Správy 13.10.2022

13/10/2022 | Správy

Dúfam, že máte radi prekvapenia a prekvapivé konce. Všetkých nás čaká vzrušujúca jeseň. Bude nezabudnuteľná. Určite sa chystajú voľby. Spolu s nižšími cenami benzínu letia z Washingtonu aj úplatky.

Sociálna poisťovňa zverejní “najväčšie zvýšenie” za celý život!

Zmanipulované prezidentské voľby 2020, najmä v Arizone a niekoľkých ďalších kľúčových štátoch, sa chystajú zvrátiť. Mark Finchem týmto rozhovorom zvyšuje dramatickosť o niekoľko stupňov.

Počet “vyrobených hlasov”, o ktorom hovorí, je trikrát vyšší ako počet potrebný na to, aby sa celé sčítanie hlasov v Arizone vyhodilo z okna a Trump sa stal víťazom. Samozrejme, všetci vieme, že “Trump vyhral”. Sú takí, ktorí to nechcú počuť, a keď nastane SHTF, dôjde k spätnému úderu a znie to tak, že práve vtedy zasiahne armáda.

Mark Finchem šokuje moderátora CBS: “35 000 vyrobených hlasov”

Sú to už takmer dva roky, čo sa v blízkosti Tucsonu v Arizone zhromaždilo približne 7 000 áut, ktoré prešli púšťou viac ako 100 míľ medzi mestami a obkolesili Phoenix, aby podporili svojho prezidenta. Neverím, že zabudli, koho majú voliť, alebo že zmenili názor. Podpora prezidenta Trumpa zo strany ľudí bola historická. Nikdy sme nič podobné nezažili.

Akokoľvek je frustrujúce, že musíme detským krokom prechádzať týmto procesom prebudenia slimačím tempom Plánu, nenechala by som si to ujsť za nič na svete. Cítila by som sa podvedená a zahanbená, keby som sa náhle prebudila, keď už bolo takmer po všetkom, aby som sa dozvedela, že som prehliadla znamenia, a nič necítila, keď mi po hlave udreli informácie, ktoré ma mali upozorniť na masívne sprisahanie s cieľom ovládnuť a zlikvidovať Ľudstvo.

Ako vieme, načasovanie je všetko a Tulsi Gabbardová urobila krok, ktorý by som očakávala. Pozrite si tento článok. Bude to katalyzátor masového odchodu zo skorumpovanej globalistickej démonkratickej strany? Ja by som si myslela, že áno, inak by sa s tým Biele klobúky neobťažovali.

Zdá sa, že si nechali veľa trikov na poslednú chvíľu, až kým sa nedostaneme do finále a do strednodobých volieb zostáva len pár týždňov. Prikláňam sa k názoru, že Aliancia Zeme má pre hlboký štát pripravených veľa októbrových prekvapení. Ak ich predložia takto ďaleko v hre, nepriateľ sa z toho už nemôže spamätať. Sú na smrť. Chystajú sa ich zdolať – ale nebudú na to potrebné voľby. V ohni sú aj iné želiezka, však?

Verím, že sme svedkami postupného zániku všetkého, čoho sa psychopati dotkli, pretože neexistuje dostatočne silné riešenie, ktoré by vyčistilo objem špiny a zla kontaminujúceho všetko. Svetlo Pravdy je jediným riešením. Vyžarujte Svetlo, sledujte, ako sa zlo rozpúšťa a navždy mizne. Vesmír sa sprisahá v náš prospech a spravodlivosti bude učinené zadosť.

Lži na Ukrajine boli opäť prichytené. Pochvala nemeckému Bildu za to, že sa dozvedel pravdu. odkaz

Priatelia Bidena [alebo jeho dvojičky, ak veríte príbehu jeho vnučky] padajú, ako sa biele klobúky prepracovávajú vyššie po reťazi.

Armáda zatkla veľvyslankyňu USA na Ukrajine Bridget Brink

Veľkému, zlému, hlbokému štátu sa nedarí. Milión dolárov je pre týchto šmejdov kvapka v mori. Pamätáte si to? Vo väčšine prípadov by som veril skôr Rusovi ako americkému alebo kanadskému politikovi. Bieloruský prezident Lukašenko tvrdí, že MMF ponúkol miliardu dolárov za zavedenie lockdownu. Teraz vychádza najavo zúrivá a desivá pravda o podvodníkoch a šarlatánoch.

