvým krokom, aby bolo možné skutočne definovať častice, o ktorých sa predpokladá, že sú vírusmi, ako vírusy (okrem izolácie častíc samozrejme , musí sa potom tiež bezchybne určiť, napríklad to, že častice môžu spôsobiť určité choroby v skutočných, nielen laboratórnych podmienkach).
Ak sa teda nikde neurobila „purifikácia“ častíc, ako sa dá tvrdiť, že získaná RNA je vírusový genóm? A ako sa dá takáto RNA potom široko použiť na diagnostiku infekcie novým vírusom či už testovaním pomocou PCR, alebo inak? Tieto dve otázky sme položili mnohým predstaviteľom oficiálneho príbehu o covide na celom svete, ale nikto na ne nedokázal odpovedať. Preto, ako sme uviedli v našom predchádzajúcom článku, skutočnosť, že sekvencie génov RNA – ktoré vedci extrahovali zo vzoriek tkanív pripravených v ich štúdiách in vitro, a ktorým nakoniec boli takzvané testy SARS-CoV-2 RT-PCR „kalibrované“ – patrí k novému patogénnemu vírusu s názvom SARS-CoV-2, je preto založený iba na viere, nie na faktoch.
V dôsledku toho nemožno dospieť k záveru, že sekvencie génu RNA „vytiahnuté“ zo vzoriek tkaniva pripravených v týchto štúdiách, na ktoré sú „kalibrované“ testy PCR, patria k špecifickému vírusu, v tomto prípade k SARS-CoV-2. Namiesto toho sa vo všetkých štúdiách, ktoré tvrdili, že izolovali a dokonca testovali vírus, urobilo niečo veľmi odlišné: vedci odobrali vzorky z hrdla, alebo pľúc pacientov, ultracentrifugovali ich (vysokou rýchlosťou), aby oddelili väčšiu / ťažšiu od menšej / ľahšej molekuly, a potom odobrali hornú časť=supernatant centrifugovaného materiálu. To je to, čo nazývajú „izolát“, na ktorý potom použijú PCR. Ale táto časť obsahuje všetky druhy molekúl, miliardy rôznych mikro- a nanočastíc, vrátane vyššie spomenutých extracelulárnych vezikúl (EV) a exozómov, ktoré sú produkované našim vlastným telom a často ich nemožno jednoducho odlíšiť od vírusov.
V dnešnej dobe je takmer nemožné splniť úlohu oddeľovať EV a vírusy pomocou metód izolácie kanonických vezikúl, ako je napríklad diferenciálna ultracentrifugácia, pretože kvôli ich podobnému rozmeru sa často granulujú.
Uvádza v štúdii Úloha extracelulárnych vezikúl ako spojencov vírusov HIV, HCV a SARS publikovanej v máji 2020 v časopise Viruses.
Vedci teda vírus „vytvárajú“ pomocou PCR: Vezmete si priméry, tj. predtým existujúce genetické sekvencie dostupné v genetických bankách, upravujete ich na základe čisto hypotetického uvažovania a dávate ich do kontaktu so supernatantným bujónom, až kým sa nepripoja k nejakej RNA v bujóne; potom pomocou enzýmu reverznej transkriptázy transformujete takto „vylovenú“ RNA na umelú, alebo komplementárnu DNA (cDNA), ktorú je možné potom a až potom spracovať pomocou PCR a množiť pomocou určitého počtu PCR cyklov.
Každý cyklus zdvojnásobuje množstvo DNA, ale čím vyšší je počet cyklov potrebných na produkciu detekovateľného „vírusového“ materiálu, tým nižšia je spoľahlivosť PCR – čo znamená jeho schopnosť „dostať“ zo supernatantu čokoľvek, čo má vôbec zmysel. Výsledok po 25 cykloch býva nezmyselný a všetky súčasné cirkulujúce testy alebo protokoly PCR používajú vždy viac ako 25 cyklov, v skutočnosti zvyčajne 35 až 45.
Aby toho nebolo málo, priméry pozostávajú z 18 až 24 báz (nukleotidov); vírus SARS-Cov2 je údajne zložený z 30 000 báz; takže primer predstavuje iba 0,08 percent genómu vírusu. Vďaka tomu je ešte menej možné vybrať konkrétny vírus, ktorý hľadáte, na tak malom teréne, a navyše v mori miliárd veľmi podobných častíc.
Ale je toho viac. Pretože vírus, ktorý hľadáte, je nový, zjavne neexistujú žiadne pripravené genetické priméry, ktoré by zodpovedali špecifickej frakcii nového vírusu; takže vezmete priméry, o ktorých si myslíte, že sa môžu priblížiť predpokladanej štruktúre vírusu, ale je to len odhad, a keď použijete priméry na „supernatantný bujón“, môžu sa vaše priméry pripojiť ku ktorejkoľvek z miliárd molekúl prítomných v ňom a netušíte, či to, čo ste takto vygenerovali, je vírus, ktorý hľadáte. Je to v skutočnosti nový výtvor vedcov, ktorí ho potom nazývajú SARS-CoV-2, ale neexistuje nijaká súvislosť s predpokladaným „skutočným“ vírusom zodpovedným za túto chorobu.