Nová premiérka Alberty [ako guvernérka] [tiež žena] sa podelila o svoj názor na poľutovaniahodné zaobchádzanie s čistokrvnými. Odkaz na článok.

Detské krôčiky vedú spáčov k tomuto:

Ale veda… Bola to úplná lož. Teraz je to nevyvrátiteľné.

Teraz je potrebné riešiť úmrtia a zranenia spôsobené očkovaním a posilňovacími injekciami proti Covidu a brať na zodpovednosť mnohých politikov, zdravotnícke orgány a farmaceutické spoločnosti. Niektorí z nich musia byť trestne stíhaní. V Spojených štátoch ide predovšetkým o Anthonyho Fauciho a Billa Gatesa.

Išlo o globálne sprisahanie, ktorého hlavným cieľom bola depopulácia. Boli do toho zapojené aj ďalšie nekalé experimentálne plány, ktoré pravdepodobne doslova vyšli z denníkov anjela smrti Josefa Mengeleho.

Ak chceme zabrániť tomu, aby sa to niekedy zopakovalo, ľudstvo musí mať o tom všetkom úplné informácie. Nové kolo norimberských procesov je opodstatnené a nevyhnutné.

Od tmy k svetlu.

Život na našej planéte sa mení ako počasie. Ak sa vám nepáči, čo vidíte, počkajte päť minút. Zmení sa to. Veci sa vyvíjajú k lepšiemu. Nevieme, čo prinesie budúcnosť v krátkodobom horizonte, ale určite to začína byť zaujímavé s úrovňou pravdy, ktorá vychádza na povrch. zdroj

Prezident Trump vyzýva na okamžité rokovania o mieri na Ukrajine, aby sa zabránilo tretej svetovej vojne. Všimnite si, ľudstvo. Kto je skutočným ochrancom mieru na tejto planéte…? zdroj

Médiá [D]eep [S]tate sa definitívne otáčajú. Pozrite si túto reportáž spravodajskej televízie NBC, na ktorej sú zábery ukrajinských vojakov so symbolmi [N]azi na prilbách. zdroj

Ďalší príklad toho, že DS médiá informujú o PRAVDE. Tento príbeh denníka Daily Mail podrobne opisuje ohavné transgenderové zločiny na deťoch, ktoré spáchalo prestížne americké univerzitné zdravotnícke centrum. Vanderbilovci sú špičková [s]atanská rodina. zdroj

Tento videoklip si musíte pozrieť. Mislav Kolakušič z Európskeho parlamentu hovorí, že nákup 4,5 miliardy dávok vakcíny [C]OVID 19 pre 460 miliónov obyvateľov EÚ je “najväčšia korupčná aféra v dejinách ľudstva… zdroj

Tento klip som nezaradila preto, aby som sa vysmievala ľuďom, ktorí v ňom vystupujú, ale preto, aby som bojovníkom svetla pripomenula úroveň kontroly mysle. Títo ľudia budú každým dňom konfrontovaní s úplnou PRAVDOU. Buďte pripravení. Dolores Cannonová predpovedala, že ľudia budú bežať “s krikom po uliciach… zdroj

Môj priateľ Lance mi poslal tieto odkazy o blížiacom sa globálnom finančnom kolapse – rozhodla som sa, že z jeho informácií vytvorím príspevok.

Na pozadí toho, že Vatikán vyzval všetky svoje úverové subjekty…. odkaz

A vzhľadom na to, že Vatikán má banky v Credit Suisse… odkaz

Teraz vidíme, že ostatné finančné inštitúcie držia Credit Suisse, aby predĺžili blížiaci sa kolaps odkaz

Výmluvné je, že národné štáty nakupujú svoje vlastné dlhopisy. Tlačia peniaze, aby sa udržali nad vodou. ale pre Japonsko to vyzerá, že šliapať vodu sa stalo ťažkým… odkaz

V opačnom garde; ak by súkromníci predávali vlastný majetok sami sebe, aby získali hotovosť – daňové oddelenie by ich zavrelo do väzenia!