„GENÓM VÍRUSU“ NIE JE NIČ VIAC NEŽ POČÍTAČOVÝ MODEL
Celý genóm vírusu SARS-CoV-2 nebol nikdy sekvenovaný a namiesto toho bol „poskladaný dohromady“ v počítači. Kalifornský lekár Thomas Cowan to označil za „vedecký podvod“. A nie je zďaleka jediný!
Cowan napísal 15. októbra 2020 [zdôraznili sme]:
Tento týždeň ma moja kolegyňa a priateľka Sally Fallon Morell upozornila na úžasný článok, ktorý uverejnilo CDC a ktorý bol uverejnený v júni 2020. Účelom tohto článku bolo, aby skupina asi 20 virológov opísala stav izolácie, očistenie a biologické vlastnosti nového vírusu SARS-CoV-2 a zdieľať tieto informácie s inými vedcami pre vlastný výskum. Dôkladné a dôkladné prečítanie tohto dôležitého článku odhalí niektoré šokujúce zistenia.
Sekcia článku s podnadpisom „Sekvenovanie celého genómu“ ukázala, že „namiesto izolácie vírusu a sekvenovania genómu od konca do konca“ CDC „navrhlo 37 párov vnorených PCR preklenujúcich genóm na základe odkazu na koronavírusovej sekvencie. (prístupové číslo GenBank NC045512).
Možno si teda položiť otázku, ako potom sekvenovali vírus, tzn. analyzovali ho geneticky? Neanalyzovali celý genóm, ale namiesto toho odobrali niektoré sekvencie nájdené v kultúrach, tvrdili bez dôkazov, že patria k novému konkrétnemu vírusu, a potom vytvorili akúsi genetickú počítačovú hádanku, ktorá doplnila zvyšok. „Pomocou počítačového modelovania vytvárajú v podstate od nuly genóm,“ hovorí molekulárny biológ Andrew Kaufman.
Možno potom nie je prekvapením, že jeden z primérov testu vyvinutého Pasteurovým inštitútom presne zodpovedá sekvencii chromozómu 8 ľudského genómu.
NIE JE DÔKAZ, ŽE SARS-COV-2 MÔŽE LIETAŤ
Aby sme zastavili šírenie údajného nového vírusu, sme nútení praktizovať rôzne formy sociálneho dištancovania sa a nosiť masky. Za týmto prístupom stojí myšlienka, že vírusy, a najmä SARS-CoV-2, o ktorých sa predpokladá, že sú zodpovedné za respiračné ochorenie Covid-19, sa prenášajú vzduchom, alebo ako už bolo povedané častejšie, nebulizovanými kvapkami vo vzduchu z tí, ktorí kašlú alebo kýchajú, alebo podľa niektorých iba hovoria.
Pravdou ale je, že všetky tieto teórie o prenose vírusu sú iba hypotézy, ktoré sa nikdy nedokázali.
Dôkazy o tom od začiatku chýbali. Ako uvádza Nature v článku z apríla 2020, odborníci nesúhlasia s tým, že SARS-CoV-2 je prenášaný vzduchom, a podľa samotnej WHO „dôkazy nie sú presvedčivé“. Aj z ortodoxného hľadiska sa v nemocniciach a ošetrovateľských domoch vykonali jediné štúdie, v ktorých bol predbežne „dokázaný“ prenos koronavírusu (nie SARS-Cov2). Čiže na miestach, ktoré údajne produkujú všetky typy infekcií v dôsledku hygienických podmienok.
Žiadna štúdia však nikdy nedokázala, že dochádza k prenosu vírusov v otvorenom prostredí, alebo v uzavretých, ale dobre vetraných. Aj za predpokladu, že existuje tento prenos vzduchom, sa zdôrazňuje, že na to, aby došlo k „nákaze“, je nevyhnutné, aby ľudia, medzi ktorými k údajnému prenosu došlo, boli v úzkom kontakte najmenej 45 minút. Stručne povedané, všetky radikálne dištančné opatrenia nemajú vedecký základ.
ŽIADNA ASYMPTOMATICKÁ „INFEKCIA“
Pretože očistenie častíc je nevyhnutným predpokladom ďalších krokov, tj. Dôkazu kauzality a „kalibrácie“ testov, máme diagnosticky bezvýznamný test a teda mantru „test, test, test“, ktorú uviedol WED Tedros Adhanom Ghebreyesus, spomenutú v našom článok z 27. júna, treba označiť za nevedeckú a zavádzajúcu.