Bank of England teraz povedali – máte 3 dni na to, aby ste všetko predali… odkaz

Zdá sa, že globálny finančný svet čaká ťažká jazda. Musíme pochopiť, že naše vlády sa stali korporátnymi zamestnancami WEF a OSN, ktorí neúnavne pracujú na podnecovaní nadchádzajúcej finančnej krízy pre svoj Veľký reset.

Bez ich tak potrebného globálneho konfliktu (tretej svetovej vojny) však nebudú môcť vinu hádzať nikam inam ako priamo k vlastným nohám. Teraz už každý môže vidieť korupciu centrálnych bánk, ktoré túto krízu vyvolali, aby vyhovovala ich vlastným zámerom. Ak si myslia, že prijmeme ich hegeliánsku dialektickú digitálnu menu centrálnych bánk, tak si myslia niečo iné… (Lance) zdroj

🇺🇸 Tulsi Gabbard se osvobozuje od demokratů:

“Nemohu již nadále zůstat v dnešní Demokratické straně, která je zcela pod kontrolou elitářské CABAL válečných štváčů, kteří jsou poháněni zbabělými probuzeními, kteří nás rozdělují rasizací každého problému a zásobováním protibílým rasismem.” zdroj

Vojenské aktualizácie: panika> na Ukrajine> OSN. NATO

Osemročné vojenské budovanie ukrajinských síl na čele s [DS] OSN. Nato. CIA. Čierne klobúky armáda usa ( DOD 30 % skorumpovaných ) čierne operácie projekty atď. drasticky zlyhala až takmer zničila.
Zničenie ukrajinských vzdušných síl vojenských operácií a podporného systému čelilo takmer katastrofálnemu koncu, keď bolo zničených viac ako 70 % jej vzdušných síl a vojenského obranného systému.
za posledných 7 mesiacov bolo nasadených menej ako 18 % ( štatistika msm > skutočné ruské čísla sú oveľa nižšie ako 10 %) ruských pozemných síl, keďže putin prejavil veľkú zdržanlivosť pri rozpútaní plnej vojenskej sily
viac ako 100 000 ukrajinských vojakov bolo zabitých a takmer 400 000 zranených. účelovo vybudované 600 000 ukrajinské sily, vytvorené za posledných 8 rokov vďaka financovaniu a projektom davos , blackrock pranie špinavých peňazí, cia uk mi6. Zvyšné vojenské sily sú zhustené z dobrovoľníkov a veľkého počtu poľských vojakov ( táto asimilovaná skupina má okolo 80 000)///
priame zapojenie britskej MI6 do plánovania teroristického útoku na most na kryme naplánoval pred mnohými mesiacmi hugh ward, pobočka mi6, a poveril ho chris donnelly//// prepojenia sú priamo spojené s borisom johnsonom, ktorý zámerne sabotoval všetky mierové rokovania medzi ruskom a ukrajinou a niekoľkokrát letel v mene deep state cabal, aby zabezpečil zelenského, ktorého podporoval pentagon a britské sily.

ruskí velitelia, ktorí boli lojálni rothschildovmu/chazarskému režimu v armáde ruskej federácie, teraz úplne zablokovali zadné kanály do DS (putin, biele klobúky si boli dobre vedomí, že viacerí ruskí velitelia hrajú na obe strany hry. > táto infiltrácia do deep state a nastavenie krtkov bola kľúčovou súčasťou pri zlyhaní súčasného ukrajinského/ nato podporovaného útoku na ruské sily v plnom rozsahu. Očakávalo sa, že ruský vojenský prevrat sa uskutoční v spojenectve s [ds] začiatkom septembra, keď ukrajinské sily postúpili vpred. Spätné kanály medzi ds a ruskými veliteľmi boli prerušené v 3. septembrovom týždni.
Neúspech útoku na rusko a zvrhnutie ruskej federácie sa nesmierne nevydaril. Pôvodným plánom bolo vždy zlikvidovať rusko prostredníctvom infiltrácie a vojenského prevratu. Tie boli hlavným dôvodom, prečo putin zaútočil na ukrajinu, sily nato predčasne. Protichodné kroky.

Panika panika panika ako ukrajinské vojenské sily prehrali najväčší odvetný boj ako rusko rozpútalo len 18% svojich pozemných síl.
Intenzívny teroristický útok na ruský most, bol narýchlo a v panike, pretože plán ds sa rúca a ich cieľ zaútočiť na rusko teraz padá. > konečným cieľom ds je tiež vyvolať úplnú vojnu a vyprovokovať rusko k útoku na ukrajinu, sily nato …… Týmto cieľom je tiež vytvoriť jadrový scenár udalosti pred novembrovými voľbami v uSA. ( ak demokrati z ds stratia snemovňu, republikáni začnú odtajňovať a odhaľovať prepojenia 5 očí a svetovej kontroly na pandémiu a odhaľovať trojpísmenkové agentúry)//)//

Konečné plány…. V spojenectve vždy bolo pre trumpa a putina urovnať vojny a priniesť pravdu, vnútri svetový kolaps deep state mili. Ktoré chránia kabalu a ich spôsob agendy, ktoré kontrolujú nad zvrhnuté vlády.

Ako rusko robí svoje najväčšie vojenské manévre do zimy a rozpútava svoju obrovskú silu un. NATO je v plnej panike.. Nikdy si nemysleli, že svet stratí svojich ruských partnerov a ruský vojenský prevrat, ktorý mali v pláne /// zdroj

10-11-22 GEORGENEWS odkaz

💥💥💥”FBI SKONČILA!”💥💥💥
~ Seb Gorka prostredníctvom IG

Prepis videa
“Práve mi volal John Solomon@jsolomonReports [Twitter].
Musíte si pozrieť článok, ktorý práve zverejnil.
Dnes na federálnom súde počas procesu s Dančenkom
FBI svedok,
pod prísažným svedectvom povedal.
💥FBI PONÚKLA ZNEUCTENÉMU ŠPIÓNOVI MI6
MILIÓN DOLÁROV
ZA ŠPINU NA PREZIDENTA TRUMPA.💥
Dôkazy, ktoré Christopher Steele NEMAL.
FBI SKONČILA.
Toto musí viesť k likvidácii úradu.
ktorý je teraz politickou policajnou zložkou.” zdroj

Juan o savin
Keď sa uskutočnia tieto ďalšie pohyby
Nebude to telegrafované
Bude to zrazu samá novinka, samá novinka..
Skutočné zatykače na Huntera Bidena
budú čoskoro zverejnené..
Prezident Biden, nech je to ktokoľvek.
Urobil bizarné vyhlásenie v fl..
“Nikto si nebude zahrávať s Bidenom!”
Prečo?
Pretože vie, že sa chystajú ísť po Hunterovi.
Keď už konečne spravíte zatykač
Súvisiaci s niektorými z týchto obchodov
Ktoré sa uskutočnili v Bidenovej zločineckej rodine
To otrasie svetom.
Ak sa chystáte zatknúť Huntera
Dostanete zvyšok zločinu
Pretože Hunter nepracoval vo vákuu.
Hunter nebol iniciátorom týchto vecí.
Všetko to bola hra na politickú pozíciu jeho otca.
On bol len poslíček.
To je priama hrozba –
Ideme po Joeovi Bidenovi 💥zdroj

Vojenská základňa Cheyenne Mountain dala zelenú
Všetkým červeným štátom 👉zakázať banky vlastnené cabalou 👉 [blackrock] [ vanguard ] & všetky červené štáty ministerstvá financií & štátne agentúry už nebudú uzatvárať zmluvy s [blackrock] [ vanguard] [ jp morgan]
[ goldman sachs]

🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥
Vojenská aliancia sa teraz zameriava na cabalu. Deep state davos, un rothschildov chazarský mafiánsky systém & odmietanie >veľkého resetu V týchto otvorených operáciách<

Všetky banky v červených štátoch dostali zelenú Na 👉odmietnutie agendy klimatického podvodu Napojené na blackrockové avantgardné banky

👉7 krajín eú by malo zablokovať Vanguard/ rothschilds/ jp morgan banks V najbližších týždňoch

🔥 🔥 🔥 🔥
Vanguard/ blackrock investori skáču z lode Kabala v panike po celom svete

Jedinou cestou je armáda
Q

Dôverujte plánu zdroj

Bankrotujú centrálne banky? odkaz odkaz2

Plukovník Douglas Macgregor (bývalý) Hlavný poradca ministra obrany Spojených štátov. “Strávili sme 8 rokov budovaním tejto armády ( v UKRAJINE) s jasným cieľom zaútočiť na Rusko. Práve na to bola navrhnutá. Preto na ňu Rusi zaútočili.”