To platí najmä pre testovanie ľudí bez príznakov. V tejto súvislosti dokonca čínska štúdia z mesta Wuhan publikovaná v časopise Nature 20. novembra 2020, v ktorej bolo testovaných takmer 10 miliónov ľudí a všetky asymptomatické pozitívne prípady, opätovne pozitívne prípady a ich blízke kontakty boli izolované najmenej 2 týždne až do uskutočnenia PCR výsledok testu negatívny, zistila, že:
Všetky úzke kontakty asymptomatických pozitívnych prípadov boli testované negatívne, čo naznačuje, že asymptomatické pozitívne prípady zistené v tejto štúdii pravdepodobne neboli infekčné.
K tejto kritike sa nedávno pripojil aj ortodoxný British Medical Journal.
Krátko pred Vianocami uverejnil vedecký časopis článok „COVID-19: Masové testovanie je nepresné a dáva falošný pocit bezpečia, pripúšťa minister“, v ktorom vysvetľuje, ako je testovanie, ktoré sa používa v častiach Spojeného kráľovstva, pre asymptomatických ľudí úplne nepresné a argumentujúc tým, že nedokáže presne určiť, či je pozitívny, alebo negatívny, ako napísal kolektívny vývoj. (Samotná WHO odvtedy toľko pripustila. Dvakrát. )
Už pár týždňov predtým ste sa v The BMJ dočítali, že:
Hromadné testovanie pre COVID-19 je nevyhodnotený, nedostatočne navrhnutý a nákladný neporiadok
A:
Skríning zdravej populácie na COVID-19 je neznámou hodnotou, ale zavádza sa na celoštátnej úrovni
A to [zdôraznili sme]:
„Britská pandemická odpoveď sa príliš spolieha na vedcov a ďalšie vládou vymenované organizácie so znepokojujúcimi konkurenčnými záujmami, vrátane podielov v spoločnostiach, ktoré vyrábajú diagnostické testy, liečby a vakcíny covid-19
Okrem toho právnik Reiner Füllmich, člen nemeckého mimoparlamentného vyšetrovacieho výboru „Stiftung Corona Ausschuss“, uviedol, že Stefan Hockertz, profesor farmakológie a toxikológie, mu povedal, že doteraz neboli nájdené žiadne vedecké dôkazy o asymptomatickej infekcii.
Na otázku nám inštitút Roberta Kocha nemohol zaslať jedinú štúdiu, ktorá by preukázala, že (a) „pozitívne“ asymptomatické osoby pôsobili chorobu niekomu inému (nielen „pozitivitu“), že (b) „pozitívne“ osoby s príznakmi spôsobili chorobu niekomu inému (nielen „pozitivitu“), a že (c) každá osoba, ktorá testovala „pozitívny“ na SARS-CoV-2, urobila inú osobu „pozitívnou“. [4]
„AK BY STE NIKDY NETESTOVALI, CORONA BY ZMIZLA“
Už v máji veľká publikácia, ako napríklad Journal of the American Medical Association, uviedla, že „pozitívny“ výsledok PCR nemusí nutne znamenať prítomnosť životaschopného vírusu, “zatiaľ čo nedávna štúdia v časopise The Lancet hovorí, že „detekciou RNA nemožno odvodiť infekčnosť. “
Na základe týchto skutočností možno len súhlasiť s Franzom Kniepsom, šéfom asociácie fondov podnikového zdravotného poistenia v Nemecku a po mnoho rokov v úzkom kontakte s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorá v polovici januára uviedla, že „ak už nebudete testovať , Corona zmizne. “
Je zaujímavé, že dokonca aj hyperortodoxný nemecký Virus-Czar a hlavný vládny poradca pre výluky a ďalšie opatrenia, Christian Drosten, si protirečili v spoľahlivosti testovania PCR. V rozhovore z roku 2014 o testovaní PCR na takzvaný MERS-CoV v Saudskej Arábii uviedol:
„Metóda [PCR] je taká citlivá, že dokáže detekovať jednu dedičnú molekulu vírusu. Napríklad, ak sa taký náhodou objaví pri prechode cez nosovú membránu sestričky celý deň bez toho, aby ochorela, alebo si niečo všimla, potom je zrazu prípadom MERS. Tam, kde boli predtým hlásené úmrtia, sú do štatistík hlásení zrazu zahrnuté ľahké prípady a ľudia, ktorí sú skutočne v dokonalom zdravotnom stave. To by tiež mohlo vysvetliť výbuch počtu prípadov v Saudskej Arábii. A čo viac, miestne médiá to rozprúdili na neuveriteľných úrovniach. “
Znie to povedome?