Plukovník Macgregor zachádza do vážnych detailov o tom, ako bolo zničené ukrajinské vojsko a systémy protivzdušnej obrany.

Ako MSM [DS] médiá naďalej obviňujú niekoľko teroristov, ktorí boli zatknutí FSB, ktorí plánovali a bombový útok na moste……. Skutočné úniky informácií z Mil INTEL a úplné správy vyšli najavo plné zapojenie UK MI6 do teroristického ÚTOKU spolu s ukrajinskými špeciálnymi jednotkami. …Začína byť jasné, že vojak, ktorý zahynul pri výbuchu a niesol bombu, nevedel, že zomrie pri výbuchu a bude použitý ako obetný baránok / mučeník. zdroj

Zdielane zo skupiny tu na telegrame – pisala to nejaka Maya… :
Zhrňme si vypustené balóniky – údajný syn člena pronárodnej strany Vlasť (ktorý sa aktivizuje aj v Národnom obrodení) vo veku 19 rokov vraj vypracoval 65- stranový manifest, za ktorý by sa (podľa ukážok) nemusel po formálnej stránke hanbiť ani absolvent VŠ. Okrem toho stíhal aj marketingovú činnosť na twitteri, a to dokonca vraj aj po samotnom vykonanom čine. Lipšic tam nabehol skoro v pyžame, ako mu na tom preveľmi záležalo a celá bratislavská kaviareň unisono vrieska ako za to môže extrémizmus, v rodine, na sieťach aj v politike. Táto vražda (?FF?) môže mať multiúrovňový účinok. Odtiahne pozornosť od inej, 5-násobnej vraždy, pred voľbami zdiskredituje pronárodné strany, dá zámienku na začatie prenasledovania “čarodejníc” na internetoch, odtiahne pozornosť od blížiacej sa ekonomicko-energeticko-sociálnej katastrofy a umožní sa naplno prejaviť našim slniečkam. Už niekto spomínal aj kuciakiádu 2. Uvidíme, čo zas z toho vybuble… zdroj

🙈😄 ŠOKOVÝ MOMENT V BLOOMBERG TV

V živě vysílaném rozhovoru s profesorem Jeffrey Sachsem (ředitelem sítě OSN pro řešení udržitelného rozvoje) říká, že by se vsadil, že za zničením plynovodu Nord Stream stojí USA.

Ohromeně ho přeruší reportér, který se ho zeptá, jaké má důkazy na podporu tohoto tvrzení.
Profesor Sachs bez váhání odpovídá, že mají k dispozici letové údaje z amerických vrtulníků, a opakuje prohlášení Bidena a Blinkena, kteří prohlásili, že Nord Stream tak jako tak nebude existovat.

Dále říká, že ví, že na Západě je zakázáno říkat takové věci, ale v zákulisí to říkají všichni. zdroj

Zdieľať článok

Subscribe
Notify of
guest
14 Comments
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments
polarexplo
polarexplo
7 months ago

Ďakujem za správy.

jirik
jirik
7 months ago

Bývalý americký prezident Donald Trump musí přijít vypovídat k soudu v kauze, v níž stojí proti bývalé novinářce, která ho viní ze znásilnění. O povinnosti svědčit ve středu rozhodl soud v New Yorku. Trump reagoval prohlášením, že americký právní systém je „nefunkční ostuda“, uvedla ve čtvrtek agentura AP.
comment image?itok=BOAuMkjo

jirik
jirik
7 months ago

11:20 – NATO plánuje na budúci týždeň uskutočniť plánované jadrové cvičenie. Uviedol to generálny tajomník Aliancie Jens Stoltenberg na spoločnej tlačovej konferencii s americkým ministrom obrany Lloydom Austinom po rozšírenom stretnutí NATO v Bruseli, uvádza BBC.

17:30 – NATO bude naďalej pomáhať Ukrajine, povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. „NATO má v úmysle riadiť sa článkom 5 charty len v prípadoch ochrany partnerov, ku ktorým Ukrajina nepatrí. Preto jej budeme naďalej pomáhať, ale nie viac,“ povedal Stoltenberg.