A dokonca aj Olfert Landt kritizuje výsledky testov PCR a tvrdí, že iba asi polovica ľudí „infikovaných korónou“ je nákazlivá. Je to viac ako pozoruhodné, pretože Landt nie je iba jedným z Drostenových spoluautorov v Corman a kol. štúdii prvého protokolu o teste PCR, ktorý WHO akceptuje, zverejnený 23. januára 2020 v Eurosurveillance -, ale aj generálny riaditeľ spoločnosti TIB Molbiol, ktorá vyrába testy podľa tohto protokolu.
Tento konflikt záujmov bohužiaľ nie je uvedený v Corman / Drosten a kol. ako 22 vedcov – medzi nimi jeden z autorov tohto článku, Stefano Scoglio – kritizovalo v nedávnej hĺbkovej analýze. Scoglio a jeho kolegovia celkovo našli „závažné konflikty záujmov najmenej pre štyroch autorov“ vrátane Christiana Drostena, ako aj rôzne zásadné vedecké chyby. Preto dospeli k záveru, že „redakčná rada Eurosurveillance nemá inú možnosť, ako publikáciu stiahnuť.“
- januára 2021 redakčný tím Eurosurveillance odpovedal na e-mail Torstena Engelbrechta so žiadosťou o komentár k tejto analýze:
Sme si vedomí takejto žiadosti [odvolať Corman / Drosten a kol.], ale dúfame, že pochopíte, že to v súčasnosti nekomentujeme. Pracujeme však na rozhodnutí do konca januára 2021.
- januára Engelbrecht ešte raz oslovil časopis, aby sa ho opýtal: „Teraz je koniec januára. Dovoľte mi, aby som sa vás znova opýtal: Aký je váš komentár k spomínanej analýze vašej Corman / Drosten a kol. štúdie? A chystáte sa odvolať túto štúdiu – alebo čo budete robiť? “ O dva dni neskôr redakčný tím Eurosurveillance odpovedal takto: Trvá to istý čas, pretože je zapojených viac strán. Svoje rozhodnutie oznámime v jednom z pripravovaných pravidelných čísel časopisu.
MILIÓNY MINUTÉ NA TESTOCH, KTORÉ UŽ NEMOHLI BYŤ VIAC BEZCENNÉ
Ak vezmeme do úvahy chýbajúce fakty pre detekciu údajného nového vírusu a aby testy SARS-CoV-2 PCR mali akýkoľvek význam, je o to škandalóznejšie, že sa o nákladoch na testy verejne nediskutuje, pretože sú obrovské. Často počujeme, ako politici a hovorcovia tvrdia, že sú testy bezplatné, ale to je úplná lož. V skutočnosti to znamená, že neplatíte na mieste, ale zo svojich daní. Ale bez ohľadu na to, ako za to zaplatíte, napríklad vo Švajčiarsku sa náklady na test PCR pohybujú medzi 140 až 200 CHF (117 až 167 GBP). Poďme teda na matematiku. V čase písania tohto článku malé Švajčiarsko s 8,5 miliónmi obyvateľov vykonalo asi 3 730 000 testov SARS-CoV-2 PCR, okrem asi 500 000 testov na antigén, ktoré sú o niečo lacnejšie.
Ak vezmeme do úvahy priemernú cenu CHF170 za test PCR, je to ohromujúcich 634 miliónov CHF alebo 521 miliónov GBP. A napriek absurdite testovania bezpríznakových ľudí, len minulý týždeň, 27. januára, Švajčiarska federálna rada opäť vyzvala ľudí, aby sa podrobili testovaniu. Oznamujúc, že od nasledujúceho dňa budú musieť Švajčiari platiť aj svoje dane za hromadné testovanie bezpríznakových ľudí. Švajčiarska federálna rada odhaduje, že to bude stáť asi 1 miliardu švajčiarskych frankov.
Epidemiológ Dr. Tom Jefferson v rozhovore pre Daily Mail uviedol:
„Napríklad väčšina súprav PCR si vyžaduje súkromný nákup čo stojí viac ako 100 libier. Vláda Spojeného kráľovstva tvrdí, že v súčasnosti dodáva 500 000 denne. Ale aj tieto čísla sú zakrpatené o 100 miliárd libier, ktoré je predseda vlády pripravený minúť na sen „mesačne“ zásobovať obyvateľstvo testami [PCR a inými druhmi – pozn. red.]
Viac-menej na požiadanie – iba o 29 miliárd libier menej než celý ročný rozpočet NHS.„
V Nemecku sa cena veľmi líši, záleží aj na tom, či je test platený súkromne, alebo nie, ale v priemere je podobný ako v GB a doteraz vykonali asi 37,5 milióna testov PCR. To znamená, že miliardy a miliardy sa minú, alebo priamo „spália“ – na testy, ktoré sú bezcenné a bezvýznamné a sú zdrojom celosvetového molekulárneho a digitálneho „lovu jeleňov“ na vírus, ktorý nikdy nebol zistený.