18:20 – „Akýkoľvek jadrový útok proti Ukrajine vyvolá reakciu, nie jadrovú, ale takú silnú vojenskú reakciu, že ruská armáda bude zničená,“ povedal šéf európskej diplomacie Josep Borrell. 

Povedal tiež, že Putin neblafuje a „blafovať si nemôže dovoliť“. “A malo by byť jasné, že ľudia, ktorí podporujú Ukrajinu a EÚ s členskými krajinami a USA s NATO, tiež neblafujú,” povedal Borrell.

https://www.hlavnespravy.sk/to-najdolezitejsie-z-ukrajiny-stoltenberg-nato-ma-v-umysle-riadit-sa-clankom-5-charty-len-v-pripadoch-ochrany-partnerov-ku-ktorym-ukrajina-nepatri/2944460

mikes
mikes
7 months ago

díky. před cca týdnem až dva začalo zde kolem brna vysokofrekvenční pískot o hlasitosti asi 30 db. jsem si na zahradě vříkal: mě piští v uších jako kdyby jsem přišel z hlasité produkce, ale nikde jsem nebyl. potvrdily to i známí. nevíte někdo o co jde?

jirik
jirik
Reply to  mikes
7 months ago
Deni
Deni
7 months ago

Dakujem

jirik
jirik
7 months ago

Scott Riiter zbrojní inspektor OSN z Iráku vysvětluje situaci německa a české republiky dvěma čechům, jedním je jindřich rajchl
https://ulozto.cz/tamhle/tFJNzSYuTem0#!ZGRmAGR2ZzMyBGOxAmHkZwNjLzMyLwOgMIEuM2Djn3uBYGt4ZN==

ALBATROS
ALBATROS
7 months ago

Radostná správa https://www.youtube.com/watch?v=a3Lo_dOJWTw
od 2:13:30

jirik
jirik
7 months ago

https://gloria.tv/post/HHARQJTDKTDz3HYckkKbGTe1t
Ruský hacker objavil databázu sledovania očkovaných vakcinou Sputnik……

jirik
jirik
7 months ago

Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) a poslanec Národnej rady (NR) SR a podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický sa zhodli, že anonymné diskusie na sociálnych sieťach či pod článkami by sa mali skončiť. Kamenický v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy uviedol, že by bolo vhodné, aby sa vedelo, kto čo napíše
https://www.hlavnespravy.sk/veronika-remisova-i-ladislav-kamenicky-sa-zhoduju-chcu-koniec-anonymnych-diskusii/2946104

jirik
jirik
7 months ago

PROTIPROUD TV uvádí obnovenou Tea Party, čili povídání šéfredaktora se čtenáři a diváky prostřednictvím jejich dopisů, v nichž tentokrát dominovalo jedno hlavní téma

novinář petr hájek nad dopisy čtenářů….

https://youtu.be/KTDON4gCyVg

jirik
jirik
7 months ago

rus žijící v kyjevě žádá o ruskou pomoc
https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/10/dopis-z-kyjeva-vsem-rusum.html

*****
Lidé z Evropy!
Občané Německa, Francie, Maďarska, Polska, České republiky, Řecka, Bulharska a dalších zemí!
Všichni lidé dobré vůle, kteří nechtějí šílenství globální války, do níž se nás všechny snaží zatáhnout globalističtí gerontokraté jako Soros, Biden a Pelosi, kteří ztratili rozum!

Jmenuji se Alexander Rogers. A jsem Rus. Ne ministr, ne úředník, ne propagandista pracující pro stát, ale nezávislý ekonomický expert.
Přečtěte si tyto stránky, protože to je pravděpodobně jeden z nejdůležitějších textů ve vašem životě.

https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2022/10/dopis-do-evropy.html

jirik
jirik
7 months ago

ČESKOSLOVENSKO – Pro Naše Děti
Anna Mrůzová Oubrechtová, Marko Cavali, Libor Malý, Pavel Zítko, rudolf vávra, zdeněk ponert
přes 2 hodiny
– anka z prešova o volbách a istině nivoliče 29.10.2022
https://www.youtube.com/watch?v=pVUdnC2V9o8